Par un ap ūdām

malikis2011 *.. eto, tfu, kak ivo - voluntarizm!*, kā teica visiem zināms kino varonis!
Dzīve vispār ir netaisnības pilna,,, tā pati ieskriešana kādam *pakaļā* ar auto (podstava),,,,ij pierādi (ja nav nofilmēts, ka neievēroji distanci!!! :)
Bet par zivīm,,,kur problēma, ja aukla 0,12, murmulis 3mm diskobumba un makšķerīte : Ice fishing rod Pirs-Master WH50 P L150.... nu ir tas *aizkabinājiens!
bet, *kāteiktu b.Godmans*, ja kkāds Salmo Zander 60, aukla attiecīga...nu sorry,,,tā nav *murmulēšana* ... :)
28.februāris 2017, 18:43 | links
 
Nu pieiesim no kontroles puses, aizliedzam izmantot ēsmas zivtiņu, godīgs makšķernieks sēž ar makšķeri, pienāk inspektors izvelciet makšķeri un parādiet ar ko ķerat nu un nelaimīgā kārtā, kas bieži ziemā gadās, aizcērt raudiņu vai asarīti aiz sāna, ko darīsim sodīsim vai nē, jo tie kas makšķerēs ar dzīvo teiks ka aizcirtis velkot ārā, vēl pirms zivtiņas būs baltos un motili uzlicis :D
28.februāris 2017, 18:30 | links
 
..kkādā vīzē varētu arī tā,,bet te jau tā, tēmu bezgala :)
28.februāris 2017, 18:16 | links
 
..Malikis2011... bik pārspīlēti par to humānismu, piekrītu,,pasaule vispār ir briesmu pilna... un nāve ir vien jaunas dzīvības turpinājums (neatceros, kur to teica)... bet vairākos punktos kuham var piekrist !

bushmans, 28.februāris 2017, 17:59

Nu ne jau šai tēmā vajadzēja rakstīt ka makšķerēšana ar dzīvo ir nehumāna, tad jau labāk jaunu, kā jāattīstās makšķerēšanai Latvijā, kur gribam doties kā ķert un ko paturēt.
28.februāris 2017, 18:09 | links
 
Nav tieši par tēmu, bet biju pats diezgan izbrīnīts, ka skandināvijā ziemā kā arī Dānijā un Skotijā (tur gan zivij jābūt beigtai) atvērtajos ūdeņos cope ar "dzīvo" ir loti populāra. Zviedri vispār no ledus līdakas ķer tikai tā. Un visas atlaiž...

Tākā varbūt ir vērts padomāt, vai tā mazā dzīvā zivtiņa ir vainīga pie visām likstām, vai tomēr cilvēku galvās ir gala lēmums?
28.februāris 2017, 18:06 | links
 
..Malikis2011... bik pārspīlēti par to humānismu, piekrītu,,pasaule vispār ir briesmu pilna... un nāve ir vien jaunas dzīvības turpinājums (neatceros, kur to teica)... bet vairākos punktos kuham var piekrist !
28.februāris 2017, 17:59 | links
 
gintsgg .. neba man, Tevi, vecu runci mācīt pelnos *iet*, bet savu atieksmi drīkst izteikt arī bez urliskiem izteicieniem !
(nekā personīga,, tik baigi aci *griež*)
Cilēks izteica viedokli, nevienu neapsaukādams !!!
28.februāris 2017, 17:56 | links
 
Nu labi, beidziet te utis ķert, ja jau esam tādi humānisti, tad aizliedzam makšķerēt, audzēt, medīt un ēst dzīvnieku gaļu ,ja kurš vēl lielāks aktīvists aizliedzam augu valsti aiztikt , jo arī var uzskatīt ka dzīvi.
28.februāris 2017, 17:51 | links
 
Nevaru saprast vai šīs agresīvi spožās idejas autors ir jobnutijs , vai jebanutijs ?
28.februāris 2017, 17:05 | links
 
Bushman, lai pieķertu un sodītu cemerētāju vajag būt uzņemtai filmai ar pārkāpumu, savādāk inspektors, pat ja tāds parādīsies var tikai aizrādīt, ir protams godīgi spiningotāji, bet man kautkā ļoti reti trāpās.
28.februāris 2017, 17:01 | links
 
Paskaidrošu alkatīgajiem, kāpēc esmu, pirmkārt un galvenokārt, PRET ĒSMAS ZIVTIŅAS IZMANTOŠANU. Ūda vai makšķere- tas jau ir sekundāri.

1. Cope ar ēsmas zivtiņu ir nehumāna un neētiska, jo mocam to nabaga mazo.
2. Mocam arī līdaku, jo bieži tā mazo ierij tik dziļi, ka atlaist nav iespējams.
3. Bieži vien ēsmas zivtiņas tiek ķertas vienā ūdenskrātuvē, bet izmantotas citā. Faktiski tā ir zivju pārvietošana, kas ir aizliegta.
4. Cope "uz dzīvo" ir arhaiska, tā tikai izdomāta tad, kad spinings pat sapņos nevienam nerādījās.
Un tad nebija citu iespēju, kā noķert līdaku un pabarot ģimeni. Bet tagad ir!
5. Ūdas, kas ir visbriesmīgākais līdaku izkaušanas veids, tās praktiski nav iespējams kontrolēt, jo nevar pierādīt, kam tās pieder. Tāpēc ūdas tiek liktas nenormālā skaitā, it sevišķi nomaļākos ezeros un upēs.
6. Ūdas visbiežāk tiek izmantotas ziemā, kad tuvojas līdaku nārsta laiks, tās ir pilnas ar ikriem. Tādējādi tiek nodarīts ļoti liels ļaunums līdaku populācijai.
7. Es ieteiktu, ka līdaku ķeršana jāaizliedz jebkādā veidā jau no 1. janvāra līdz 30. aprīlim.
8. Līdaku loms jāierobežo līdz 3 līdakām, kas ir vairāk, nekā pietiekami, lai arī alkatīgie paēstu.
9. Ideālā variantā jāierobežo lomā paturamās līdakas MAX izmērs, kā tas ir, piemēram, daudzās vietās Zviedrijā un Ālandos. 80 cm būtu OK, lielākās jāatlaiž.
10. Ieguvēji būtu mēs visi, ar tie, kas mani te nolād, jo vasaras un rudens sezonā mūsu līdaku lomi būtu daudz lielāki.
11. Tagad varat sākt riet!
12. AIZLIEGT DZĪVO ZIVTIŅU KĀ ĒSMU!!!

Kuha, 28.februāris 2017, 10:19

1;2 Mokās arī atlaistās zivis, saplēstām žaunām. atrautām lūpām u.t.t(jāizliegt makšķerēt?)
3. Jau MK noteikumos aizliegts
4. Vēsturiski arī zemes apstrādāšana nodara postījumu dabai, purnu ligzdas, zaķu ligzdas, grauzēji u.t.t
5. Aizliedzot inspektoru vairāk nepaliks, kas lika "čigānietes" tas arī liks
6. kāda atšķirība vai es līdakmammu no ūdenstilpnes izķeru ziemā vai vasarā?
7;8 varbūt varētu piekrist.
9Vēl ihtiologi strīdas vai lielā večā spēj iznārstot tikpat kvalitatīvus ikrus kā piemēram 3 mazās jaunās.
10;11 pilnībā piekrītu
12 PILNĪGI PRET.
28.februāris 2017, 15:58 | links
 
Ta zeni.Kuhas kungs mani parliecinaja,ka makskeresana vispar ir loti barbariska nodarbe un izskauzama uz lidzenas vietas.jarikojas radikali.te vairs nebus nekadas zivju ieguves.draudzigi edisim vjetnamiesu s...dos audzetas pangasijas.Vjetnamas ekonomika plauks un zels.vjetnamiesi mums sutis pateicibas vestules.spiningotajiem no manekliem janonem visi aki.metala vizuli jaapsun ar mikstu materalu lai lidakas nevaretu sabojat zobu emalju. visas copes fiksejas pierakstot bloknota vai elektroniski.nedrikstes but vairak par 5 copem,la zivim nerastos depresija.pec tam draugu loka plati izplesot rokas vares stastit kads monstrs meginaja pagarsot manekli.un dazi teiks - fu kads tu galenieks.ar musinmakskerniekiem tapat musas bus jasien uz serkocina.vini gan ides ka viniem esot bezskabargu aki.bet busim stipri sava parlieciba - kam musa uz aka tam pa purnu.pludinniekiem esma pa taisno janostiprina auklas gala.dabisko esmu ari nevares lietot jo tas nav humani.cilveks ar udu tiks pieskaitits maniakiem un izolets no sabiedribas uz muzu. jauka perspektiva,vai ne? bet Kuhas kungs,ja es pastaigajoties pa Kisezeru redzesu ka mormiskai nav sakne nozagets akis,tad lai Dievs Jums stav klat.

Bjorgvins, 28.februāris 2017, 14:00


juu jau aķus izmetu miskaste un metala primankas arī!

tak kusha kungam noarganizēšu vizīti psihenē uz tikšanos tvaika ielā kusha kungs!
28.februāris 2017, 14:56 | links
 
.. varam jau tā, paironizēt, bet problēma, jau paliek!
Ir protams, kkādas nianses, kas patīk vai nepatīk katram individuāli,,, bet tak palielam visi esam redzējuši, i cemmerētājus, i negausību, i sūdu kalnus !!! I vienkarši sidarus, kas atbrauc ielaiž moci un *uzliek miksto* visiem parējiem, kas tur gan copē, gan vienkārši grib nopeldēties un pabūt klusumā!
Neesmu par, ūdu, kā tādu aizliegšanu,,,ir jāmeklē risinājumi !
28.februāris 2017, 14:16 | links
 
Ta zeni.Kuhas kungs mani parliecinaja,ka makskeresana vispar ir loti barbariska nodarbe un izskauzama uz lidzenas vietas.jarikojas radikali.te vairs nebus nekadas zivju ieguves.draudzigi edisim vjetnamiesu s...dos audzetas pangasijas.Vjetnamas ekonomika plauks un zels.vjetnamiesi mums sutis pateicibas vestules.spiningotajiem no manekliem janonem visi aki.metala vizuli jaapsun ar mikstu materalu lai lidakas nevaretu sabojat zobu emalju. visas copes fiksejas pierakstot bloknota vai elektroniski.nedrikstes but vairak par 5 copem,la zivim nerastos depresija.pec tam draugu loka plati izplesot rokas vares stastit kads monstrs meginaja pagarsot manekli.un dazi teiks - fu kads tu galenieks.ar musinmakskerniekiem tapat musas bus jasien uz serkocina.vini gan ides ka viniem esot bezskabargu aki.bet busim stipri sava parlieciba - kam musa uz aka tam pa purnu.pludinniekiem esma pa taisno janostiprina auklas gala.dabisko esmu ari nevares lietot jo tas nav humani.cilveks ar udu tiks pieskaitits maniakiem un izolets no sabiedribas uz muzu. jauka perspektiva,vai ne? bet Kuhas kungs,ja es pastaigajoties pa Kisezeru redzesu ka mormiskai nav sakne nozagets akis,tad lai Dievs Jums stav klat.
28.februāris 2017, 14:00 | links
 
zivjueedi
Ja nepatīk spiningot, tad kas vainas pludiņmakšķerei? :)
Skatos te ik pa laikam parādās kāds kurš grib kautko aizliegt! Jautājums-KĀPĒC? Pēc esošajiem faktiem-nevar izkontrolēt, izķer visas līdakas utt? Tad varbūt vispār makšķerēt ir jāaizliedz?
No kurienes jums tādas mazohisma izpausmes?
28.februāris 2017, 13:28 | links
 
Jau teicu, ne jau makšķerēšanas veids izkāš zivis, to izdara CILVĒKS. Vai to dara ar tīklu, elektrību, makšķeri, ūdu, da kaut vai ar rokām, bet to dara CILVĒKS. Ir aizliegts ķert ar tīkliem un vēl visa kā, vai tas nozīmē, ka neviens to nedara? Ja nav kontroles uz ūdeņiem un ja CILVĒKAM galvā ir tikai alkatība un dolāra zīmītes kuras saskata ieceļot zivi laivā, tad neviens likuma pants šo indivīdu nemainīs. Starpība vai es noķeru 10 zandartus ar džigu, vai ar dzīvo, šķiet smieklīga...un ja par ētisko, ka zivtiņai tiek pāri darīts, nu nopietni? Tad iesaku pāriet uz mānekļiem bez āķiem, jo jebkura zivs izvadīšanas laikā taču mokās. Un kā jau teicu, tad sliekas, kukaiņi, vaboles un citi briesmoņi arī taču kaut ko jūt.
28.februāris 2017, 13:25 | links
 
zivjuedis... Tu cemmerētājus jauc ar spiningotajiem!
un , ja, kas, tad cemmerešana (kad vēl nebija spiningu, to darija no tiltiem) un duršana ar žebērtkli arī skaitijās normāla padarīšana,,,bet joprojām atrodas ļaudis, kas to piekopj un tā ir tikai kontroles vaina,,pareizāk - tās trūkums !
28.februāris 2017, 13:21 | links
 
Kuha
Nu nepatīk man spinigot, tātad man no plēsēju makšķerēšanas jāatsakās ? Ja redzētu, kādi reāli Kuldīgas tuvumā Ventā ir spiningotāji, liela daļa kapātāji. Kā var būt džigojot vai spinigojot mērķa zivs būt vimba, līnis, cik saplēstu (aizkapātu) zivju pēc tam nepeld ?
28.februāris 2017, 13:09 | links
 
Kuha,
"5. Ūdas, kas ir visbriesmīgākais līdaku izkaušanas veids, tās praktiski nav iespējams kontrolēt, jo nevar pierādīt, kam tās pieder. Tāpēc ūdas tiek liktas nenormālā skaitā, it sevišķi nomaļākos ezeros un upēs.

aizliedzot ūdas, kontrole mainīsies??

6. Ūdas visbiežāk tiek izmantotas ziemā, kad tuvojas līdaku nārsta laiks, tās ir pilnas ar ikriem. Tādējādi tiek nodarīts ļoti liels ļaunums līdaku populācijai. "

kāda starpība ziema vai vasara - līdaka pagalam tik un tā.
28.februāris 2017, 13:03 | links
 
tak ko jūs te cepjās, es piemēram šovakar savai otrajai ūdai tīšu nost pīto auklu, lai to var vasarā pavadiņās izmantot. Noteikumos rakstīts, ka no 1.marta nevar copēt ar ūdām un punkts, nav ko prātu lieki noslogot.

belijs23, 28.februāris 2017, 11:58

Tieši tā:)
28.februāris 2017, 12:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager