Brekši

Daugava , Saulkalne !
2.jūlijs 2020, 22:37 | links
 
Lielais brekšuks ņem to, kas viņam patīk, tas var būt gan liels, gan mazs kumoss, galvenais lai labi prezentēts. Tu jau vari darīt kā citi veči - uzlikt lielu āķi ar slieku pušķi un cerēt izgaidīt pa visu dienu to vienu lielo, bet tu vari copēt normālā tempā visu kas ķerās ar nelielu kumosu un sagaidīt, kad lielie puiki pienāks un pabīdīs malā sīkos. Bet par Lielupi - nesen nobraucu ar eholoti ap Kalnciemu, rādīja ļoti, ļoti daudz balto zivju, nesaprotu kāpēc daži sūdzās, ka Lielupe tukša.
2.jūlijs 2020, 22:28 | links
 
Vārdu sakot, katra reize ir kā eksperiments, jo cik saprotu, katrā vietā ir savi knifi utt, tāpēc ka lasot saproti tikai to, ka vienas formulas visam nav :D
Tikai jautājums, tad lielais brekšuks ņem mazu kumosu vai lielu, jo pie lielā kumosa iet mazie brekšuki, bet pie mazā momentāli ir raudas klāt.
2.jūlijs 2020, 21:10 | links
 

Pagāšā nedēļa Lielupe, bedrē(10m) Seklāk par 5m reti kādu zivi zīmēja.
2.jūlijs 2020, 17:30 | links
 
To Agnams
Tev man liekas jāmaina taktika, neesmu nekāds dižais brekšu speciālists, bet varu padalīties ar saviem novērojumiem.Situācija līdzīga ezerā kā tavā gadījumā,dziļums tuvu krastam vietā kur tusējam, brekšu bari milzīgi (eholots reizēm pat lāga nesit cauri),vari darīt ko gribi ,baro nebaro -viņi guļ un pat nedomā ēst.Pienāk vēls vakars -eholots rāda ka zivis izklīst.Pats vairāk tvarstu plēsējus, bet tie kas ķer plaužus ,dabū tos ļoti vēlu vai agri no rīta,vēl labāk naktī, un pretējā pusē uz lielākiem seklākiem sēkļiem, bet pie mums kur dziļums strauji paliek seklāk neķeras. Vienīgi nav jau tik vienkārši atrast barošanās vietas.Savukārt pa dienu uz šiem sēkļiem nekas nopietns nenotiek, visas guļ dziļumā.Pēc saules lēkta bedre atkal pilna ar zivīm.
2.jūlijs 2020, 13:19 | links
 
To Agnams
Iespējams ka tavā ezerā lielo brekšu skaita ziņā nav daudz. Un iespējams, ka pat 0.5kg plakanajam ir cienījams vecums. Jo elitāri ir copēt plēsējus, to skaitam mazinoties, palielinās citu sugu īpatņi. Savukārt barības bāze baltajām ir tik cik ir... Tā līdzīgi ir Rušonā, kur plakano ne diža izmāra pa pilnam, jo plēsēji tiek kārtīgi slānīti. Toties par 2 kg plaudi ir reti stāsti.

spiningists, 2.jūlijs 2020, 12:37


Vai Rušonā vēl piekopj tīklus? Agrāk smēla ne pa jokam.
Lielupē arī nav lielo brekšu tik daudz, mazie pa pilnam.
2.jūlijs 2020, 12:45 | links
 
To Agnams
Iespējams ka tavā ezerā lielo brekšu skaita ziņā nav daudz. Un iespējams, ka pat 0.5kg plakanajam ir cienījams vecums. Jo elitāri ir copēt plēsējus, to skaitam mazinoties, palielinās citu sugu īpatņi. Savukārt barības bāze baltajām ir tik cik ir... Tā līdzīgi ir Rušonā, kur plakano ne diža izmāra pa pilnam, jo plēsēji tiek kārtīgi slānīti. Toties par 2 kg plaudi ir reti stāsti.
2.jūlijs 2020, 12:37 | links
 
Agnams [01.07.20]: Tur jau tā problēma, ka no citiem krastiem vispār minimāla aktivitāte, bet šajā krastā ir dziļums ļoti strauji, taču tuvāk krastam, kur nav dziļuma ir ļoti aizaudzis.
Varu tikai iekomentēt pēc savas saprašanas. Neviena zivs īsti dziļumā nebarojas, BET šajā karstumā, vismaz Lielupē deeper zivi zīmēja tieši bedrēs. Barojot divas točkas, vienu bedrē (10m) otru seklumā(4m). Visas copes bija seklumā. Uz 1m pavadu 12# āķi un 3 pinkiem.
2.jūlijs 2020, 12:00 | links
 
Agnams [01.07.20]: Tur jau tā problēma, ka no citiem krastiem vispār minimāla aktivitāte, bet šajā krastā ir dziļums ļoti strauji, taču tuvāk krastam, kur nav dziļuma ir ļoti aizaudzis.
Nu, tad atliek copēt pa dienu. :) Kā jau teicu, ja ir laiks ikdienā sēdēt pie ūdeņiem, eksperimentē. Nesēdi agri no rīta un vēlu vakarā tajā vietā,kur esi sapratis ka nav. Ja gribi copēt tieši tur, tad sēdi pa dienu. P.s. tagad palika vēsāks, varbūt kaut kas mainīsies viņu uzvedībā. Tas JAU ir sasniegums ka domā līdzi un esi šo to izkodis,ka nesēdi vienkārši tāpat ar badapātagu pie ūdens. :) "Atkost" zivs uzvedību konkrētā ūdenstilpnē jau ir puse no veiksmes.
1.jūlijs 2020, 23:52 | links
 
Tur jau tā problēma, ka no citiem krastiem vispār minimāla aktivitāte, bet šajā krastā ir dziļums ļoti strauji, taču tuvāk krastam, kur nav dziļuma ir ļoti aizaudzis.
1.jūlijs 2020, 17:36 | links
 
Agnams [01.07.20]: Nu teorētiska, man vienalga, ko valkāt, galvenais jau process, bet nedaudz tomēr skauž, kad čaļi šeit liek savus lielos lomus, taču es te ar savu 1kg :D
Bet kāpēc agri no rīta vai vēlu vakarā uz fīdera vispār ir nosacīts klusums dziļumā? Bet ja ir cope, ta tikai parausta un viss, uz āķa ļoti grūti dabūt.
Varbūt vienkārši "mutes ciet" tajā laikā, varbūt var pamēģināt seklākā vietā. Daugavā,vietā kur es copēju viss ir pilnīgi otrādi,kā pēc pulksteņa (šajā gadījumā saules pulksteņa), citās vietās Daugavā ir otrādi. Jāmēģina kaut ko mainīt darbībās.
1.jūlijs 2020, 11:07 | links
 
Nu teorētiska, man vienalga, ko valkāt, galvenais jau process, bet nedaudz tomēr skauž, kad čaļi šeit liek savus lielos lomus, taču es te ar savu 1kg :D
Bet kāpēc agri no rīta vai vēlu vakarā uz fīdera vispār ir nosacīts klusums dziļumā? Bet ja ir cope, ta tikai parausta un viss, uz āķa ļoti grūti dabūt.
1.jūlijs 2020, 09:37 | links
 

Tādi brekši dzīvo Sedas upē
1.jūlijs 2020, 07:43 | links
 
Agnams [30.06.20]: Aha, uz boilas vispār klusums, mazam āķim ar mazu ēsmu tikai raudas, bet uzliku lielajam āķim labu slieku un baltos mutuli un pirmo reizi, varbūt, 50m no krasta - līni noķēru, kas vispār bija wtf. Bet lielos brekšus tā arī nepiemānīju, taču 2 gabalus uz 1kg. Bet kāds vispār ir ideālākais laiks ķert brekšus ar fīderi, bet ne krastā.
Atkarīgs no vietas, no laikapstākļiem u.t.t. te nekā universāla nebūs. Jācopē tikai, ja copi izbaudīsi kā procesu, tad arī nāks pieredze,ne vienmēr zivis ir primārais.
30.jūnijs 2020, 23:19 | links
 
Aha, uz boilas vispār klusums, mazam āķim ar mazu ēsmu tikai raudas, bet uzliku lielajam āķim labu slieku un baltos mutuli un pirmo reizi, varbūt, 50m no krasta - līni noķēru, kas vispār bija wtf. Bet lielos brekšus tā arī nepiemānīju, taču 2 gabalus uz 1kg. Bet kāds vispār ir ideālākais laiks ķert brekšus ar fīderi, bet ne krastā.
30.jūnijs 2020, 21:08 | links
 
Sveiki copmaņi!
Atradu ļoti labu vietu, kur brekši dzīvojas, bet rodas ironiska problēma - brekšu ir ļoti daudz, 5h pat pie 10kg var pieķert, toties lielie labi, ka 3 gabali, bet man vairak interesē kvalitāte, jo zivis neēdu un tāpat laižu atpakaļ. Kā tikt pie lielāka brekšuka, ka mazie noēd visu kas uz āķa?
Mēģinaju nemest fīderi, tur kur ķeras, liku visāda izmēra ēsmu un komplektāciju, baroju ar lielām frakcijam iekšā un mazām, bet nakā.
Varbūt, kāds zin, kā tomēr noķert arī lielāku skaistuli?
Cerams, kāds padalīsies kaut domā, nejautāju atklāt visus noslēpumus.
P.S. Ezera ir lieli brekši, pats lielako pie 2kg esmu noķēris, citi vēl lielākus ir piemānījuši.

Agnams, 30.jūnijs 2020, 10:49


Liec lielāku ēsmu, naktstārpu, boilu 10-12-16 mm, peleti vai rupju makaronu. Bet tad ir jātic ka tas lielais grib to lielo kumosu. Tādā gadījumā es vienu fīderi aprīkoju ar boilu, otru klasiski ar tārpiem.
30.jūnijs 2020, 12:50 | links
 
Nelietotājs pilnīgi pareizi pateica. Var mēģināt pamainīt vietu (parunā ar vietējiem makšķerniekiem). Ezerā jau vispār ir mazliet vienkāršāk "piesiet" breksi konkrētai vietai, ja copēsi regulāri un iebarosi vienā vietā (ar normālu, neskābstošu barību),tad agri vai vēlu rezultātam būtu jābūt.
30.jūnijs 2020, 11:53 | links
 
Man ir bijusi pieredze, kad lielais breksis pienāk, tad mazie pazūd un ķeras tikai laba zivs. Kā lielais aiziet, tā klāt ir mazie.
30.jūnijs 2020, 11:10 | links
 
Nu lielās jau ir, tik viņas, laikam, pat pie kodiena netiek, kad mazās uzdarbojas :D Bet pavadiņa kāda? Jo uz īsās ķeras reti un mazas, bet uz garādas lielākoties biežu, bet arī mazās, taču tas gan jau jāeksperimentē katrā copes reizē
30.jūnijs 2020, 11:08 | links
 
Esmu noķēris vairākus virs 2kg ar mazu āķīti un 3 baltajiem. Bet, piemēram, vakarnakt atradu vietu, kur tusēja bariņš smukuļu (+/-1,5kg) un ķērās uz pāris maziem sliekas gabaliņiem. Tā ka, domā pats. Es domāju - jo vairāk copēsi, jo lielāka varbūtība sagaidīt kādu lielo.
30.jūnijs 2020, 10:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager