ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Kungi !!! Redzot jau atkal to vārdisko caureju ar ko Jūs te viens otru ap... man rodas iespaids, ka vismaz puse no jums ir deputāti un tālāk par matu skaldīšanu nav tikts ,jo ar iespaidīgu regularitāti tā "dalīšana" te notiek kā tirgus bābām mēnešreizes. Man kā ierindas makšķerniekam tas viss Jūsu bardaks NAV interesants. Līdz ar to ir priekšlikums - sarīkojiet tusiņu un tad arī izplūcieties savā starpā vienreiz par visām reizēm. Tas ir fakts, ka zivju resursi samazinās, bet reāli ikdienā neredz Jūsu darbības rezultātus. Tāpat kā inspektorus. Tas ir mans personīgais viedoklis.
P.S. Nevienu no Jums personīgi nepazīstu (un arī negribu pazīt). Nekā personīga.
P.P.S. Nu tagad varat arī mani ap...irst. :)))
14.janvāris 2018, 15:54 | links
 
Ko var pērties? Noskatieties to semināru, katrs padomājiet, kas pēc tā domājams un dzīvojam tālāk.
14.janvāris 2018, 15:48 | links
 
Docent - es nezinu, kāpēc pieņēma līdaku nārsta liegumu, nebiju vēl piedzimis droši vien. Droši vien tāpēc, lai izsalkuši kolchoznieki aprīlī necemmerētu pa seklumiem. Vēlāk aiz cieņas pret dabu droši vien.

Ka zivs neķeras tajā laikā, bija savulaik novērojums ezerā, kur neviens cits nemakšķerēja. Jā, kādu dien, atkarībā no siltuma, pēkšņi varžu armāda pazūd no piekrastes, un līdaka sāk ķerties. Pirms tam - peld vardes visos līmeņos, mētā, cik gribi, ķeras tikai asari.

Es to atgādināju, lai tev pārietu patika žvadzēt par ļaunajiem asaru ķērājiem, kas moka zivtiņas. Zivtiņas kalendāru un likumu nelasa. Kādu brīdi viņām neinteresē mūsu mikrodžigs, tici man. Liegumus es ievēroju aiz cieņas.

PS. zvēru dārzam piebilde: eu - akmens ir pilnīgi cits cilvēks, tik daudz jau nu vajadzētu zināt :) Bet es ar mieru, domā, ko gribi - lai labāk strīdās juristi savā starpā. Domāju, ka tu zaudē akmenim kā jurists un tagad ķeries pie mazākajiem salmiņiem, kad saproti, ka copmaņi tev pa lielām bumbām vairs nenotic, melots ir pārāk ilgi.

Akmens_Viesis, 14.janvāris 2018, 10:04

Akmens _ Viesi ! Piedod bet par lidaku copi vai necopi ! Nu beidz ! Līdakas ņem gan pirms , gan nārsta , gan pecnarsta laikā !
Ņem lai uzņemtu spēkus narstam , ņem lai aizsargātu ikrus , ņem vienkārši skaudības pēc !
Neviena cita zivs nav tik plesoniga nārsta laikā kā līdaka !
Līkumu pieņēma nevis lai izsalkušie " kolhoznieki " bet gan gaļenieki nevazatos ar žeberkļiem un nebojātu zivju resusus ! Un tāpēc ka tajā laikā domāja ar galvu nevis ar maku !
P/s es varu nosaukt vismaz piecus - desmit iemeslus kāpēc līdakas neņem un nārsts starp tiem nebūs !

plesigais, 14.janvāris 2018, 12:59

Te pat runa nav par žebērkļiem uz kuriem ,, veikli tiek novirzīta,, uzdotā jautājuma jēga. Bet gan līdz 2012 gadam norma bija ne tikai ar žebērkļiem bet arī ar mākslīgo un dzīvo ēsmu : kas formulēts ,, makškerīks,, un tiešām to demagoģiju par mikrodžigu te ,, attaisnojumam,, !?????
Varbūt objektivitātes pēc kāds no malas mikrodžigists uzrakstītu cik regulāri trāpās līdakas!
Tagad saprotu mazliet vairāk kāpēc citi te tā ,, tev oponē,, ir reāls pamats.
14.janvāris 2018, 15:28 | links
 
:) plēsīgais.

vienreiz pa visām reizēm - es neieviešu licencēto makšķerēšanu. Es iebildu pret idiotisku tās aizliegšanu, tādēļ joprojām ciešu no troļļiem.
Lūk, tagad visi slavē Alūksni, bet daži slavētāji pirms 5 gadiem vāca parakstus, faktiski, lai to darbošanos aizliegtu.

un par Taviem nārsta novērojumiem - paldies, bija žēl uzzināt, ka klapē nārsta līdakas ne tikai Ventā, bet esi apbraukājis plašāku Latvijas teritoriju un ieguvis zinātnisku datu daudzumu.

Akmens_Viesis, 14.janvāris 2018, 14:15

Akmens _ Viesi ;) ! Copet sāku sešdesmitajos , arī pa Latviju esmu izkulies pietiekami ! Savā laikā esmu žeberkļojis , tiklojis un nodarbojies ar visādām muļķibam ! Esmu bijis ari VVD inspektoriņš un goldingena un Salacā lašus sargājis !
Ko nesmu darījis , nesmu melojis un liekuļojis ! Savu labumu uzskatījis par vērtīgāku nekā kopējo ( Latvijas ) !
Tāpēc atkārtoju , nārsta laikā līdakas ir visvieglāk noķeramas gan ar aizliegtiem rīkiem , gan atļautiem !
Un visi kas mani mēģinās pārliecināt par pretējo , būs slikti cilvēki !
Atvaino , bet jautājums ! Vai Tev kāds traucē kad izdomā sievu pamurcit ;) Un cik laba sajūta , kad Tu spraud un pēkšņi Tev kāds dakšiņu iesprauž !?
Paskaties kas notiek pie medniekiem , riesta laiks jebkurai dzīvnieku sugai ir svēts un neaizskarams ! Kāpēc pie copmaņiem ir pretējais un kam to vajag ?
14.janvāris 2018, 15:07 | links
 
Melots nav, Akmens_viesis dotajā brīdī neievieš LM, kas bija pirms tam, tas ir cits jautājums.

Melots par to, ko Akmens_viesis iebilda, viņš nevis iebilda, bet vērsās pret vienas makšķernieku biedrības iniciatīvu un šīs iniciatīvas atbalstītājiem, ar konkrētu goda un cieņas aizskaršanas kampaņu, kas attiecībā uz vienu no redzamākajiem atbalstītājiem nav beigusies vēl šodien. Ar cēliem mērķiem un Alūksni šīm darbībām nebija un nav nekāda sakara, tā bija un ir zemiska rīcība, nevelēšanās ieklausīties citos un vēlme saglabāt pastāvošo kārtību.

Attiecībā uz LM diskusija tā arī nav notikusi, jo atsevišķas personas, viens no Akmens_viesis, rūpējas par to, lai tāda diskusija kvalitatīvi nenotiktu un citi risinājumi netiktu ne meklēti, ne apspriesti, kā arī Akmens_viesis ir panācis to, ka makšķerniekiem ne vien nav apvienojošās organizācijas, bet makšķernieku viedokli ministrija var neņemt vērā.
14.janvāris 2018, 14:47 | links
 
Nu troļļiem daudz kas nav saprotams, piemēram 2 gadus netraucēti būt galvenajiem makšķernieku pārstāvjiem un rezultāta vietā nulle, jeb sasniegums ir 2017. gadā neapmeklētās padomes sēdes.
Labs raksts par Alūksni, patiesībā tas parāda, ka pie esošajiem likumiem un noteikumiem viss ir atkarīgs no personālijām. Ja kaut kur pozitīvu pārmaiņu nav, to nodrošina konkrēti cilvēki. Pateicoties Tev un Co, ir tas, ko centies uz Zvaigznes norakstīt, nozares bardaku un nespēju komunicēt ar makšķerniekiem, kamēr nozarē makšķerniekus pārstāvēs tādi kā Tu, tikmēr arī būs bardaks.

VMK un aģentūras epopeja nav aizmirsusies, ar skaļiem saukļiem uzsāktā, pašu aprobežotības dēļ nerealizēts pasākums. Paldies Tev, ka vismaz tik daudz atzini, ka ieviest novadā LM, bija viena no teorētiski apspriestām versijām pirms gadiem 4, prezentācijā gan rakstīts bija savādāk, bet štrunts par to. Kaut kā sanāk, ka tomēr troļļi ir informēti par notiekošo biedrībā, kura nevienu atskaiti neraksta, darbojas slēpti un meli, uz kuriem kāds, iespējams, pavilkās, izrādījās, ka meli nemaz nav bijuši.

Paliec neuzmanīgs, Akmens_viesi, nevajag divus darbus reizē darīt, nezinu kā ar tā otrā kvalitāti, CL sanāk ar iepriekš rakstīto pretrunās nonākt un paša meli peld augšā.
14.janvāris 2018, 14:21 | links
 
:) plēsīgais.

vienreiz pa visām reizēm - es neieviešu licencēto makšķerēšanu. Es iebildu pret idiotisku tās aizliegšanu, tādēļ joprojām ciešu no troļļiem.
Lūk, tagad visi slavē Alūksni, bet daži slavētāji pirms 5 gadiem vāca parakstus, faktiski, lai to darbošanos aizliegtu.

un par Taviem nārsta novērojumiem - paldies, bija žēl uzzināt, ka klapē nārsta līdakas ne tikai Ventā, bet esi apbraukājis plašāku Latvijas teritoriju un ieguvis zinātnisku datu daudzumu.
14.janvāris 2018, 14:15 | links
 
Nu diemžēl laikam sākas kārtējā demogoģija un savas alkatības attaisnojuma meklējumi !
Velk uz licenzētas līdaku makšķerēšanas kopainu !
14.janvāris 2018, 14:09 | links
 
:) plesīgais, tu tak neesi tik glups - protams, ka līdakas var neķerties simtiem iemeslu dēļ. bet. ja kaut kas notiek gadu no gada - tad copmanis pieņem to kā līkumsakarību, ne? tad pret ko tu iebilsti?
ka nārsta brīdī līdaka ņem mānekli? kā tu zini? meti virsū? kāpēc tu tā darīji? baidos, ka tev nepiekritīs ļoti daudzi.
jeb tu domā, ka man nevarēja būt tā, ka ik gadu ezerā līdaka sāk ņemt konkrētos laika apstākļos pēc varžu lēkāšanas, citreiz pēdējā aprīļa nedēļā, citreiz maija otrajā? (ezers privāts)

(varbūt paliec pie politikas, tev labi sanāk :)

Akmens_Viesis, 14.janvāris 2018, 13:12


Par to nebūšanu kolēga izdara pārsteidzīgu secinājumu.
Par nārstojošām līdakām - es esmu metis virsū gan spiningu, gan dzīvo(pirms gadiem 50-55) - nu neņem viņas. Un ja tu esi pārlieku uzbāzīgs, vispār pārtrauc trīties un nolien. Nodurt var, nošaut var, ar motocikla ķēdi nosist var, uz kāta noķert nārstojošu līdaku nevar. Vēl nedēļu vai vairāk pēc nārsta līdakas neņem.
14.janvāris 2018, 13:50 | links
 
:) plesīgais, tu tak neesi tik glups - protams, ka līdakas var neķerties simtiem iemeslu dēļ. bet. ja kaut kas notiek gadu no gada - tad copmanis pieņem to kā līkumsakarību, ne? tad pret ko tu iebilsti?
ka nārsta brīdī līdaka ņem mānekli? kā tu zini? meti virsū? kāpēc tu tā darīji? baidos, ka tev nepiekritīs ļoti daudzi.
jeb tu domā, ka man nevarēja būt tā, ka ik gadu ezerā līdaka sāk ņemt konkrētos laika apstākļos pēc varžu lēkāšanas, citreiz pēdējā aprīļa nedēļā, citreiz maija otrajā? (ezers privāts)

(varbūt paliec pie politikas, tev labi sanāk :)

Akmens_Viesis, 14.janvāris 2018, 13:12


Es iebilstu pret apgalvojumu ka līdakas nārsta laikā neņem !
Un novērojumi vienā konkrētā ūdenstilpē , nedod sapratni par visām Latvijas ūdenstilpnēm !
Tālāk , ja ūdenstilpnē parādās naģes ir tikai un vienīgi norāde ka līdakām narsts beidzies un arī žors !
Par mākslīgiem manekļiem ! Nesmidini ! Neesmu svētais , lidaku ikriņi ,cepti sviestā ar sipoliņiem ! Garšīgi !
(Nebļaujiet , padomājiet ko paši darāt ) !
Katrai ūdenstilpnei ir savi mānekļi , gan krāsu , gan izmēru , gan darbības ziņā ! Vari lidaku nārsta vietā iemest gumiju un līdakas vienkārši aizmuks , vari iemest rotiņu un izvilkt visas kas tur nārsto !
14.janvāris 2018, 13:39 | links
 
Es strādāju paralēli. Bija domāts, ka nebūšu pie interneta. bet plāni mainījās, tas troļļiem nav saprotams.

kad VMK pirms 1,5 gada ierosināja novadam veidot aģentūru kā ALJA Alūksnē, tad nekādas novada licencēšanas nebija konceptā.

Viena no teorētiski apspriestām versijām tā bija pirms gadiem 4-5, bet tikai troļļi spētu citas biedrības vietā paziņot, ko tā dara, un tad cerēt, ka "marfim" meliem noticējušie pavelkas un liek man taisnoties, ka man nav 3 kājas vai tamlīdzīgi.

Kā Tev neiet, Zvaigzne, man patiesi žēl. Nozares bardaks ir tavs īstais produkts, un kašķi. un gremdēt biedrības. Bet manuprāt, Bauska arī labi strādā, redz, ālantus pavairoja šogad.
14.janvāris 2018, 13:30 | links
 
akmens_viesi aka akmens, tev taču nebija laika, jāstrādā, nedēļu CL neskatīšoties, slinkums komentēt troļļu agonēšanu...
14.janvāris 2018, 13:14 | links
 
https://youtu.be/tio5c5BMQos

1:07:12

C&R versus C&K ... tālāk domājiet paši.
14.janvāris 2018, 13:12 | links
 
:) plesīgais, tu tak neesi tik glups - protams, ka līdakas var neķerties simtiem iemeslu dēļ. bet. ja kaut kas notiek gadu no gada - tad copmanis pieņem to kā līkumsakarību, ne? tad pret ko tu iebilsti?
ka nārsta brīdī līdaka ņem mānekli? kā tu zini? meti virsū? kāpēc tu tā darīji? baidos, ka tev nepiekritīs ļoti daudzi.
jeb tu domā, ka man nevarēja būt tā, ka ik gadu ezerā līdaka sāk ņemt konkrētos laika apstākļos pēc varžu lēkāšanas, citreiz pēdējā aprīļa nedēļā, citreiz maija otrajā? (ezers privāts)

(varbūt paliec pie politikas, tev labi sanāk :)
14.janvāris 2018, 13:12 | links
 
Docent - es nezinu, kāpēc pieņēma līdaku nārsta liegumu, nebiju vēl piedzimis droši vien. Droši vien tāpēc, lai izsalkuši kolchoznieki aprīlī necemmerētu pa seklumiem. Vēlāk aiz cieņas pret dabu droši vien.

Ka zivs neķeras tajā laikā, bija savulaik novērojums ezerā, kur neviens cits nemakšķerēja. Jā, kādu dien, atkarībā no siltuma, pēkšņi varžu armāda pazūd no piekrastes, un līdaka sāk ķerties. Pirms tam - peld vardes visos līmeņos, mētā, cik gribi, ķeras tikai asari.

Es to atgādināju, lai tev pārietu patika žvadzēt par ļaunajiem asaru ķērājiem, kas moka zivtiņas. Zivtiņas kalendāru un likumu nelasa. Kādu brīdi viņām neinteresē mūsu mikrodžigs, tici man. Liegumus es ievēroju aiz cieņas.

PS. zvēru dārzam piebilde: eu - akmens ir pilnīgi cits cilvēks, tik daudz jau nu vajadzētu zināt :) Bet es ar mieru, domā, ko gribi - lai labāk strīdās juristi savā starpā. Domāju, ka tu zaudē akmenim kā jurists un tagad ķeries pie mazākajiem salmiņiem, kad saproti, ka copmaņi tev pa lielām bumbām vairs nenotic, melots ir pārāk ilgi.

Akmens_Viesis, 14.janvāris 2018, 10:04


Akmens _ Viesi ! Piedod bet par lidaku copi vai necopi ! Nu beidz ! Līdakas ņem gan pirms , gan nārsta , gan pecnarsta laikā !
Ņem lai uzņemtu spēkus narstam , ņem lai aizsargātu ikrus , ņem vienkārši skaudības pēc !
Neviena cita zivs nav tik plesoniga nārsta laikā kā līdaka !
Līkumu pieņēma nevis lai izsalkušie " kolhoznieki " bet gan gaļenieki nevazatos ar žeberkļiem un nebojātu zivju resusus ! Un tāpēc ka tajā laikā domāja ar galvu nevis ar maku !
P/s es varu nosaukt vismaz piecus - desmit iemeslus kāpēc līdakas neņem un nārsts starp tiem nebūs !
14.janvāris 2018, 12:59 | links
 
Tonis [12.01.18]: Neesmu nekāds svētais,bet sakiet ko gribat,ja tu 10cei tā mīļi paglaudi pa vēderiņu,nomierini viņu un tad atlaid brīvē,var izjust neatkārtojamu garīgo baudu,kas nav salīdzināma ar sātīgām vakariņām...
Toni, kotletēm arī nav nekādas vainas. :D
14.janvāris 2018, 10:26 | links
 
Docent - es nezinu, kāpēc pieņēma līdaku nārsta liegumu, nebiju vēl piedzimis droši vien. Droši vien tāpēc, lai izsalkuši kolchoznieki aprīlī necemmerētu pa seklumiem. Vēlāk aiz cieņas pret dabu droši vien.

Ka zivs neķeras tajā laikā, bija savulaik novērojums ezerā, kur neviens cits nemakšķerēja. Jā, kādu dien, atkarībā no siltuma, pēkšņi varžu armāda pazūd no piekrastes, un līdaka sāk ķerties. Pirms tam - peld vardes visos līmeņos, mētā, cik gribi, ķeras tikai asari.

Es to atgādināju, lai tev pārietu patika žvadzēt par ļaunajiem asaru ķērājiem, kas moka zivtiņas. Zivtiņas kalendāru un likumu nelasa. Kādu brīdi viņām neinteresē mūsu mikrodžigs, tici man. Liegumus es ievēroju aiz cieņas.

PS. zvēru dārzam piebilde: eu - akmens ir pilnīgi cits cilvēks, tik daudz jau nu vajadzētu zināt :) Bet es ar mieru, domā, ko gribi - lai labāk strīdās juristi savā starpā. Domāju, ka tu zaudē akmenim kā jurists un tagad ķeries pie mazākajiem salmiņiem, kad saproti, ka copmaņi tev pa lielām bumbām vairs nenotic, melots ir pārāk ilgi.
14.janvāris 2018, 10:04 | links
 
krumujancis [13.01.18]: Ir lieliski saprotams, ja esi savā kārtējā plēsoņu copē un ar ikdienišķu mānekli, kuram šad tad pieķeras arī nelielas zivtiņas, teiksim, līdaku copē - sīkāki asarīši, tad viņus saudzīgi atbrīvosi no āķa un laidīsi atpakaļ ūdenī. Pats bieži vien vienā copes reizē tā esmu darījis vairākus desmitu reižu. Pats domāju - normāli.
Taču, ja copmanis brauc speciāli uz trofejām, ar lieliem mānekļiem, un pie tam, tas saistās ar zivs mocīšanu, lai to tikai izvilktu un tālāk atlaistu, jau iepriekš zinot, ka šī zivs tev nav vajadzīga - tas nu vairs nav normāli.
Un tieši šeit jau slēpjas tas sadisma moments, jo rīcība ir mērķtiecīga.
Tas ir tieši tāpat, kā uzbraukt ar a/m kādam naktī uz ceļa neredzamam gājējam nejauši, vai, to pašu gājēju notriekt jau apzināti.
Ļoti daudzi šo atšķirību vai nu vienkārši nesaprot, vai arī tikpat vienkārši negrib saprast.
Un tagad atkal variet mani mīnusot.
Tieši tā, ķert un saprātīgu daļu paņemt pašpatēriņam ir saprātīgs C&R , bet ne tā ,, svēto kārta,, kas katru, kas paņem godīgi noķerto zivi nozākā par gaļiniekiem. :)
Tad kā tur palika akmens_viesim ar tām līdakām, las neķeras nārsta laikā? Mazai atkāpītei: ja jau viņas neķeras,, tāpat,, kam vajadzīgs ,, lieguma laiks,, pēc būtības?
:DDD
Pārējiem ne asakas, jāiet uz ledus degunu pasaldēt!
14.janvāris 2018, 09:07 | links
 
Re ka Zvaigzne-marfims izpļāpājās.Šī arī ir viena no melnā piar metodēm kuras viņš izmanto pildot saimnieka pasūtijumu.

13.janvāris 2018, 16:24 | citēt | ziņot | links

akmens, 13.janvāris 2018, 16:43


Akmens aka Akmens_viesis, kurā vietā saskati melno PR, CSM ir pieminēta šajā gadījumā kā pozitīvs piemērs, ka vismaz vienā vietā pie Gaujas makšķernieki spējuši apvienoties un nodibinājuši biedrību. Nav apnicis murgot?
13.janvāris 2018, 23:55 | links
 
Akmens_viesi, ar tevi gan var strīdēties, izmet paša izdomātus apgalvojumus un strādā kā iesprūdis plašu atskaņotājs. Turklāt uz jautājumiem, kurus Tev uzdod, neatbildi. Ar tevi strīdēties ir tikpat lietderīgi kā ar reklāmu. Kam ticēt vai neticēt ir katra paša ziņā, sapratīgs cilvēks ievāc vairāk informācijas un tad izvērtē to, ko tam pasniedz citi. Ir arī tādi, kuri tic tam, kurš smukāk un pārliecinošāk saraksta.

Apgalvo, ka sabiedriskam darbam neesot tik lielas ietekmes, sabiedriskam, ne sabiedriskam, bet pagaidām aiz katra pozitīva vai ne tik pozitīva piemēra stāv konkrēta persona. Nav sistemātiskuma, tāpēc arī kas aktīvāks, sabiedriski vai algoti, spēj kaut ko panākt. Ir visa Latvija un ir atsevišķas vietas, bez sistemātiskuma uz pozitīvām pārmaiņām var cerēt, nevis prognozēt, ka tādas būs un pēc cik gadiem.

Starp citu, par Usmu. Raksti: “MOSP centās ietekmēt tēmu un būvēja augsni cik gadus?” un “Usmā panāktās pirmās pozitīvās izmaiņas panāca daudzi cilvēki gadu 4 laikā, pat ilgāk, savstarpēji pat nesaistīti, priecājos, ka nedaudz ņēmām dalību.”
Vari uzrakstīt, ko konkrēti MOSP ir izdarījis Usmā? Savādāk nav īsti skaidrs, ko tur darījāt, te augsni būvējāt, te nedaudz ņēmāt dalību.
13.janvāris 2018, 22:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager