Inspektori

Tieši otrādi.Kamēr zandarts sargā nārsta ligzdas, ķer mutē.Jūnijā-90%mutē.Jūlijā-70%Augsts-50%Septembris Oktobris-20%Uzskatu un esu pārliecināts,ka zandartu liegumam jābūt līdz 15.06.vai20.06. Jūnija sākumā 90% vēl nārsto.
Vismaz maijā,vajadzētu panākt velces liegumu.Jo tīši vai netīši,zandarti tiek traumēti.Kaut arī atlaisti,izdzīvo tik retais.Šai laikā tie ir visagresivākie.
Nezinu,vai uzbrūk cits citam,jeb nārsta rituāls.Jo jūnija sākumā lielākai daļai zandartu uz sāniem zobu,pareizāk ilkņu atstātas pēdas. Dažam iespaidīgas,vairāku cm platumā.
Mārtiņ,stāsts par lielajiem,ne par 3-5kg
25.novembris 2014, 09:27 | links
 
Man ir cits viedoklis, Bruni ;)

Es domāju, ka Tevis aprakstītā ēšanas aktivitāte ir tieši saistīta ar pēcnārsta žoriku. Zandartam ļoti patīk silts laiks, silts ūdens un tad viņš arī pastiprināti barojas, laba vielmaiņa, uzņem svaru. Iznārsto un barojas. Vislabāk ķeras tur, kur lielāka koncentrācija, proti, nārsta teritoriju tuvumā. Pā vasaru izšķīst pa visu akvatoriju, bet rudenī atkal vācas mierīgākajās vietās un ēd daudz retāk, uzmanīgāk, jo paliek auksts. Uzturas savas ēdnīcas tuvumā, bet pavasarī atkal dodas uz nārsta vietām. Līdzīgi kā asari(lielie).
25.novembris 2014, 10:41 | links
 
Veel labaak - atļaut tikai makškereet ar pludiņmakškeri , vienu ziemas maanekli jau sapis-t, ko veel sadir---t.
25.novembris 2014, 10:43 | links
 
Veel labaak - atļaut tikai makškereet ar pludiņmakškeri , vienu ziemas maanekli jau sapis-t, ko veel sadir---t.

opusums, 25.novembris 2014, 10:43


Ja vēlies izkliegt savu sāpi mānekļu sačakarēšanā, tad girezies pēc adreses, pie aktiera, šeit vainīgo nav. Mānekļu čakarēšana nav risinājums. Ar to pašu "spāri" var imitēt kāpuru, bet vairums to māk tikai "pa gaisu vicināt". Māneklis vainīgs?
25.novembris 2014, 10:46 | links
 
Kāpēc vairums makšķernieku izdomā sev nevajadzgus liegumus? Kam tas ir vajadzīgs? Katrs nākamais liegums pierāda tikai un vienīgi kontroles trūkumu un/vai bezspēcību. Tātad primārais būtu - ir jāsakārto un jānodrošina kontrole un izglītošana. Jo ilgāk to vilksim garumā, jo ilgtermiņā dārgāk tas izmaksās. Normāls makšķernieks neķersies pie cemmerēšanas utt. jo zivi prot noķert ari ar normāliem rīkiem.
25.novembris 2014, 11:19 | links
 
Kāpēc vairums makšķernieku izdomā sev nevajadzgus liegumus?

urmaas, 25.novembris 2014, 11:19


Var precīzāk?
25.novembris 2014, 11:25 | links
 
Palasot šo forumu tā ari izskatās. Aizliegums izmantot šķērsenes to orģinālajā veidā, aizliegums izmantot mākslīgo ēsmu (vizuļu liegums noteiktā laikā un vietā), nu jau spriež par aizliegumu velcēt utt.
Kāpēc man kā makšķrniekam tas būtu jāievēro??? Piem: man kā makšķerniekam dzīvojošam Gaujas krastā rudeņos ir liegts noķert asarus/zandartus/līdakas uc plēsīgās zivis ar MJ/DS/ROTIŅIEM/VIZUĻIEM..... Tikai tāpēc, ka Gajau jā ienāk "svētā zivs". Vai tad nepietiek ar liegumu noteiktos laika periodos iegūt konkrētu zivi? Noteiktā laika periodā liegums makšķerēt no laivas-galīgais absurds. Jo tai pat laikā nav lieguma pa to pašu ūdenskrātuvi pārvietoties ar motorenēm ūdensmočiem uc peldošiem līdzekļiem. Kaimiņiem Igauņiem šāda lieguma nav.
25.novembris 2014, 11:41 | links
 
Palasot šo forumu tā ari izskatās. Aizliegums izmantot šķērsenes to orģinālajā veidā, aizliegums izmantot mākslīgo ēsmu (vizuļu liegums noteiktā laikā un vietā), nu jau spriež par aizliegumu velcēt utt.
Kāpēc man kā makšķrniekam tas būtu jāievēro??? Piem: man kā makšķerniekam dzīvojošam Gaujas krastā rudeņos ir liegts noķert asarus/zandartus/līdakas uc plēsīgās zivis ar MJ/DS/ROTIŅIEM/VIZUĻIEM..... Tikai tāpēc, ka Gajau jā ienāk "svētā zivs". Vai tad nepietiek ar liegumu noteiktos laika periodos iegūt konkrētu zivi? Noteiktā laika periodā liegums makšķerēt no laivas-galīgais absurds. Jo tai pat laikā nav lieguma pa to pašu ūdenskrātuvi pārvietoties ar motorenēm ūdensmočiem uc peldošiem līdzekļiem. Kaimiņiem Igauņiem šāda lieguma nav.

urmaas, 25.novembris 2014, 11:41


Un kur problēma? Uzskaiti nepareizības un pastāsti kā tās novērst, iesaisties dialogā un spēj savas idejas argumentēt, ja nesanāk, tad meklē - kur esi kļudījies.

Taisot konfrontācijas CL un uzveļot citiem savu atbildību daļu un turpinot nekā nedarīšanu tu neko nepanāksi. Būsi individuāli izbrēcies un tikai.

Nevēlos uzsākt kārtējo strīdu par viedokļu dažādību, kurš nonāks līdz melo, melo, melo...pac tādc utt...., tikai aicinu padomāt par līdzekļiem. Izkliedzot - ierēdņi strādājiet!!!- tu tikai saasini situāciju. Neba erudītākie makšķernieki tur novākušies un par tavām problēmām uztraucas. Viņi bieži vien dzīvo pēc tiem pašiem principiem, kurus pielieto vairums makšķernieku un citu LV pilsoņu, iedzīvotāju, proti - ka tik pašam labi- un ko tu viņiem pārmetīsi, ja pats tā dzīvo? Tas jaunas idejas neģenerē. Viņiem vajag palīdzēt ar padomu, ar informāciju, ar izdomu!

VVD joprojām strādā ar vecām metodēm un līdzšinējā vadība ir veikusi mistiskas reformas bez taustāma rezultāta.

Ir tev piedāvājums, kā atrisināt spiningošanu Gaujā lašu lieguma laikā tā, lai inspekcija spēj nosargāt upi no reāliem maluzvejniekiem - liec galdā. LM, kur maksātspējīgie samaksā par viņus interesējošā resursa sargāšanu, tu nobrēc. Neder. Ko piedāvā? Bez apvainojumiem un mājieniem, lūdzu.
25.novembris 2014, 12:02 | links
 
Jau vairākkārt esmu izteicies-uz ūdeņiem katastrofāli trūkst kontroles!
Esmu bijis un būšu PRET LM tādu kāda tā ir šobrīd. Jau lašu tēmā minēju-tiem kuri vēlās slaktēt spožos ieviest cita veida MK. Tās maksātu dārgāk, toties likumīgi drīkstētu pa spožajam notiesāt. Tādā veidā netiktu 'teritoriāli ierobežoti makšķernieki vulgaris, kuriem svētā zivs ir pie kājas. Kā nodrošināt to, lai visi spožo gribētāji nesarastos vienā laikā vienā upes posmā nav man jādomā. Jo neesmu sevi pieskaitijis pie svēto zivju ķērājiem un gribētājiem. Man ir citas prioritātes.
Saistībā ar VVD. Pilnīgi pietiktu uz gadiem pieciem vairākkāršot VVD inspektoru, nevis kantorī sēdētāju, skaitu, lai varētu nodrošināt pienācīgu kontroli. Kur ņemt līdzekļus, par to man nav jāiespringst-ne es deputāts ne kas. Pie tam ir tak zināmas tās populārās cemmerētāju un citu neatļautu paņēmienu iecienītās vietas. Tās regulārāk apsekot un sodīt bez žēlastības nesaskatu problēmas. Tikai nevajag atkal te stāstīt ka ~60gr svina klucis ar diviem trīsžuburiem ir čortiks utt. tāpēc nav pamata šos sodīt. Pārāk lojāla tā attieksme pret cemmerētājiem utt. Kamēr tā turpināsies tikmēr nekas nemainīsies.
Priekš makšķerniekiem MN ir jāvienkāršo, nevis jāsarēžģī ar inosrancu terminiem utt.
25.novembris 2014, 12:20 | links
 
Kur ņemt līdzekļus, par to man nav jāiespringst-ne es deputāts ne kas.

Nu viss vienkāršākais ir tos paņemt no tevis!
25.novembris 2014, 12:27 | links
 
Leenie estiboizi sen jau priekšā latvaaņu baaleliniem - var copeet ar 3 makškereem, jebkurš pilsonis var makškereet ar vienu makškeri bez licenzes, škersenes aizlieguma nav, a kaapeec mees taa nevaram ?
A lašus gaujaa arii uz gruntenes ar kreveti var noķert, mednieki taapat pa bedreem medii tos lašus.....
25.novembris 2014, 12:30 | links
 
Kur ņemt līdzekļus, par to man nav jāiespringst-ne es deputāts ne kas.

Nu viss vienkāršākais ir tos paņemt no tevis!

Noris, 25.novembris 2014, 12:27

Tas ka vienkāršāk un vieglāk piekritīšu. Paskatīsimies uz to no citas puses.
No manis jau tā ņem vairāk kā pietiekami. Nodokļus apiet nevaru, jo strādāju Valsts iestādē. Braucot copēt MK/aprīkojums/apģērbs/degviela utt ari naudu maksā. Ar to sava artava nodokļu ari aiziet Valsts kasē. Pasaki man kaut vienu iemeslu kāpēc man būtu jāgrib maksāt vairāk?
25.novembris 2014, 12:34 | links
 
ir jāsakārto un jānodrošina kontrole un izglītošana. Jo ilgāk to vilksim garumā, jo ilgtermiņā dārgāk tas izmaksās. Normāls makšķernieks neķersies pie cemmerēšanas utt. jo zivi prot noķert ari ar normāliem rīkiem.

25.novembris 2014, 11:19 | citēt | nosūdzēt | links

Urmaas> ceru esi sapratis ko pateici, par šo vari aizmirst. Vienīgais līdzeklis ,kas atturētu "makšķerniekus" no šādām darbībām ir maximāls sods par nodarīto kaitējumu. Tas arī viss un ĀMEN ! Nedomāju ka šie purni, kas ar to nodarbojas ir tik tupi un nezina ko dara. (cemmerēšana). Kur tu tādu izglītosi, (par jaunatni nerunāju).
25.novembris 2014, 12:39 | links
 
Skutaans. Vasals:)
Ir dažādi izglītošanas paņēmieni. Priekš īpaši apdāvinātajiem tie ir divi-naudas maks un spēriens pa olām. Vardarbību neatbalstu. :)
25.novembris 2014, 12:42 | links
 
Vasals brol:) Izskatās ,ne mums par šo lemt... Ir gana daudz attiecīgu iestāžu..., Jutājums vai redz, dzird, uzklausa un vēlas risināt šos jautājumus. Tas arī viss .
25.novembris 2014, 12:50 | links
 
Jo mazāk iedziļināsimies šajā, jo mazāk paudīsim savu viedokli notiekošajā, jo vairāk makšķerniekiem par notiekošo būs PO, jo lielākas iespējas būs kādam lemt/pieņemt lēmumus maksķernieku vārdā. Neatkarīgi no tā, vai pieņemtie grozijumi būs labvēlīgi, vai nelabvēlīgi makšķerniekiem. Jo tad būs izveidojusies situācija kad kāds varēs pateikt-CITU VIEDOKĻU TAČU NEBIJ.
25.novembris 2014, 12:59 | links
 
Vasals brol:) Izskatās ,ne mums par šo lemt... Ir gana daudz attiecīgu iestāžu..., Jutājums vai redz, dzird, uzklausa un vēlas risināt šos jautājumus. Tas arī viss .

skutans, 25.novembris 2014, 12:50


Redzi - redz, dzird, uzklausa un vēlas risināt - tā ir mūsu sadaļa. Ar "mūsu" es domāju pašu makšķernieku sadaļa. Arī greizā domāšana un nepārdomāti argumenti. Piemēram - es uz copi braucot tik un tik degvielas nodokļos notērēju.... UN? Tu pa gaisu lidoji? Tak nē, brauci pa koplietošanas ceļiem, kurus, savukārt, sargā Ceļu policija, lai tu droši pa viņiem vari pārvietoties. UTT. Attiecināt uz zivju resursu kvalitāti auto nodokļus ir greizi. Tikpat labi var paziņot, ka ceļu policiju nevajag, jo es braucu godīgi, pēc noteikumiem. Nafig man par to maksāt?

Nav jēgas risināt diskusiju šādā veidā.

Ja ir risinājumi, kuri palīdz uzlabot situāciju esošo budžeta līdzekļu ietvaros - SUPER! Risinājumus studijā! Ja ir risinājumi, kā argumentēt budžeta pieaugumu inspektoru algām? Super, jo tās ir tādas pašas kā CP inspektoru algas. Domājam, darām!

Citādāk - izskatās pēc "es taču rakstīju!" ... a tolku? .... Un tiešām - bija jēga no tā uzrakstītā?

Domājam. Domājam, kā panākt, lai visiem kopā kļūst labāk, vieglāk, ērtāk. Tam ir vērts laiku tērēt!
25.novembris 2014, 13:01 | links
 
Mārtiņ. Tu atkal sagriz visu kājām gaisā. Pēc tava tiktā sanāk, ka es esmu PRET kontrolējošajām situācijām!!! TU MELO! :D
25.novembris 2014, 13:05 | links
 
Sory
Situācijām=institūcijām.
25.novembris 2014, 13:06 | links
 
Jo mazāk iedziļināsimies šajā, jo mazāk paudīsim savu viedokli notiekošajā, jo vairāk makšķerniekiem par notiekošo būs PO, jo lielākas iespējas būs kādam lemt/pieņemt lēmumus maksķernieku vārdā. Neatkarīgi no tā, vai pieņemtie grozijumi būs labvēlīgi, vai nelabvēlīgi makšķerniekiem. Jo tad būs izveidojusies situācija kad kāds varēs pateikt-CITU VIEDOKĻU TAČU NEBIJ.

urmaas, 25.novembris 2014, 12:59


Savu viedokli tu vari paust argumentēti, loģiski, ar priekšlikumiem. vissirsuudiigi-punkts-lv neko neatrisina. Savu vajadzību (Gaujas piemērs) pacelšana pāri citu vajadzībām(varbūt pat daudz vērtīgākām un sabiedriski noderīgākām) ir jautājums, kurš risināms caur izglītību, erudīciju.

Kurš tev maksā algu? Mistiska valsts vai nodokļu maksātāji? Un par ko tu viņu saņem?
25.novembris 2014, 13:08 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager