ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Copes veikalus ciet, kātus glaunos un spoles aizliegt,labākā gadījumā lazdas kātu ar 10.numura diegu un paštaisītu āķi un licenci vienai dienai vidējās algas apmērā.
Vienkāršākais veids humāni iecelt zivis svētās govs statutā,cilvēki pie vienas vietas par viņiem nav ko uztraukties, tāpat viņi izmirs, galvenais lai zivis dzīvotu-tas ir forši. :)

kutis, 18.aprīlis 2017, 17:26


Neviens jau netaisās te aizliegt copēt!!! Vienk paskatās kas notiek apkārt!!! Visas malas piedirstas!!! Varbūt tad kautkas mainīsies!!!
18.aprīlis 2017, 17:39 | links
 
"Pastāvēs, kas mainīsies"
Daudzi te negrib mainīties un maļ savu ierasto.
Ja gribi palikt kāds esi, tad lūdzu, te nav ko diskutēt, ņem savu zivi un baro visu ciemu.
C&R tapat uzņem apgriezienus un tas ir tikai loģiski gudrai sabiedrības daļai.
Ps. Zivis ēdu, zivis ņemu
18.aprīlis 2017, 17:40 | links
 
Jurcik,
C&R tapat uzņem apgriezienus un tas ir tikai loģiski gudrai sabiedrības daļai.

Šim arī es piekrītu!
18.aprīlis 2017, 17:50 | links
 
A nē, viss kārtībā, mēnessērdzīgie vēl sprauslā...

andris-gu, 18.aprīlis 2017, 17:05
šis var redzēt jau kursus ir izgājis..

mjuniors, 18.aprīlis 2017, 17:08


Mjunior, es piesakos pie tevis kursos piesakos! Nocērt man lazdas kātu 3,5 m un uzsien pludiņu :D
18.aprīlis 2017, 17:52 | links
 
Neviens jau netaisās te aizliegt copēt!!! Vienk paskatās kas notiek apkārt!!! Visas malas piedirstas!!! Varbūt tad kautkas mainīsies!!!

coolfeeder, 18.aprīlis 2017, 17:39[/quote]


Tā jau pavisam cita tēma par kuru ir vērts lauzt šķēpus un lielākā daļa būs vienisprātis ja spēsim pacelt atrašanās kultūru pie dabas līdz tādam līmenim ka neviens neatstāj neko līdz atnesto dabā un savāc to kas neatbilst apkārtējai videi tad arī attieksme pret dzīvo radību būs savādāka.
18.aprīlis 2017, 17:58 | links
 
Neviens jau netaisās te aizliegt copēt!!! Vienk paskatās kas notiek apkārt!!! Visas malas piedirstas!!! Varbūt tad kautkas mainīsies!!!

coolfeeder, 18.aprīlis 2017, 17:39



Tā jau pavisam cita tēma par kuru ir vērts lauzt šķēpus un lielākā daļa būs vienisprātis ja spēsim pacelt atrašanās kultūru pie dabas līdz tādam līmenim ka neviens neatstāj neko līdz atnesto dabā un savāc to kas neatbilst apkārtējai videi tad arī attieksme pret dzīvo radību būs savādāka.

kutis, 18.aprīlis 2017, 17:58[/quote]

Pa lielam tā ir viena un tā paša tēma !!! Jo ja dirš kur sēž tad arī iz visu pārējo ir nospļauties!!!!
18.aprīlis 2017, 18:05 | links
 
"Pastāvēs, kas mainīsies"
Daudzi te negrib mainīties un maļ savu ierasto.
Ja gribi palikt kāds esi, tad lūdzu, te nav ko diskutēt, ņem savu zivi un baro visu ciemu.
C&R tapat uzņem apgriezienus un tas ir tikai loģiski gudrai sabiedrības daļai.
Ps. Zivis ēdu, zivis ņemu

Jurcik, 18.aprīlis 2017, 17:40

Gudri ir savu sabiedrību nosaukt par gudru.. :)) Pašlaik cik lasu jūsu (C&R) graudus ne smakas no gudrības nav, viens liek licenzēt publiskos ūdeņus ar argumentu, lai badakāši neietu zivis ķert. Lai gan loģiskāks arguments licenzēšanais ir atjaunot zivju resurus utt. Otrs sāk smieties par citiem, kas iet pārtikas normu izpildīt. Trešais spriež par citu noķerto lomu (pats pie upes ir vai katru dienu paņemot vienu zivi, rejot uz citiem neiedziļinoties faktos, kas apmeklē reizi mēnesī vai pat retāk paņemot vienā reizē 0,1-30kg, kas ir mazāk nekā tas kas iet katru dienu), pasludinot kārtējo reizi viszinošus, gudrākā sabiedrības daļu utt. :)) saspieduši galviņu esiet. Nevis to ko jūs darāt, bet kā jūs to pasludiniet. Un neloģiskā cilvēku grupa domā, ka Jums ir jāiet kursi, un jāmaksā vieniem pašiem licenzes, kā nekā no C&R arī zivis iet bojā, no biežā apmeklējuma izmīdiet zālienu utt fantāzējiet..kā C&R
Kamēr neaptversiet, ka sabiedrība ir tik raiba un nav neviens šajā sabiedrībā ne labāks ne sliktāks par citiem. Diskusija ir bezjēdzīga, es pēdējos postus drukāju (iesmejot, pārspīlējot) uzrādot cik neapdomāti domu graudi birst no pārpilnības C&R gara. Krusta kari ir bijuši un ar neko jaunu nepārsteigsiet, varbūt JUMS tā ir apgaismība ne patiesība! Ne visiem to vajag zināt ne piekopt. Ūdeņi ir publiski un visiem pieejami.
18.aprīlis 2017, 18:07 | links
 
Ja zivis nav nepieciešamas ēšanai , tad labāk tomēr likt viņas mierā.Visa šī darbošanās ar zivju vilkšanu, kausēšanu ,fotogrāfēšanu, bučošanu utt. nedod zivtiņai ne 10% iespēju pēc tam izdzīvot. Šī vimbu neierobežotā ķeršana un mešana uzglabājamā tīklā līdz it kā atlaišanas brīdim( kā te tiek demonstrēts dažos video) ir bezjēdzīga. Jau pēc nedēļas zivs ķermenis sāk apaugt ar parazītiem un slimību simptomiem brūnas villas izskatā. Ja jūs sagrābtu ar stangām, kas ir 36 grādi karstākas par cilvēka temperatūru, būtu čūlas, apdegumi, nonāktu āda( varbūt)....
Ja nemākat atbrīvot noķertu zivi, tad labāk nemaz neķeriet tās. Daudziem tomēr būtu jāmācās kā atbrīvot noķertu zivi, iespējams, ka dažam arī ilgāk par 3 mēneši.
18.aprīlis 2017, 18:19 | links
 
Labi, ka mjunioram pēdējais posts, tā arī pa tukšo nomala.

Un mēs C&R nesludinām, bet atbalstam tādu copes veidu - cits daļēji, cits pilnībā. Te nekas nav jāsludina, bet jāpārņem laba prakse no citām zemēm, kur ari, ja kas zivis ņēma, kāva, aiz acīm turēja ~ 70tajos gados.

Nedaudz Latvijai ir jāpieliek solis, lai sasniegtu civilizētāku sabiedrību :D
18.aprīlis 2017, 18:20 | links
 
A nē, viss kārtībā, mēnessērdzīgie vēl sprauslā...

andris-gu, 18.aprīlis 2017, 17:05
šis var redzēt jau kursus ir izgājis..

mjuniors, 18.aprīlis 2017, 17:08

Mjunior, es piesakos pie tevis kursos piesakos! Nocērt man lazdas kātu 3,5 m un uzsien pludiņu :D

Fishfinder, 18.aprīlis 2017, 17:52

Ir vasarā bērnu nometnes, prasi NG viņš zinās vairāk ko pastāstīt..
18.aprīlis 2017, 18:32 | links
 
Atļaušos pavaicāt, kurš no tiem, kuri sludina, aizstāv C&R savu kā argumentu izmanto oponenta nosaukšanu par gaļinieku ir savā dzīvē...
nokāvis putnu vai dzīvnieku, noplūcis vai nodīrājis to, pagatavojis un apēdis? ir nokāvis vai redzējis kā nokauj putnu vai dzīvnieku, kuru redzējis uzaugam un pēc tam ēdis ēdienu, kas pagatavots no tā? Kurš no Jums ir bijis kautuvē, nodevis gaļu pārdošanai centrāltirgū, bijis vistu fermā, cūku fermā, kaut vienu reizi iztīrījis kūti? Tiem cilvēkiem, kuri zina no kurienes nāk ēdiens un kādu darbu maksā to iegūt, nav galvā tādu stulbību, ka vērstiem pret tiem, kuri patur zivis ēšanai. Piedodiet, bet visi šie C&R "fanāti" ir globalizācijas izsauktās urbanizācijas blakne kuriem ir kropla izpratne par cieņu attiecībā uz dzīvniekiem, tikpat kropla ir otra galējība, kad uzskata ka no dabas var smelt un pašu dabu ar saviem atkritumiem piesmiet. Tad arī domājiet vai esat ar viņiem. ... katrā ziņā variet pievienoties jaunajam virzienam, kura sekotāji iestājas par visa dzīvā saudzēšanu un grauž akmeņus.
18.aprīlis 2017, 21:01 | links
 
+++
18.aprīlis 2017, 21:12 | links
 
Atļaušos pavaicāt, kurš no tiem, kuri sludina, aizstāv C&R savu kā argumentu izmanto oponenta nosaukšanu par gaļinieku ir savā dzīvē...
nokāvis putnu vai dzīvnieku, noplūcis vai nodīrājis to, pagatavojis un apēdis? ir nokāvis vai redzējis kā nokauj putnu vai dzīvnieku, kuru redzējis uzaugam un pēc tam ēdis ēdienu, kas pagatavots no tā? Kurš no Jums ir bijis kautuvē, nodevis gaļu pārdošanai centrāltirgū, bijis vistu fermā, cūku fermā, kaut vienu reizi iztīrījis kūti? Tiem cilvēkiem, kuri zina no kurienes nāk ēdiens un kādu darbu maksā to iegūt, nav galvā tādu stulbību, ka vērstiem pret tiem, kuri patur zivis ēšanai. Piedodiet, bet visi šie C&R "fanāti" ir globalizācijas izsauktās urbanizācijas blakne kuriem ir kropla izpratne par cieņu attiecībā uz dzīvniekiem, tikpat kropla ir otra galējība, kad uzskata ka no dabas var smelt un pašu dabu ar saviem atkritumiem piesmiet. Tad arī domājiet vai esat ar viņiem. ... katrā ziņā variet pievienoties jaunajam virzienam, kura sekotāji iestājas par visa dzīvā saudzēšanu un grauž akmeņus.

Marfim, 18.aprīlis 2017, 21:01

Esmu es i kūti mēzis,i bietes ravējis.....nevajag te no mušas pūst ziloni,tak visiem jau skaidrs ka priekš tevis C&R nav saprotams pasākums,atslābsti,neviens TEv neko nepārmet,neuzspiež......ķer to zivi un ņammā pilnu vaigu.... :D
18.aprīlis 2017, 21:18 | links
 
Es asakainas pat zivis reti kad edu un tapat es vinjas nelaidishu atpakal..aizvedishu pazinjam vai radiniekiem kas ed..un tikai kat delj tiem pareizajiem cilvecinjiem par spiiti kas nenormali ievero likumus un njem tik noteiktos merus un skaitu smiekligi un velreiz smiekligi ..itseviskji jaunie Burtnieka noteikumi...tapat aizvedishu uz krumiem un kjershu atkal tris...un tt
18.aprīlis 2017, 22:16 | links
 
Es asakainas pat zivis reti kad edu un tapat es vinjas nelaidishu atpakal..aizvedishu pazinjam vai radiniekiem kas ed..un tikai kat delj tiem pareizajiem cilvecinjiem par spiiti kas nenormali ievero likumus un njem tik noteiktos merus un skaitu smiekligi un velreiz smiekligi ..itseviskji jaunie Burtnieka noteikumi...tapat aizvedishu uz krumiem un kjershu atkal tris...un tt

margers, 18.aprīlis 2017, 22:16


Tu esi malacis.... :)
18.aprīlis 2017, 22:22 | links
 
Vienk smiekliga teema asinis tak jauzjunda sitiem pareizajiem..vispar sito temu izdzest vaidzetu lai pratu ne....
18.aprīlis 2017, 23:02 | links
 
Atļaušos pavaicāt, kurš no tiem, kuri sludina, aizstāv C&R savu kā argumentu izmanto oponenta nosaukšanu par gaļinieku ir savā dzīvē...
nokāvis putnu vai dzīvnieku, noplūcis vai nodīrājis to, pagatavojis un apēdis? ir nokāvis vai redzējis kā nokauj putnu vai dzīvnieku, kuru redzējis uzaugam un pēc tam ēdis ēdienu, kas pagatavots no tā? Kurš no Jums ir bijis kautuvē, nodevis gaļu pārdošanai centrāltirgū, bijis vistu fermā, cūku fermā, kaut vienu reizi iztīrījis kūti? Tiem cilvēkiem, kuri zina no kurienes nāk ēdiens un kādu darbu maksā to iegūt, nav galvā tādu stulbību, ka vērstiem pret tiem, kuri patur zivis ēšanai. Piedodiet, bet visi šie C&R "fanāti" ir globalizācijas izsauktās urbanizācijas blakne kuriem ir kropla izpratne par cieņu attiecībā uz dzīvniekiem, tikpat kropla ir otra galējība, kad uzskata ka no dabas var smelt un pašu dabu ar saviem atkritumiem piesmiet. Tad arī domājiet vai esat ar viņiem. ... katrā ziņā variet pievienoties jaunajam virzienam, kura sekotāji iestājas par visa dzīvā saudzēšanu un grauž akmeņus.

Marfim, 18.aprīlis 2017, 21:01
Esmu es i kūti mēzis,i bietes ravējis.....nevajag te no mušas pūst ziloni,tak visiem jau skaidrs ka priekš tevis C&R nav saprotams pasākums,atslābsti,neviens TEv neko nepārmet,neuzspiež......ķer to zivi un ņammā pilnu vaigu.... :D

waffenss88, 18.aprīlis 2017, 21:18


Waffenss88,
atšķirībā no makšķernieku nīdējiem, kuri pulcējas zem C&R karoga, priekš manis C&R ir saprotams pasākums. Ārpus tā C&R ko pieprasa noteikumi, izmantoju šo metodi kopš 1994.gada, kad radās sapratne par tās jēgu un redzēju vairākus makšķerniekus to pielietojot dabā. Papildus, ik pa laikam, papētu aktuālo informāciju... . Tāpēc būtu labi precizēt, man nav saprotams pasākums C&R "vietējā gaumē un izpildījumā". Varbūt ir kāds jēdziens kas raksturo kaut kā provinciāli ārišķīgu atdarināšanu, bez izpratnes par to.
18.aprīlis 2017, 23:12 | links
 
Labi, ka mjunioram pēdējais posts, tā arī pa tukšo nomala.

Un mēs C&R nesludinām, bet atbalstam tādu copes veidu - cits daļēji, cits pilnībā. Te nekas nav jāsludina, bet jāpārņem laba prakse no citām zemēm, kur ari, ja kas zivis ņēma, kāva, aiz acīm turēja ~ 70tajos gados.

Nedaudz Latvijai ir jāpieliek solis, lai sasniegtu civilizētāku sabiedrību :D

Jurcik, 18.aprīlis 2017, 18:20

Vicinot varavīksnes karogus jau esam tai eiropā iekšā no mugurpuses. Viendzimuma laulības arī drīz būs norma, jo eiropā tak tas ir normāli . :DDD
Es arī esmu par C&R kustību sirdī un gadījumos, kad tas ir sirds aicinājums un nevicinu to kā karogu katram, kas dara savādāk un ja tā garšo tā zivs...
19.aprīlis 2017, 13:51 | links
 
bet kurš tad te vicina?? :)
es pats ēdu asarus man viņi vnk garšo,paņemu savus 4-5 kupraiņus no copes vakariņām tā lai vienā piegājienā varu apēst,aukstas zivis un saldētas man negaršo......a ko tad ja uz copi braucu 3-4 reizes nedēļā,ko man katru reizi ņemt tā zivis,,,paķer emociju un lai dzīvo tālāk....retu reizi kko no strīpaiņiem paturu,nesaku ka C&R ir kādam obligāts pasākums,,,vn te indivīdi tieši otrādāk visina karogus ka nav ko mocīt zivis apēd visu ko redzi un sauc Tevi par kkādu kapitālisma atraugu vai vēl kko!! Bet tas viss nāk ar laiku,,kad iemācies ķert un uz copi brauc ne tāpēc lai izpildītu pārtikas normu kkādu,bet gan atpūsties,tad arī sāc iekopt C&R,viss ar laiku...... :)
19.aprīlis 2017, 16:15 | links
 
... Bet tas viss nāk ar laiku,.....ar laiku......:)

waffenss88, 19.aprīlis 2017, 16:15



Patiesi vārdi. Nu nekādi nevaru nepiekrist.

:)
19.aprīlis 2017, 16:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager