Par un ap ūdām

Tuuliit Kuha metīsies uz sadaļu "Līdaku cope uz dzīvo", jo cīņai taču jāturpinās, es tā ceru :)
28.februāris 2017, 12:17 | links
 
tak ko jūs te cepjās, es piemēram šovakar savai otrajai ūdai tīšu nost pīto auklu, lai to var vasarā pavadiņās izmantot. Noteikumos rakstīts, ka no 1.marta nevar copēt ar ūdām un punkts, nav ko prātu lieki noslogot.
28.februāris 2017, 11:58 | links
 
Kuha kungam žēl dzīvo zivtiņu....
bet kurš pažēlos līdaciņas ,kas neko nenojaudzamas kožas dzels bleķos un sabojā zobiņus?! Un tās mazās līdzciņas kurs sadurtas ar lieliem voblera āķiem nemākulīgi atbrīvots tiek atmestas atpakļ ūdenī..
-
p.s. sarkasms protams..:)
28.februāris 2017, 11:49 | links
 
Maritis .. likumus rada cilvēki, ja nezināji !
28.februāris 2017, 11:09 | links
 
To kuha:

Un ko Tu teiksi par ķeršanu uz visa veida tārpiem? Tas tak arī nav humāni... :D :D :D Sprauž tārpus uz āķiem, moka to radībiņu :D

Savu viedokli vari izteikt, bet likumos nekur nav teikts, ka nedrīkst ķert uz dzīvo - tā, kā sēdi un rausti savu murmuli.
28.februāris 2017, 10:43 | links
 
Nu nu...man ļoti patīk ķert uz dzīvo, vasarā, un arī turpināšu to darīt. Mērķa zivs gan man ir zandarts, līdakas trāpās tikai piešpricē, tāpat kā asari un zuši. Un nav stāsts par to, ka nevarētu noķert zivis ar mākslīgo ēsmu, piemēram, ar DS zandartus var izštepselēt nereti daudz vairāk kā ar dzīvo ēsmu. Man vienkārši patīk ķert ar dzīvo, patīk viss process, sākot ar mailīšu ieguvi, perspektīvas vietas atrašanu, domāt ko tajā brīdī zandarts dara kur to dara, un beidzot ar pludiņa deju, kad nezini kas tur lejā ir iekārojis tavu ēsmu. Pieļauju, ka daudziem šo nesaprast, bet nu sorry, dēļ dažiem kliedzējiem es nesākšu domāt savādāk...kā jau teicu, uz DS var noķert vairāk, tad moš aizliedzam arī to? Par ūdām tieši tas pats...kam tas ir sportisks pasākums kam gaļas ieguve...jāvērtē kas cilvēkam galvā, nevis tas ar ko viņš zivis ķer...
28.februāris 2017, 10:39 | links
 
Kuha, pilnīgi piekrītu un atbalstu, es pat par 1 līdakas paturēšanu.
28.februāris 2017, 10:38 | links
 
Neries..viss pareizi..!
Tik vēl pie 7-tā punkta prasās paskaidrojums :
.. nevis, ka tikai nevar paturēt, bet arī ķert !
Lai nav tas : ...- mēs nepaturam, mēs tik padzenāt...C&R-isti, katavumārrutku!
28.februāris 2017, 10:29 | links
 
Paskaidrošu alkatīgajiem, kāpēc esmu, pirmkārt un galvenokārt, PRET ĒSMAS ZIVTIŅAS IZMANTOŠANU. Ūda vai makšķere- tas jau ir sekundāri.

1. Cope ar ēsmas zivtiņu ir nehumāna un neētiska, jo mocam to nabaga mazo.
2. Mocam arī līdaku, jo bieži tā mazo ierij tik dziļi, ka atlaist nav iespējams.
3. Bieži vien ēsmas zivtiņas tiek ķertas vienā ūdenskrātuvē, bet izmantotas citā. Faktiski tā ir zivju pārvietošana, kas ir aizliegta.
4. Cope "uz dzīvo" ir arhaiska, tā tikai izdomāta tad, kad spinings pat sapņos nevienam nerādījās.
Un tad nebija citu iespēju, kā noķert līdaku un pabarot ģimeni. Bet tagad ir!
5. Ūdas, kas ir visbriesmīgākais līdaku izkaušanas veids, tās praktiski nav iespējams kontrolēt, jo nevar pierādīt, kam tās pieder. Tāpēc ūdas tiek liktas nenormālā skaitā, it sevišķi nomaļākos ezeros un upēs.
6. Ūdas visbiežāk tiek izmantotas ziemā, kad tuvojas līdaku nārsta laiks, tās ir pilnas ar ikriem. Tādējādi tiek nodarīts ļoti liels ļaunums līdaku populācijai.
7. Es ieteiktu, ka līdaku ķeršana jāaizliedz jebkādā veidā jau no 1. janvāra līdz 30. aprīlim.
8. Līdaku loms jāierobežo līdz 3 līdakām, kas ir vairāk, nekā pietiekami, lai arī alkatīgie paēstu.
9. Ideālā variantā jāierobežo lomā paturamās līdakas MAX izmērs, kā tas ir, piemēram, daudzās vietās Zviedrijā un Ālandos. 80 cm būtu OK, lielākās jāatlaiž.
10. Ieguvēji būtu mēs visi, ar tie, kas mani te nolād, jo vasaras un rudens sezonā mūsu līdaku lomi būtu daudz lielāki.
11. Tagad varat sākt riet!
12. AIZLIEGT DZĪVO ZIVTIŅU KĀ ĒSMU!!!
28.februāris 2017, 10:19 | links
 
... tieši tā, atbildīgs copmanis māk iztikt arī ar diviem karodziniem (signalizatoriem, pludiņiem..saucam davienalga, kā)...a svolocis *nopiz-jī* paris metrus šlangu, sacērt ar cirvi pa 5 cm. uztin sņori ar āķi..un saliek, sakarina, iesaldē,,pēčak pats vairs nevar atrast un pofig,,vēl sacirtīs un saliks....!
Tapē galīgi vienalga vai atļauts 2 vai 5..vēl ir bezatbildīgi copmaņi :( šai ziņā)
Otrs moments... nav patīkami aiziet uz ūdenskrātuvi..a tur vienas ūdas,,tak neurbsies blakus viņai.. man patīk nostāk no bara,,bet reizēm ej,,, ūda, ej atkal ūda...paši ellē ratā savākušies bariņā-cepumo ! (zinam, zinam 50m)
Kas notiktu, ja atļautu 5-as vispar kirdiks !
28.februāris 2017, 08:39 | links
 
ko var cepties par tām ūdām.ūda ir rīks ar signalizātoru un copmanim ir jābūt tuvumā cita lieta ir ar tā saucamiem palaideņiem kuri iesaldēti ledū vai sakārti krasta krūmos.vot ar tiem ir jācīnās.
28.februāris 2017, 07:57 | links
 
Par to, ka uz ūdām daudz noķer no bildes nevar secināt, jo no privātajiem dīķiem var ķert kaut simtu gab un entos kg, jo līdakas dīķos rij nost visus karpu mazuļus.
Nevienā publiskajā ezerā nezinu, kur tik ļoti ķertos, ka var pat normu 5 līdakas dabūt.
Savu reizi var arī gadīties.
Man jau ar ir piedāvāts uz pusgraudu iet ar ūdām un ķert no privātajiem ūdeņiem līdakas, bet kaut kā šoziem nav sanācis, tad daudz darba, tad laiks, ledus utt...
28.februāris 2017, 00:20 | links
 
Es nepadošos! Cīņa pret ūdām un ēsmas zivtiņām tikai sākas!

Kuha, 27.februāris 2017, 21:18

Pie vainas nav jau makšķerēšanas veids, bet attieksme, man kautkā biežāk ir gadījies sastapt godīgus makškerētājus ar dzīvo zivtiņu un ūdām, nekā spiningotājus, tos vairāk esmu redzējis, ka pārkāpj gan mēru, gan svaru.
27.februāris 2017, 23:32 | links
 
Kuram pašam, nekas uz neko, neķeras, tas citiem visu aiz skaudības grib aizliegt.
27.februāris 2017, 23:11 | links
 
AIZLIEGT ŪDAS!
AIZLIEGT IZMANTOT DZĪVĀS ZIVTIŅAS PAR ĒSMU!

Šī bilde ar līdaku kaudzi ir ļoti simboliska!
Varat mani ne tikai pa gabaliņiem, bet arī veselu spraust uz āķa, tomēr neatteikšos no savas pārliecības. Esmu pārliecināts, ka ne es viens tāds.

Kuha, 27.februāris 2017, 11:45


tu daunis esi tā ir krievija krievi ir tādi biki galvā sisti un kas no tā mainīsies es varu ielikt video kur krievija vēdzeles un līdakas tā ķer un kas no tā mainīsies neliec ūdu ja negribi es ielieku 1 ūdu prieka pēv jo visas zivis pēc tam peld prom tāds tirliņš tu esi vnk nav vārdu!
27.februāris 2017, 22:39 | links
 
Kuha
Es nepadošos! Cīņa pret ūdām un ēsmas zivtiņām tikai sākas!

Nu hana raudām un karūsam Kuha nāk ! Tur ss.lv viens tirgo vari sākt cīņu ar viņu, tik nesāc cīņu par nakstārpiem!
27.februāris 2017, 22:14 | links
 
Es jau zinu un ticu, bet kaads jaunais var kluudiities.
27.februāris 2017, 22:09 | links
 
Vispaar tajaa graamataa " Ķer bet ievēro" gramatiņa rakstīts, ka līdakas nevar copēt no 1.03. bet uz aizmugures vāka no 01.04 :) kurm datumam ticēt ?: )

opusums, 27.februāris 2017, 20:06


Tici likumam https://likumi.lv/ta/id/279205
27.februāris 2017, 21:59 | links
 
Es nepadošos! Cīņa pret ūdām un ēsmas zivtiņām tikai sākas!

Kuha, 27.februāris 2017, 21:18

neviens tak tev neuzbruk lai tev butu japadodas. bet kapec nevari paskaidrot,kapec esi pret udam? p.s man kretine daudzi copes veidi bet es pa to nebrecu te neta,tas tapat nevienu neinterese.
27.februāris 2017, 21:39 | links
 
Es nepadošos! Cīņa pret ūdām un ēsmas zivtiņām tikai sākas!

Kuha, 27.februāris 2017, 21:18

nu bet copē kā tev patik!es copēju kā man patīk!ar ŪDĀM!!!!
27.februāris 2017, 21:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager