ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
zaraza nesaprotu tādu nekonsekvenci. Piemēram visādus krūmainos, marģerīšus un opusumus viegli izprast, viņu bildes jau izsaka visu, pilnas tačkas, bļodas, līdakas virs skaita, tāpēc arī tāds naids uz tiem kas atlaiž to zivi. Bet johaidī pats taču postu zemāk izklāstīji cik daudz zivis velc, vairumu atlaid vaļā, dažkārt pat visas. Tobiš regulāri pats piekop C&R. Tad kāpēc tā psihot par šo tēmu, no kurienes tas naids? Es tāpat kā tu gan laižu vaļā, gan ņemu ēšanai, nu ok vairāk atlaižu, bet nez nekad man praktiskajā copē neviens C&R fanāts nav lamājis mani kad iebelžu paturamai līdakai pa galvu :) nevienu zivs kumosu man no mutes neviens nav izrāvis.
23.maijs 2018, 23:59 | links
 
Zarazij, nu gan Tu brauc auzās. Par C&R tiek runāts tikai kā par viennozīmīgi un bez atrunām BRĪVPRĀTĪGU lietu.
Makatanav, 23.maijs 2018, 23:05


Ne vella, C&R tiek agresīvi propogandēts, aktīvajam mazākumam (bieži ar škurnijām interesēm) aktīvi uzspiežot viedoki u mēģinot manipulēt ar sabiedrību, ka C&R in vienīgais pareizais un ētiskais copes veids, tā piekopēji ir morāli pārāki, C&R neatžistošie ir nosodāmi - skat. Jurcik.

Seguma zinātniska ar cipariem un pētījumiem tam nav nekāda, viss uz emocijām un ņuņņām a ļa"zivju kļūst mazāk!" , "domāsim par nākotni", "zivtiņas ir draugi, ēst nedrīkst" līdz banālajam "citi tā dara"...

Koroče kārtējais mazākuma netradicionāli apbižoto alternatīvo "praids" un sekta, pa virsu pilnīgs nihilisms, dubultstandarti un nekonsekvence (tak C&R vajag tikai līdakas u.c. garšīgas zivis, piemēram, reņģu, vimbu, maiļu un kazragu utt. C&R neviens neprasa). nu un besī aktīvistu neslēptā vēlme uz to kādu kapieciņu sev nāsī ieraut, ne nopelnīt, bet vienkārši saņemt... Ejiet strādāt, Karūzo!

N-to reizi atkārtoju,tas ir tāpat kā reliģiju un seksuālo orientācija - lūdz kādu dievu gribim, drāz kā un ko gribi, tikai pie sevis mājās un ar to nelielies, nestāsti ka tu un vienīgi dari to visu pareizi. Ja līdīsi ārā un taisīsi praidu, vai skaidrosi kādam kā un kur man pareizi kāds jādrāž, tad vairs nevajag brīnīties, kāpēc pēkšņi zobi kļūst retāki...
23.maijs 2018, 23:48 | links
 
Man patiesi simpatizēja zarazas alternatīvā doma, ''ķer un apēd papu''.
Bet, ja nopietni, joprojām te spiež uz makšķernieka apziņu, taču zvejnieki, tajā pašā Burtniekā regulāri smeļ tonnām zivju, pat ziemās liek tīklus zivju iecienītākajās ziemošanas vietās, un pēc tam apelē pie makšķernieku sirdsapziņas - glābiet! resursi iet bojā.
Mēģināsim būt vienādi, nevis vieni privileģētie, otri pareizie.
Kas tas ir? Vai tiešām zarna visiem ir par tievu lai sāktu runāt pareizās lietas, pareizās kategorijās?
23.maijs 2018, 23:35 | links
 
Tieši ta Zaraza,
nemāci citus dzīvot un Tev neteiks kurp jāiet...
tavas gudribas ko, kā vajadzetu ir pāru pārēm.. atsevišķas temas kaut ko saproti, bet visām pudelēm nevajag par korķi taisīties..

Jurcik, 23.maijs 2018, 22:55


Nu diplomātiski nepieleca... Sektants, odnako :(
Nu ta neko - ej ka Tu dirst! Runāju un runāšu ko un kā gribēšu par jebkuru tēmu, manas brīvas tiesības uz savu viedokli, tieši tā pat kā Tev...

Pārējiem - ja Jums ir viedoklis, tad izsakiet, argumentējiet, aistāviet, bet neuzspiediet citiem. Nevienu ar enģeļa spārniem un nimbu, kas pa ūdeni staigā neesmu redzējis, visi dzīvojam uz zemes un par zemi arī paliksim, ņefig domāt ka kāds ir labāks un pareizāks par citiem. Pasaule nav tikai balta un melna, nergumentēta un nekritiska attieksme ar maksimālismu "kas nav ar mums ir pret mums" ir infantīlisma pazīme, vīriem brieduma gados tas ir nožēlojami...
23.maijs 2018, 23:35 | links
 
Zarazij, nu gan Tu brauc auzās. Par C&R tiek runāts tikai kā par viennozīmīgi un bez atrunām BRĪVPRĀTĪGU lietu. Nekad un neviens nav runājis par noteikumu mainīšanu. Antropogēnā slodze uz ūdeni ir manuprāt desmitkāršojusies. Tev pašam pavīdēja doma, ka ar LM un ūdeņiem viss var aiziet kā ar medību platībām.
23.maijs 2018, 23:05 | links
 
Tieši ta Zaraza,
nemāci citus dzīvot un Tev neteiks kurp jāiet...
tavas gudribas ko, kā vajadzetu ir pāru pārēm.. atsevišķas temas kaut ko saproti, bet visām pudelēm nevajag par korķi taisīties..
23.maijs 2018, 22:55 | links
 
Zaraza, ar tādiem uzskatiem Tev vispar vajadzētu aizliegt makšķerlietas tirgot. Tur ari ir tā latviešu problēma - šausmīga tuvredzība. Es saprotu, ka mājai krīts jamaksā, bet atceries, ka esi daļēji piesūcies Latvijas zivju resursam, kurš nav neizsmeļams vai precīzāk ir jau pie kritiskās robežas. Tas pats Savage gear tēvs ir par C&R un drošvien kaunētos par taviem tekstiem te.

Jurcik, 23.maijs 2018, 21:47


Senču gudrība - nemāci citus dzīvot un Tev neteiks kurp jāiet... Un kaut ko kādam atļaut vai aizliegt vēl jo vairāk. Besī tie, kam pastāv tikai viņu viedoklis un nepareizais...

Par "kritisko robežu" lai muld kam zivju nepietiek, man nez kapēc pietiek, ar katru gadu noķeru arvien vairāk, loģiski , ka lielāko daļu atlaižu, neesmu tad ronis, tik daudz apēst nevaru. Ja netaisos apēst, vienkārši negribas vtml., tad neņemu. Rijīguma un badīguma problēma ir ne jau tajā ka pilnviedo sevi un mācās ķert zivis, bet tajā , ka ne vella neprot un mācīties negrib, tad arī grābj visu kas kustas un bļauj ka zivju nav. Zivis IR!

Savukārt veidot LV par tīri trofejzvejas lielo zvēru rezervātu par prieku garlaikotiem snobiem un viņus apkalpojošiem jēgeriem, man liekas idiotisma kalngals, vismaz publiskos ūdeņos. Privātos par savu naudu kaut mārlinus laidiet un C&R no priekšas un pakaļas.

Zivis ir resurss - rekreācijas (atpūtas) un arī pārtikas. Ja resurss pierādāmi ir noplicināts (BIOR tā neuzskata un atļautās normas nemazina), tad aizsargājam un taupam, tā arī motivējam, nevis ar kaut kādu ņunnainu C&R dabas bērnu grīn-pis-pis motivāciju, anromorfižejot, ka zivtiņai sāp un to ēst ir slikti, budisti atradušies ibio. Runa par aukstasiņu dzīvnieku ar smadzenēm zirņa lielumā!

Man pieņemamāka konecpcija ir atražošana - ķeram un ēdam cik varam , bet arī laižam klāt cik vajag. Ideālā, var pat samarķēt un noteikt, ka ņemt un ēst var, piemēram tikai 1 nemarķētu zivi, vairāk tikai marķētās - tad visiem dabīgā nārsta koncepta aizstāvjiem vair nebūs vispār kur piesipties...
23.maijs 2018, 22:33 | links
 
Slinkais [23.05.18]: Līdaka ir kāda svētā govs? Kādēļ tā māmiņu būšana neattiecās arī uz citām zivīm? Vai varbūt tomēr attiecās? Slinkums burties cauri šai piepļūtītajai tēmai.
Man gribētos teikt, ka vismazāk svēta, vēl ķecerīgāks varētu būt asaris.
23.maijs 2018, 22:21 | links
 
Līdaka ir kāda svētā govs? Kādēļ tā māmiņu būšana neattiecās arī uz citām zivīm? Vai varbūt tomēr attiecās? Slinkums burties cauri šai piepļūtītajai tēmai.
23.maijs 2018, 22:19 | links
 
Problēma jau taja, ka katrs ievelk tēmu sev izdevīgā pozīcija un karogs rokā, gatavs cīņai. Bet diskusija un pienesums 0. Tik mauc kā zirgi ar klapēm uz acīm. Abās pusēs ir tādi indivīdi, bet kā jau viss uz šīs pasaules, taisnība ir pa vidu un pelēka.
23.maijs 2018, 22:14 | links
 
Tad ironiski vajadzētu ari piedzert līdakas kumosiem Burtnieka vasaras perioda toksisko ùdeni, ja reiz tas līdakas tik ļoti garšo, tad vajag izbaudīt visas ekstras no tā ezera, kas rodas dēļ pārmērīgas līdaku un zandartu nozvejas/nomakšķerēšanas. ;)
23.maijs 2018, 22:04 | links
 
Tur ari ir tā latviešu problēma - šausmīga tuvredzība.

Jurcik, 23.maijs 2018, 21:47


Ļoti precīzi teikts:D
23.maijs 2018, 22:03 | links
 
Zaraza, ar tādiem uzskatiem Tev vispar vajadzētu aizliegt makšķerlietas tirgot. Tur ari ir tā latviešu problēma - šausmīga tuvredzība. Es saprotu, ka mājai krīts jamaksā, bet atceries, ka esi daļēji piesūcies Latvijas zivju resursam, kurš nav neizsmeļams vai precīzāk ir jau pie kritiskās robežas. Tas pats Savage gear tēvs ir par C&R un drošvien kaunētos par taviem tekstiem te.

Jurcik, 23.maijs 2018, 21:47


Laikam tāda lieta, kā ironija tev sveša :):)
23.maijs 2018, 21:54 | links
 
Poņeslas ona po kočkam, atkal pa rinķi...
Pilmēness vēl tālu, bet barda un dzejnieka poētiskā dvēsele jebkurā fāzē ģenerē mūzas dvesmu, nu tādi tie neatzītie ģēniji ir :)

Rīt no Burtnieka 99.9% man atbrauks vakariņās trīs izlasītās treknākās līdakas, pilnīgi normāla un adekvāta norma. Apēd mammu! C&C (Catch&Cook) forever! Neaizmirstam arī C&FTC (Catch&Feed The Cat)!

zaraza, 23.maijs 2018, 20:43


Tu vēl aizmirsi arī par C&FRFN (Catch&Feed Relatives, Friends and Neighbors)! Uz tā rēķina vien var vēl kādas 10 līdakas var pieskaldīt līdzņemšanai.
23.maijs 2018, 21:52 | links
 
Zaraza, ar tādiem uzskatiem Tev vispar vajadzētu aizliegt makšķerlietas tirgot. Tur ari ir tā latviešu problēma - šausmīga tuvredzība. Es saprotu, ka mājai krīts jamaksā, bet atceries, ka esi daļēji piesūcies Latvijas zivju resursam, kurš nav neizsmeļams vai precīzāk ir jau pie kritiskās robežas. Tas pats Savage gear tēvs ir par C&R un drošvien kaunētos par taviem tekstiem te.
23.maijs 2018, 21:47 | links
 
Ja jau "Atlaid mammu" var piesūkties jevropas piķim un vienu otru "alternatīvo" dīkdieni-dabasbērnu, kas ne vella citu darīt nemāk un negrib, barot , tad kapēc nevarētu to pašu figačit otrādi...

Akcija:
"Apēd mammu! Garšīgi!" Pabāžam zem latviešu tautas kultūras un nacionālās identitātes stiprināšanas, dabūjam lobiju NA, piķi no UNESCO, Kultūras ministrijas utt. Ar saukli, ka latvieši gadsimtiem ēduši līdakas, i lielas i mazas, bio-eko! Raidījumu cikls - ķeram līdakas, rādam kā humanizēt, pēc tam škērst un tīrīt, tad daļa ar zivs gatavošanu višados veidos , receptes, Mārtiņš Rītiņs un visādi citi guru dalās, komplektā lielas restorānu reklāmas (piķis!), garšvielu reklāmas (atkal piķis!) utt. Biznesa plāns pa rubli...
23.maijs 2018, 21:06 | links
 
Poņeslas ona po kočkam, atkal pa rinķi...
Pilmēness vēl tālu, bet barda un dzejnieka poētiskā dvēsele jebkurā fāzē ģenerē mūzas dvesmu, nu tādi tie neatzītie ģēniji ir :)

Rīt no Burtnieka 99.9% man atbrauks vakariņās trīs izlasītās treknākās līdakas, pilnīgi normāla un adekvāta norma. Apēd mammu! C&C (Catch&Cook) forever! Neaizmirstam arī C&FTC (Catch&Feed The Cat)!
23.maijs 2018, 20:43 | links
 
Krūmujanc, kā lai nekaunas un neņirgājas par tevi un taviem sančiem?
Tu te kādu laiku atpakaļ lielies, ka netērējot laiku bezjēdzīgām lietām. Palūkosim...
Tu man vēli nāvi, kaut arī miršu tik un tā kādreiz, līdzīgi kā tu (neaizmirsti atstāt paroli sev līdzīgam lempim, vismaz būs sajūta, ka uzvarēsi ilgāk).
Un viss tikai, pamatojoties uz to, ko par zivīm raksta zinātnieki, ko ne es, ne tu nevari ietekmēt. Un ko kā tieši copē nav nekāda labuma.

Tas ir tikpat bezjēdzīgi kā ar plēsīgo, kurš satraukti sagrūž kaut kādus izdomājumus, tad tajā burzmā izrādās, ir kāds jautājums, uz kuru neesot atbildējis. Kurš gan te lasa atbildes :)

Copēt biju šodien, vakar, aizvakar. Atlaist vai apēst ir mana darīšana. Atp.... ieties.

Akmens_Viesis, 23.maijs 2018, 20:19


Tur jau tā lieta, ka citu neko savā dzīvē neesi iemācījies, kā tikai kādu apkakāt.
Bezjēdzīga šī lieta ir tiktāl, kamēr nav nonākusi dabas sargu redzes lokā.
Būs jāsameklē kāda naudiņa un jāveido kampaņa, tad gan varēs redzēt kas notiks, un kam pakaļa svils. Gan jau dzīve rādīs, kā jārīkojas.
Bet savu imidžu manās acīs esi sabojājis, diemžēl,nelabojami. Pie tā arī paliksim.
Var tie tavi kretīni dancot cik tiem tīk, par visu tik smejos.
23.maijs 2018, 20:33 | links
 
Krūmujanc, kā lai nekaunas un neņirgājas par tevi un taviem sančiem?
Tu te kādu laiku atpakaļ lielies, ka netērējot laiku bezjēdzīgām lietām. Palūkosim...
Tu man vēli nāvi, kaut arī miršu tik un tā kādreiz, līdzīgi kā tu (neaizmirsti atstāt paroli sev līdzīgam lempim, vismaz būs sajūta, ka uzvarēsi ilgāk).
Un viss tikai, pamatojoties uz to, ko par zivīm raksta zinātnieki, ko ne es, ne tu nevari ietekmēt. Un ko kā tieši copē nav nekāda labuma.

Tas ir tikpat bezjēdzīgi kā ar plēsīgo, kurš satraukti sagrūž kaut kādus izdomājumus, tad tajā burzmā izrādās, ir kāds jautājums, uz kuru neesot atbildējis. Kurš gan te lasa atbildes :)

Copēt biju šodien, vakar, aizvakar. Atlaist vai apēst ir mana darīšana. Atp.... ieties.
23.maijs 2018, 20:19 | links
 
pelecis [23.05.18]: vispaar ķer un nolaid sektanti varētu uztaisīt savu slēgto sadaļu kaadaa geju lapā un aiz-isties nošī foruma!
Nav jau tā, ka kāds Tev spiež vērt vaļā šo sadaļu, vai tomēr spiež?
23.maijs 2018, 19:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager