Brekši

Mans 2012.g. jūnija rīta breksis.
Tā, nolemts, rīt ceļos 4-os un uz Gauju. Atbraukušas Rīgas mazmeitas .Gribas brokastīs pasniegt kaut ko no tā, ko pilsētā nevar dabūt. Man ir skaidrs, ka sviestā cepta jebkura izmēra Gaujas zivtele ir tas gardums, ar ko var pārsteigt jebkuru pilsētas ciemiņu. Mazmeitas tās vienmēr ir slavējušas. Vakarā tā ilgāk pasēdēšana ar dēlu ģimenēm, savs vīniņš , savs grilētas gaļas gabaliņš un gultā iekšā.
Neizprotams zvans pie auss, sākumā nesaprotu, kas notiek. Tad pielec, tā ir cope, kas sauc. Tas ir tas, ko nevar atlikt nekādas atrunas, ka ir grūti, nekādi citi pasākumi . Paceļu galvu un saprotu, ka gaļa bijusi par treknu vai vīns par ilgi izturēts, taču solīts ir un citādi nevar.
Acis apskalotas, klusa rīta kafija, makšķere, sēdeklis vienots ar somu, kurā iepriekš viss sagatavots, uztveramais tīkliņš, iemērktā gatavā raudu barība, iepriekšējā vakarā termosā uzsutinātas grūbas. Vienu brīdi uztveramo tīkliņu tā kā gribu atstāt mājās, tāpat kā šuneli Tikoru, jo viņš upes malā uzvedas kā mans mazdēls, starpība tā, ka tas vēl neprot akmeņus lidināt mana pludiņa virzienā. Kāds iekšējs teicējs saka ,tīkliņu šoreiz paņem(parasti ,ja nav tīkliņs, tad trāpās ,kas nopietnāks, kad paņem līdz ,tas izrādās lieka manta). Izeju sētā, smalks lietiņš rasina, jāpaņem lietusmētelis līdz.
Ceļš nav tāls, nieka 0,5km. Pēc 3 min esmu pie upes. Atsēžos, fiksi sataisu pāris bumbas un turpat 2m no krasta zināmā raudu bedrītē iemetu, atšķetinu vieglo mačkātiņu ,tā pati 0,12mm pavadiņa ar mazu āķīti, bet 2 grūbas var uzspraust. Parasti spraužu 2,jo ja ir tikai viena, to uzreiz paķer mailes. Pirmais iemetiens, iekārtojos uz beņķīša, sariktēju lietusmēteļa stūrus uz ceļiem un pievēršos apkārtnes aplūkošanai. Tomēr tas ir tā vērts, kaut runcis vakar vakarā ir iečurājis mutē un tagad ir tāda nelāga garša rīkles galā, bet tas ir tā vērts. Kolosāls rīts, lietus ūdens lielām lāsēm no kokiem pil ūdenī, uzsitot neskaitāmus apļus mierīgajā Gaujas tecējumā. Liekas, ka copei arī vajadzētu izdoties, nu vismaz pāris pannas raudeles vajadzētu savilkt, lai brūni uzkraukšķinātas,(svaigas, tikko tīrītas, tās vēl uz pannas grib savilkties čokurā) ar savu gardo smaržu sagaidītu ciemiņus. Jā, tās sāk ķerties. Nav lielas, bet lēnām kulītē kārtojas rindās. Trāpās pa lielākai, kuras tā vienkārši nevar uzcelt uz 2,5m stāvā krasta, neriskējot salauzt mačkāta tievo spicīti, jāraušas vien ar uztveramo tīkliņu pa stāvajā krastā izmīto reni kā pa bobsleja trasi tuvāk pie ūdens. Tad tiek izstīvēti pāris cienījami lielie pliči-brekšu jaunuļi pa gr,400-500.Lietus pieņemas spēkā un esmu spiests steigties uz mašinu pēc lietussarga, jo kapuci lietusmētelim esmu kaut kur nolicis zināmā vietā, kas laikam kļūs neuzminama.
Stundas laikā jakas piedurknes līdz elkoņiem piemirkušas, bikses ceļgalos slapjas, klūst neomulīgi, skatos mobilajā – plkst.8, nu vēl metienus desmit un viss, solītās 2 pannas izpildītas ar virsmēru. Sīks drebulītis saka ,ka vajadzētu kādu groku vai vismaz karstu tēju . Sajūk vai ir jau astotais vai devītais no pēdējiem nolemtajiem iemetieniem. Prātā izskrien doma : ja nu kāds tai brīdī ietu garām, tad brīnītos ,kas tā par sakņupušu beku sēž zem širmja , bet man vēl 2 metieni garantēti.
Skatos uz pludiņu un nesaprotu. ko šis man tā lēni pumpējas, itkā būtu jūras viņos iemests. Jocīgi. Viegli piecērtu, neko ļaunu nedomādams, jo prātā it kā jau esmu siltā istabā. Jūtu ,tas ir galā, kaut kast tāds, ko es nevaru noturēt, bremze kauc, tas iet uz Gaujas vidu. Domas sāk darboties zibens ātrumā ,bremze strādā, kas vēl? Uztveramais kreisajā rokā, kas vēl? Pa bobsleja reni uz pak—as ātrāk kā Maskalāns esmu lejā .Sākumā doma- sapals, jo iet kā traks, bet, kad trešo reizi monstrs lēnām dabūts 5m no krasta, kūleņa laikā virs ūdens parādās liela aste, nākošā doma mežene. Saprast īsti neko nevar, spēcīga,tā atkal ir kaut kur Gaujas vidū. Saprotu, ka viss jādara lēnām, bez liekām emocijām, bet adrenalīna deva dara savu ,viegls trīceklis pārņem ķermeni, bet galva skaidra, tagad tikai prātīgi. Kārtējo reizi to pievelku pie krasta un redzu, ka tas ir diezgan labs breksis, bet kaut kā jocīgi nāk, it kā aukla būtu apmetusies ap asti. Brīdī, kad gribu viņu iemānīt tīkliņā, tas spēcīgi darbojas ar asti un atkal ir upes vidu. Nākošā paņēmienā puisim spēks sāk zust, jo minūtes 15 ir pagājušas, man pašam ar tas viss liekas ievilcies par ilgu. Lēnām to velku klāt un tikai tagad redzu, ka mans mazais raudu āķītis brekša puisim iecirties dibenā, anālās spuras resnākajā asakā. Viņš redz prātīgi ir uzgūlies uz manas auklas un ēdis raudām domāto putru, lēnām labsajūtā pumpējies un es ,negantnieks, tai brīdī sadomājis kutināt tam dupsi ar vieglu pieciršanu. Loti ,ļoti uzmanīgi iecēlu draugu tīkliņā ,uzrausos krastā .Lai manu stāstu mājās uztvertu nopietni, pavadu nokodu pie griezuļa. Ātri savācu pekeli un kā varonis atgriezos mājās, bet izrādās, ka visi plkst.9 vēl guļ. Notīrīju sīkaļas ,sāku gatavot brokastis, miegamices sāka celties, tos visus lielīgi sūtīju uz mauriņu novērtēt monstru, neviens man uzreiz nevarēja pateikt, kāpēc breksim āķis dupsī nevis lūpā. Lielo nosvērām ,apaļi 2kg, foto arī taisījām. Āķis tam dupsī tā arī tika aizmirsts un nokūpināts reizē ar breksi .Kūpinājums no vairākiem brekšiem uz galda, mazdēls acīgs jautā man,Opap, kas tas tāds par tārpu tai zivij pie dibena. Skatos karājas 20 cm 0,12 aukla ar visu āķi. Johaidī, labi, ka neviens vēl nebija ķēries pie spuriņu apčūpstināšanas.
Gariņš
1.maijs 2013, 23:23 | links
 
Lūdzu Tev pierādījums...breksis,varkaļu kanāls uz paštaisīto boilu no trušu barības granulām... http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-20734.htm
1.maijs 2013, 22:56 | links
 
Aizmirsti Tu savus kakao...Ir viena universāla barība kas darbojas neatvairāmi un tā ir....Trušu barība granulās,bāzēs var nopirkt!!!!!!! Tik vienkārši un taipat laikā nenormāli efektīvs,es to saku no savas pieredzes!!!! Es pat boilas esmu taisījis un ķēris brekšus uz tām! Tā kā,izvēle Tavās rokās.
1.maijs 2013, 22:53 | links
 
Izņem ārā Kakao pulveri. Nav tā, ka tas aromāts ir nr 1 breksim. līdz ar to var gadīties visādi var būt ok, var arī nē. Raudai gan ļoti labi.
Izskatās, ka kakao tur ir likts smaržas dēļ.

kopumā tākā kukurūzas putraimi prasās. un kādu cepumu iebirdināt :)

kraft, 1.maijs 2013, 15:28


Paldies

silpeiv, 1.maijs 2013, 15:44

.kakao liek klāt,lai ūdenī radītu duļķi,kas pievilina brekšus..
1.maijs 2013, 22:24 | links
 
Izņem ārā Kakao pulveri. Nav tā, ka tas aromāts ir nr 1 breksim. līdz ar to var gadīties visādi var būt ok, var arī nē. Raudai gan ļoti labi.
Izskatās, ka kakao tur ir likts smaržas dēļ.

kopumā tākā kukurūzas putraimi prasās. un kādu cepumu iebirdināt :)

kraft, 1.maijs 2013, 15:28



Paldies
1.maijs 2013, 15:44 | links
 
Izņem ārā Kakao pulveri. Nav tā, ka tas aromāts ir nr 1 breksim. līdz ar to var gadīties visādi var būt ok, var arī nē. Raudai gan ļoti labi.
Izskatās, ka kakao tur ir likts smaržas dēļ.

kopumā tākā kukurūzas putraimi prasās. un kādu cepumu iebirdināt :)
1.maijs 2013, 15:28 | links
 
Ko sakat par šādu miksējumu brekšu barībai ?

Rivmaizes, auzu parslas, saulespuku seklas, kanepju seklas, kviesi, kakao pulveris, - tas viss ir samalts.


no šī sludinājuma

http://www.ss.lv/msg/ru/entertainment/hunting-fishing/fishing-tackles-and-tackles/ixdgd.html
1.maijs 2013, 14:58 | links
 
Kāda smarža brekšiem tagad pavasari vairak patīk?
30.aprīlis 2013, 22:34 | links
 
Nu āķa video labais, ko tādu redzu pirmoreiz :D
Kad izvilka to brekšuku, tad tauta pazuda momentāli tādu sīkuli ieraugot. :D
8.aprīlis 2013, 11:44 | links
 
Nu "kolhoznieki"!!....es jau sākumā domāju ,ka būs .....!

Tādu es izvelku acis ne pamirkšķinot!
7.aprīlis 2013, 23:17 | links
 
Lielās cerības, palikās turpat , kur Dikensa tās bija nosūtījis.

Ar Jožiku ieradāmies pa izdangātām takām kaut kur ap pusnakti, kamēr sasējām sistēmas, aprunājām kaimiņus un pie pilošiem jumtiem nosvilinājām pāris cīgu kilogramus, bija jau kārtīgs divnieks. Neliels krākuls un pie rīta zvaniem esmu augšā kā štiks.
Jožiks vel snauduļo, bet pie kādas 11tās snaudas ir arī augšā. Ārā nedaudz piekniebj, būs skaista diena. Ejam, sērsna ta krīt, ta nekrīt. Urbjamies ar baigāko švunku līdz uzejam vēlēto kranti. Nedaudz atkārtojam uzdoto vielu un brillīšcaurumi top viens pēc otra, esmu lepns kā tītars, jo, redz, esmu apguvis jaunu mājokli uz ledus, kas top vienā mirklī, kamēr Jožikveidīgais, krāmējas kādu brīdi.
Vēja nav un visa iedzīve, ieskaitot barokli, saštimmējas nepilnos divos ceturkšņos.
Viss jau izskatās skaisti. Pat pārāk skaisti, lai būtu vel labāk.
Urbjamies katrs pa savu taciņu kaulaino meklējumos. Saulīte spīd, cokumi padodas varen' grūši, sērsna-ūdens -cietais ~ 15cmnieks-atklātie ūdeņi, bet zivju nav. Man ir viena iztekta alumijniece, kuru cenšos darbināt augšējos slāņos, lai piešautu pirkstus, kā sacīt jāsaka. Esmu nedaudz vīlies, jo, redz', domāju, ka šamais gulsies pie mazākā vilciena, bet guļās tik uz reaktīvo rāvienu, kas manuprāt to kaulaino nedaudz atbaida, bet jāstrādā ar to kas ir un ar to ko esu savā saprašanas bagāžā paķēris līdz'. Tā rukāju kādas 2h, liekas, ka ir kādi sitieni, bet piecirst neizdodas. Ķērieni ir tikai pauzēs, ilgās pauzēs, līdz ar to māc nelielas šaubas - vai tās nav tikai manas iedomas šajā vispārejā mierā apstākļos, kad savus sirdspukstus var vēsā mierā saklausīt.
Ap pusdienaslaiku nospraužu kursu uz telti. Un uzreiz laižu lietā smalkāko aprīkojumu ar vienu, tad diviem, trim un visbeidzot- visu buķeti, bet atsaucības nekādas.
Jožiks dodas inspicēt tālo kordonu, bet atgriežas ar atņirgtiem zobiem un rokasspiedienu, ko pielīdzināt varu beigtaj' zivij'. Divvārdsakot - bizdings pilnīgākais. Kādas idejas? Skatoties uz pusgulēto nakti, telts uzdzen gana daudz gurdenuma. Svempjos atkan laukā un ar lielu piepūli urbinu daudzkārtainajā ledā cokumus, kas padodas varen' grūši. Bet tempu ieturu. Katrā no tiem peldinu alumīnija žibuli, noskaņa nemainās. Sāku meditēt un starp rāvieniem pamanos vairākkārt iemigt, faķīrs zinieties.
Saulīte silda, klusums turpinās. Abi ielienam teltī un ar divkāršu sparu cenšamies pierunāt plakano armiju. Tā, izskatās, šodien ir neuzvarama. Sūtām Trojas zirgu, tas izrādās nekāds nemaz i' Trojas nebija, parasts zirgs.
Pievakarē vējam saceļas konkrēti. Krēslā dodos medīt kaulainos, šiem laikam nav medības. Caur puteņa pielieto ezera klaju manu savu telti, kas ieņēmusi mīlīga sēžamdīvāna pufīgo nostāju, saliecās gan. Dodos palīgā. Vel 3h, līdz kādiem 9iem izturam un caur puteni urbjam uz māju pusi. Iznākam precīzāk kā Susaņins mums bija ieteicis. Jožiks jūsmo par stihiju, man līdz tam vel nedavērās, nedaudz škrobe par pilnīgo fiasko.

Ai, nu tā nekā tas PAVASARS iesācies!

Ko darīs tagad? Moš jālaiž uz Peipi garīgo sacelt, moš kāds grib pievienoties? 3dien-4dien uz normālu divdiennieku. Esmu no Reigas un izbraukāties varētu otrdien vakarā. Ja nu kas, dodiet savas ziņas uz pm, par niansēm vienosimies.

PS Neesu nekāds galma āksts, arī purkšķis ne!

Ja ne, tad jāturpina vien būs urķēties savos proletariāta sūdos,
otinjsh
11.marts 2013, 21:35 | links
 
8.februāris 2013, 10:31 | links
 
Šodien Karostas kanālā no pulkstens 12.00-18.00 ,divatā ,4 ļoti skaisti brekši un 2 asari(lieli). Tas viss tika noķerts uz sliekām. Vēl ļoti daudzas nerealizētas copes,kam bija pie vainas ,krastā esošās dūņas.
15.oktobris 2012, 20:54 | links
 
Tāda filmiņa....
11.septembris 2012, 17:42 | links
 
thx
26.augusts 2012, 12:42 | links
 
Iemet 7-8 un tad ik pa stundai 2-3. Vispār jau jāskatās cik intensīva cope .
26.augusts 2012, 12:33 | links
 
Labdien.....
Bariba breksi, cik bumba jamest cik ilgi laika..pec tam velreiz mest bariba?
26.augusts 2012, 11:51 | links
 
Vīri, vai Mīlgrāvja kanālā pie tiltiem brekši vairs neķeras?Kādreiz, kad dzīvoju Trīsciemā, tur uz gruntenēm augustā brekši ķerās nenormāli. Vakarā dienas lomu knapi varēja panest. Veči uz mola tupējām vesela strīpa un ne viens brekšus tur nepiebaroja. Pat ne vienam prātā tas nenāca. Nezinu kā tur tagad izskatās, bet dzirdēju, ka tur viss ir pārveidots. Varbūt uz tā mola vairs netiek pat virsū? Sen tajā pusē neesmu bijis. Agrāk jau tur bija lepni, pat kāpnītes no uzbēruma gāja lejā līdz molam . Gar mola malu bija sēta, aiz sētas Rīgas Sadzīves Ķīmijas rūpnīca un nevienam mēs netraucējām. Jā, bet tas bija kādreiz...
16.augusts 2012, 16:54 | links
 
Pirms gadiem pieciem paziņas Daugmales pusē breksi baroja nedēļu (ap min50kg granulu) un tad trīs dienas ķera. Zivis svarā bij vairāk, kā barības un nekādi laika apstākļi to neietekmēja gadu no gada.
16.augusts 2012, 15:02 | links
 
Jā jā :) starp Ogri un Ikšķili... Tik tālu mēs zinām :)...
16.augusts 2012, 14:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager