ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Var balsot, bet man liekas, ka vajag banot ārā piemēram tādus, kuri liek bildes ar noķerto lomu tā lieguma laikā( jo sanāk, kā reklāma) "ej, ķer, atlaid, ja žauna nav asinīs". Tāpat kā DropShot vairāk "collu" gari, kuri nelien asaru mutē :)
7.aprīlis 2017, 22:07 | links
 
Te nu piekritu Arvīdam,nu nevajag uzspiest cilvēkiem kādas grupas dzīvesveidu,vienkārši jābūt loģiskiem zivju sugu saudzējošiem likumiem,konkretiem ierobežojumiem uz kādu sugu,nārstu laikiem,vietām,iespējas kert dažādos veidos un sugu izvēlē pietiek privātos ūdeņos,valsts ūdeņos nevajadzētu lobēt kādas grupas intereses ...es ari ķeru un ēdu zivis,kopš drikst paturēt vienu foreli foreļot pārtraucu..likumus cienit iemācija bērnībā
7.aprīlis 2017, 22:14 | links
 
Ja makšķerēšanai atņem utilitāro jēgu,tā kļust par izvirtību.Pareizi pateikts,ja dzīvnieks paēdis,tas sāk spēlēties ar barību...kaut kāda līdzība ar sado-mazo spēlītēm,tikai nabaga zivtiņa nespēj atbildēt...

Arvids8, 7.aprīlis 2017, 21:24


Redzi, Arvids8 ,savos 60+ tev ,rādās nav bijis hobijs( aizraušanās), vēl ir laiks. Iesaku ēst svaigu zivi, ja protams ir kāda nojēga par produkta uzturvērtību.
7.aprīlis 2017, 22:33 | links
 
Laikam esmu pārprasts,paša ķertās zivis lietoju labprāt un daudz,esmu pret uzbāzīgo propagandu par C&R...Domāju,ka pret šiem brāļiem varētu iestāties dzīvnieku aizstāvji,tie kas pret kažokzvēru audzēšanu utt.Par hobijiem runājot,man to ir vairāk nekā vienam otram jaunākam-vējdēļu burāsana un būvēšana,laivu būvēšana,kalnu slēpošana,daiļamatniecība,tā kā ieknābi garām,bet čangalls čangalim piedos vienmēr....
7.aprīlis 2017, 22:45 | links
 
Laikam esmu pārprasts,paša ķertās zivis lietoju labprāt un daudz,esmu pret uzbāzīgo propagandu par C&R...Domāju,ka pret šiem brāļiem varētu iestāties dzīvnieku aizstāvji,tie kas pret kažokzvēru audzēšanu utt.Par hobijiem runājot,man to ir vairāk nekā vienam otram jaunākam-vējdēļu burāsana un būvēšana,laivu būvēšana,kalnu slēpošana,daiļamatniecība,tā kā ieknābi garām,bet čangalls čangalim piedos vienmēr....

Arvids8, 7.aprīlis 2017, 22:45


Redzi ,stāsts iz dzīves, laižoties pa upīti vasarā, apēdam vienu zivi dienā uz diviem, katru dienu arī nav vēlēšanās a jāmauc ta nedēļa... Ko tad darīt, copēt ta gribas...
7.aprīlis 2017, 22:55 | links
 
esmu pret uzbāzīgo propagandu par C&R.
Arvids8, 7.aprīlis 2017, 22:45


Nu nu Arvīd, kā tad tā C&R propaganda tev traucē dzīvot ? Stāv piketētāji pa nakti zem taviem logiem un skaļi bļauj "Brīvību zivīm!" ? Jebšu vajā tevi pie ūdeņiem un sagriež zivju uzglabājamo tīkliņu atlaižot visas likumīgi noķertās zivis ? It kā vīrs gados bet gvelz tādas dumības nudien. C&R ir brīva izvēle, nevienu nepiespiedīsi. No otras puses ja vēlies ievērot visus MN tad bieži vien copē, spiningojot visa diena paiet pat piespiedu kārtā noķerot un tikai atlaižot, lai arī kā gribas kādu paturēt. Jo vienkārši ķeras tikai zemmēri, gan man tā gadījies gan kolēģiem ar kuriem vienā laivā. Tā ka jābūt arī kaut cik konsekventiem pirms nogānīt C&R piekritējus, vainot tos zivju kropļošanā un līķu vairošanā.
C&R nav propaganda, tā ir copes kultūra. Tā nenozīmē absolūtu visu zivju atlaišana, tak nē, gribas zivi paņem. Tā nozīmē sava rakstura audzināšana, mērenība un pietāte pret dzīvo dabu kā norma. Un lai sapratu C&R pirmkārt jāiemācās zivis pareizi atlaist, atteikties no atskabargu āķiem, atteikties no trijžuburiem. Variantu daudz, katrs izvēlas cik tālu iet.
Un vēl tieši jūs niknie C&R pretinieki esat aktīvi tās antipropagandoni, vismaz šajā copes lapā, lūk cepat augšā pat atsevišķu topiku ar absurdiem aicinājumiem ;)
7.aprīlis 2017, 23:19 | links
 
C&R nav propaganda, tā ir copes kultūra.

Sulla, 7.aprīlis 2017, 23:19


Sulla, bet kur ir tas vilinājums doties uz ūdeņiem ar domu - PAMOCĪŠU un ATLAIDĪŠU? Copes kultūra?
7.aprīlis 2017, 23:47 | links
 
Ālandos ātri mūsējie izsita dzīvību vietējos ūdeņos,te nu bija rezultāts, ĶER-APRIJ,cik gribi!
Labi ka skandināvi attapās un ieviesa limitus līdz 1 līdakai dienā!
Tagad sāk pamazām atkopties tir viss....


Būtu par lai Latvijā pieņemtu likumu paturēt vienu līdaku tad arii mēs ķertu ar gadiem daudz rupjākus lomus.
MULTIVAN, 7.aprīlis 2017, 18:14
7.aprīlis 2017, 23:56 | links
 
Negribu nevienu nogānīt, bet par konsekvenci runājot- ok, paturētājs un laidējs abi laiž vaļā zemmērus, bet tā atšķirība rodas tad, kad pieķeras mērs+, jo paturētājs, visticamāk, paņems to zivi, bet laidējs kā laida zemmērus, tāpat arī laidīs mērus(visticamāk). Piekrītu, ka nevajag ņemt lielās mammas, kuras jau tuvojas desmitniekam, vērtīgāk, ja tādas laiž, aug genofonds utt, utt. Kadam trāpās desmitniece, diezgan loģiski, ka tādu trofeju gribas ņemt mājās, nu labi. Un pēc maniem uzskatiem- ja tas atkārtojas, nu tad droši laižam vaļā. Varbūt patizls salīdzinājums, bet- balto kleitu arī velk tikai pirmajā kāzu reizē, ja sanāk cita reize, tad taču vairs ne.
Es kaut kur citur biju izteicies, ka vieglāk atlaist ir tad, ja ķer regulāri un salīdzinoši daudz, tīri loģiski- ja es brauktu copē 2~3 reizes nedēļā un katru reizi varētu majās atvest labus 5kg brekšuku vai ko citu, drīz vien famīlijai apniktu. Es uz copi dodos pēc copes un zivs, bet, ja zivs nav(un nav diezgan bieži:)))- nestaroju no laimes par vienotību ar dabu, bet nekadu kreņķi neķeru un neslīgstu depresijā. Sūdīgāk, ja pats process kaut kā ir sačakarējies- kaut kas ar copes loriņiem, laikapstākļiem vai cits kaut kas, var nenoķerties zive, bet procesam ir jābūt tādā vai citādā mērā baudāmam.
8.aprīlis 2017, 00:00 | links
 
Aldi es personīgi nevienu zivi nemoku, moci tās varbūt tu savās slimajās fantāzijās. Zivis uz kukana nesēdinu, stundām ilgi neturu tīkliņā lai pēc tam tās atlaistu. Visas zivis kuras esmu nolēmis atlaist es laižu vaļā uzreiz pēc noķeršanas. Pārsvarā forelēju tāpēc maniem mānekļiem ir āķi ar pielocītām atkarpēm. Izmantoju tikai mākslīgo ēsmu tāpēc pārsvarā āķi ir lūpā un nekas neasiņo. Bezatkarpes āķi ļauj zivi atbrīvot turpat ūdenī, nekāda mocīšana. Tāpēc vēlreiz uzsveru dārgie demagogi, pirms sākt runāt par šim tēmām iemācieties saudzīgi atlaist zivis, sāciet kaut vai ar zemmēriem. Citādi nudien pretīgi skatīties kā kārtējais gaļenieks niknumā par zemmēru tam brutāli izrauj āķi žņaudzot pa sasvīdušo ķepu un ar skaļu plunkšķi slaidā lokā apdullušu iesviež atpakaļ. Jā šādi atlaistai zivtiņai nudien izdzīvošanas % būs ļoti zems.
8.aprīlis 2017, 00:02 | links
 
C&R nav propaganda, tā ir copes kultūra.

Sulla, 7.aprīlis 2017, 23:19

Sulla, bet kur ir tas vilinājums doties uz ūdeņiem ar domu - PAMOCĪŠU un ATLAIDĪŠU? Copes kultūra?

aldis70, 7.aprīlis 2017, 23:47

Ideālais variants kā bērnībā , slieku pa vidu piesien pie auklas un pludini upītē. Kazragi vai mazās forelītes pieķeras un vari to pavilkt, bet tad tā izpļauj. To es sauktu par C&R , bet ja vazā zivi uz āķa tad sist pie krūts un ļaut ka esi ,, dabas draugs,, ir kārtējā dubulto standartu morāle.
Es vienmēr esmu laidis vaļā ,, nevajadzīgās zivis,, , bet kad C&R te sāk daudzi kā karogu vicināt, sāk riebties šī divkosība. Kā likuma norma : ne ledus sezonā, katra zivs pēc noķeršanas jānosit, bet ziemā uz ledus tikai beidzot copi. Vai nav klaunu cirks ? Ar ko ziemas zivis atšķiras no ,, vasaras,, ?
:DDD
8.aprīlis 2017, 00:02 | links
 
Es ĶunA gluži nesauktu par propagandu un zem logiem neviens nepiketē, tas ir skaidrs... Tas nejaukais moments drīzāk ir tāds psiholoģisks, vai, nu teiksim tā- es uz ortodoksālo laidēju fona netieši tieku pataisīts un daļēji jājūtas kā tādam nepieaugušam, varbūt neizglītotam, nekulturālam,- biežāk paturi, nekā atlaid?- tātad vēl neesi civilizējies, vēl barbars. Zivis nav ēdiens, zivis ir draugi- vispār pērle, turklāt diezgan simptomātiska. Tiešā veidā varbūt to visu nesaka, bet praksē sanāk, ka tiek kaut kāda tāda kā vainas apziņa dzīta virsū, sak, nu kā tā drīkst? Kā kaut kāda zemākā kasta ;))) Es esmu par mērenību, ņem tik, cik ģimene var apēst, ievēro likumu, atbildi par savu rīcību, bet man ir iebildumi pret "aizkadra" psiholoģisko fonu.
8.aprīlis 2017, 00:25 | links
 
mazāk pļutīt vajag un vairāk lasīt,par zviedriju es neslīdzināju ezeru dziļumus un daudzumu,,bet gan aatieksmi pret zivīm..........par C&R neviens te neko neuzspiež,ķer rij cik lien,nesaku ka esmu svētais un nekad neko nepaturu,paturu tikai asarus jo man viņi pa ties garšo,jā copēju 2-4x nedēļa ,,man vnk patīk makšķerēt..,agrāk arī paturēju visu ko noķēŗu nēsmu svētais nesludinu C&R kā absolūtu patiesību,vnk jūs paši sākāt te kakas rakstīt,ka besī tie sadisti,vaļā laidēji,un viens gudrinieks te vēl meiģināja ietāstīt,ka lielākā daļ C&R zivju nomirst,tapēc noteikti labk samest maisā!! bušman,neviens TEv neliek makšķerēt ar to MJ un ķert tos mazos asarīšus,ķer ar bomi un ķer uzreiz kilogramniekus,kur problēma,kurš te kutam ko uzspiež!! Ejat makšķerēt un baudiet procesu!!

bet es turpināšu makšķerēt, laist vaļā,kad ļoti gribēšu,tad arī paņemšu to asari un apēdīšu!!

tie kas te uzskata ka kāds uzspiež C&R,tad patinat diskusiju no sākuma un palasat kurš,kuram sāka braukt virsū.........kpc arī te ir cepiens....!

un tiešām ja kādam traucē ka kāds laiž zivis vaļā,gan jau pārdzīvosiet :D :D :D
8.aprīlis 2017, 00:58 | links
 
mazāk pļutīt vajag un vairāk lasīt,par zviedriju es neslīdzināju ezeru dziļumus un daudzumu,,bet gan aatieksmi pret zivīm.......

waffenss88, 8.aprīlis 2017, 00:58


"Paskaties,kā zviedri makšķerē,nez kapēc mūsējie brauc uz somiju un zviedriju spiningot tās pašas līdakas,jo tur cilvēki vnk ķer un atlaiž,zivju viņiem piekopjot šõ šausmīgo C&R ir krietni vairāk kā mums"---
Nu, pirmkārt, nevajag gānīties.
Otrkārt, abet skaidra bilde, ka viniem to zivju ir vairāk nekā mums, bez visas C&R, tas C&R tikai vēl papildus palīdz. Atļaušos citēt I.Dzilnu no viņa intervijas te copeslietās--- "Ķer un atlaid princips nav panaceja! Tas ir tikai viens no vairākiem zivju resursu aizsardzības mehānismiem. Lai paglābtu foreles izzušanu mūsu ūdeņos, jāveic kompleksi pasākumi. Arī valsts līmenī! Pagaidām mēs vēl neesam savu ūdeņu saimnieki!". Es domāju, ka tas darbojas arī attiecībā uz pārējām sugām un to dzīves vidi.
Lai katrs dara, kā grib, laiž-nelaiž, es cenšos fiksēt likumu un attiekties pret copi ar prātu(starp citu, nekad neesmu noķēris pilnu vienā reizē atļauto skaitu nevienai LV zivju sugai)) Man nekas nav dalāms ar laidēju, tā ir viņa darīšana, ne par ko necepos. Var viskautko darīt, rīkot akcijas utt utt, lai izdodas, būs tikai labāk! Tikai viena lieta- nevajag man skatīties virsū ar pārmetošu aci un netīši likt justies kā alu cilvēkam, ja es ielieku mugursomā savu vienu līdaku, kuru es izlēmu nosaukt par ēdienu, nevis draugu. Viss, neko vairāk.
8.aprīlis 2017, 01:39 | links
 
Pamatā visiem ir taisnība,tikai katram atsevišķi tā ir lielāka,daži pat augstprātīgi pamāca kā dzīvot !Paldies !Profesionāli pamācīšos arī no padsmitnieka,bet citas gudrības paturiet sev un saviem bērniem...
8.aprīlis 2017, 07:24 | links
 
Ir jāmācās makšķerēt! Ir skaidrs, ja zivi noķer labi, ja vienā no desmit copes reizēm, tad gribas paturēt pat zemmēru, bet, kad trāpi uz žoru, tad gribas parurēt visu, lai gan nemaz nesaproti, ko ar lomu darīt. Ja katrā copē noķer zivis, tad pie ķer un atlaid pats jau nonāc.
Es zivis izvēlos, kā gaļu veikalā. Paņemu tāda izmēra, kā vajag, ja vajag. Būtu stulbi copmanim iet uz tirgu un pirkt līdaku, kas ar tīklu izvilkta tajā pašā dīķī...
8.aprīlis 2017, 08:38 | links
 
Vispirms palasiet, pamacieties kā zivi turēt. Te jau viens bija ielicis cirku ar atlaišanu - 12kg zivi Ventā. Zālē izvilkta ārā, liels vīrs bet noturēt nevar, tad knapi kustošu atlaida.
Gruti iemacīties smuki aiz žaunu vaka pacelt ar otru roku pieturot pie vēdera. Pacel, nofočē un atlaid. 1min tas prasa.
8.aprīlis 2017, 08:43 | links
 
Ja ķer un atlaid nav saudzējoši, kas tad ir? Nositīsim, lai nemocās? :) Pieņemsim tu mūc no huligāniem, pa ceļam nokrīti un saskrāpē celi, viņi tevi noķer un domā vai atlaist, vai nosist, jo piekusis? Kăda būs tava izvēle?
8.aprīlis 2017, 08:54 | links
 
paturi vienas ēdienreizes zivi, pārējās atlaid ūdenī un visa māksla :)
8.aprīlis 2017, 10:42 | links
 
Aldi es personīgi nevienu zivi nemoku, moci tās varbūt tu savās slimajās fantāzijās. Zivis uz kukana nesēdinu, stundām ilgi neturu tīkliņā lai pēc tam tās atlaistu. Visas zivis kuras esmu nolēmis atlaist es laižu vaļā uzreiz pēc noķeršanas. Pārsvarā forelēju tāpēc maniem mānekļiem ir āķi ar pielocītām atkarpēm. Izmantoju tikai mākslīgo ēsmu tāpēc pārsvarā āķi ir lūpā un nekas neasiņo. Bezatkarpes āķi ļauj zivi atbrīvot turpat ūdenī, nekāda mocīšana. Tāpēc vēlreiz uzsveru dārgie demagogi, pirms sākt runāt par šim tēmām iemācieties saudzīgi atlaist zivis, sāciet kaut vai ar zemmēriem. Citādi nudien pretīgi skatīties kā kārtējais gaļenieks niknumā par zemmēru tam brutāli izrauj āķi žņaudzot pa sasvīdušo ķepu un ar skaļu plunkšķi slaidā lokā apdullušu iesviež atpakaļ. Jā šādi atlaistai zivtiņai nudien izdzīvošanas % būs ļoti zems.

Sulla, 8.aprīlis 2017, 00:02


Varbūt sākšu ar to, ka pats līdz galam nepiederu nevienai frontei, pats gan paņemu kādu zivi, gan laižu vaļā, adapptēšu arī G. Klēģera ideju par to, ka personīgajam rekordam jāļauj dzīvot. Nepārmetu tiem, kas ņem to ko ļauj likumā, viņi neko nepārkāpj, saprotu arī tos, kas atlaiž visu, varbūt ne līdz galam, jo pats atlaižu tikai dažas sugas. Uzskatu, ka zemmēram/knapmēram ar savainotu žaunu ir lielākas iespējas izdzīvot, nekā ar mietu pa galvu, ja nu neizdzīvos, pabaros citus. Tā teikt esmu pa vidu un ar putām uz lūpām neaizstavēšu nevienu no frontēm.

Sulla, Tu visu ļoti labi uzraksīji par sev ērtām lietām (atskabagas, ātra atbrīvošana utt.), bet kāpēc neuzrakstiji par to posmu, kad zivs pieķeras līdz brīdim, kad tiek atbrīvota? Vai varētu, lūdzu, aprakstīt savu uzskatu par šo posmu?
8.aprīlis 2017, 10:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager