Brekši

izskatās,ka raksta pareizi.personīgā pieredze - pagāšgad vasarā biju uzaicināts kā viesis uz gumijcopi.latgaļi labi pārzin šito metodi.diezgan darbietilpīga un ķimerīga padarīsana.man ne visai patīk.bet ne par to ir runa.cope bija naktī.pēc vietējo sprieduma tā bija labākā cope tajā vasarā. man pašam bija 10 brekši ar kopējo svaru 20 kg. 1 bija 3 kg un 2 bija 2,5 kg.es uzskatu,ka manu nopelnu tur bija maz.piesēdināja pie gumijas un pārējais vienkārši kā noveiksies.ķērām uz sliekām. bet ne par to ir runa.man blakus esošais latgalis atrada dēli.un humora pēc uzlika uz āķi.visi tā drusku ieņirdza. šis dabūja uz dēli 3 trijniekus pēc kārtas.visi palika bāli un sāka meklēt dēles.neatrada.tāka grūti spriest vai tā bija sagadīšanās vai likumsakarība.
10.septembris 2020, 15:26 | links
 
Interesē, vai kāds ir mēģinājis ķert brekšus uz dēlēm? Literatūrā raksta ka laba ēsma, kā ir reāli?
10.septembris 2020, 13:52 | links
 
kas šobrīd notiek ar breksi Daugavā? Vietas, protams, nejautāju, bet kā sekmējas Latgales pusē?
9.septembris 2020, 18:39 | links
 
Dābā, upē lielie brekši ēd mazās gliemenes un varbūt citus sīkos vēžveidīgos.
Kā būtu pasniegt breksim barību ar sakapātām gliemenēm?
Un vēl - ir kāds mēginājis ķert breksi uz dēlēm, protmas ar pludiņmakšķeri, jo dēļi nevar likt uz grunts, tai jāpeldnedaudz virs grunts.
9.septembris 2020, 09:40 | links
 
Arī lietoju melasi, saprātīgos daudzumos. Izmaksā kapeikas, ja nepērk to copes bodē. Brekšiem caureja nav novērota, bet barībai piedod aromātu un noteikti arī saldina, kā arī tai ir apetīti veicinoša funkcija, nevis tās ir caurejas zāles!
Par melases izmantošanu līmes vietā gan ir labs variants! Lidz tam ir jādadomājas. :) Pie sausas barības ir jālej dikti daudz melases, lai atdzīvinātu barību un plus, padarītu to lipīgu. Manuprat pilnīgs marazms. Tad nav brīnums, ka breksim caureja piemetās! Tur jebkurai dzīvai būtnei piemetīsies caureja!:)
1.septembris 2020, 18:20 | links
 
Var kā badapicka. Ziemā kilo sausai barībai iet vidēji puse paciņas no vaniļas cukura ja atmiņa nevil 10 gr pacina. Vasarā atkarībā kur copēsi no vienas līdz divām paciņām. Dažreiz kad nav vaniļas cukura lietoju no pudelītas 38 gr ziemā uz kilo 3-5 lasītes vasara vid 10 un vairāk. Pat Peipusā sevi ļoooti labi parādīja aizpagājušo gadu.
1.septembris 2020, 16:33 | links
 
es uzvāru cukura invertāzes sīrupu, puslitru- klāt viena pudelīte vaniļas esences(tādas tievas, mazas veikalā)- vienkārši un lēti, normāla štelle.
1.septembris 2020, 15:42 | links
 
Cik daudz pievieno baribai to vanilas cukuru?
1.septembris 2020, 11:22 | links
 
Melases vietā lietoju vaņiļas cukuru. Strādā visos gadalaikos. Ziemā mazāka doza, vasarā lielāka. Esmu mēģinājis gan ezeros gan upēs sevi parāda no labākās puses.
1.septembris 2020, 10:01 | links
 
Pamēģini melasi kā saldinātāju un nežēlo to, kamēr ūdens vēl silts.
1.septembris 2020, 08:56 | links
 
Bet tiešām, tagad ja tā padomā tad melase tiešām taču izraisa caureju, tikai cik ātri tas notiek zivīm, jo tās tomēr ir ūdens iesmītnieks un kā tur viss notiek gan jau ir savādāk. Tas pats, kas ja zivs lietotu alkoholu viņām būtu paģiras? Jo paģiras jau ir no organisma dehidrācijas, bet zivīm tā var būt? Te jau zinātniekiem spiest, par zivīm un melasi. Personīgi melasi lietoju tikai kā līmi.
1.septembris 2020, 08:17 | links
 
Pravietis [31.08.20]: Stāsta, ka melase izraisot caureju....
Pravieti,
Tu pats viņu gadījumā nelieto uzturā?
31.augusts 2020, 22:24 | links
 
Melasi izmanto kā saldinātāju, kā ari birstošai barībai veido lielāku biezāku mākoni.
Lieto siltā ūdenī, vēsa ūdenī var būt pārāk eļļains un atbaidīs zivis.

Caureju izraisa daudz, kas cits kas ir profesionālajās barībās un karpu boilās - bet no zināmiem produktiem iedarbīgs veids ir čilli - to rij daudz un zivs pavelkās, bet tas ir uz īsu termiņu un ilgtermiņā nestrādās.
31.augusts 2020, 22:24 | links
 
Līmē ar "Momentu" vai līdzīgu. Cik daudz ir "jāpielīmējas", lai līmētu ar melasi???
31.augusts 2020, 22:20 | links
 

Pravietis, sieviešu dzimtē — praviete, ir persona, kas apgalvo, ka ir sazinājies ar pārdabisko vai dievišķo, un kalpo kā starpnieks starp to un cilvēci. Pravieši sevi bieži vien uzskata par Dieva izredzētajiem. Ziņu, ko pravietis pasniedz, sauc par pravietojumu. Pravieši ir ikvienā Ābrama reliģijā (kristietībā, jūdaismā un islāmā), kā arī daudzās citās reliģijās.
31.augusts 2020, 22:15 | links
 
Pravietis [31.08.20]: Stāsta, ka melase izraisot caureju zivīm, un tās kļūstot nepieēdināmas. Es gan uzlabojumu copes rezultatā pamanījis neesmu. Es melasi izmantoju līmes vietā. Varbūt kādam ir paveicies.....Stāv rakstīts, ka,
"Melase ir viskozs blakusprodukts , kas paliek pāri pēc cukura kristalizācijas un ūdens izdalīšanas no cukurbiešu ekstrakta. Melase satur 75% sausnas, kurā 80-85% ir cukuri - 45-47%, 8-10% - sārmainu pelnu, bet 8.2% - proteīna. Pelnvielās ir augsts kālija saturs - 6.07%, mazāk kalcija - 0.17%, fosfora - 0.03%, un nātrija 1.48%. Cukurs un sāļi kairina zarnu gļotādu, tāpēc, izēdinot melasi lielākās devās, tā izraisa caureju"
Ļoti vērtīga informācija, "pravieti". Te tieši par melasi visu dienu čaļi te jautā, bet neviens neatbild. Labi, ka tu esi tik atsaucīgs un gudrs!:)
31.augusts 2020, 22:15 | links
 
Stāsta, ka melase izraisot caureju zivīm, un tās kļūstot nepieēdināmas. Es gan uzlabojumu copes rezultatā pamanījis neesmu. Es melasi izmantoju līmes vietā. Varbūt kādam ir paveicies.....Stāv rakstīts, ka,
"Melase ir viskozs blakusprodukts , kas paliek pāri pēc cukura kristalizācijas un ūdens izdalīšanas no cukurbiešu ekstrakta. Melase satur 75% sausnas, kurā 80-85% ir cukuri - 45-47%, 8-10% - sārmainu pelnu, bet 8.2% - proteīna. Pelnvielās ir augsts kālija saturs - 6.07%, mazāk kalcija - 0.17%, fosfora - 0.03%, un nātrija 1.48%. Cukurs un sāļi kairina zarnu gļotādu, tāpēc, izēdinot melasi lielākās devās, tā izraisa caureju"
31.augusts 2020, 21:41 | links
 
Nu apmēram tas pats man, tikai ja raudas piesienas, tad jau sanāk biki biežāk pārmest
31.augusts 2020, 21:17 | links
 
Agnams [31.08.20]: Bet ja tīru barību, tad cik bieži pārmetat, jo domāju, ka pārāk bieži pārmetot bezjēdzīgi viņas tiek pārbarotas, vasarā ta tas jau nav tik viegli viņas pārbarot
Sakumā startā 5-7 lielās barotavas. Pēc tam lieku mazāka tilpuma barotavu un pārmetu ik pēc 5..max 10 minūtēm. Breksis ir jābaro. Tāda ir mana parliecība un arī novērojumi.
31.augusts 2020, 20:43 | links
 
Bet ja tīru barību, tad cik bieži pārmetat, jo domāju, ka pārāk bieži pārmetot bezjēdzīgi viņas tiek pārbarotas, vasarā ta tas jau nav tik viegli viņas pārbarot
31.augusts 2020, 20:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager