ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Par lašu un jūras foreļu spiningošanu pēcnārsta laikā.Manuprāt - neprāts. Domāju,visi ļoti labi sprotam,kā pēc tik vienkārši tos uzēdinā.Sargā nārsta vietu,nārsta ligzdu. Vai atlaista laša vai taima mamma turpinās sargāt? Šaubos.
Vai nevajadzētu ieviest nelielas izmaiņas MN?

BrunoL, 19.janvāris 2018, 18:28


Nu nav šoreiz ne puszilbes ko iebilst.
19.janvāris 2018, 18:59 | links
 
Kāds tautietis pabijis kaut kur tur,kur “Jū es ei” un redzējis zilus brīnumus!
Klau,gudrais cilvēk,vai pēc copes krogā iegāji un foreli,no tā paša strauta,apēdi?
Kāpēc iepriekkšējā postā jautāju par 45?
Kurš nodara lielāku skādi? Tas kurš noķer limitu reiz nedēļā un apēd,vai tas,kurš ik pāris dienas sporta pēc C&R 45+ ?
Nenoliedz C&R,bet esmu kategoriski pret C&R lieguma laikā.

BrunoL, 19.janvāris 2018, 18:11


Pēc copes krogū ēdām brieža gaļu. Nu ir tāda lieta kā loģika. Tas kurš ķer un apēd normu dodas prom pēc piektā mēra? Jeb ir dumāks un ķer 5 kamēr vaļā laidējs ķer 45? Ar ko normas apēdāja vaļā laistais zemmērs(viņš taču ievēro likumu?) ir labāks par normas neņēmēja vaļā palaisto mēru?
19.janvāris 2018, 18:57 | links
 
Vienkarsi tas topiks un visi tie raksti un piebildes pie bildem kas patur zivis ir parak uzspiests..tip tie ir briesmonji..tip bucotaji tie labie ..
19.janvāris 2018, 18:55 | links
 
Aldi, ja nepiekop ķer&atlaid tad šī tēma tevis neskar pilnīgi nekādi kā arī neko no tās nesaproti, brauc savā ezerā, ņem līdaku vai zandartu normu, ēd un priecājies, no mutes tev zivs gaļu neviens neizraus, tici man ;) Šajā forumā tēmu topiki tā arī izveidoti ar nolūku pulcēt tos kam šī tēma tuva, kuri piekopj vienu vai otru copes metodi, vai copē kādā ūdenstilpnē. Un ļoti nepatīkami ka nepārtraukti no malas lien diskusijā tādi kuri nekā no tā visa nesajēdz, pie tam vēl aizvaino.
19.janvāris 2018, 18:51 | links
 
BrunoL [19.01.18]: Kāds tautietis pabijis kaut kur tur,kur “Jū es ei” un redzējis zilus brīnumus!
Klau,gudrais cilvēk,vai pēc copes krogā iegāji un foreli,no tā paša strauta,apēdi?
Kāpēc iepriekkšējā postā jautāju par 45?
Kurš nodara lielāku skādi? Tas kurš noķer limitu reiz nedēļā un apēd,vai tas,kurš ik pāris dienas sporta pēc C&R 45+ ?
Nenoliedz C&R,bet esmu kategoriski pret C&R lieguma laikā.
Tas arī par līdakām, bet ,, elites copmaņi pumpainie,, to nepieļaus, ja jau to ir izbīdījuši.
19.janvāris 2018, 18:38 | links
 
Aldi, esi redzējis te karpistu topikā ka kāds karpu neķērājs caurām dienām mēģinātu karpistiem ko iestāstīt ? Vai jūras copes forumā kāds mušotājs mācītu kā pareizi atlaist buti ? Vai Peipusa topikā kāds nepārtraukti visus mēģinātu pārliecināt ka tur nav jābrauc un vispār vieni jefiņi tur copē ? Neesi manījis ? Tad kāpēc ķer&atlaid tēma CL tā pievelk dažus fanātiskus gaļeniekus un liek tiem caurām dienām te pļūtīt muļķības ? Jūs atgādināt tos dažus slimos melnos fanātus kuri visur cīnās pret rasismu, bet dara to tik aktīvi ka paši jau kļuvuši par vēl lielākiem rasistiem ;)

Sulla, 19.janvāris 2018, 18:28

Es nemaz nelienu pie karpiniekiem un citur. Bet šī ir tēma, kas mani aizskar. Personīgi aizskar. Un nomierinies, dari kā Tev patīk, Sulla, bet neaiztiec zivis bez vajadzības.
19.janvāris 2018, 18:36 | links
 
Par lašu un jūras foreļu spiningošanu pēcnārsta laikā.Manuprāt - neprāts. Domāju,visi ļoti labi sprotam,kā pēc tik vienkārši tos uzēdinā.Sargā nārsta vietu,nārsta ligzdu. Vai atlaista laša vai taima mamma turpinās sargāt? Šaubos.
Vai nevajadzētu ieviest nelielas izmaiņas MN?
19.janvāris 2018, 18:28 | links
 
Aldi, esi redzējis te karpistu topikā ka kāds karpu neķērājs caurām dienām mēģinātu karpistiem ko iestāstīt ? Vai jūras copes forumā kāds mušotājs mācītu kā pareizi atlaist buti ? Vai Peipusa topikā kāds nepārtraukti visus mēģinātu pārliecināt ka tur nav jābrauc un vispār vieni jefiņi tur copē ? Neesi manījis ? Tad kāpēc ķer&atlaid tēma CL tā pievelk dažus fanātiskus gaļeniekus un liek tiem caurām dienām te pļūtīt muļķības ? Jūs atgādināt tos dažus slimos melnos fanātus kuri visur cīnās pret rasismu, bet dara to tik aktīvi ka paši jau kļuvuši par vēl lielākiem rasistiem ;)
19.janvāris 2018, 18:28 | links
 
Un c&r piekriteji uz Peipi tatagad nebrauks...visus asarus buchos un atlaidis nevienu uz maju nenjems...ha smiekligi ...
19.janvāris 2018, 18:21 | links
 
Pārītis zivju ķērāju, kuri dvēselē ir zvejnieki nevis makšķernieki, nevar vien rimties un ņemās un ņemās pa šo kulturālu copmaņu topiku drukājot vienus absurdus pieņēmumus. Laukos nemaz nav jāstrādā ja var šitā cauru dienu loderēt netā ?

Sulla, 19.janvāris 2018, 18:10

Pārītis zivju ķērāju, kuri dvēselē ir mvzkas nevis makšķernieki, nevar vien rimties un ņemās un ņemās pa šo nekulturālu copmaņu topiku drukājot vienus absurdus pieņēmumus viņuprāt. Pilsētā nemaz nav jāstrādā ja var šitā cauru dienu loderēt netā ?
19.janvāris 2018, 18:20 | links
 
Kāds tautietis pabijis kaut kur tur,kur “Jū es ei” un redzējis zilus brīnumus!
Klau,gudrais cilvēk,vai pēc copes krogā iegāji un foreli,no tā paša strauta,apēdi?
Kāpēc iepriekkšējā postā jautāju par 45?
Kurš nodara lielāku skādi? Tas kurš noķer limitu reiz nedēļā un apēd,vai tas,kurš ik pāris dienas sporta pēc C&R 45+ ?
Nenoliedz C&R,bet esmu kategoriski pret C&R lieguma laikā.
19.janvāris 2018, 18:11 | links
 
Pārītis zivju ķērāju, kuri dvēselē ir zvejnieki nevis makšķernieki, nevar vien rimties un ņemās un ņemās pa šo kulturālu copmaņu topiku drukājot vienus absurdus pieņēmumus. Laukos nemaz nav jāstrādā ja var šitā cauru dienu loderēt netā ?
19.janvāris 2018, 18:10 | links
 
Ja nemāki lasīt, vai nespēj izlasīt visu rakstīto līdz galam - tad nu neko. Ja esi nespējnieks, tad tas uz ilgu laiku. Tā ka turies vecais, ziema nāk!

krumujancis, 19.janvāris 2018, 16:22

Raksti vēl. Nemaz tik bieži negadās sastapt būtni, kuru nav skārusi izglītības postošā iedarbība.

Makatanav, 19.janvāris 2018, 16:36


Vai to pats par sevi? Vēlu veiksmi turpmākajā izaugsmē! Mācīties nekad nav par vēlu.
19.janvāris 2018, 18:03 | links
 
Es bērniem dažreiz prasu, ja ko noķēris, kad pošamies mājā- ko darīsim ar zivi? Paņemsim vai nē? Viņi zina, ka var gan tā, gan tā, pašam jāizlemj. Dabiska pieeja, tā teikt.
19.janvāris 2018, 17:49 | links
 
Jebkuras galējības ir sliktas pēc definīcijas. Bet atlaist tomēr ir forši.
19.janvāris 2018, 17:04 | links
 
Atlaist nav sliktāk par apēst, ja vien to nepasludina par aksiomu un vienīgo, ko ar zivi vispār iespējams darīt. Kritiskie stāvokļi ir izņēmums.
19.janvāris 2018, 16:58 | links
 
Kuri ir mazturīgie? Ar ienakumiem ~300e/mēn? 500mēn? Vairāk?

eldorado, 19.janvāris 2018, 16:54


Te kāds sludināja, ka ir amorāli makšķerēt, ja nav akūtas(vot tieši akūtas) vajadzības apēst noķerto. Nu loģika paģēr savu. Kas cits būtu izsecināms.
19.janvāris 2018, 16:58 | links
 
Kuri ir mazturīgie? Ar ienakumiem ~300e/mēn? 500mēn? Vairāk?
19.janvāris 2018, 16:54 | links
 
Nu tad pieejam konsekventi tam "kāda kuram daļa, ko es daru ar savu, atbilstoši likumam, noķerto zivi"- jo pagaidām "paturētājiem" tiek krietni vairāk presinga.
Es iestājos pret sportu sporta pēc, pret "Vai tad zivis ir ēdamas?!?" fundamentālismu. Esmu par sātu un elementāru godaprātu.
Pavisam cits stāsts, ja kādas sugas populācija ir riktīgi apdraudēta- tad nekādu problēmu un iebildumu- visas jālaiž vaļā, vai vēl labāk- jāaizliedz tās sugas cope uz kādu laika periodu 5-10 gadiem, piemēram. Nesen skatījos raidījumu par Baltijas lasi Zviedros, kā tur darās- ka šis tur esot palicis knapi vienā upē no sešām lašupēm- uz viņu fona labi piemēri īros un Asv, štatu neatceros, bet būtība tāda, ka tur abās vietās aizliedza lašu copi un pēc tiem cik gadiem, laikam 10, viss ir štokos, lašiem izdevās atjaunoties, cope atkal notiek. Neapmierināto bija pietiekami, bet tādā stāvoklī, kad izšķiras vai nu-vai nu, es to atbalstu.

Nu bet tieši par to jau iet runa. Gadījās būt Amerikā(tajā kas USA). Strautā(pat pēc mūsu merogiem) foreļu ka biezs. Krācē neviens nemet, jo tur sprīdīši kā bruģis. Katrā bedrē kiloška minimums. Un viss tādēļ, ka nevienam prātā nenāk ņemt ko ēšanai. Ja kādam ir patiešām akūta(kā te kāds izteicās) vajadzība apēst noķerto zivi - neviens no mutes ārā nerauj. Bet nesaki, ka atlaist noķerto zivi ir sliktāk kā apēst.
19.janvāris 2018, 16:50 | links
 
Kaut kas ar pasauli nav labi. Mazturīgie iestājas par zivju atlaišanu, bet bagātnieki uzstāj, ka noteikti jāapēd.
19.janvāris 2018, 16:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager