ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Zaraza, par tām daudzajām pašvaldībām prātigi vārdi!
23.janvāris 2018, 14:49 | links
 
Laikam tālāk par pierīgu neesi bijis?Copē vien ostā un esi laimīgs!D
Labi ka vēl ir lauku reģionos cilvēki kuri vismaz mēģina kaut ko darīt,ne tikai iepirkt un pārpārdot!Alūksne ir kā lielisks piemērs,bet ir arī citas vietas kurās domā līdzīgi!
P.S Nekā personīga!

willijs, 23.janvāris 2018, 14:23


Esmu dzimis Ventspilī, dzīvoju Ikšķilē, man ir savas nopirktas lauku mājas Secē, vecvecāku mājas Ēdolē, protu i zirgu iejūgt i ar traktoru braukt, i kolhozā uz lauka esmu strādājis, tā kā parmest man nesaprašanu par lauku dzīvi un Rīgas lobēšanu nez vai varētu :D

Par to, ka ka "vēl ir lauku reģionos cilvēki kuri vismaz mēģina kaut ko darīt,ne tikai iepirkt un pārpārdot". Tas taču ir vienkārši lieliski! Ja mēģinājumi pāraugs taustāmos rezultātos, tad ar savu konkurētspēju pārvilks no centriem i cilvēkus i finanses, Rīga u.c. ies ar cepuri prasīt izlīdzināšanas fondu. Uz priekšu!
23.janvāris 2018, 14:34 | links
 
zaraza, starp citu ūdeņi, kuri nav DAP valdījumā, ir nodoti pašvaldību valdījumā

Marfim, 23.janvāris 2018, 14:19


Zinu, bet tas nemaina publisko ūdeņu statusu.
23.janvāris 2018, 14:24 | links
 
Manuprāt, šeit neviens nav saskatījis AlJAS sasaisti ar sava reģiona attīstību, redz tikai katra paša iedomātas, dažādu subsīdiju vajadzības. Nav jēgas šeit apspriest varbūtējo naudas kustību, bet gan to, ka ezerā būs makšķerniekus interesējošās zivis, attīstīsies makšķerēšanas
un varbūt arī cits tūrisms. Tas, savukārt, veicinās pašvaldībā dzīvojošo ienākumus, līdz ar to arī pašvaldībai pienākošos nodokļu daļu. Domāju, ka ALJAS ideja ir to vērts, lai arī citas pašvaldības par kaut ko līdzīgu aizdomātos. Laiks ir sākt domāt mazliet citās kategorijās.

krumujancis, 23.janvāris 2018, 13:40

Nu jā, pašvaldību scenārijs pašlaik, bez citām alternatīvām, ir pats pieņemamākais. Tikai nianse, ka publiskie ūdeņi tā kā būtu valsts kopējie, a pašvaldībām likums uzliek par pienākumu tikai savas pašvaldības iedzīvotāju interesēs.

Bet ja tiešām domāt citās kategorijās, atmetot emocijas , tad pašvaldībām vispār būtu pilnvaras jāapgriež līdz tīri sociālām un kultūras funkcijām, kā jau teicu, nafig to feodālismu ar varenām vietvarām kas stiepj deķi katra uz savu pusi. Ja pavisam ciniski bet patiesi bez puķēm runājam, tad viens no bāzes faktoriem, kas Latvijas ekonomiku globāli stiepj uz leju ārprātīgi lielā infrastruktūra (un attiecīgi tās izmaksas) salīdzinoši milzīgās teritorijās ar niecīgu iedzīvotāju skaitu. Ja nomestu visu infrastruktūru, izņemot maģistrālo un tādu, kas pierādāmi sevi atpelna (ceļi uz zemnieku saimniecībām, pārstrādes uzņēmumiem, mežizstrādem, arī tūrisma objektiem), bet visu pārējo reģionāli konsolidētu (tās pašas nelaimīgās skolas utt.), nonahrenizētu 90% pašvaldību štatu, tad i darba rokas parādītos i finanses atbrīvotos. Pie mums bļauj par nabaga laukiem, bet neviens kaut kā negrib saprast, ka mūsdienās attīstītajā pasaulē laukos dzīvot ir dārgi, to dara tikai tie, kas paši to var atļauties.

zaraza, 23.janvāris 2018, 14:10


Un piedāvajums būtu sekojoš-visus atlikušos (lauku) penšukus savilkt uz Rīgu(Te jau tā pamaz tautas gasterbaiterē),likvidēt pašvaldības,īpasumus pardot biezajiem lai saceļ vasaras rezidences(tad mežā vai pie ezera pat purkšķi nenorautu,nemaz nerunajot par piekļūšanu ūdeņiem)večukus sabast sociālajois namos jo Rīgā izdzīvot ar pensijām būtu nereāli!
Laikam tālāk par pierīgu neesi bijis?Copē vien ostā un esi laimīgs!D
Labi ka vēl ir lauku reģionos cilvēki kuri vismaz mēģina kaut ko darīt,ne tikai iepirkt un pārpārdot!Alūksne ir kā lielisks piemērs,bet ir arī citas vietas kurās domā līdzīgi!
P.S Nekā personīga!
23.janvāris 2018, 14:23 | links
 
zaraza, starp citu ūdeņi, kuri nav DAP valdījumā, ir nodoti pašvaldību valdījumā

Marfim, 23.janvāris 2018, 14:19

Tas ir brīvprātīgā piespiedu kārtā! Tas ir tas pats, ja tev uzdāvina dzīvnieku-tev par viņu ir jārūpējās visu laiku!
23.janvāris 2018, 14:23 | links
 
zaraza, starp citu ūdeņi, kuri nav DAP valdījumā, ir nodoti pašvaldību valdījumā
23.janvāris 2018, 14:19 | links
 
Manuprāt, šeit neviens nav saskatījis AlJAS sasaisti ar sava reģiona attīstību, redz tikai katra paša iedomātas, dažādu subsīdiju vajadzības. Nav jēgas šeit apspriest varbūtējo naudas kustību, bet gan to, ka ezerā būs makšķerniekus interesējošās zivis, attīstīsies makšķerēšanas
un varbūt arī cits tūrisms. Tas, savukārt, veicinās pašvaldībā dzīvojošo ienākumus, līdz ar to arī pašvaldībai pienākošos nodokļu daļu. Domāju, ka ALJAS ideja ir to vērts, lai arī citas pašvaldības par kaut ko līdzīgu aizdomātos. Laiks ir sākt domāt mazliet citās kategorijās.

krumujancis, 23.janvāris 2018, 13:40


Nu jā, pašvaldību scenārijs pašlaik, bez citām alternatīvām, ir pats pieņemamākais. Tikai nianse, ka publiskie ūdeņi tā kā būtu valsts kopējie, a pašvaldībām likums uzliek par pienākumu tikai savas pašvaldības iedzīvotāju interesēs.

Bet ja tiešām domāt citās kategorijās, atmetot emocijas , tad pašvaldībām vispār būtu pilnvaras jāapgriež līdz tīri sociālām un kultūras funkcijām, kā jau teicu, nafig to feodālismu ar varenām vietvarām kas stiepj deķi katra uz savu pusi. Ja pavisam ciniski bet patiesi bez puķēm runājam, tad viens no bāzes faktoriem, kas Latvijas ekonomiku globāli stiepj uz leju ārprātīgi lielā infrastruktūra (un attiecīgi tās izmaksas) salīdzinoši milzīgās teritorijās ar niecīgu iedzīvotāju skaitu. Ja nomestu visu infrastruktūru, izņemot maģistrālo un tādu, kas pierādāmi sevi atpelna (ceļi uz zemnieku saimniecībām, pārstrādes uzņēmumiem, mežizstrādem, arī tūrisma objektiem), bet visu pārējo reģionāli konsolidētu (tās pašas nelaimīgās skolas utt.), nonahrenizētu 90% pašvaldību štatu, tad i darba rokas parādītos i finanses atbrīvotos. Pie mums bļauj par nabaga laukiem, bet neviens kaut kā negrib saprast, ka mūsdienās attīstītajā pasaulē laukos dzīvot ir dārgi, to dara tikai tie, kas paši to var atļauties.
23.janvāris 2018, 14:10 | links
 
Ja runājam par tēmu "Ker un atlaid", tad man nāk atmiņā "cēlais žests" - noķer ..cm foreli, saņemsi henesi!

urmaas, 23.janvāris 2018, 13:48


++++++ ))))
23.janvāris 2018, 13:57 | links
 
Ja runājam par tēmu "Ker un atlaid", tad man nāk atmiņā "cēlais žests" - noķer ..cm foreli, saņemsi henesi!
23.janvāris 2018, 13:48 | links
 
p.s
MOSP ir tāda pati biedrība kā jebkura cita! Kāpēc gan savi priekšlikumi būtu jāiesniedz tieši viņiem???

urmaas, 23.janvāris 2018, 13:33

Pie tam vēl dažus gadus atpakaļ tepat šajā forumā uz dažiem priekšlikumiem mosp darboņi norādīja - katra indivīda priekšlikumus neizskatīsim, veidojiet biedrības, stājieties mospā un tad iesniedziet savus priekšlikumus!
Kas pa šiem gadiem ir mainijies? Esat prātā pieņēmušies, vai kā?
Tas nav uzbraucies, tas ir jautājums!
23.janvāris 2018, 13:41 | links
 
Akmens_Viesis

Alūksnes ezeru nevis "pārņēma makšķernieki", bet gan PAŠVALDĪBAS UZŅĒMUMS, kas darbojas savu, stingri reglamentētu tiesību un saistību rāmī. Ja tur būtu privāta struktūra, kaut biedrība kaut SIA ne vella tur labs nesanāktu. A tā jā, viens no nedaudzajiem puslīdz pozitīvajiem piemēriem. Bet uzsveru niansi - ALJA bez subsīdijām (ZF, projekti utt.), nekad nemūžam nevar sevi pašfinanšēt. Attiecīgi tas nav ekonomiski pamatots uzņēmums, bet gan subsidējams sociāls un vides projekts. Viss kārtībā, tas atbilst valsts un pašvaldību funkcijām. Jautājums cik ilgi un cik ūdenskrātuvēm subsīdiju pietiks, un ko darīt ar tām, ko principā neviens negrib apsaimniekot.

Attiecīgi īsti neredzu segumu Tavam scenārijam -
"Es domāju turpmākie gadi paies, apsaimniekotajiem ezeriem pēc Alūksnes parauga piedzenot kvalitatīvāku zivju sastāvu, un izvēle un konkurence (un cīņa par makšķernieku) attiecīgi arī serviss un copmaņu iespējas pieaugs"

Ja kāds par kaut ko konkurēs un cīnīsies, tad tikai par iespēju saņemt subsīdijas, viss pārējais pakārtojas kritērijiem pēc kuriem šādu vai tādu fondu var apgūt. Būs makšķerniekiem, konkurēs par makšķernieku, būs putnu vērotājiem, piedzīs pie tā, būs pēkšņi haizivju audzēšanai, arī kaut ko izdomās :)

zaraza, 23.janvāris 2018, 12:55


Manuprāt, šeit neviens nav saskatījis AlJAS sasaisti ar sava reģiona attīstību, redz tikai katra paša iedomātas, dažādu subsīdiju vajadzības. Nav jēgas šeit apspriest varbūtējo naudas kustību, bet gan to, ka ezerā būs makšķerniekus interesējošās zivis, attīstīsies makšķerēšanas
un varbūt arī cits tūrisms. Tas, savukārt, veicinās pašvaldībā dzīvojošo ienākumus, līdz ar to arī pašvaldībai pienākošos nodokļu daļu. Domāju, ka ALJAS ideja ir to vērts, lai arī citas pašvaldības par kaut ko līdzīgu aizdomātos. Laiks ir sākt domāt mazliet citās kategorijās.
23.janvāris 2018, 13:40 | links
 
Es nesaprotu, kā nav kauna un kā neapnīk tik ilgstoši melot. Saprotu ka pasakas ir apgūtas rakstīt un tad tas jāpielieto visur.

Ir viena elementāra lieta, kāds ir redzējis MOSP priekšlikumus esošajiem MN, tas ir ko MOSP piedāvaja, pirms sākās visa apspriešana, tas ir tas kam bija vairāki gadi laika sagatavoties?

Otrs, uz MOSP lēmuma citus nepielaist pie noteikumu rakstīšas, sekoja atbilstošs padomes lēmums, darba grupa likvidējas un organizācijas kuras nav padomes interešu grupā, dokumenta izstrādē nepiedalās un ir ministrijas neklātienes konsultēšanās rīki (ministrija tā arī nekonsultējās).

Viss sviests radās pateicoties Akmens_viesis balstītjam MOSP, domāja ka citus nobīdīs malā un izies cauri tas ko sarakstīs paši, tikai dēļ aprobežotības nepainteresējās kāds ir likumdošanas process, tas ir soļi lai pieņemtu MK noteikumus, no tā arī tālākais teātris.

Starp citu, dotajā brīdī mainās Zvejniecības likums, projekts paredzēja to, ka sabiedriskie vides inspektori var darboties tikai pēc VVD norīkojuma (tas ir slēpta likvidācija), pašvaldību pilnvarotās personas vispār pazuda no likuma.


Un ... es tiešām atvainojos, ceru ka admins mani sapratīs, bet ir jābūt pēdējam daunim un par šiem vārdiem varu atbildēt, lai apgalvotu ka Olti izēda no VKP. VKP katru gadu pārvēl sastāvu, šogad piemēram bija pieteikušās 46 organizācijas, no tām 11 noraidīja jo statūtos nekas nebija minēts par vides aizsardzību, pārējie vēlēja un tie kas saņem vairāk balsis iekļūst VKP.
MOSP vienu gadu bija VKP un MOSP pārstāvēja Olte, tikai viņam nebija laika ierasties uz sēdēm, bet ko viņš paveica, esot VKP, akmens_viesis Jums labāk uzrakstīs. Rezultātā nākošajās vēlēšanās par MOSP balsots netika, jo kāda jēga no organizācijas kura neko nedara. Un stapr citu to Akmens_viesim vajadzēja zināt, jo pēc tam MOSP vērsās pie dažu organizāciju pārstāvjiem ar savu sazvērestības teoriju, ka LMA esot aģitējis balsot pret ... diemžēl nācās nolaisties uz zemes, nekādas aģitācijas nebija.
23.janvāris 2018, 13:40 | links
 
p.s
MOSP ir tāda pati biedrība kā jebkura cita! Kāpēc gan savi priekšlikumi būtu jāiesniedz tieši viņiem???
23.janvāris 2018, 13:33 | links
 
Kopš kura laika ir aizliegts pārvietoties ar peldlīdzekļiem? To var darīt cauru gadu(izņemot dažus ezerus ligzdošanas laikā)!
Runājot par spiningošanu pavasarī:
Man pilnīgi vienalga, drīkst, vai nedrīkst. Mani tas neierobežo.
Mani vairāk uztrauc punkts par zivju sadalīšanas liegumu copes laikā. Jo tas skar ari stinšu copi.
Tos 5 gadus atpakaļ jums tika tik daudz priekšlikumi izteikti šajā portālā, ka maz neliekās. Bet mospa biedrīšiem bij jāplūcās un nez kam jāpierāda, ka viņi tagad te būs galvenie! Tāpēc ari nesaklausijāt par ko jums iesaka un par ko jums klūp augumā.
23.janvāris 2018, 13:31 | links
 
Urmas - pacel augšā stāstu par rīkiem jūrā un āķu skaitu :)
Kāpēc vajadzēja griezt sistēmai 1 āķi nost, lail būtu 3 kāti un 8 āķi?
Dabujām uz 9.

Tu kliedzi, ka tie esot meli, bet jūs tiešām (vai zvaigzne vai kāds cits, man arī vienalga) automātā labojāt atpakaļ uz 8, jo tas bija MOSP priekšlikums par 9 āķiem.

pēc tam, ka agrāk varēja arī pie viena kāta 8 āķus likt un nu tas ir zaudēts, atjēdzāties tikai internetā.

Mazāk liekulības, lūdzu. Un kārtējo reizi - lūdzu mazāk leģendu par to, ko dara citas organizācijas, ja nav īsti jēgas, ko īsti dara. Es MRK nekomentēju, kur tie gadi. Pirmais nekad nekomentēju.

Aj, nu re. sāk ar jums pļāpāt, nevar beigt.
Nopeitnus jautājumus sūtiet PM vai MOSP lapā nav laika čatot.
23.janvāris 2018, 13:20 | links
 
Urmas, diemžēl tā gluži nebija, mēs testējām arī iespēju atļaut laivot visu gadu. Tad pēkšņi izrādījās, ka "vienkāršais makšķernieks" pat parakstus vāc par pretējo.
Un mēs neatcēlām piemēram, iespēju ķert asari pavasarī, ko daudzi te mēdz kā "vienkārši atpūtnieki" pieprasīt. Es runāju par liegumu vispār spiningot, nevis tikai līdakas paturēt lomā.

Nav tik viennozīmīgi, bardaks ir sarežģītāks. Es teiktu, ka mēs domājām par ūdeņiem kopumā, bet mums piedēvēja "grupu intereses".

Bija interesanti sākumā, kad mani zāģēja gan zvejnieki, gan makšķernieki, bet nu jau jēdzīgāka saruna veidojas.
23.janvāris 2018, 13:15 | links
 
domāju, mums jābūt pacietīgākiem. Pasaule griežas, un mēs tai līdzi ;) . Gan jau i zāli legalizēsim, i viendzimuma laulības, i c&r kļūs par ikdienišķu normu.

ZivjuZaglis, 23.janvāris 2018, 12:30

Sūdi arī peld pa straumi, bet kaut kā negribas tiem līdzi peldēt... Skaidrs, ka nevajag kopēt-dedzināt, bet kāpēc katru jēlību vajag?
23.janvāris 2018, 13:14 | links
 
Tas viss velk uz to, ka - "nekā personīga", tikai bizness!
Pa lielam šajā portālā iet kašķis ne jau par to kurš ko labu ir izdarijis. Bet gan par to kurš ko nav izdarijis kā pienākās, Vai nav izdarijis vispār!
A_V
Man personīgi PO ko par mani domā tu! Mums ir dažādi uzskati par notiekošo. Tobiš tu un organizācija kurā tu sastāvi, cīnās un pieņem ierobežojumus kuri ierobežo makšķerniekus un atpūtniekus. Es personīgi vairāk domāju par atpūtniekiem. Laikam jau katram savs-kas kuram tuvāks. Katrs mēra pēc savas mērauklas!
23.janvāris 2018, 13:08 | links
 
Jā bet tie cilvēki, kas iegāja uzņēmumā, visi bija ar makšķerēšanas pieredzi.
Un tas tiešām ir troļļu paņēmiens - apgalvot, ka valsts / pašvaldības iestādē cilvēks automātiski pārvēršas par... (ievietojiet vajadzīgo).

Jā, no Alūksnes izspiestie maliķi un kormorāni pavirzās citur, kur arī cenšas tos pievaktēt, lai gan jau grūtāk. Bet tad šīs vietas tad ir atkarīgas no citiem copmaņiem, kuriem ir acu priekšā dažādi paraugi. Var un vajag aiziet līdz savai pašvaldībai un teikt - klau, tīklu par daudz, klau, tas un tas nav labi. Mēs to mācījām MOSP semināros, kas nezkāpēc dažiem ļoti nepatika, aicinājām veidot biedrības.

Copējot privātās vietās un atlaižot desmitnieces samērā regulāri, dažiem cilvēkiem tomēr liekas - ka vietas, kur pieskatīšana strādā, un arī C&R strādā.
Aj, un ir vietas, kas pašlaik Latvijā sabiedriskie ir vienīgā cerība. Vienkārši likvidēt tāpēc, ka 80% pārējo nedarbojas, arī kaut kā.... neveikli.

PS. Kad mana desmitniece pēc gadiem sāks peldēt uz krastu nepretojoties, tad es atzīšu, ka CR ir milzīgas, neatrisināmas ēnas puses. Ātrāk nē. :)))
23.janvāris 2018, 13:06 | links
 
Akmens_Viesis

Alūksnes ezeru nevis "pārņēma makšķernieki", bet gan PAŠVALDĪBAS UZŅĒMUMS, kas darbojas savu, stingri reglamentētu tiesību un saistību rāmī. Ja tur būtu privāta struktūra, kaut biedrība kaut SIA ne vella tur labs nesanāktu. A tā jā, viens no nedaudzajiem puslīdz pozitīvajiem piemēriem. Bet uzsveru niansi - ALJA bez subsīdijām (ZF, projekti utt.), nekad nemūžam nevar sevi pašfinanšēt. Attiecīgi tas nav ekonomiski pamatots uzņēmums, bet gan subsidējams sociāls un vides projekts. Viss kārtībā, tas atbilst valsts un pašvaldību funkcijām. Jautājums cik ilgi un cik ūdenskrātuvēm subsīdiju pietiks, un ko darīt ar tām, ko principā neviens negrib apsaimniekot.

Attiecīgi īsti neredzu segumu Tavam scenārijam -
"Es domāju turpmākie gadi paies, apsaimniekotajiem ezeriem pēc Alūksnes parauga piedzenot kvalitatīvāku zivju sastāvu, un izvēle un konkurence (un cīņa par makšķernieku) attiecīgi arī serviss un copmaņu iespējas pieaugs"

Ja kāds par kaut ko konkurēs un cīnīsies, tad tikai par iespēju saņemt subsīdijas, viss pārējais pakārtojas kritērijiem pēc kuriem šādu vai tādu fondu var apgūt. Būs makšķerniekiem, konkurēs par makšķernieku, būs putnu vērotājiem, piedzīs pie tā, būs pēkšņi haizivju audzēšanai, arī kaut ko izdomās :)
23.janvāris 2018, 12:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager