ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Chalītis
Nolaidies no mākoņiem. Es uz ūdeņiem braucu atpūsties, nevis pārtikas programmu pildīt. Man tīkamāk ir pasēdēt pie upes, vakarā uzvārīt zivju zupīti utt. Vai LM posmā to drīkstēšu-nu nezi vai! Man kautkā tīkamāk ir atpūsties neskartās vietās.
Runājot par swe-esmu tur bijis vairākas reizes. Ja tādi kā Tu domā, ka visi turp brauc pildīt pārtikas programmu, tad varu teikt droši-SMAGI MALDĀTIES.
9.aprīlis 2017, 14:36 | links
 
Chalītis
Nolaidies no mākoņiem. Es uz ūdeņiem braucu atpūsties, nevis pārtikas programmu pildīt. Man tīkamāk ir pasēdēt pie upes, vakarā uzvārīt zivju zupīti utt. Vai LM posmā to drīkstēšu-nu nezi vai! Man kautkā tīkamāk ir atpūsties neskartās vietās.
Runājot par swe-esmu tur bijis vairākas reizes. Ja tādi kā Tu domā, ka visi turp brauc pildīt pārtikas programmu, tad varu teikt droši-SMAGI MALDĀTIES.
9.aprīlis 2017, 14:36 | links
 
Atkal māci lidakas iet ķert, es labak Alūksnes rajona foreles ēdu.
9.aprīlis 2017, 14:34 | links
 
JO vairāk te izsakās C&R mesijas, jo saprotu, ka es to piedzīvot nevēlos. Pielīdzināmi veģetāristu uzbāzībai. Kur nu vēl ģidu līdzi uz copi :D. Cits zivju ķeršanu salīdzina ar bērnu ieņemšanu. Interesanta tā sabiedrība..

mjuniors, 9.aprīlis 2017, 13:57

Tevi kāds piespiež to darīt?! Arī MN nekas tāds nav rakstīts! C&R ir brīva katra makšķernieka darīšana! Ej un ievaļī piecas mēra līdakas un drošu sirdi brauc mājās! Kas Tev to liedz?!
9.aprīlis 2017, 14:19 | links
 
Chalit,
Pie mazā Petri ir mazliet savādāk. :-)
License maksā 25 eur, cope sākas 12:00 un beidzās 12:00. Respektīvi - pēspusdienas/vakara cēlienā drīkst paturēt trīs "apgrieztās" strautenes un rīta/pusdienlaika cēlienā tā pat. Bet kā jau Tu minēji, pārsvarā paņem 1-2as un mājās. Sene neesi tur bijis, tagad standartiņš sākas ar 1,5kg. :-)))

dakterp, 9.aprīlis 2017, 14:05

Sen tur neesmu bijis. Rādās Petri cenas pacēlis?! Es biju tad, kad viņš vēl savus kuterus ar pilnu aprīkojumu nepieslēdza un mājas durvis pieslēja ar slotas kātu! :)
9.aprīlis 2017, 14:10 | links
 
Zaraza! Gribēt nav kaitīgi! :) Tev ir kāds risinājums tam visam? Tu vari nosaukt kaut vienu valsts (lasi-bezsaimnieka) slēgtu ūdenstilpni (ezeru) kur būtu pietiekoši daudz un lielu zivju?! Tā arī zināju! Nevari! Tāpēc ka nedzīvojam pasaku zemē kur visa ir daudz un par velti!
Interesanti, kāpēc aizvien vairāk tautiešu brauc uz tiem "SLIKTĀS PRAKSES" svešzemju ūdeņiem? Gatavi maksāt par visu un neauzskata ka tas būtu slikti! Savā zemē neparko, ne vienu centu! Dīvaini Tev tie uzskati. Dzīvot kapitālistiskā iekārtā ar komunisma principiem!!!
Nepārproti. Esmu pret tā saukto "prihvatizāciju". Arī uzskatu, ka jābūt pēc iespējas vairāk ūdeņu, kur cilvēks varētu brīvi makšķerēt. Ja Tu esi makšķerējis PSRS laikos, tad noteikti atceries ka bija LMMB. Arī es biju tās biedrs. Maksāju biedra naudu, lai būtu tiesības makšķerēt 4 biedrības ezeros. Pilsonis, kas nebija LMM biedrs, nemaz nevarēja tur makšķerēt! Tā pati klubu sistēma vien bija! Latviešiem ir paruna: kopēja cūka nebarojās! Padomā par to!
9.aprīlis 2017, 14:06 | links
 
Chalit,
Pie mazā Petri ir mazliet savādāk. :-)
License maksā 25 eur, cope sākas 12:00 un beidzās 12:00. Respektīvi - pēspusdienas/vakara cēlienā drīkst paturēt trīs "apgrieztās" strautenes un rīta/pusdienlaika cēlienā tā pat. Bet kā jau Tu minēji, pārsvarā paņem 1-2as un mājās. Sene neesi tur bijis, tagad standartiņš sākas ar 1,5kg. :-)))
9.aprīlis 2017, 14:05 | links
 
JO vairāk te izsakās C&R mesijas, jo saprotu, ka es to piedzīvot nevēlos. Pielīdzināmi veģetāristu uzbāzībai. Kur nu vēl ģidu līdzi uz copi :D. Cits zivju ķeršanu salīdzina ar bērnu ieņemšanu. Interesanta tā sabiedrība..
9.aprīlis 2017, 13:57 | links
 
Pasaulē ir daudz piemēru, kur bez C&R neiztikt! Tās ir upes, ūdenstilpnes kur nedrīkst copēt bez gida. C&R ir obligāts noteikums. Zivis nemoka. No ūdens neizceļ, vai daļēji. Viens, maksimums divi foto un čau! Diezgan garantēta iespēja noķert trofeju un lai tiktu tur makšķerēt, laicigi jārezervē cope. Reizēm gads, divi uz priekšu. Daudzviet ir klubu sistēma, kur kurs katrs netiek pacopēt. Viesmakšķerniekam jābūt draugos ar kādu no kluba biedriem, kas garantē makšķernieka godīgumu. Un tur atkal tas noladētais C&R! :)
Es nezinu nevienu citu valsti, kurā MN būtu tik daudz aizliegumu?! Tātad vaina ir mūsos pašos! Ja 95% makšķerētu saprātīgi, daļa aizliegumu šistu bezjedzīgi un nevajadzīgi!
Par genofondu nav īsti pareizi. Tur nav viss tik viennozīmīgi, kā pirmajā brīdī šķiet. Esmu makšķerējis slavenajās Keskisen krācēs. Tur vietejās strautenes jalaiž vaļā. Licence uz sešām stundām maksā 20 eiro. Ir limits uz makšķernieku skaitu. Drīkst paturēt tikai laistās strauta foreles, kurām ir apgrieztas tauku spuras. Neatceros īsti cik drīkstēja paturēt, divas vai trijas. Bet redzēju somu, kurš nedaudz pametāja. Noķēra vienu kilošku. Sēdās mašīnā un brauca majās, kaut varēja makšķerēt vēl. Acīmredzot, cilvēkam pietika. Mums ir savādāk. Ir "norma", tātad jācenšās "izpildīt", kaut īstenībā tas ir limits!

Chalitis, 9.aprīlis 2017, 13:08


Nu manā uztverē Tu pašlaik ilustrē tieši SLIKTO PRAKSI, ar gidiem, klubu sistēmu, ierobežojumiem, privātām upēm utml. kuru pārņemt LV uzskatu par absolūti nevajadzīgu un kaitīgu. Ne viss vecajās "civilizētajās" ir akli jākopē. Mums kā reizi ir unikāla iespēja neatkārtot viņu kļūdas un "peregibus", saglabāt Latvijā PUBLISKUS un plaši tautai pieejamus ūdeņus valst kontrolē, nepieļaut to tālāku "privatizāciju". Es personīgi gribu lai pats un mani pēcnācēji varētu brīvi copēt maksimāli daudzos ūdeņos, nevis sēdēt pie sava kluba "privātā" upes kilometra un pa svētkiem apmainīties ar kvotām ar blakus klubu. Ūdeņus kādam atdot ir vienkārši, atgriet neiespējami - nepatīk man neatgriezeniski lēmumi, tad labāk "bardaks" kāds mums pašlaik , nekā tāda "kārtība". A uzlabojumi sabiedrības kopējā attieksmē un zivju resursos tāpat ir jūtami, vēl pāris paaudzes, kad nomirs pēdējais kas dzimis PSRS, tad jau, cerams, sabiedrība būs sasniegusi attiecīgu apziņas un labklājības/pārticības (a tas, diemžēl iet roku rokā) pakāpi.
9.aprīlis 2017, 13:29 | links
 
Pasaulē ir daudz piemēru, kur bez C&R neiztikt! Tās ir upes, ūdenstilpnes kur nedrīkst copēt bez gida. C&R ir obligāts noteikums. Zivis nemoka. No ūdens neizceļ, vai daļēji. Viens, maksimums divi foto un čau! Diezgan garantēta iespēja noķert trofeju un lai tiktu tur makšķerēt, laicigi jārezervē cope. Reizēm gads, divi uz priekšu. Daudzviet ir klubu sistēma, kur kurs katrs netiek pacopēt. Viesmakšķerniekam jābūt draugos ar kādu no kluba biedriem, kas garantē makšķernieka godīgumu. Un tur atkal tas noladētais C&R! :)
Es nezinu nevienu citu valsti, kurā MN būtu tik daudz aizliegumu?! Tātad vaina ir mūsos pašos! Ja 95% makšķerētu saprātīgi, daļa aizliegumu šistu bezjedzīgi un nevajadzīgi!
Par genofondu nav īsti pareizi. Tur nav viss tik viennozīmīgi, kā pirmajā brīdī šķiet. Esmu makšķerējis slavenajās Keskisen krācēs. Tur vietejās strautenes jalaiž vaļā. Licence uz sešām stundām maksā 20 eiro. Ir limits uz makšķernieku skaitu. Drīkst paturēt tikai laistās strauta foreles, kurām ir apgrieztas tauku spuras. Neatceros īsti cik drīkstēja paturēt, divas vai trijas. Bet redzēju somu, kurš nedaudz pametāja. Noķēra vienu kilošku. Sēdās mašīnā un brauca majās, kaut varēja makšķerēt vēl. Acīmredzot, cilvēkam pietika. Mums ir savādāk. Ir "norma", tātad jācenšās "izpildīt", kaut īstenībā tas ir limits!
9.aprīlis 2017, 13:08 | links
 
Zaraza. Es jau teicu, apakšā visam stāv biznesa intereses. Tu saki, ka jāatražo. Pie tam to uzsvēri ar lieliem burtiem. Interesanti, kā var atražot katrai upītei unikālu sugas fenotipu, kas pielāgojies dzīvei konkrētos apstākļos?! Valsts to nav spējīga izdarīt. Pie tam ir jāpaiet zināmam laika posmam lai zivs sasniegtu izmēru, kas interesē makšķernieku! Tavā gadījumā ir ok! Lavenergo, vai zivju fonds (kāda starpība) iegāž Daugavā zandartēnus. Tie jūrā paaugās un ielien Daugavā. Tu iebrauc, paķer niecīga izmēra dažus stiklačus. Grilam pietiek un problēmu nav! Visur tā nav!

Chalitis, 9.aprīlis 2017, 12:22


Atražot upīti tieši tāpat kā tavus minētos zandartus, pie tam laist gan mazuļus, kas daļēji izdzīvos, izaugs un vide ietekmē iegūs to unikālo fenotipu (genotips ta viens) gan jau gatavas "kotletes" tīri izķeršanai sezonas griezumā, ja nostāda to uz konsekventas ilgtermiņa bāzes un nodrošina kontroli, tad viss kulē. Jā, taisnība, ka pašlaik valsts to īsti nespēj/negrib nodrošināt. A alternatīva? C&R? Nedomāju, ka palīdzēs, sabiedrība to līmeni nav saniegusi. Pie tam, kā jau te pieminēja, makšķernieki un maliķi nav vienīgais faktors, viena ieplūdusi sūdu kaudze ar paaugstinātu amonjaku sastāvu nokaus upīti dauzd effektīvāk kā visi sliecinieki un elektriķi kopā.
9.aprīlis 2017, 12:40 | links
 
Vairumā gadijumu, lielākā daļa ielaisto mazuļu ir barības bāze jau paaugušām zivīm.
9.aprīlis 2017, 12:28 | links
 
Zaraza. Es jau teicu, apakšā visam stāv biznesa intereses. Tu saki, ka jāatražo. Pie tam to uzsvēri ar lieliem burtiem. Interesanti, kā var atražot katrai upītei unikālu sugas fenotipu, kas pielāgojies dzīvei konkrētos apstākļos?! Valsts to nav spējīga izdarīt. Pie tam ir jāpaiet zināmam laika posmam lai zivs sasniegtu izmēru, kas interesē makšķernieku! Tavā gadījumā ir ok! Lavenergo, vai zivju fonds (kāda starpība) iegāž Daugavā zandartēnus. Tie jūrā paaugās un ielien Daugavā. Tu iebrauc, paķer niecīga izmēra dažus stiklačus. Grilam pietiek un problēmu nav! Visur tā nav!
9.aprīlis 2017, 12:22 | links
 
Bezjēdzīgs ir šis pasākums.... :) viens labāk miskastē izmet nekā atlaiž,lai tik citiem netiek,saprotu,ka tīkli ir galvenā problēma,bet sāksim no saknes,ar tādu domāšanu baidos,ka pēc paaudzēm 3 mūsu ūdeņos vairs tikai bebri peldēs..... :)

waffenss88, 8.aprīlis 2017, 23:09


Pazīstu dažus vecā kaluma copmaņus, kas tiešām neatlaiž zivis, pats neēd grūž kaimiņiem utt. citreiz tur saldētavā, bet galvenais arguments - tāpat cits viņu noķers, tad labāk es savācu.. Traks vai, zivi atlaist. Sviests
9.aprīlis 2017, 11:34 | links
 
.. par *kultūru utt* attīstot tēmu... gadā tā : 1988-jā ļaudis būvēja tiltiņus un pret katru māju, kas bij upes tuvumā, upē pat nepieslēgtas stāvēja laivas, gan kocenes gan alumīnija - kazankas utt un tak nepazuda viņas...nu gājām copējām, ja nāca saimnieks aizgājām uz citu.....
Tad nu jautājums - kā tā, pad laikā viss bija OKI,,,bet kad sākās kapitālismis,,, vis nobruka ????? laivuupē vairs nevarēja atstāt,,dajebkādu, pa t pēdējo sūdu nozags !!! KO ???????

bushmans, 9.aprīlis 2017, 10:59


Kolhoza cilvekiem tak bija ieradumi visu ņemt, kas nav piesiets. Padumja savienība sabruka un ieradumi palika, tikai nebija vairs kolhozi no kā spert.. nācās spert no līdzcilvēkiem. Dumji cilvēki un bezjedzīgas rupnīcas/būves ir lielakais mantojums no tā laika ar ko vel ilgi cīnisimies.
9.aprīlis 2017, 11:33 | links
 
Nu gan Zaraza blēņas sarakstīja! :) Pie tam ko "tādu" dzirdēt no makšķerlietu tirgotāja ir visai dīvaini! Kā vispār radās un kur jēdziens C&R?! Tas viss aizsākās ASV. Tas sākās ar makšķerēšanas bumu, kad "amīši" sāka masveidā nodarboties ar copi. Copēt kļuva modīgi, kūlīgi, utt. Pirmie, kas saprata C&R nozīmi, bija maksķerlietu tirgotāji. Viņiem bizness aizgāja uz urā! Ja nebūs zivju, nebūs biznesa un ienākumu! Visiem gribētājiem zivju nepietiks! Ja tev ir niecīga iespēja noķert zivi, maz ticams ka tu nodarbosies ar makšķerēšanu!!! Tātad, primāri tam visam pāri "stāv nauda"!
Par ētiku, morāli. Cilvēkam, kas visu uztver kā resursu, grūti būs to paskaidrot! Ja makšķerēšana ir hobijs, "dzīvesveids" tad arī cilvēks cenšās pret ķeramo objektu izturēties pienācīgi! Nudien nesaprotu tos, kas ilgi moka zivi. To visu filmē, fočē! Vairākas minūtes zivi spaida pa uztveramo tīkliņu, sten un pūš! Stāsta visai pasaulei cik tā ir skaista un tad atlaiž! Manā skatījumā tas ir stulbi! Noķēri un atlaidi! Viss! Nav ko spīdzināt radību!
Nobeigumā neliels pastāsts. Es saprotu, ka Tu ķer "neizsmeļamo resursu". Jūras zandartu baru nevar salīdzināt ar nelielu foreļu populāciju strautā. Pamēģināšu atstāstīt vienu dialogu. Saruna bija starp vienu vietējo makšķernieku un zivju zinātnieku. Pirmais baigi žēlojās par to, ka strautā pazudušas foreles. Sak, trīs gadi atpakaļ noķēru 168 zivis. Divi gadi atpakaļ tikai 70. Pagājušo gadu vairs tikai padsmit! Vainīgi bija visi, tikai ne pats! Tā viens cilvēks izšiverēja mazu upīti trijos gados! Kā būtu pareizi rīkoties? Nemakšķerēt vispār?! Vai tomēr to darīt saprātīgi?!

Chalitis, 9.aprīlis 2017, 09:02


Jenķi savulaik daudzviet ieviesa C&R lai radītu papildus ienākumu avotu vietējiem, sevišķi indiāņu rezervātos utml. Bet tai pašā laikā amerikāņi ir daudz pragmatiskāki par eiropiešiem, viņiem tur visādu refleksiju nav, kur izdevīgi, tur C&R, kur izdevīgi , tur močījam visu kas kustas.
A par tavu upīti atbilde ir absolūti vienkārša, ko es jau rakstīju iepriekš - jāsaudzē un JĀATRAŽO.

Makšķerlietu tirgotājs esmu tikai 3 gadus, a mans personīgais viedoklis veidojies krietni ilgākā laikā un netaisos to šeit skatīt caur biznesa prizmu, galu galā primāri tomēr esmu makšķernieks, bizness radās no hobija, nevis otrādi, un galu galā nav mans vienīgais iespējamais ienākumu avots, drīzāk hobijs/investīciju diversifikācija/pensijas fonds. Ar cieņu un saprātīgi izturos pret ūdeņiem un dabu kā tādu, kas man nes prieku un atpūtu (sorry, bet to tā sauc - rekreācijas resurss), bet arī saiet sviestā uz bio-eko fetišisma bāzes un skaitīt zivju asariņas arī netaisos, tas lai paliek Grīnpīsam un citiem pis-pisiem (lai gan, tur kā rezi arī ļoti liels bizness apakšā).
9.aprīlis 2017, 11:31 | links
 
.. par *kultūru utt* attīstot tēmu... gadā tā : 1988-jā ļaudis būvēja tiltiņus un pret katru māju, kas bij upes tuvumā, upē pat nepieslēgtas stāvēja laivas, gan kocenes gan alumīnija - kazankas utt un tak nepazuda viņas...nu gājām copējām, ja nāca saimnieks aizgājām uz citu.....
Tad nu jautājums - kā tā, pad laikā viss bija OKI,,,bet kad sākās kapitālismis,,, vis nobruka ????? laivuupē vairs nevarēja atstāt,,dajebkādu, pa t pēdējo sūdu nozags !!! KO ???????
9.aprīlis 2017, 10:59 | links
 
Zaraza visu uzrakstīja ļoti pareizi! Saldūdens lašveidīgās,tik nosacīti saldūdens.
Par Ameriku. Lielākā daļa amerikāņu,pat nezin,ko iesākt ar noķerto. Viņš izkāpj no upes un restorānā un apēd labi pagatavotu,tai pašā upē vai strautā ķertu. Ziemeļos viss savādāk,tik piebilde-vietējie.
Ne jau homo sapiens ar pīcku ir visa ļaunuma sakne,bet gan nepārdomātas un brutālas saimnieciskās darbības darbības sekas un esam tur,kur esam.
Za ribalku!
P.S.
Nesludini ne vienu,ne otru,tik iesaku ieklausīties sevī,dabā un dzīvot saskaņā ar dabas likumiem un līdzcilvēkiem! Cienīsim un godāsim cits citu!
9.aprīlis 2017, 10:07 | links
 
Vispirms palasiet, pamacieties kā zivi turēt. Te jau viens bija ielicis cirku ar atlaišanu - 12kg zivi Ventā. Zālē izvilkta ārā, liels vīrs bet noturēt nevar, tad knapi kustošu atlaida.
Gruti iemacīties smuki aiz žaunu vaka pacelt ar otru roku pieturot pie vēdera. Pacel, nofočē un atlaid. 1min tas prasa

Es arī to visu redzēju cik saprotu viņš noķēra vinju uz džigu domāju kamēr vinjsh viņu dabuja ārā kameer pa to krastmalu izripināja dimaaju , ka vinjai kirdik taa pat bija kaut palaida vaļā, pienskàbe dara savu diemžēl.

Jurcik, 8.aprīlis 2017, 08:43
9.aprīlis 2017, 09:06 | links
 
Nu gan Zaraza blēņas sarakstīja! :) Pie tam ko "tādu" dzirdēt no makšķerlietu tirgotāja ir visai dīvaini! Kā vispār radās un kur jēdziens C&R?! Tas viss aizsākās ASV. Tas sākās ar makšķerēšanas bumu, kad "amīši" sāka masveidā nodarboties ar copi. Copēt kļuva modīgi, kūlīgi, utt. Pirmie, kas saprata C&R nozīmi, bija maksķerlietu tirgotāji. Viņiem bizness aizgāja uz urā! Ja nebūs zivju, nebūs biznesa un ienākumu! Visiem gribētājiem zivju nepietiks! Ja tev ir niecīga iespēja noķert zivi, maz ticams ka tu nodarbosies ar makšķerēšanu!!! Tātad, primāri tam visam pāri "stāv nauda"!
Par ētiku, morāli. Cilvēkam, kas visu uztver kā resursu, grūti būs to paskaidrot! Ja makšķerēšana ir hobijs, "dzīvesveids" tad arī cilvēks cenšās pret ķeramo objektu izturēties pienācīgi! Nudien nesaprotu tos, kas ilgi moka zivi. To visu filmē, fočē! Vairākas minūtes zivi spaida pa uztveramo tīkliņu, sten un pūš! Stāsta visai pasaulei cik tā ir skaista un tad atlaiž! Manā skatījumā tas ir stulbi! Noķēri un atlaidi! Viss! Nav ko spīdzināt radību!
Nobeigumā neliels pastāsts. Es saprotu, ka Tu ķer "neizsmeļamo resursu". Jūras zandartu baru nevar salīdzināt ar nelielu foreļu populāciju strautā. Pamēģināšu atstāstīt vienu dialogu. Saruna bija starp vienu vietējo makšķernieku un zivju zinātnieku. Pirmais baigi žēlojās par to, ka strautā pazudušas foreles. Sak, trīs gadi atpakaļ noķēru 168 zivis. Divi gadi atpakaļ tikai 70. Pagājušo gadu vairs tikai padsmit! Vainīgi bija visi, tikai ne pats! Tā viens cilvēks izšiverēja mazu upīti trijos gados! Kā būtu pareizi rīkoties? Nemakšķerēt vispār?! Vai tomēr to darīt saprātīgi?!
9.aprīlis 2017, 09:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager