Pirmais Feeder makšķerēšanas komplekts.

Vēlos iegādaties labu pirmo Feeder makšķeres komplektu.
Spole ir 3000 izmērs. Par 50 m attālumu tomēr pārlieku domāt nevajadzētu, lai tādu gabalu aizsviestu, jābūt ļoti labam kātam (garam un ne īsākam par 3,9 m) un lielai spolei (karpu izmēra, tātad no 5000 uz augšu). Tests - 90 ir pietiekams.
Vispār priekš ezeriņiem un upītēm ar mazu straumi nav vajadzīgs tik jaudīgs kāts, tāds ir vajadzīgs upēm ar straumi un arī lielākoties pavasarī.
Spoles smagums (vieglums) priekš fīdera ir pilnīgs ph, nerada ne komfortu, ne diskomfortu (jo tu jau neturi viņu rokās, ķepās tas ir tikai tad, kad svied iekšā vai velc ārā), nav jau spiningošana.
Par cenām. Tāpēc jau internetveikali ir internetveikali, lai piedāvātu lētāk. Pats reizēm šo to nopērku Neoshop, kas atrodas gandrīz blakus Salmo Daugavgrīvas ielā. Un pat salmo produkcija pie viņiem ir lētāka. Pērc un izmanto droši.
Ja nu tu uzreiz esi atvēzējies uz kvalitatīvu preci, tad jāsaka - salmo ir aptuveni stingri pa vidu un nebūt nav pieskaitāmi pie vislabākā gala (bet arī nav sūdīgi, vienīgais, ko no fīderiem noteikti nepērc - savāžamo salmo diamond). No salmo labākie ir enerģija (pašam viens tāds) un tornaments, tikai cena krietnāka nekā elitei. Labākie fīdera kāti ir ar pavisam citām šiltēm. Preston, Daiwa, Browning u.c. Man pēdējais no angļu zemes pasūtītais (laicīgi un caur "ēsmu") pirms gada izmaksāja 160 naudiņas, būtu sūtījis pats, būtu 200 eu sakarā ar eiro kursa kritumu (matrix legend 4,2).
Ja vari nolikt kādus 120 par ļoti labu kātu, atraksti personiski, aizvedīšu uz vienu ļoti labu veikalu, dabūsi atlaidi (maksā dārgāk).
Un neiespringsti uz attālumu, tas fīdera copē reizēm ir svarīgs tikai lielā karpu dīķī vai Daugavā. Latgales ezeros un mazās upēs nav jāmet 50 m, tas ir malds, ka zives ganās attālumā. Ja nu vienīgi ar eholotu izpētīta ir ezera gultne, un kārotā brekšu bedre tiešām atrodas 50 m attālumā. Vēl viena fīča. Nekad nesvied pilnā aizsviežamā attālumā. Citādi var gadīties tā (pašam bijis). Samainās vējš, sāk pūst pretim, un tu vairs ne velna nevari aizsviest līdz tai vietai, kuru esi sabarojis, un kurā sapulcējušās ir zivis, kas pašreiz gardi ēd. Komfortablais attālums 35 -40 m.
Par draudzeni. 2000 izmēra spole fīderim būs par mazu auklas ietilpības un sviešanas dēļ. Tāda der light džigam un mikrodžigam, bet ne fīderim, mazāku par 3000 nevajadzētu ņemt. Ja jāekonomē, tad to pašu salmo eliti vai daimondu un arī ar baitranneri, tas mazā straumē ļoti labi noder. Labākas, protams, būtu šīmaņa spolītes...
14.februāris 2016, 07:20 | links
 
Sveiki!

Uzrakstīšu pie šīs sadaļas jautājumu, lai nav jāveido jauna. Tēma gandrīz tā pati.

Izdomāju sākt fīderēt šovasar kopā ar draudzeni.
Zvejoju jau pasen, bet lielākoties spinings, gruntenes, pludiņš. Apaskatījos un izdomāju, ka ļoti labs zvejas veids un var būt jauks atpūtas pasākums kopā ar draudzeni.
Apskatījos atsauksmes, ieteikumus un izlēmu, ka varētu paņemt sev uzreiz kvalitatīvāku kātu un spoli , lai nav jāpērk nākošsezon kaut kas labāks (skopais maksā divreiz).

Izdomāju, ka varētu sev paņemt Salmo Elite feeder 3,60 m, 90 gr. kātu, salmo freerun baitrunner spoli (noderēs arī braukšanai uz samu copi vasarā ar cietajiem kātiem, tāpēc paņēmu ar baitrunneri).
Kā iesācējam feederēšanā radās daži jautājumi, lai pārliecinātos, vai viss ir čikiniekā:

1. Vai kāts būs piemērots lielākoties Latgales ezeriem vai upītēm ar mazu straumi. Tests paliels, bet ir vēlme arī aizšaut to barotavu metrus 50. Un tie pickeri liekās nu jau makten mīksti. Varbūt ir kādi vēl labi ieteikumi? Bija variants arī par Mikado Ultraviolet 3,60 90 gr., bet nezināju, kur viņu var rokās paturēt un cik viņš īsti maksājot. Varbūt kāds var salīdzināt šos divus kātus pēc pieredzes?
2. Spole freerun samērā pasmaga, vai nebūs diskomforts uz salīdzinoši vieglā elite kāta? Un kādas atsauksmes par to spolīti kādam varbūt ir? Ļoti jau iepatikās viņa, pačubinot viņu rokās. Diamond spoles vieglākas, bet tā freerun tāda stilīga un uz sajūtām likās smagnējāka, jaudīgāka, patīkamāka.
Vēl jautājums par spoli - kods viņai ir 8430BR, tad, ja es pareizi saproti, tad cipar 30 Salmo apzīmējumos nozīmē 3000 kā tur tās spoles pa izmēriem apzīmē, pareizi? jo 8440 un 8450 jau ir par kategoriju smagākas un lielākas. Un 90 gr. fīderim tak 3000 versija spoles der ar atliektiem galiem, pareizi?
3. Pats galvenais jautājums - kas ir par prikolu ar Salmo veikalu cenām un cenām internetveikalos? Piemēram, www.moblive.lv kāts maksā 61 eiro, bet salmo veiklā viņš piķo 79. Tas pats par freerun spoli - internetveikalā www.sezona.lv ir pa 25, bet Salmo veikalā 40. Vai kāds pērk tajos internetveikalos un viss ir ok? Kvalitāte tāda pati? Jo 85 eiro un 120 tomēr ir liela atšķirība un tieši pārsniedz manu tērēšanas diapazonu. Ja labāk pirkt salmo veikalos, tad būtu jādomā kaut kas cits.

Atgriežoties par sarunu par draudzeni. Viņa man arī gribot nopirkt to pašu kātu salmo elite feeder 90 gr., bet spoli viņam grib Abu Garcia Cardinal SX20, kas viņai Salmo veikalā iepatikās sava viegluma dēļ un jaukās gaitas. Vai tā ir laba, ir kādas atsauksmes, ieteikumi?

Ar nepacietību gaidīšu ieteikumus :)
13.februāris 2016, 23:25 | links
 
Es arī sāku ar taifun 3.6m 90gr un carp runner spoli, bet skaidrs ka ne visur ar tādu bomi vagot dzīles. Skaties pēc savām finansiālajām iespējām. Kad es sev ņēmu - bija ierobežots budžets, tāpēc man pagaidām kādi ir tādi ir. Ir gan pastīvēti brekši no lielupes, gan raudas un pusplakši diezgan sportiskā režīmā. Pirmajā gadījumā diskomfortu neizjutu, taču kad jau sākas sporta režīms, tad diezgan pasmagi. Tur vajag kaučko smalkāku.

Garumu piemeklē zinot vidējo darba distanci un barotavas svaru savās vietās, lai neceļot pakaļu var bez pleca izlaušanas iemest vajadzīgajā vietā.
22.janvāris 2016, 17:18 | links
 
No kātiem vari paņemt milo perception l feeder kātu un spoli salmo diamond, ja gribi labu komplektu prieks nākamās sezonas

Asarnieks, 22.janvāris 2016, 16:07
p
Dārgāks par limitu ir, bet manta ir laba
22.janvāris 2016, 17:12 | links
 
Paldies par informāciju, noteikti aizbraukšu.


secondfile Aizbrauc uz daugavpils ielu Riga, praktiski pie sliedem ir tada sarkana maja (Baaze,veikals) Tur par loti sakarigam naudam var nopirkt sportera katus un spoles. Esmu apmierinats par to cenu un kvalitati, esmu lietojis ari visadus dargos katus ari dzigam, bet tas nav to verts. A cena toc uz pusi mazaka

Edgars1982, 22.janvāris 2016, 10:24
22.janvāris 2016, 16:16 | links
 
No kātiem vari paņemt milo perception l feeder kātu un spoli salmo diamond, ja gribi labu komplektu prieks nākamās sezonas
22.janvāris 2016, 16:07 | links
 
Copeju ar salmo daimond competition 100 3.6m spoles salmo daimond feeder un free runer un esmu apmierinaats
22.janvāris 2016, 15:02 | links
 
secondfile Aizbrauc uz daugavpils ielu Riga, praktiski pie sliedem ir tada sarkana maja (Baaze,veikals) Tur par loti sakarigam naudam var nopirkt sportera katus un spoles. Esmu apmierinats par to cenu un kvalitati, esmu lietojis ari visadus dargos katus ari dzigam, bet tas nav to verts. A cena toc uz pusi mazaka
22.janvāris 2016, 10:24 | links
 
Ļoti atkarīgs no tā, kādos apstākļos fīderē. Lielupi nepazīstu, bet ezeros tāds 120g būs ar atliektiem galiem. Man ir divi- Daugavai: 3.6m, 180g un stāvošam ūdenim 3.9m, 80g, spole, arī salmo baitfeeder

eldorado, 21.janvāris 2016, 14:43

Lielupe un Iecavas upe ir tas raksturīgākās vietas kur dodos, ir straumīte, bet ne tik liela.
domāju, ka 3.60m ir pietiekami, varbūt vari pateikt kāds tev ir modelis!?

secondfile, 21.janvāris 2016, 14:49

Emm, modelis... kaut kāds ķīnietis, kad pirku, nebiju ar fīderēšanu neko darījis, veikalā pateicu, ka Daugavai- nu tad arī iedeva kātu uz 180g, saucas Bravo II(paskatījos netā kas par zvēru- ir tādi, bet man laikam kaukads vecāks modelis), stiklšķiedras spices. Savu darbu dara, pasmags varbūt, bet nu nav jau grafīts :)) Vieglais(nu, ok- vidējais) ir kaut kāds Lizard, grafīta spicītes, īpatni, bet apčamdot viņas šķiet "cietākas" par smagā stiklenēm. Upei domāju ka būs ļoti ok tas jau iepriekš te ieteica diamond 120g, ezeram vairāk par 60~80g noteikti nevajag, pats kad paņēmu rokas 80g katu- heh, 30~40g barotavas lidoja un kontrole bij pavisam cita nekā upes smagajam, jāpiešaujās. Katrā ziņā pafīderēsi un drīz vien jutīsi, kas un kā, varēs domāt, kas labāk, cik vērts/nav vērts tērēt un kādam kātam/spolei- bet nekādā ziņā nevajag censties pirkt pašu lētāko. Nu, piemēram, tas Lizard 80g man bij 41eur- manā uztverē OK, viņš pilnībā dara savu darbu, diezgan viegls, patīkams. Jebkurā gadījumā te vienmēr būs versijas, cik tērēt/netērēt, utt, katram pašam jāskatās pēc maka, vēlmēm un vajadzībām. Vienmēr būs kāds vēl labāks kātiņš, vēl labāka blanka un materiāls, riņķi, spicītes... Galvenais ar prātu un mēru, lai process notiekas un fīderists apmierināts! :)))
p.s. Atraksties, kādu tad būsi nopircis, kad tā liela diena pienāks ;)))
22.janvāris 2016, 04:19 | links
 
Vai spoles gūltņu skaits Feeder tehnikai ir svarīgs, vai var iztikt arī ar 5-6 gūltņu!?

Nez vai skaits nosaka. Svarīga jau to gultņu kvalitāte. Man spolei Salmo Diamond Carp Runner gultņi 4+1. To pērkot es vadījos pēc spoles jaudas, jo man Gaujā nav ko darīt ar barotavām, kas vieglākas par 60-80 g. Sezonu atklāju martā un noslēdzu novembrī. Uz copi gāju vidēji trīs reizes nedēļā, citreiz biežāk. Neko sliktu par šo ražojumu nevaru teikt - nebija nekādu problēmu.
21.janvāris 2016, 22:14 | links
 
Nju man jau liekas ka ar pilnīgi sūdīgu inventāru var arī visu velmi turpināt doto paveidu sačakarēt.
Man pirmais fīderis bija kaut kāds tirgus ķinas brīnums, pamēģināju nju nepavilkos, jo pēčāk izrādījās ka ar testu līdz 80 gr viņš bija baigi ciets, copes lāga redzēt nevarēja un shodi daudz, tā ka ne vienmēr nomēģinat vajag pil°nīgāko draņķi, pašlaik jau var kaut ko normalu salasīt un arī ziemas cenu dabūt...
p.s. par salmo fīderiem nav komentu, nav bijuši.
21.janvāris 2016, 20:29 | links
 
liama,ar tādu testu arī kaifīgāk kādu koferi vilkt,ja copē Ventā tad ja vēl karpa trāpās tad ir ko pasvīst

coperis14, 21.janvāris 2016, 16:49
0.16 pavada pārtrūktu momentā, ja karpa trāpītos, jo nepaspētu atklipsēties. Bet uz Ventu nebraucu, parasti Lielupe.

Llama, 21.janvāris 2016, 17:03


Pavasarī karpas ķēru ar 0.14, nekāda vaina. Nu klipsēšana tādā veidā neder gan
21.janvāris 2016, 19:55 | links
 
liama,ir jau cilvēki kuriem patīk no visa pa bišķim
man cope aizsākās ar spiningu,bet man gan patīk fīderis,jigs,pludināt,vasarā man tikai sastāv no jiga-fīdera protams ari pluda,ja būs labi lomi tad liks aizrauties viss
21.janvāris 2016, 18:02 | links
 
Ar fīderi tu nespiningo, kāts vienmēr rokās nav jātur, bet jā diezgan smags kāts, izmantošu tagad viņu jūrā tik. Bet ņēmu ar tādu domu, ka jāpamēģina, vai vispār patiks tā lieta. Vari pamēģināt arī Supreme 90 gr 3.6m. Pēc tam jau vari pamainīt uz ko labāku.
21.janvāris 2016, 17:38 | links
 
viss kas ir Taifuns, to gan neņem, nem elite seeriju :)
21.janvāris 2016, 17:15 | links
 
Tātad ja ņem testu līdz +/- 70 gr, ir lielāka aršana. Paldies par šo ieteikumu. Taifun gan jau bij salīdzinoši "baļķains" un smagnējs, cik veikalā skatījos tāds neiznīcināmais instruments.

Pagājušo gad ar iepazinos ar fīderi, sāku ar taifun 3.6m 90gr un 3000 supreme spoli, un tā arī saslimu, šogad domāju pirkt Elite picker 40gr ezeriem un upei vasarā, a Elite feeder jau upei pavasarī un rudenim. Manuprāt ezerā neko smagu nevajag un būs patīkamāk copēt ar vieglu kātiņu.

Llama, 21.janvāris 2016, 16:36
21.janvāris 2016, 17:04 | links
 
liama,ar tādu testu arī kaifīgāk kādu koferi vilkt,ja copē Ventā tad ja vēl karpa trāpās tad ir ko pasvīst

coperis14, 21.janvāris 2016, 16:49

0.16 pavada pārtrūktu momentā, ja karpa trāpītos, jo nepaspētu atklipsēties. Bet uz Ventu nebraucu, parasti Lielupe.
21.janvāris 2016, 17:03 | links
 
liama,ar tādu testu arī kaifīgāk kādu koferi vilkt,ja copē Ventā tad ja vēl karpa trāpās tad ir ko pasvīst

coperis14, 21.janvāris 2016, 16:49


Man ir fideris, ar ko velku karpas līdz 2 kg - teleskopiskais, 2.4m, tests laikam līdz 80g. Izskatās pēc bērnu fidera (pirkts pa 9Ls), bet savu uzdevumu pilda, daudzas karpas dabūtas krastā, vienīgi copes brīdī jāuzmana, lai neierauj kātu ūdenī.
21.janvāris 2016, 17:00 | links
 
liama,ar tādu testu arī kaifīgāk kādu koferi vilkt,ja copē Ventā tad ja vēl karpa trāpās tad ir ko pasvīst
21.janvāris 2016, 16:49 | links
 
Pagājušo gad ar iepazinos ar fīderi, sāku ar taifun 3.6m 90gr un 3000 supreme spoli, un tā arī saslimu, šogad domāju pirkt Elite picker 40gr ezeriem un upei vasarā, a Elite feeder jau upei pavasarī un rudenim. Manuprāt ezerā neko smagu nevajag un būs patīkamāk copēt ar vieglu kātiņu.
21.janvāris 2016, 16:36 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager