Brekši

Montāža...
5.jūnijs 2013, 18:49 | links
 
Princips tāds,bet ir uzlabojumi/nianses.

Video mazliet pēčāk,jāpaskatās kuru ielikt!
5.jūnijs 2013, 18:40 | links
 
Vai tad es neesmu te ielicis video,pa makšķerēšanu no laivas ar saucamo "koļco"/rinķi, vai "jaica"/olas? Ar borta makšķerītēm ,barības grozu utt.!
5.jūnijs 2013, 18:29 | links
 
Vīri help ar pieredzi.Gribu pamēģināt breksi no laivas. Dziļumi palieli.Jautājums, iz pieredzes kāda sistēma un tehnika būtu vislabākā? Straume vainu minimāla, vai nav vispār. Itkā ziemas fīders būtu piemērots, bet ja nav straumes, tad pavada bieži pinas ap pamatauklu laižot lejā. Ar ziemeni man neliekas nopietni, piņķerēties ar 15m auklu laivā. Turklāt ja ir vi'ņi, tad tak viss tāpat švunkājas, un rikā jau neturēsi visu copes laiku. Tāpat, ja nav staurmes, tad blakus nolaista barotava arī varinats so so ihmo, jo breksis izteikti stāv uz barības punkta, bet tajā dziļumā un ja vēl druksu struamīte man nav ticības, ka āķi/mormeni dabūši tiši virs tā barības plēķa. Taisīt slīdošo pluda sistēmu, tikai ar maksķeri ar īsu kātu? Liekas reālākais varinats, ja baro atsevišķi.Vienvārdsakot jautājumi daudz. Tātad variants, kad barību laiž atsevišķi, un otrs, kad barība ir makšķeres sistēmā..kā labāk? Pirms divas nedēļas čakarēties un aplauzties, kādi ir jau pārbaudīti ieteikumi? :)) Cope, Daugavā.

kraft, 5.jūnijs 2013, 13:16


Aizbrauc kilometrus ~25 no savas copes vietas uz augšu.Tur aprunājies ar vietējiem matadoriem.Šamiem pat 5L kanniņas sakārtas virs iebarotajām vietām.Un copē šamie no laivām.
5.jūnijs 2013, 18:20 | links
 
kraft
Tieši šo metodi es mēģināju piekopt pagājušā gadā. No rītiem velcējot tie brekšu izgājieni vienkārši traku pataisa. Groza savas muguras virs ūdens veseliem bariem.
Arī es noliku laivu šķērsām Daugavai, tuvu kantij. Vienā pusē izteikts sēklis un tālāk zāles, otrā tāda lēzena kante un tālāk plašie dziļumi. Izmēģināju uz reiz 2 metodes. Pirmos saliku kātus ar slīdošiem pludiem. Dziļums bija kādi metri 4 tajā vietā. Straume neliela, kamēr neatrauj slūžas kāds hess. Nosēdēju kādu stundu pusotru, nevienas copes. Apkārt plunčājas, itkā viss notiek bet copes nav. Tad nomainiju šrumus un sistēmu. 1,3 metrus garā kātā ar normājo bezinerceni nolaidu lejā parasto sistēmu kādu liek uz gruntenēm no krasta, barotava, slīdošais svins un divi āķi drātiņā ar pavadiņām. Tā vien liekas, kur nu vēl lepnāk sacopēties, piebrauc klāt un vālē tik iekšā. Bet kukiš, tur kur viņi plunčājas pa augšu, tur viņiem ir citas nodarbes un sabiedriskā ēdināšana nav dienas plānā. Tā kā arī šī metode man nekādus rezultātus nedeva. Vēl vienā reizē pamēģināju līcī šo pašu variantu, arī aplauzos un metu mieru. Kamēr es tērēju savu laiku eksperimentiem, tikmēr sīkais no krasta ar sentēvu metodēm kārtējo reizi izgrieza man pogas.
Pieļauju domu, ka šī metode varētu labi strādāt patstāvīgi stāvošā ūdenī, teiksim ezerā, tā kā to ziemā dara no ledus. Neesmu iedziļinājies šajā jautājumā un nav man tam izskaidrojuma, kāpēc Daugavā tas nestrādā bet ideja ļoti vienkārša, kādēļ tērēt laiku, vilkt līdzi laivu un kaudzi citu loriņu, ja tieši to pašu rezultātu, ja vēl ne labāku var sasniegt ar gruntenēm no krasta.
Vēl varētu ar laivu aizbraukt līdz kādai izredzētai vietai, kur ar auto un pat ar kājām netiek klāt un uztaisīt sev speciālu iebarotu vietu lai dvēseli atvilktu bet citādi, nezinu, breksi labāk copēt no krasta.
5.jūnijs 2013, 18:00 | links
 
Es no laivas pāris reizes esmu mēģinājis, rezultāti viduvēji, bet visas problēmas atrisina divi enkuri no abi gali laivai. Iestiep laivu starp diviem enkuriem perpendikulāri straumei, sēdi ar muguru pret straumi un copē kā ziemā. Tas, ka vilnis šūpos pavadu jau tikai piesaistīs zivi.
5.jūnijs 2013, 13:40 | links
 
Vīri help ar pieredzi.

Gribu pamēģināt breksi no laivas. Dziļumi palieli.
Jautājums, iz pieredzes kāda sistēma un tehnika būtu vislabākā? Straume vainu minimāla, vai nav vispār. Itkā ziemas fīders būtu piemērots, bet ja nav straumes, tad pavada bieži pinas ap pamatauklu laižot lejā. Ar ziemeni man neliekas nopietni, piņķerēties ar 15m auklu laivā. Turklāt ja ir vi'ņi, tad tak viss tāpat švunkājas, un rikā jau neturēsi visu copes laiku. Tāpat, ja nav staurmes, tad blakus nolaista barotava arī varinats so so ihmo, jo breksis izteikti stāv uz barības punkta, bet tajā dziļumā un ja vēl druksu struamīte man nav ticības, ka āķi/mormeni dabūši tiši virs tā barības plēķa. Taisīt slīdošo pluda sistēmu, tikai ar maksķeri ar īsu kātu? Liekas reālākais varinats, ja baro atsevišķi.

Vienvārdsakot jautājumi daudz. Tātad variants, kad barību laiž atsevišķi, un otrs, kad barība ir makšķeres sistēmā..kā labāk? Pirms divas nedēļas čakarēties un aplauzties, kādi ir jau pārbaudīti ieteikumi? :)) Cope, Daugavā.
5.jūnijs 2013, 13:16 | links
 
Mazie nārsto pirmie un lielie paši pēdējie.Es pie sevīm redzēju ka vienu rītu nārstoja.Bet vairāk nav manīts.Viņi jau ar pārtrauc nārstu,ja laiks sabojājās.Tā viņi var čammāties kādu mēnesi!!D
24.maijs 2013, 16:48 | links
 
Tauta, kādi novērojumi? Ezerā varētu būt iznārstojis? Jau varētu aktīvi baroties arī lielie>?

Bandito, 24.maijs 2013, 15:17

Pierigas ezera pagajuso nedelu breksuki uz 300-400 g nema. Vai tadi vispar narsto, nezinu. :)

mailite, 24.maijs 2013, 15:25

nu tādi ņem, gribās ko lielāku! Zinu, ka ir, bet neņem! :( Moš šie vēl dipado pa zālēm?
24.maijs 2013, 16:25 | links
 
Tauta, kādi novērojumi? Ezerā varētu būt iznārstojis? Jau varētu aktīvi baroties arī lielie>?

Bandito, 24.maijs 2013, 15:17

Pierigas ezera pagajuso nedelu breksuki uz 300-400 g nema. Vai tadi vispar narsto, nezinu. :)

mailite, 24.maijs 2013, 15:25


Laikam 400 gr breksis vel nenarsto.
Dzimumgatavība iestājas 2-13 gadu vecumā.
24.maijs 2013, 15:27 | links
 
Tauta, kādi novērojumi? Ezerā varētu būt iznārstojis? Jau varētu aktīvi baroties arī lielie>?

Bandito, 24.maijs 2013, 15:17


Pierigas ezera pagajuso nedelu breksuki uz 300-400 g nema. Vai tadi vispar narsto, nezinu. :)
24.maijs 2013, 15:25 | links
 
Tauta, kādi novērojumi? Ezerā varētu būt iznārstojis? Jau varētu aktīvi baroties arī lielie>?
24.maijs 2013, 15:17 | links
 
Nu kas tad notiek ar breksiem, nem? Laikam nevienam laika nav kautko uzrakstit, visi pie udens sez...

Bimbas, 7.maijs 2013, 13:44

Ņem, Bārtas upē ņem.
8.maijs 2013, 15:48 | links
 
Nu kas tad notiek ar breksiem, nem? Laikam nevienam laika nav kautko uzrakstit, visi pie udens sez...
7.maijs 2013, 13:44 | links
 
Tas nav par brekšu tēmu,bet tomēr!
Otiņ!Redzi, man tie gadi ir tādi, arvien biežāk visām lietām jāpaliek savās vietās, ja maiņa, tad var kļūt par bezceri.
Paldies,Kraft, par atbalstu!Cenšos uzturēt laba prāta gaisotni.
Mans mērķis ir sasniegts, tas ir kā aktierim, ja ir kaut viens skatītājs,jāspēlē!
2.maijs 2013, 08:13 | links
 
Izņem ārā Kakao pulveri. Nav tā, ka tas aromāts ir nr 1 breksim. līdz ar to var gadīties visādi var būt ok, var arī nē. Raudai gan ļoti labi.
Izskatās, ka kakao tur ir likts smaržas dēļ.

kopumā tākā kukurūzas putraimi prasās. un kādu cepumu iebirdināt :)

kraft, 1.maijs 2013, 15:28


Paldies

silpeiv, 1.maijs 2013, 15:44
.kakao liek klāt,lai ūdenī radītu duļķi,kas pievilina brekšus..

aleksis63, 1.maijs 2013, 22:24
Ne jau kakao liek,lai duļķotu ūdeni!Viņam ir interesanta smarža,un baltām zivīm(raudām ,baltajiem sapaliem utt.,) tā patīk.Var jau salikt visādākas sastāvdaļas(trušu,cāļu kombikormu,maltus zirņus,orģin .barības utt.),bet jātiek ar tām smaržām skaidrībā-kura kuru noēd,vai pārņem.Ja tā brekšu vieta tiek barota regulāri,tad nekādas ekstra smaržas nav vajadzīgas!Brekši jau pieraduši,...kaut vai pie parastām grūbām!

aakkis, 2.maijs 2013, 07:42


Barība ar nosaukumu feeder Rivmaizes, auzu parslas, saulespuku seklas, kanepju seklas, kviesi, vanila cukurs, sausais piens, kukuruza.
2.maijs 2013, 07:54 | links
 
Izņem ārā Kakao pulveri. Nav tā, ka tas aromāts ir nr 1 breksim. līdz ar to var gadīties visādi var būt ok, var arī nē. Raudai gan ļoti labi.
Izskatās, ka kakao tur ir likts smaržas dēļ.

kopumā tākā kukurūzas putraimi prasās. un kādu cepumu iebirdināt :)

kraft, 1.maijs 2013, 15:28


Paldies

silpeiv, 1.maijs 2013, 15:44
.kakao liek klāt,lai ūdenī radītu duļķi,kas pievilina brekšus..

aleksis63, 1.maijs 2013, 22:24

Ne jau kakao liek,lai duļķotu ūdeni!Viņam ir interesanta smarža,un baltām zivīm(raudām ,baltajiem sapaliem utt.,) tā patīk.Var jau salikt visādākas sastāvdaļas(trušu,cāļu kombikormu,maltus zirņus,orģin .barības utt.),bet jātiek ar tām smaržām skaidrībā-kura kuru noēd,vai pārņem.Ja tā brekšu vieta tiek barota regulāri,tad nekādas ekstra smaržas nav vajadzīgas!Brekši jau pieraduši,...kaut vai pie parastām grūbām!
2.maijs 2013, 07:42 | links
 
Gariņs!

:))))
2.maijs 2013, 00:38 | links
 
Man vienmēr tētis pamācīja: "Tie tārpi pie brekša dibina ir tie gardākie. Es velaizvien viņam neesmu noticējis. Vienkārši neņēmu pa pilnu... .

Bet šis man ļoti patika:
".... kapuci lietusmētelim esmu kaut kur nolicis zināmā vietā, kas laikam kļūs neuzminama.... ."

Kad tas sāk notikt regulari, ko?
1.maijs 2013, 23:41 | links
 
Mans 2012.g. jūnija rīta breksis.
Tā, nolemts, rīt ceļos 4-os un uz Gauju. Atbraukušas Rīgas mazmeitas .Gribas brokastīs pasniegt kaut ko no tā, ko pilsētā nevar dabūt. Man ir skaidrs, ka sviestā cepta jebkura izmēra Gaujas zivtele ir tas gardums, ar ko var pārsteigt jebkuru pilsētas ciemiņu. Mazmeitas tās vienmēr ir slavējušas. Vakarā tā ilgāk pasēdēšana ar dēlu ģimenēm, savs vīniņš , savs grilētas gaļas gabaliņš un gultā iekšā.
Neizprotams zvans pie auss, sākumā nesaprotu, kas notiek. Tad pielec, tā ir cope, kas sauc. Tas ir tas, ko nevar atlikt nekādas atrunas, ka ir grūti, nekādi citi pasākumi . Paceļu galvu un saprotu, ka gaļa bijusi par treknu vai vīns par ilgi izturēts, taču solīts ir un citādi nevar.
Acis apskalotas, klusa rīta kafija, makšķere, sēdeklis vienots ar somu, kurā iepriekš viss sagatavots, uztveramais tīkliņš, iemērktā gatavā raudu barība, iepriekšējā vakarā termosā uzsutinātas grūbas. Vienu brīdi uztveramo tīkliņu tā kā gribu atstāt mājās, tāpat kā šuneli Tikoru, jo viņš upes malā uzvedas kā mans mazdēls, starpība tā, ka tas vēl neprot akmeņus lidināt mana pludiņa virzienā. Kāds iekšējs teicējs saka ,tīkliņu šoreiz paņem(parasti ,ja nav tīkliņs, tad trāpās ,kas nopietnāks, kad paņem līdz ,tas izrādās lieka manta). Izeju sētā, smalks lietiņš rasina, jāpaņem lietusmētelis līdz.
Ceļš nav tāls, nieka 0,5km. Pēc 3 min esmu pie upes. Atsēžos, fiksi sataisu pāris bumbas un turpat 2m no krasta zināmā raudu bedrītē iemetu, atšķetinu vieglo mačkātiņu ,tā pati 0,12mm pavadiņa ar mazu āķīti, bet 2 grūbas var uzspraust. Parasti spraužu 2,jo ja ir tikai viena, to uzreiz paķer mailes. Pirmais iemetiens, iekārtojos uz beņķīša, sariktēju lietusmēteļa stūrus uz ceļiem un pievēršos apkārtnes aplūkošanai. Tomēr tas ir tā vērts, kaut runcis vakar vakarā ir iečurājis mutē un tagad ir tāda nelāga garša rīkles galā, bet tas ir tā vērts. Kolosāls rīts, lietus ūdens lielām lāsēm no kokiem pil ūdenī, uzsitot neskaitāmus apļus mierīgajā Gaujas tecējumā. Liekas, ka copei arī vajadzētu izdoties, nu vismaz pāris pannas raudeles vajadzētu savilkt, lai brūni uzkraukšķinātas,(svaigas, tikko tīrītas, tās vēl uz pannas grib savilkties čokurā) ar savu gardo smaržu sagaidītu ciemiņus. Jā, tās sāk ķerties. Nav lielas, bet lēnām kulītē kārtojas rindās. Trāpās pa lielākai, kuras tā vienkārši nevar uzcelt uz 2,5m stāvā krasta, neriskējot salauzt mačkāta tievo spicīti, jāraušas vien ar uztveramo tīkliņu pa stāvajā krastā izmīto reni kā pa bobsleja trasi tuvāk pie ūdens. Tad tiek izstīvēti pāris cienījami lielie pliči-brekšu jaunuļi pa gr,400-500.Lietus pieņemas spēkā un esmu spiests steigties uz mašinu pēc lietussarga, jo kapuci lietusmētelim esmu kaut kur nolicis zināmā vietā, kas laikam kļūs neuzminama.
Stundas laikā jakas piedurknes līdz elkoņiem piemirkušas, bikses ceļgalos slapjas, klūst neomulīgi, skatos mobilajā – plkst.8, nu vēl metienus desmit un viss, solītās 2 pannas izpildītas ar virsmēru. Sīks drebulītis saka ,ka vajadzētu kādu groku vai vismaz karstu tēju . Sajūk vai ir jau astotais vai devītais no pēdējiem nolemtajiem iemetieniem. Prātā izskrien doma : ja nu kāds tai brīdī ietu garām, tad brīnītos ,kas tā par sakņupušu beku sēž zem širmja , bet man vēl 2 metieni garantēti.
Skatos uz pludiņu un nesaprotu. ko šis man tā lēni pumpējas, itkā būtu jūras viņos iemests. Jocīgi. Viegli piecērtu, neko ļaunu nedomādams, jo prātā it kā jau esmu siltā istabā. Jūtu ,tas ir galā, kaut kast tāds, ko es nevaru noturēt, bremze kauc, tas iet uz Gaujas vidu. Domas sāk darboties zibens ātrumā ,bremze strādā, kas vēl? Uztveramais kreisajā rokā, kas vēl? Pa bobsleja reni uz pak—as ātrāk kā Maskalāns esmu lejā .Sākumā doma- sapals, jo iet kā traks, bet, kad trešo reizi monstrs lēnām dabūts 5m no krasta, kūleņa laikā virs ūdens parādās liela aste, nākošā doma mežene. Saprast īsti neko nevar, spēcīga,tā atkal ir kaut kur Gaujas vidū. Saprotu, ka viss jādara lēnām, bez liekām emocijām, bet adrenalīna deva dara savu ,viegls trīceklis pārņem ķermeni, bet galva skaidra, tagad tikai prātīgi. Kārtējo reizi to pievelku pie krasta un redzu, ka tas ir diezgan labs breksis, bet kaut kā jocīgi nāk, it kā aukla būtu apmetusies ap asti. Brīdī, kad gribu viņu iemānīt tīkliņā, tas spēcīgi darbojas ar asti un atkal ir upes vidu. Nākošā paņēmienā puisim spēks sāk zust, jo minūtes 15 ir pagājušas, man pašam ar tas viss liekas ievilcies par ilgu. Lēnām to velku klāt un tikai tagad redzu, ka mans mazais raudu āķītis brekša puisim iecirties dibenā, anālās spuras resnākajā asakā. Viņš redz prātīgi ir uzgūlies uz manas auklas un ēdis raudām domāto putru, lēnām labsajūtā pumpējies un es ,negantnieks, tai brīdī sadomājis kutināt tam dupsi ar vieglu pieciršanu. Loti ,ļoti uzmanīgi iecēlu draugu tīkliņā ,uzrausos krastā .Lai manu stāstu mājās uztvertu nopietni, pavadu nokodu pie griezuļa. Ātri savācu pekeli un kā varonis atgriezos mājās, bet izrādās, ka visi plkst.9 vēl guļ. Notīrīju sīkaļas ,sāku gatavot brokastis, miegamices sāka celties, tos visus lielīgi sūtīju uz mauriņu novērtēt monstru, neviens man uzreiz nevarēja pateikt, kāpēc breksim āķis dupsī nevis lūpā. Lielo nosvērām ,apaļi 2kg, foto arī taisījām. Āķis tam dupsī tā arī tika aizmirsts un nokūpināts reizē ar breksi .Kūpinājums no vairākiem brekšiem uz galda, mazdēls acīgs jautā man,Opap, kas tas tāds par tārpu tai zivij pie dibena. Skatos karājas 20 cm 0,12 aukla ar visu āķi. Johaidī, labi, ka neviens vēl nebija ķēries pie spuriņu apčūpstināšanas.
Gariņš
1.maijs 2013, 23:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager