ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Par LM. Pieaugot antropogēnai slodzei uz resursu, tas noplicinās. Neko nedarot, izredzes resursam izzust pieaug. LM ir (protams kroplīgs, absurds un kāds vēl ne) mēģinājums ierobežot slodzi. Ja netiek rasts risinājums, kolēgas zaraza pievestie negatīvie piemēri ir gandrīz vai neizbēgami.

Makatanav, 22.janvāris 2018, 17:56


Kļūdies, retā vietā, kur ieviests LM zem šāda nosaukuma (ierobežot antropogēno slodzi) nav licenču limits, ja arī ir, reti to ievēro ... attiecīgi makšķerēšana aplikta ar maksu un nekas vairāk.
22.janvāris 2018, 20:03 | links
 
Ir te tāds lietotājs "akmens_viesis".
Viņam tad arī vajag uzdot šos jautājumus. Atbilde protams būs - ļer ļer, bet nekas konkrēts :)
22.janvāris 2018, 20:00 | links
 
Sulla te kādreiz teica:"Beidziet bakstīt to sūda čupu!Smirdēs vēl vairāk".Tak nē,visiem vajag to sūdu čupu urķēt(viņu pašu ieskaitot:))Tak nevarēsi tu tos,kas bāž visu kulēs,ko noķer,pāraudzināt.Tas saucās:"Ne pašam,ne sašam."Viņiem viss būs slikti.Jau 5 gadus pēc kārtas esmu atlaidis vienu foreli pāri pa 50 cm no vienas bedres ar raksturīgu zīmi.Neko,vēl dzīvo.
Kāpēc šeit neviens nepārmet medniekiem.Stipri šaubos,cik procentuāli no visiem medniekiem trāpa tā,lai tas dzīvnieks nemocītos.
Varbūt kāds var ielikt info,kurš vai kura organizācija atļāva spinnigot līdaku lieguma laikā pie ieprīekšējām MN izmaiņām.Forelisti,sapalisti,vimbu aizstāvji vai hvz kas vēl.Pagājušogad uzdevu jautājumu MN izstrādātājiem,par to jauno noteikumu,par to zivju ķidāšanu krastā.Kas par organizāciju un pamatojumu to iesniedz.(tīri intereses pēc).Klusums.
22.janvāris 2018, 19:54 | links
 
Un kamer vinji var spiningot da jeb kur,jo ir atljaut tikmer es foreljupes ari ar sljieku asarus varu kjert
22.janvāris 2018, 19:52 | links
 
Docents [22.01.18]: andruxa [17:11]: tātad rekur sanāk tā netolerance- makšķernieki ir tikai tie, kuri atlaiž. Ja nepareizi sapratu- paskaidro.
eldorado, 22.janvāris 2018, 16:55

Paskaidrošu. Es runāju tiesi par foreļcopi Latvijā mūsu dienās. Iespējams neforeletajam to gruti saprast. Redziet ari makšķerēšanas noteikumi ļauj paturēt 1 foreli. Gan mana gan manu kolegu pieredze rada ka neviens foreļu gaļas tikotajs pie 1 zivs neapstajas. Pēdejo reiz es izsaucu inspektorus un mana klatbutne tika sastadits protokols spiningotajam ar edamgumijam. Viņam maisiņā bija 14 forelītes. Otrkart neviens nebrauks 100 un vairāk km pie upes lai noķert 1 nelielu zivtiņu pirmajā stundā un braukt mājās. Tā nav foreļu cope. Foreļu cope ir diena pavadīta pie upes. Par laimi tagat ir ļoti daudz dīķi kuros karotaji var ātri saķert daudz varavīksnes foreles maizitem vai steikiem, kā nu kuram. Tas par laimi noņem negodprātīgo copmaņu presingu pie foreļupēm. Bet vel jau ir vietejie ar neskaitamam ūdām. Ar tiem arī cinamies. Tāpēc jo vairāk godigu foreļmakšernieku būs pie upītēm, jo labāk nosargasim.Bet kāpēc ,, mazākuma intereses,, / foreļotāju/ tiek liktas augstāk par vairākuma makšķernieku interesēm. Tas par tiesībām no 2012. gada spiningot līdaku lieguma laikā. Ja paskatās MN tur tik smalki aprakstīts viss par labu foreļotājoem , ka ,, prieks lasīt,, tas nekas ka līdaku copmaņu ir daudz vairāk. Īpaši ,, patīk,, forelistu sašutums, kad upītē kāds ar slieku makšķerē. / asarus teiksim/ tad ir tāda brēka! Bet tas ka līdaku lieguma laikā forelisti ar spiņiem vicinās ir normāli! Vai te nav tāpat kā ar to ,, kuģi kāpās,,!?
Dubultie standarti un likumi.
Vo vo vai vispar nau liguma laika un pecliguma forelistiem vicinat...vai nafig licenzi atsevishu tajas upes un citur vinjiem nau ko darit
22.janvāris 2018, 19:43 | links
 
Jau šobrīd ir ezeri, kurus "apsaimnieko" piegulošo zemju īpašnieki un klāt tu netiec, jo "Jānis ar zīmogiem ir Rīgā, gaidi"(neviens negrib pelnīt, nelaiž iekšā svešos).
Likums neliedz nodibināt klubu/biedrību un paņemt šādā "apsaimniekošanā" jebko. Tikko būs skaidrs ka var un vajag, viss notiks ātri. Un tad ņam-ņam apoloģēti varēs sūkāt kas nu būs pa rokai. Vai gaiņāt pa Ķīsi līdaku, ko kāds esot redzējis eholotē. Un attaisnojums tam visam būs ūdenstilpņu saraksts, kurās nekā vairs nav, jo nav saimnieka.

Makatanav, 22.janvāris 2018, 19:21


Taču zinot mūsu saimnieku vēlmi nopelnīt pec iespējas ātrāk un vairāk ! Nevis ieguldīt ilgtermiņā !
Draud arī otra galējība , pāris gadus copesim visi un visur par attiecīgām summām , un pēc tām kodisim elkoņos !
Tā zivsaimniecība tomēr ir viena briesmīgi liela saimniecība , un jo saimniecība vairāk saimnieku, jo lielāks bardaks !
22.janvāris 2018, 19:35 | links
 
Floksis76 [22.01.18]: Makatanav [12m]: Jau šobrīd ir ezeri, kurus "apsaimnieko" piegulošo zemju īpašnieki un klāt tu netiec, jo "Jānis ar zīmogiem ir Rīgā, gaidi"(neviens negrib pelnīt, nelaiž iekšā svešos).
Likums neliedz nodibināt klubu/biedrību un paņemt šādā "apsaimniekošanā" jebko. Tikko būs skaidrs ka var un vajag, viss notiks ātri. Un tad ņam-ņam apoloģēti varēs sūkāt kas nu būs pa rokai. Vai gaiņāt pa Ķīsi līdaku, ko kāds esot redzējis eholotē. Un attaisnojums tam visam būs ūdenstilpņu saraksts, kurās nekā vairs nav, jo nav saimnieka.Tu gribi teikt ka citas valstis ir saimnieki ..tik sheit...un tie saimnieki ar nejau doma pa zivim bet pa savu naudas maku..ja Aluksnes ez ok ,bet pienjemsim Burtnieka nekad tad nenotiks kamer bus tikli un deputatiem zavetas zivteles..un tas ir visur...
Nja, tās kūpinātas zivis......
:DDD
22.janvāris 2018, 19:35 | links
 
Kādam ir iespēja dzīvē uzzināt daudz jauna un pārsteidzoša. Ak, jel!Cik iespēju paliks neizmantotas!
22.janvāris 2018, 19:31 | links
 
Jau cik gadus kash dubult samaksu pa ezeriem bet kas i mainijies..tiki ka i ta i..un tolks.no papildus uzraudzibas
22.janvāris 2018, 19:30 | links
 
Makatanav [22.01.18]: Jau šobrīd ir ezeri, kurus "apsaimnieko" piegulošo zemju īpašnieki un klāt tu netiec, jo "Jānis ar zīmogiem ir Rīgā, gaidi"(neviens negrib pelnīt, nelaiž iekšā svešos).
Likums neliedz nodibināt klubu/biedrību un paņemt šādā "apsaimniekošanā" jebko. Tikko būs skaidrs ka var un vajag, viss notiks ātri. Un tad ņam-ņam apoloģēti varēs sūkāt kas nu būs pa rokai. Vai gaiņāt pa Ķīsi līdaku, ko kāds esot redzējis eholotē. Un attaisnojums tam visam būs ūdenstilpņu saraksts, kurās nekā vairs nav, jo nav saimnieka.
Tu gribi teikt ka citas valstis ir saimnieki ..tik sheit...un tie saimnieki ar nejau doma pa zivim bet pa savu naudas maku..ja Aluksnes ez ok ,bet pienjemsim Burtnieka nekad tad nenotiks kamer bus tikli un deputatiem zavetas zivteles..un tas ir visur...
22.janvāris 2018, 19:27 | links
 
Jau šobrīd ir ezeri, kurus "apsaimnieko" piegulošo zemju īpašnieki un klāt tu netiec, jo "Jānis ar zīmogiem ir Rīgā, gaidi"(neviens negrib pelnīt, nelaiž iekšā svešos).
Likums neliedz nodibināt klubu/biedrību un paņemt šādā "apsaimniekošanā" jebko. Tikko būs skaidrs ka var un vajag, viss notiks ātri. Un tad ņam-ņam apoloģēti varēs sūkāt kas nu būs pa rokai. Vai gaiņāt pa Ķīsi līdaku, ko kāds esot redzējis eholotē. Un attaisnojums tam visam būs ūdenstilpņu saraksts, kurās nekā vairs nav, jo nav saimnieka.
22.janvāris 2018, 19:21 | links
 
Kas nu kuram svēts un cik vēl to, kam nekas nav svēts. Foreļupei, kā īpašam biotopam prasās īpašs statuss, bet tūlīt būs kājās maščernieks parastais, kuram tak vajaga ēsti un viņš te ķer līdakas un vēl tās, kā viņas sauc, raudas un vēl karūsas un ballai beigu nebūs tāpat.
22.janvāris 2018, 19:05 | links
 
Andruxa kas Jūsu skatījumā ir zivs !
A , bezjūtīgs gaļas gabals !
B , draugs !
C , ēdiens !
D , cits ( vajag paskaidrojumu) !

plesigais, 22.janvāris 2018, 18:50

D. Rekreācijas un arī pārtikas dabas resurss

zaraza, 22.janvāris 2018, 18:52


Nu par Tavu vēlmi atpūtināt smadzenes pie ūdens un kadreiz savu kupiņu apēst ! Esmu dzirdējis !
Makšķernieks ar lielo M !
Būtu vairāk tādu !
22.janvāris 2018, 19:05 | links
 
zaraza [22.01.18]: Docents ļoti precīzi norādīja par tiem dubultstandartiem, es arī jau daudzreiz iepriekš esmu rakstījis un besījies par "svēto zivju" tēmu.

Ja godīgi, tad te gan es būtu par "šķelšanos", uztaisam MN foreļupju sarakstu, atsevišķu "foreļmakšķerēšanas karti" un atdodam tās visas tās čuriņas ar niecīgu kopējo spoguli nafig, lai taisa tur savus noteikumus kādus tik vēlas, bet neprojicē savus principus uz visiem MN :D Neviens jau nesaka, ka tie tie principi slikti, tikai hipertrofēti konkrēto apstākļu spiediena rezultātā. Protams, arī valsts investīcijas šai tēmā tikai no tās daļas, ko viņa dod, pārējo ZF piķi neiztikt.
Pievienojos un ,, parakstos ar nedzimušo līdaku asinīm,,!
22.janvāris 2018, 18:52 | links
 
Andruxa kas Jūsu skatījumā ir zivs !
A , bezjūtīgs gaļas gabals !
B , draugs !
C , ēdiens !
D , cits ( vajag paskaidrojumu) !

plesigais, 22.janvāris 2018, 18:50


D. Rekreācijas un arī pārtikas dabas resurss
22.janvāris 2018, 18:52 | links
 
andruxa [22.01.18]: Bet kāpēc ,, mazākuma intereses,, / foreļotāju/ tiek liktas augstāk par vairākuma makšķernieku interesēm. Tas par tiesībām no 2012. gada spiningot līdaku lieguma laikā. Ja paskatās MN tur tik smalki aprakstīts viss par labu foreļotājoem , ka ,, prieks lasīt,, tas nekas ka līdaku copmaņu ir daudz vairāk. Īpaši ,, patīk,, forelistu sašutums, kad upītē kāds ar slieku makšķerē. / asarus teiksim/ tad ir tāda brēka! Bet tas ka līdaku lieguma laikā forelisti ar spiņiem vicinās ir normāli! Vai te nav tāpat kā ar to ,, kuģi kāpās,,!?
Dubultie standarti un likumi.

Docents, 22.janvāris 2018, 18:12

Nepiekrītu. Bez lidaku un foreļu copmaņiem ir vel asaru, zandartu, sapalu, samu, lašu un citi kas izmanto mākslīgo ēsmu. Tad kāpēc līdaku 2 mēnešu lieguma laikā jāaizliedz pie ūdeņiem atrastiem tūkstošiem makšķernieku kuri spiningo un mušos citas zivis? Es jūtu vēlmi uzspiest dabisko ēsmu ko es un citi nevelas izmantot. Jo nevienam nav noslepums ka dabisko ēsmu zivis ierij daudz dziļāk un atbrīvot zemmerus ir traumatiskāk un grutak. Tāpēc velreiz aicinu but visiem tolerantiem un cienīt katra intereses.
Zandartus vispār ķert no 16.04 arī nedrīkst. :DDD Tak šos divus mēnešus arī tagad noteica, savādi ne!? Agrāk no 15.03 liegums bija. Globālā sasilšana pie vainas?
:DDD
22.janvāris 2018, 18:51 | links
 
Bet kāpēc ,, mazākuma intereses,, / foreļotāju/ tiek liktas augstāk par vairākuma makšķernieku interesēm. Tas par tiesībām no 2012. gada spiningot līdaku lieguma laikā. Ja paskatās MN tur tik smalki aprakstīts viss par labu foreļotājoem , ka ,, prieks lasīt,, tas nekas ka līdaku copmaņu ir daudz vairāk. Īpaši ,, patīk,, forelistu sašutums, kad upītē kāds ar slieku makšķerē. / asarus teiksim/ tad ir tāda brēka! Bet tas ka līdaku lieguma laikā forelisti ar spiņiem vicinās ir normāli! Vai te nav tāpat kā ar to ,, kuģi kāpās,,!?
Dubultie standarti un likumi.

Docents, 22.janvāris 2018, 18:12

Nepiekrītu. Bez lidaku un foreļu copmaņiem ir vel asaru, zandartu, sapalu, samu, lašu un citi kas izmanto mākslīgo ēsmu. Tad kāpēc līdaku 2 mēnešu lieguma laikā jāaizliedz pie ūdeņiem atrastiem tūkstošiem makšķernieku kuri spiningo un mušos citas zivis? Es jūtu vēlmi uzspiest dabisko ēsmu ko es un citi nevelas izmantot. Jo nevienam nav noslepums ka dabisko ēsmu zivis ierij daudz dziļāk un atbrīvot zemmerus ir traumatiskāk un grutak. Tāpēc velreiz aicinu but visiem tolerantiem un cienīt katra intereses.

andruxa, 22.janvāris 2018, 18:30


Būšu iecietīgs ! Sākšu ar jautājumiem !
Andruxa kas Jūsu skatījumā ir zivs !
A , bezjūtīgs gaļas gabals !
B , draugs !
C , ēdiens !
D , cits ( vajag paskaidrojumu) !
22.janvāris 2018, 18:50 | links
 
Docents ļoti precīzi norādīja par tiem dubultstandartiem, es arī jau daudzreiz iepriekš esmu rakstījis un besījies par "svēto zivju" tēmu.

Ja godīgi, tad te gan es būtu par "šķelšanos", uztaisam MN foreļupju sarakstu, atsevišķu "foreļmakšķerēšanas karti" un atdodam tās visas tās čuriņas ar niecīgu kopējo spoguli nafig, lai taisa tur savus noteikumus kādus tik vēlas, bet neprojicē savus principus uz visiem MN :D Neviens jau nesaka, ka tie tie principi slikti, tikai hipertrofēti konkrēto apstākļu spiediena rezultātā. Protams, arī valsts investīcijas šai tēmā tikai no tās daļas, ko viņa dod, pārējo ZF piķi neiztikt.
22.janvāris 2018, 18:49 | links
 
Bet par citu zivi - tai 90-to bedrei laikam būs tikts pāri.
22.janvāris 2018, 18:43 | links
 
Ālanti, jūras ālanti, tādi pa 2kg. Kuivižos no mola 198kurā gadā.
22.janvāris 2018, 18:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager