Brekši

Negribu ne ar vienu lekties.... bet nepiekrītu apgalvojumam - ar "pulveri" zivi nenoturēsi. Piesaistīšana un noturēšana ir divi dažādi pasākumi, tāpat kā iebarošana copes dienā un piesaistīšana konkrētai vietai ilgākā laikā. Nekad, neviena putra, nevieni graudi, nekas nebūs labāks par labu ražoitāju kvalitatīvām barībām un barība nebūs labāka par dabisko ēsmu. ... vairāk šajā strīdā neiesaistīšos, jo negrasos nevienu pārliecināt. Pats esmu vārījis putras un arī šeit forumā esmu receptes licis. Taču joprojām uzskatu un uzskatīšu, ka labām gatavajām barībām ir lielas priekšrocības!!!!!!
25.jūnijs 2010, 18:00 | links
 
Cepta zivs paldies. Bet es esmu ezernieks un makšķerēju stāvošā ūdenī! :)
25.jūnijs 2010, 15:13 | links
 
Ā, vēl aizmirsu, putrā var un pat vajag likt viskautko citu, piemēram, iepriekš novārītus zirņus, kukurūzu, makaronus. Te katrs var izvērsties ...
25.jūnijs 2010, 15:04 | links
 
Lai breksi piesietu vietai, vajag daudz un grūti saēdamas barības, piemēram, var vārīt putru no rupji samaltiem miežiem vai kviešiem, kas gandrīz katrā veikalā pārdodas celafāna maisiņos. Vārīt vajag pamatīgi, berot iekšā cukuru un vanilīnu, ja vajag pielejot vēl ūdeni. Galvenais - lai rezultātā tā putra, kad atdziest, ir stingra un pat grūti izņemama no katla. Tad to sadalu gabalos, tik lielos, lai zivs nevar norīt vai aiznest. Tikai acīmredzot, sūkāt.
Max efekts parasti parādās stundas 2 pēc iebēršanas, sākumā pienāk eksemplāri ap pus kg, pēc tam arī daudz lielāki, protams ne jau vienmēr :)
Šito nevar lietot ezeros, jo var sabeigt vietu, ne vienmēr tā zivs to paspēs apēst.

Ar fīderi, protams, ir savādāk, ja nav laivas ar ko to putru nogādāt līdz vietai, tad atliek tikai sausā barība. Bet tad ir daudz jābaro, bieži jāpārmet, bet sakarā ar to man ir aizdomas, ka lielākie eksemplāri nemaz nepienāk, jo baidās no trokšņa, kad tā barotava krīt, it īpaši ja dziļums ir pāris metri.
25.jūnijs 2010, 14:57 | links
 
Es gan neesmu nekad izzinājis tos brekšu baribas untumus. Vienmer noperku kadas divas pakas salmo breksi i to vienmer cope pašvaka ir. Varbūt kāds var uzrakstīt elementāri vienkāršu un brekša vederam tīkamu kombināciju?
25.jūnijs 2010, 13:43 | links
 
Gan tā gan tā ! :)
25.jūnijs 2010, 13:41 | links
 
ka vispar ker breksus ar pludinu vai grunteni
25.jūnijs 2010, 13:28 | links
 
nekad ipashi neesmu ieklausiijies padomos par brendiem,domaaju,ja zivs tai vietaa nav,tad ne ar kaadu brendu bariibu nepiesaistiisi.personiski neizmantoju salmo bariibas,bet gan robinson ,i ta reti ,jo parsvaraa njemos ar kombikormiem un melasi.
24.jūnijs 2010, 22:18 | links
 
Gribējās pajautāt.Visos Grabovska kunga video par fīderi es pamanīju,ka barība tiek izmantota tikai Salmo firmas.Vienā no videomateriāliem viņš izmantoja 3kg salmo barības un teica,ka "3kg,tāpēc ka,iespējams ka mēs ķersim vēl no rīta puses,lai piesaistītu breksīti" video norisēja vakarpusē un domabija ka iebarot zivi,lai no rīta būtu breksis un lai viņš tur noturētos. Pats galvenais jautājums...BET VAITAD BREKSI NOTURĒSI AR SĪKI MALTU BARĪBU,BEZ RUPJĀM BARĪBAS STRUKTŪRĀM?! Manuprāt breksis paostīs to visu pasākumu,pasūkās kā saka grunti un aizies prom...būtībā,lai noķertu normālu breksi,vai ieguldīt tam pilnu dienu,iebarot ar tā saucamo pulverveidīgo firmas barību,kura piesaista zivi un tikai tad,kad ir zivs piesaistīta tīkama izmēra priekš Mums,tad arī sākam attiecīgi barot ar rupjajām barības daļām,lai zivi noturētu. Viss ko es gribēju pateikt,ka ar "pulveri" zivi nenoturēsi. Bēdīgi arī tas,ka tiek izmantots visi firmas ražojumi...kur ir kautkas pieminēts par kukurūzu,makaronu vai grūbām? Ir tikai Salmo,baltais un sūdenieks,tas arī viss.Krievu videomateriāli par barībām un ēsmām ir daudz bagātāki.Runa iet par krievu video "Go Fishing" man ļoti patīk viņu video un tur pat ir ļoti daudz visādu ieteikumu,ar ko labāk ķer attiecīgo zivi un kā var apiet veikala pirktās dārgās barības pašam mājās izgatavojot analogu barību...protams,ka pilnīgi analogu neizgatavot,bet 70-80% no visas firmas barības var uztaisīt pats mājas apstākļos un ,protams,ja taisa mazos apjomos tad tas ir pilnīgi neizdevīgi,bet ja Tu gribi noķert (ZIVI) tad Tev ir arī attiecīgi arī jābaro viņa! Neņem neviens neko ļaunā,vnk mums arī vaig kautkādus bagātākus ar personīgo pieredzi video,nevis tendētu tikai uz brendu! :)
24.jūnijs 2010, 00:43 | links
 
Šodien Daugavā Koknesē divi pusotrinieki,sīko nebija vispār.
20.jūnijs 2010, 21:19 | links
 
Aizvakar no 03:00 līdz 07:00 pieci brekši 5 kg. Lielākais 2 kg. Visus palaidu atpakaļ, lielajam nārsta kārpas un pieņi tecēja, bet loms kopumā laps. Ķēru samērā mazā meža ezeŗā ~17 ha. Ķēru iepriekšējā vakarā iebarotā vieta no laivas, tagad sākšu tur barot patstāvīgi. Dziļums kādi 4 m. Baroju ar Salmo [breksi,raudu], kukurūzas putraimiem, konservēto kukurūzu + atšķaidītu melases sīrupu. Ķēru 2 sliekas + 4-5 baltie. Lielākais paņēma kādus 15 baltos. Izdevies rīts! (:
20.jūnijs 2010, 14:31 | links
 
Pirmkārt;iemet grunteni un zandarts jau klāt un vaktē breksi!Ko tad tas zemmēra zandarts izdarīs tam breksim,tad jau viņš no asara ar muktu.Brekši jau staigā pārsvarā barā,un nav tiem dažiem zandartiņiem izredžu to baru aizdzīt no barības.Vienīgais ja lielie flegmātiķi tusē,bet tad jau paņems to piesieto dzīvo!
20.jūnijs 2010, 11:51 | links
 
mans domaat,ka blakus iemesta gruntene uz zandartu tomeer atbiedee breksi...ja pienaaks zandarts netaalu,breksis pazudiis ar galiem
20.jūnijs 2010, 10:20 | links
 
moš vajag jaunu tēmu uzcept-brekšu cope ezeros???
:)))
20.jūnijs 2010, 08:54 | links
 
Eu...ezera cienītāji...rakstiet šeit forumā par brekšiem...KAS notiek ezeros ar brekšiem...ir galīgs čau,vai ir kautkas?
20.jūnijs 2010, 03:17 | links
 
vietas tur točna ir labu labās.pats tai pusē ~20 gadi nodzīvoju&nocopējos.parasti tur zanderiem pļaujas laiks ir jūlijs,tāpat kā pļitakiem.tad tik sākās rudzu breksis!:)
19.jūnijs 2010, 18:22 | links
 
atvainojos - jūlija beigās un augustā.
19.jūnijs 2010, 18:09 | links
 
Zini kā ir ar tiem platuma grādiem :)...ja vēl pirms 3 gadiem es tur braucu un makšķerēju cēlā vientulībā un mierīgi,tad pāris reizes paņemot līdzi kādu no draugiem vai paziņām (paņem draugu,nākamreiz viņš paņem divus un tā aiziet aritmētiskā progresija)tagad tur reizēm ir riktīgs kolhozs,gadās ka jāsāk piedomāt par iemetiena trajektorijām lai neķertu citus,un tas jau man nepatīk jo jūtos zināmā mērā ierobežots savā atpūtā.Man pie ūdeņiem patīk "atlaist" nervus un pabūt mierā vienam pašam.:)Šajā gadījumā pasportot ar brekšiem,kuri sevišķi jūlija beigās un augusta sākumā tur ir diezgan atsaucīgi.Tāpēc nekā personīga - Daugava,Aizkraukles hesa uzpludinātā teritorija.:)
19.jūnijs 2010, 18:07 | links
 
tā tā.tagad biku precīzāk-platuma grādi,paralēles utt :DDD
19.jūnijs 2010, 17:28 | links
 
Man zivis kā ēdiens nu tā..vairāk pats process,un brekšot ir interesantāk - aktīvāka cope.;) Protams tas jau neliedz paralēli iežvidzināt vienu kumosu arī zandartam,ko arī turpmāk darīšu.:)
19.jūnijs 2010, 17:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager