ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Laižam vīri uz Berģu kanālu malu pamētāt spiningu no krasta
4.aprīlis 2018, 13:55 | links
 
Njā! Ja jau tādas lietas, tad skaidrs, ka Trampu uz otru termiņu toč neievēlēs.
31.marts 2018, 17:41 | links
 
Beidzot esam tikuši skaidrībā ar to C&R.
1. Tātad makšķernieki ķer un atlaiž - tīklinieki savāc atlaisto kopā ar, tā saucamo, piezveju. Vai makšķernieku valodā - zemmēriem. Plus vēl zemūdens mednieki, kuri reti kad šauj nelielu zivi un neatlaiž neko.
Kaut kā nav ievērots vienlīdzības un samērības princips.
2. Kā jau DSV ir pareizi norādījis uz adresi - tas ir maksas pasākums, kura iznākumā kādi iegūs zināmas naudas summas, taču ne jau visi un atlaidēji. Tāpēc jau arī šī kampaņa.
3.Tad vēl ''maigs'' psiholoģiskais spiediens, tu paturētāj esi gaļenieks, tevi pārējie nesapratīs un skatīsies ar nicinājumu, kas tagad tikai tāda norāde, bet viss jau ir attīstībā.
4. Neviena vārda netiek teikts par zivju bojāšanu, tieši lielāko zivju, īpaši, ķerot tās ar vobleriem, kur āķi viennozīmīgi nodara bojājumus žaunām, un pat nav īpaši jādomā, kas notiek, ja zivs ar vobleri un trim trijžuburniekiem mutē noraujas?
5. Līdz ar to nav nekāda pamata domāt, ka tādā veidā kaut kā ir iespējams saglabāt un uzlabot zivju resursu stāvokli iekšējās sabiedriskajās ūdenstilpnēs.
6. Tātad, ja kāds saka, ka ir patiesa vēlme saglabāt šo copes tūristu plūsmu Latvijā, nav varianta, ir strikti jānodala zvejniecība /profesionāls ienākumu avots/ iekšējos sabiedriskajos ūdeņos no makšķerēšanas. Ar to saprotu, ka zvejnieki zvejo tikai jūrā, vai savos dīķos, kur paši audzē un arī ķer zivis pārdošanai. Pārējie ūdeņi paliek makšķernieku sabiedrībai un tikai. Jo mūsu esot daudz, tā vismaz tiek apgalvots.
Var jau vēl arī akmeņiem kādus akmeņus pavalstīt, taču skaidrs, ka tiekam mazliet mānīti un virzīti ne tajā virzienā uz kuru nāktos iet. Taču pie varas mums ir tie gudrākie prāti. Un ja jau tie spēj čupām muļķību sastrādāt tad ''ko tad mēs''!
31.marts 2018, 17:05 | links
 
Eldorado, vispār jau c&r galvenā runa ir par trofejzivim. Neviens nekad neparmet ja paņem 1-2kg līdaku pārtikai.
Par lielo līdaku ņēmējiem (7-8+ kg) man gan ir diezgan skarbs viedoklis.

Jurcik, 31.marts 2018, 12:13

Trofej ta trofej, bet to taču kopumā izplata jau attiecībā uz jebko, pats teici, ka, paņemot zivi, var, maigi izsakoties, izbrīnīt publiku. Par laimi, šeit vēl nē.

Ja cilvēks var ik pārdienas izķeksēt 3 līdz 5 lidakas svarā no 6~7kg un uz augšu- tādā gadījumā piekrītu- tas ir nevajadzīgi un daudzos gadījumos (daudz presēti vai mazi ezeri) pat kaitīgi. Bet ļoti šaubos vai tik prasmīgu cilvēku Latvijā ir daudz.
Kopumā man ir tuva Grabovska pieeja, ko vinš par sevi stastījis raidījumos - zivis garšo, taču atlaiž arī daudz(jo māk noķert daudz).
31.marts 2018, 15:41 | links
 
Nevajag gan pilnībā tikai un vienīgi pārspīlēt. VISIEM nevar būt skaidrs, ka AR VARU neviens nevienam neko atlaist neliek. :)
31.marts 2018, 14:49 | links
 
Jurcik [31.03.18]: Eldorado, vispār jau c&r galvenā runa ir par trofejzivim. Neviens nekad neparmet ja paņem 1-2kg līdaku pārtikai.
Par lielo līdaku ņēmējiem (7-8+ kg) man gan ir diezgan skarbs viedoklis.
Man arī ir skarbs viedoklis par tiem, kas C&R ar vobleriem kas ir ar diviem/trim trīsžuburiem ķer ne ofsetniekiem kur viens āķis.
Tas nav tas pats, kas kustības pamatideja kā karpiniekiem, kur viss vērsts uz ,, saudzīgu vilkšanu,, un sistēmas kas zivij noraujoties nerada būtiskas traumas. Un šai gadījumā ja ķer ar šiem vobleriem, varu apgalvot, ka esat sadisti, kas aizbildinās ar cēliem mērķiem, kropļo zivis.
31.marts 2018, 13:40 | links
 
Eldorado, vispār jau c&r galvenā runa ir par trofejzivim. Neviens nekad neparmet ja paņem 1-2kg līdaku pārtikai.
Par lielo līdaku ņēmējiem (7-8+ kg) man gan ir diezgan skarbs viedoklis.
31.marts 2018, 12:13 | links
 
Beigās veidojas šī miskaste, kur pļāpātāji paši sevi pārliecina, ka viņiem ar varu kāds liek atlaist zivis.

Akmens_Viesis, 31.marts 2018, 10:22

Hmm, nevajag pārspīlēt, tas visiem skaidrs, ka AR VARU neviens nevienam neko atlaist neliek.

Es jau esmu to teicis iepriekš -mana doma joprojām ir par to, ka kaislīgākie ĶunA adepti/piekritēji apgalvo, ka neiebilst pret saprātīgu paturēšanu, katra paša tiesības, izvēle, neko neuzspiežam u.tml., bet tajā pašā laikā liek prieksā piemērus no Eiropas, kur lielā daļā gadījumu zivs paturētājs tiek uzskatīts par atpalikušo, tādējādi liekot saprast, ka tāds modelis būtu vislabākais- ka zivi paturēt nav normāli. Un visa tā "vecā skola" pret "jauno skolu" un citi mājieni par to, ka pamazām sāk attīstīties pareizā attieksme un saprašana par to, kāpēc makšķerēšana vispār ir un kam domāta. Nu tad esam godīgi un atzīstam, uz diviem krēsliem vienlaicīgi nosēdēt neizdosies.
Jā, ir mērenie ĶunA, kurus īpaši publikā nedzird, kuri pārsvarā zivis atlaiž, nu ok, kāda vaina. Viņi dara mierīgi klusi, ko dara, un netēlo cēlos.
Es esmu par dabiskumu, nav viss jāgrābj, ko tik vien noķer, tāpēc jau saprāts dots. Teiksim, noķēru šodien divi līdakas 1.2 un 1.5kg, smuki paēdām, nākamajā dienā vēl divas 1.5 katra- un mierīgi atlaižu, jo tik tikko jau zivs baudīta, kāpēc lai es viņu ņemtu? Sāta sajūtai jābūt. Esmu pret aktīvo uzskatu, ka zivi paturēt ir nenormāli(un uz to lieta bīdās). Kad copējam ar puiku, vienmēr dodu izvēli- ko darīsim ar zivtiņām? Ja viņš nolemj atlaist- nu forši, kāda vaina? Ja saka- paņemsim- nejūtu nekādu nepatiku un nesaku- zivis nav jāņem, tas nav pareizi!
31.marts 2018, 11:45 | links
 
Nu,ja.
Redz,kur var palasít:
http://www.delfi.lv/news/national/politics/zivju-fonda-atbalsta-pasakumiem-dalis-nepilnu-miljonu-eiro.d?id=49642247

Shie pashi cipari jau izsauc smaidu.Tikai tádélj cepos.
Var gadíties,ka dzívé esam forshi puikas un pat kopígi varam pamakshkerét......
31.marts 2018, 10:59 | links
 
Dsv, tas bija Delfos rakstits, ja? :)
31.marts 2018, 10:46 | links
 
Dzejas jau sheit nekádas naf......
270 000Euros izglítoshanu(lekcijas,filmas,utt.),neskaitot pári par 340 000Euros uzraudzíbai,D
Varu precízákus ciparus nosaukt,ja vajag.Tas tá..virspuséji.
Pienjemsim:
270 000Izdala ar kaut vai 30 lekcijám,kuru protams nebús tik daudz= 9 000Eu par pasákumu.
Forshi,ne.
Shie cipari runá pashi par sevi.
Es neskatos cita maká,ja nauda tiek nopelníta godígi.
Jau pieminéju,ka par vnk méles kulstíshanu,nju...
Tápéc arí esiet tik dezígi......
31.marts 2018, 10:44 | links
 
Makatanav, precīzi, Tu paķēri dziļākā saknē.

Ar tevi Tonim nav, par ko runāt, jo nevar noskaidrot, vai no Rotšildiem vai Rokfelleriem. :)

Visiem priecīgas Lieldienas.
31.marts 2018, 10:43 | links
 
Nav viegli, cilvēkam parastajam, pieņemt domu, ka kāds varētu mainīt uzvedības modeli bez priekšnieka rīkojuma, stingra likuma vai naudas. Tikai tāpēc vien, ka tā rīkoties ir labāk. Tas neko neatrisina, pasauli neglābj, nav universāla recepte, nav ideāli. Tikai un vienīgi tā ir labāk.
31.marts 2018, 10:27 | links
 
Atpazīstat rokrakstu, kungi?

Kad mēs sākām darboties, tad laikam vadošā ziņa bija, ka tūlīt likšu visiem makšķerniekiem Ventā par copi maksāt, vēl daži tagad pāvaicā - tiešām Ventspilī par brīvu?
Tagad kas? Dzejojam par Atlaid mammu naudām? Bariņš rižu lauku intelektuāļu tūlīt pārtver un pārvērš tā teikt par "realitāti ekrānā" šādas lietas.

Bet rokraksts sākās no kāda B. kunga, kurš pats, mistiskus 60 reidus ar astīti gadā pierakstījis, dreb, lai neviens nepamana. Un tā tā miskaste veidojas - kam interesē propagandēt "viss ir slikti", kam konkrētiem vārdiem iegriezt. Beigās veidojas šī miskaste, kur pļāpātāji paši sevi pārliecina, ka viņiem ar varu kāds liek atlaist zivis.
31.marts 2018, 10:22 | links
 
DSV [31.03.18]: Es sapratu,ka visu to dari par EU naudinju,ja
Haha.. ko tik tu neizdoma. Protams ka nē, jau rakatiju, ka ta bija pašiniciativa par cik lidaka ir nomineta kā šī gada zivs un lielas līdakas man ir mīļas zivis :D
31.marts 2018, 10:08 | links
 
Es sapratu,ka visu to dari par EU naudinju,ja
31.marts 2018, 09:58 | links
 
Trešdien 2 līdakas noķēru un protams atbrīvoju.. gāju uz taimiņu/lasi, bet šos nedabūju. Tā kā viss ok ;)
31.marts 2018, 09:33 | links
 
Dsv, Dabas muzeja pasakumi tak beigušie, ja tu domā tos. Brivpratigi aizgajam un parunajam. Nezinu vai būs vēl. Gribēji atnākt? :D
31.marts 2018, 09:31 | links
 
Gan jau,ka noguris no mums galjeniekiem.
Lídaku vinjam neredzét ká ausis savéjás,shiní laiká
30.marts 2018, 23:20 | links
 
Jurciks aizlaida kadu lidaku piesmiet
30.marts 2018, 23:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager