ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Reņģes tak arī Igaunijā ir novalom.Par pārējām fišām nemaz nerunājot.Man pašam liekas,ka vienkāršāk ir aizbraukt uz copi pie Toņa vai citur ziemeļzemē,nevis šeit .Vismaz nejūties vainīgs pie esošās situācijas.
P.S.Ar disleksiju ir slimojuši un slimo diezgan daudz ģēniju.
21.janvāris 2018, 23:08 | links
 
BrunoL
Nu ja. Jo vairāk copmaņu, jo vairāk ieņēmumu. Jo mazākas ūdensplatības, jo mazāk jāsargā. Ikauņiem gada karte maksā 20 mums padsmit einārus!
21.janvāris 2018, 23:06 | links
 
Vel jau smiekligi ka tiklinieki ari licha lielako dalju savu lomu sasalde sakraj un ved uz ee ..un tas vis delj musu dumjiem likumiem un sviestainiem projektiem
21.janvāris 2018, 23:06 | links
 
Zaraza.
Ja Latvijā ūdensplatība mazāka un aktīvo copmaņu skaits lielāks,mana aritmētika saka,ka vajadzētu iet gludāk nekā kurratiem.
Tik,tiek virzīta doma un prāti,ka Valsts nespējīga un Valsts publiskie ūdeņi jāatdod apsaimniekotājam,ieviešot LM.
21.janvāris 2018, 22:57 | links
 
Un nevaig stastit ka nepietiek lidzeklju a visam dubultam atljaujam..ka m.karte un vel ezera nodeva..ja vien sakartotu pareizi likumus un neteretu nevajadzigos projektos un nesnjauktu nasis..ee viena karte viens pikis bet pietiek visam
21.janvāris 2018, 22:55 | links
 
Jāsaprot to,ka mēs esam īpaša reņģēdāju tauta,un mums jau gēnos iepragramēts ēst zives...
Tādēļ nav ko brīnīties ,ka līdz ar pirmajiem lediem pie mumsīm sāk parādīties pingvīni...
Nekur citur tādu dabas anomāliju neesmu redzējis...:)
21.janvāris 2018, 22:52 | links
 
zaraza [21.01.18]: Vispar nevaig nevienu apsaimniekot..izstasti igaunjiem brauc kur grib kjer un tt,,likumi normali zivis pietiek.ari mazos ezeros upes foreles..mosk vieglak sakartot no vinjiem noskatities nevis te kko tupa spriedelet

Floksis76, 21.janvāris 2018, 22:27

Nu neis cauri pēc tīras primitīvas matemātikas. Ūdens platība Igaunijā ir 4.56% no teritorijs, Latvijā, Latvijā gandrīz 3x mazāk 1,57%. A aktīvo makšķernieku % Latvijā domāju ir vismz 3x lielāks.
Tu grib stastit kad vinji nekjer zivis un nemaliko un maz makskjernieku..nu nu fufelis..nonjem liici nost un peipi ..tad kas sanak ..tapat vasara puse vidzemes ir ee uz kadu pelkji tur..brt visiem pietiek ..vienig cuukas bet nu tas atseviskjs stasts
21.janvāris 2018, 22:47 | links
 
zaraza [21.01.18]: A_V,Marfim un Māri.Ne jau pret Jums,kā personālijām kādas simpātijas vai antipātijas,bet pret sistēmu,kā tādu. VVD kapacitāte,saucu to par IMPOTENCI,radīta,pat neizprotu kādu iemeslu dēļ,tā tad kāds tā grib un kādam tas izdevīgi.Tad tiek radīta SI kustība un akcija Lašiem būt.Šajos pasākumos iesaistās aktīvisti no sabiedrības,neapzinoties,ka var nonākt konfliktā ar likumu.Vides inspektors,tas ir sistemātisks izglītota,labi atalgota un ekipēta cilvēka darbs un aicinājums.Par SI darbošnos nāk prātā sens tautas teiciens:Ar pirkstu d...u neaizbāzīsi.
Lai gan,balstoties uz pēdējo gadu novērojumiem,to saistu ar Valsts Publisko ūdeņu slēptu pārdali.
Šai sakarā,jau kuro reizi uzdodu jautājumu:Kā Igaunija spēj nodrošināt savu VVD inspektoru,perfekti ekipētu,darbu?

BrunoL, 21.janvāris 2018, 20:43

BrunoL perfekti uzrakstījis. Nu cik var malt un malt. SI kā atsevišķi autonomi indivīdi vai "reindžeru" kolektīvi ir juridisks nonsenss, kontroles un arī sodīšanas funkcijas drīkst būt tikai un vienīgi valsts (nu un pašvaldību līkumā noteiktos ietvaros) funkcija. Jo tad ir amatpersona, pagoni, noteiktas tiesības un pienākumi, alga, darba aprakst, darba laiks un atbildība ko prasīt, vadība kam var uzdot nēērtus jautājumus un sabiedriksi "spārdīt" lai kustas. Dot privātajam kontroles funkcijas nedrīkst. Ja tikai palīdz kopā ar amatpersonām, tad lūdzu uz priekšu. Brīvprātīgi izsekot, filmēt, lamāt, ziņot un likuma robežās traucēt (nu kaut raķetes šauj, kad maliķi tīklu liek), nevienam nav aizliegts, tikai uz paša iniciatīvu un risku.

Par Igauniju gan cits stāsts, tur vienkāŗsi nav problēmas apmēra, pie tam tāpat atļauts tas, kas pie mums sastāda lielu daļu no insoekoru darba, respektīvi katrs var nopirkt tīklu licenci. Nu un...
Somījā žebērkļa un cemmera izmantošana arī nav aizliegta, veialā, normālas senču zivju ieguves tradīciju uzturēšana. A mūsu problēma vienkārši ir makšķernieku bļīvums uz valsts ūdens resursu apjomu. Attiecīgi ierobežojumi lielāki un arī kontrole prasa daudz vairāk resursu.
Nu ka tik ne ari ...resursi udens pa daudz..nu nu ..jeb normali domajosi cilveki gadijuma pa maz kas ne tik doma bet ari dara ....tapec vien man besi te kjert ko legali jo te i sviests un atmazkas ..labak maksaju ee licenzi un kjeru brau atpusties ka cilveks nepa ko nedomajot..a te fig vinj zin kur vrl kadam kkkas jamaksa kur privats ezers kur pasvaldibas ..un tt da jebal..kada tur kontrole es pa 40gadiem div reiz esmu vidzemes teritorija pie udens inspektoru redzejis ..aa sameloju 3reiz bet tad parkapu un aizlaidos...turklat ee ja neruna par peipi ta citur es satieku biezi..un man negribas parkapt..un nevajag ar jo tur likumi normali
21.janvāris 2018, 22:42 | links
 
21.janvāris 2018, 22:39 | links
 
Vispar nevaig nevienu apsaimniekot..izstasti igaunjiem brauc kur grib kjer un tt,,likumi normali zivis pietiek.ari mazos ezeros upes foreles..mosk vieglak sakartot no vinjiem noskatities nevis te kko tupa spriedelet

Floksis76, 21.janvāris 2018, 22:27


Nu neis cauri pēc tīras primitīvas matemātikas. Ūdens platība Igaunijā ir 4.56% no teritorijs, Latvijā, Latvijā gandrīz 3x mazāk 1,57%. A aktīvo makšķernieku % Latvijā domāju ir vismz 3x lielāks.
21.janvāris 2018, 22:38 | links
 
eMKa, atbilde Tev,

Nakts reidi – 0.
Maluzvejnieku vaktēšana - 0.
VVD nodoti tīklu metri, ūdas vai citi nelegāli zvejas rīki – 0.
Dienas pavadītas pie/uz ūdens neskaitu*
Skaidrojošie darbi pie ūdens, informējot par statusu +/- 10.

*Iespēju robežās skatos kā tiek ievēroti noteikumi

Pasākumu norises kontrole +/- 16
Publiskas uzstāšanās 1
Skaidrojošie pasākumi grupām 2

Tagad noteikumos noteikts maksimālais loma apjoms, nevis diennaktī (kā piedāvāja), ko reāli izkontrolēt ir neiespējami vai reizē (kā bija) kur reize nebija noteikta, vienkārši loma apjoms, kuru konstatē kontroles brīdī. Pateicoties šai normai ir atvieglos darbs, gan VVD VI, gan SVI, jo viennozīmīgi var konstatēt pārkāpumu. Cik pēc tavām domām reidus, km tīklu utt. šis atsver.

Katrs mēs esam kādā jomā stiprāki un kādā vājāki. Esmu mācījies to, kā veidot un vadīt sabiedriskās organizācijas, esmu pārstāvējis grupas intereses, sadarbojoties ar valsti, man nav svešs likumdošanas process un tas viss bija zināms pirms, tāds MOSP radās. Līdz ar to vari padomāt, ko man lietderīgāk darīt tupēt krūmos vai sapulcē, ķert pārkāpējus vai strādāt ar cilvēkiem preventīvi?
21.janvāris 2018, 22:35 | links
 
A_V,Marfim un Māri.Ne jau pret Jums,kā personālijām kādas simpātijas vai antipātijas,bet pret sistēmu,kā tādu. VVD kapacitāte,saucu to par IMPOTENCI,radīta,pat neizprotu kādu iemeslu dēļ,tā tad kāds tā grib un kādam tas izdevīgi.Tad tiek radīta SI kustība un akcija Lašiem būt.Šajos pasākumos iesaistās aktīvisti no sabiedrības,neapzinoties,ka var nonākt konfliktā ar likumu.Vides inspektors,tas ir sistemātisks izglītota,labi atalgota un ekipēta cilvēka darbs un aicinājums.Par SI darbošnos nāk prātā sens tautas teiciens:Ar pirkstu d...u neaizbāzīsi.
Lai gan,balstoties uz pēdējo gadu novērojumiem,to saistu ar Valsts Publisko ūdeņu slēptu pārdali.
Šai sakarā,jau kuro reizi uzdodu jautājumu:Kā Igaunija spēj nodrošināt savu VVD inspektoru,perfekti ekipētu,darbu?

BrunoL, 21.janvāris 2018, 20:43


BrunoL perfekti uzrakstījis. Nu cik var malt un malt. SI kā atsevišķi autonomi indivīdi vai "reindžeru" kolektīvi ir juridisks nonsenss, kontroles un arī sodīšanas funkcijas drīkst būt tikai un vienīgi valsts (nu un pašvaldību līkumā noteiktos ietvaros) funkcija. Jo tad ir amatpersona, pagoni, noteiktas tiesības un pienākumi, alga, darba aprakst, darba laiks un atbildība ko prasīt, vadība kam var uzdot nēērtus jautājumus un sabiedriksi "spārdīt" lai kustas. Dot privātajam kontroles funkcijas nedrīkst. Ja tikai palīdz kopā ar amatpersonām, tad lūdzu uz priekšu. Brīvprātīgi izsekot, filmēt, lamāt, ziņot un likuma robežās traucēt (nu kaut raķetes šauj, kad maliķi tīklu liek), nevienam nav aizliegts, tikai uz paša iniciatīvu un risku.

Par Igauniju gan cits stāsts, tur vienkāŗsi nav problēmas apmēra, pie tam tāpat atļauts tas, kas pie mums sastāda lielu daļu no insoekoru darba, respektīvi katrs var nopirkt tīklu licenci. Nu un...
Somījā žebērkļa un cemmera izmantošana arī nav aizliegta, veialā, normālas senču zivju ieguves tradīciju uzturēšana. A mūsu problēma vienkārši ir makšķernieku bļīvums uz valsts ūdens resursu apjomu. Attiecīgi ierobežojumi lielāki un arī kontrole prasa daudz vairāk resursu.
21.janvāris 2018, 22:32 | links
 
Akmens_Viesis [21.01.18]: Nekāda informācija nekad par Zvaigznes reāli paveikto kā SVI nav parādījusies. Bet, kad šādu informāciju publicējām mēs, tad Zvaigznes uzbraucieni bija regulāri. Pārstājām, darbojamies tāpat. Pēdējais murds izņemts no Ventas 30. decembrī.

Un esmu bijis šajos gados bijis spiests vismaz reizi konkrēti informēt VVD, ka viens sabiedriskais Zvaigzne pats izsakās publiski tā, kā izsakās un es lūdzu VVD palūgt viņu tā nedarīt, lail nebojātu inspektoru tēlu.
Nav nostrādājis droši vien. Vajadzēja biežāk, jo pamats bija.

Kuram šķiet, ka te regulārie uzbraucieni sabiedriskajiem, kas forumā notiek, ir makšķernieku interesēs, tiem šāds piemērs no dzīves - pēdējā gada laikā sabiedriskie ir vienā lielā ezerā 2x pieķēruši zvejnieku, kurš regulāri pārkāpj, un, tā kā vietējais VVD šos sodus regulāri atceļ vai samazina, tad šoreiz lieta ir dabūta līdz Rīgai, un aizspēlēt neizdevās.

Tāpat atvainojos, ka man regulāri nākas patraucēt Zvaignem/Marfimam un citiem viena autora kloniem izplatīt melus par noteikumu tapšanu vai tam, ko domā un dara dažādas citas makšķernieku biedrības. Jēgas jau tam lielas nav, drīz vien kundziņš nosauksies atkal citā vārdā, un viss turpināsies tāpat kā bija.

Tāpat esmiu pārliecināts, ka lielākajā daļā ūdeņu vienkārši ir sajāta plēsēju attiecība pret baltajām zivīm, arī tādos, kur tiek klāt tikai copmaņi...
un tas ir galvenais iemesls, kāpēc neķeras tik labi, kā mūsu bērnības atmiņās.
Var eksperimentēt, vai vēlāka laivošana ko uzlabos, bet labāk un vieglāk to izdarīt apsaimniekotos ezeros. Bet tas jau te nav raksturīgi. Forumam ir jāpakļaujas visādu docentu bļāvieniem, tikai tad ir labi, un arī tad labi nemaz nav iespējams.
Vispar nevaig nevienu apsaimniekot..izstasti igaunjiem brauc kur grib kjer un tt,,likumi normali zivis pietiek.ari mazos ezeros upes foreles..mosk vieglak sakartot no vinjiem noskatities nevis te kko tupa spriedelet
21.janvāris 2018, 22:27 | links
 
Kad dakteris prasīs - atceries DISLEKSIJA. Skaties, nesajauc!
21.janvāris 2018, 22:23 | links
 
Makatanav [21.01.18]: Vai - kāds C&R neatbalstītājam sliktums, ja es savu noķerto zivi neapēdu, bet atlaižu.
Laid bet negaudojat pie katras paturetas bildes,ka ta i slikti
21.janvāris 2018, 22:19 | links
 
Makatanava.
Sveicama rīcība! Gulēšu,es,mierīgi un arī Tu! Citādi mani mocītu satraukums,ka tik kas nenotiek.Kā ne kā godājama vecuma kungs pirms naktsmiera baudījis sātīgā mielastā treknu zivi. Iznestu dambi,nepaspējot līdz nakts traukam!
Es biju labāks par Tevi! Šodien uz copi neaizgāju!

BrunoL, 21.janvāris 2018, 22:13


Tu kaut ko jauc. Varbūt mēģini vēlreiz.
21.janvāris 2018, 22:15 | links
 
Makatanava.
Sveicama rīcība! Gulēšu,es,mierīgi un arī Tu! Citādi mani mocītu satraukums,ka tik kas nenotiek.Kā ne kā godājama vecuma kungs pirms naktsmiera baudījis sātīgā mielastā treknu zivi. Iznestu dambi,nepaspējot līdz nakts traukam!
Es biju labāks par Tevi! Šodien uz copi neaizgāju!
21.janvāris 2018, 22:13 | links
 
Man galīgi pie kājas ko Tu ar savu noķerto lomu dari! Manu zivi tā pat neizvilksi. :)

Droši atslābsti! Pat domas tādas nav bijis.
Vēl. Cik vīriem, kuri šogad kāpa uz pirmā ledus, mājās palika saldētavā zandarts vai līdaka? Tas par to ķeršanu, kad ēsti dikti gribās.
21.janvāris 2018, 22:03 | links
 
Docents [21.01.18]: Akmens_Viesis [22m]: Nekāda informācija nekad par Zvaigznes reāli paveikto kā SVI nav parādījusies. Bet, kad šādu informāciju publicējām mēs, tad Zvaigznes uzbraucieni bija regulāri. Pārstājām, darbojamies tāpat. Pēdējais murds izņemts no Ventas 30. decembrī.

Un esmu bijis šajos gados bijis spiests vismaz reizi konkrēti informēt VVD, ka viens sabiedriskais Zvaigzne pats izsakās publiski tā, kā izsakās un es lūdzu VVD palūgt viņu tā nedarīt, lail nebojātu inspektoru tēlu.
Nav nostrādājis droši vien. Vajadzēja biežāk, jo pamats bija.

Kuram šķiet, ka te regulārie uzbraucieni sabiedriskajiem, kas forumā notiek, ir makšķernieku interesēs, tiem šāds piemērs no dzīves - pēdējā gada laikā sabiedriskie ir vienā lielā ezerā 2x pieķēruši zvejnieku, kurš regulāri pārkāpj, un, tā kā vietējais VVD šos sodus regulāri atceļ vai samazina, tad šoreiz lieta ir dabūta līdz Rīgai, un aizspēlēt neizdevās.

Tāpat atvainojos, ka man regulāri nākas patraucēt Zvaignem/Marfimam un citiem viena autora kloniem izplatīt melus par noteikumu tapšanu vai tam, ko domā un dara dažādas citas makšķernieku biedrības. Jēgas jau tam lielas nav, drīz vien kundziņš nosauksies atkal citā vārdā, un viss turpināsies tāpat kā bija.

Tāpat esmiu pārliecināts, ka lielākajā daļā ūdeņu vienkārši ir sajāta plēsēju attiecība pret baltajām zivīm, arī tādos, kur tiek klāt tikai copmaņi...
un tas ir galvenais iemesls, kāpēc neķeras tik labi, kā mūsu bērnības atmiņās.
Var eksperimentēt, vai vēlāka laivošana ko uzlabos, bet labāk un vieglāk to izdarīt apsaimniekotos ezeros. Bet tas jau te nav raksturīgi. Forumam ir jāpakļaujas visādu docentu bļāvieniem, tikai tad ir labi, un arī tad labi nemaz nav iespējams.Tas ka PM nobloķēji , mūsu iesākto diskusiju, te par ,,pareizo viedokli,, tieši tu bļauj, bez argumentētām un pamatotām atbildēm. Jo vieglāk tak ir neatbildēt uz jautājumiem ar faktiem pēc būtības, bet izteikt apvainojumus uz oponentiem! Vai nav smieklīgi? :)
Un cik aceros, tieši ti esi tas aizvainotais un apmelotais ,, gaismas nesējs,, !? Un ko pats tagad dari????
:DDDD
Atmiņas atsvaidzināšanai ar faktu no sarakstes PM:
No: Akmens_Viesis
zin, man kaut kā ir vienalga, neredzu atšķirību starp vienu virālu krānu un citu.

mani 5 gadus CL apmeloja un visiem bija jautri.

atvainojos, bet atvainojos tikai reāliem cilvēkiem reālajā dzīvē.

Tad kā tur ir ar to ,, bļaušanu,,?
:DDD
21.janvāris 2018, 22:00 | links
 
Vai - kāds C&R neatbalstītājam sliktums, ja es savu noķerto zivi neapēdu, bet atlaižu.

Makatanav, 21.janvāris 2018, 21:54

Man galīgi pie kājas ko Tu ar savu noķerto lomu dari! Manu zivi tā pat neizvilksi. :)
21.janvāris 2018, 21:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager