ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
nu nožēlojama ir šī 90 to gadu paaudze, vieni tirliņi ar utopiskām idejām.....
8.marts 2018, 20:10 | links
 
"Jap, reizēm ir tā, ka negribas veikala pārtiku. Zivs tomēr ir veselīgs produkts.
Tad nu doties pie upes, apvienot patīkamo ar lietderīgo - lielisks risinājums.

Tieši tā, PIETIEK PUSDIENĀM nevis diviem ledusskapjiem :D

Nepatīk, ja neķeras :)
Bet, kas kuram skaitās "ķeršanās"
Lai neizvilktu neko, ir jādara kaut kas ļoti nepareizi...
Bet protams gadās :)


Mani var nemēģināt piesaistīt kādai sektai, ne atlaidēju, ne ņēmēju.

Daru gan to, gan to. Un gan to, gan to ar prieku."
O, Abavnieks izteica precīzi manas domas! +++
8.marts 2018, 20:06 | links
 
andruxa [08.03.18]: Es noeju lejā uz upi, iemetu desmit reizes rotiņu, noķeru asarus pusdienām.
Vai braucu uz pilsētas veikalu, iztērēju naudu degvielā, un vēl pirkumā par zivi. Nerunājot par to, kur viņa ķerta, cik svaiga utt utjp...

Tas tā, Tava līmeņa truls salidzinājums. Ja tā vēlies.

Ko tagad smilkstēsi, pajolīti? :D


Nevajag krist galējībās, ne uz vienu, ne otru pusi. Ne asakas ;)

Abavnieks, 8.marts 2018, 16:53

Tiešām Latvijā ir tādas upes kur 10 reiz iemetot rotiņu saķer asarus pusdienām? ) Varbūt īsti nesapratu bet sanāk ka Jums pēc pusdienām jāiet uz upi un tas 21.gadsimtā? Un bildē izskataties jauns un veselīgs. Varbūt jāatrisina problēma lai nevajadzētu pēc pusdienām iet uz upi? Jums cope ir hobijs patīk ja arī neķeras?
Dziļdomīgi..

Jap, reizēm ir tā, ka negribas veikala pārtiku. Zivs tomēr ir veselīgs produkts.
Tad nu doties pie upes, apvienot patīkamo ar lietderīgo - lielisks risinājums.

Tieši tā, PIETIEK PUSDIENĀM nevis diviem ledusskapjiem :D

Nepatīk, ja neķeras :)
Bet, kas kuram skaitās "ķeršanās"
Lai neizvilktu neko, ir jādara kaut kas ļoti nepareizi...
Bet protams gadās :)


Mani var nemēģināt piesaistīt kādai sektai, ne atlaidēju, ne ņēmēju.

Daru gan to, gan to. Un gan to, gan to ar prieku.
8.marts 2018, 17:25 | links
 
Es noeju lejā uz upi, iemetu desmit reizes rotiņu, noķeru asarus pusdienām.
Vai braucu uz pilsētas veikalu, iztērēju naudu degvielā, un vēl pirkumā par zivi. Nerunājot par to, kur viņa ķerta, cik svaiga utt utjp...

Tas tā, Tava līmeņa truls salidzinājums. Ja tā vēlies.

Ko tagad smilkstēsi, pajolīti? :D


Nevajag krist galējībās, ne uz vienu, ne otru pusi. Ne asakas ;)

Abavnieks, 8.marts 2018, 16:53


Tiešām Latvijā ir tādas upes kur 10 reiz iemetot rotiņu saķer asarus pusdienām? ) Varbūt īsti nesapratu bet sanāk ka Jums pēc pusdienām jāiet uz upi un tas 21.gadsimtā? Un bildē izskataties jauns un veselīgs. Varbūt jāatrisina problēma lai nevajadzētu pēc pusdienām iet uz upi? Jums cope ir hobijs patīk ja arī neķeras?
8.marts 2018, 17:02 | links
 
Addd, es domaju ka Tu pats saproti, ka es butu atlaidis.
8.marts 2018, 17:00 | links
 
Andruxa, tieši tā, tie kas aizrunājas ar copi kā partikas ieguvi ir parasti slaisti un sliņķi.. sliņķim nav vecuma ierobežojums. Saņem pensiju noperk kātu un savai večiņai telo baigo apgādnieku, bet patiesība parasts sliņķis un liekulis. Butu labak slotas sējis, karotes grebis kā kaimiņu Pēteris kurš saņem tadu pašu pensiju, bet šogad par čakli piestradājot un krājot nomainīs mājai jumtu.
8.marts 2018, 16:57 | links
 
Aigarsbergs [08.03.18]: Abavnieks [9m]: Jurcik [8m]: Ja nu gadījumā kāds vel domā, ka cope nav hobijs, bet gan partikas ieguve, tad varu jus apbēdināt.. jus savā ģimene esat lielālais melis, laika zaglis un sliktăkais tēvs vai vectēvs. Jus apdalat savu ģimeni un melojiet viņiem.
Laikā kad copejat jus varat strādāt un nopelnīt 10x vairāk naudu, lai nodrošinātu ģimeni ar tăm pašăm zivim no godīgā vietējā zvejnieka, jums paliks nauda savas ģimenes labklājībai un veltīsiet laiku berniem, mazbērniem.
Esiet godīgi pret sevi un saviem tuvajiem."Godīgais zvejnieks"
No kura nopirkt zivis...
Bet makšķernieks, kurš noķer līdaku, atnes mājās..... jau kļūst negodīgs?! :D

Pats saprati, ko uzrakstīji?!
Piedod, slima suņa murgi :D Jo tālāk šo visu lasu, jo... ārprātsPajolīt, izlasi vēlreiz. Ļoti laba doma izteikta.
Ja brauc uz copi gaļas dēļ, nav vērts, ir izdevīgāki varianti.
Ja uz copi brauc hobijw dēļ, ar lomu dari ko gribi, likuma normās.
Tu man noteiksi kas un kā man ir izdevīgāk? :D nesmīdini, pajolīti :D

Es noeju lejā uz upi, iemetu desmit reizes rotiņu, noķeru asarus pusdienām.
Vai braucu uz pilsētas veikalu, iztērēju naudu degvielā, un vēl pirkumā par zivi. Nerunājot par to, kur viņa ķerta, cik svaiga utt utjp...

Tas tā, Tava līmeņa truls salidzinājums. Ja tā vēlies.

Ko tagad smilkstēsi, pajolīti? :D


Nevajag krist galējībās, ne uz vienu, ne otru pusi. Ne asakas ;)
8.marts 2018, 16:53 | links
 
Addd, jau nesen rakstju, ja zini, ka laidīsi vaļā, tad izmanto pienācīgu inventāru. Man pagajušo gad no 100 līdakām 3 bija ar asinīm. Visas atbrīvoju, jo bija vēsi laika apstākļi un ūdens.

Jurcik, 8.marts 2018, 16:10



Nevajag dot politiskas atbildes. Konkrēti, kā Jūs būtu rīkojušies noķerot šādu līdaku, atlaistu vai paturētu
Ar cieņu.
8.marts 2018, 16:53 | links
 
Es laistu vaļā jo negaršo lielas līdakas. Un man nebūtu kur likt tik daudz gaļas un nefanoju par saldētām zivīm. Kam garšo lai patur ja vienīgā zivs pa dienu un kauns atgriezties pie sievas tukšām rokām )

andruxa, 8.marts 2018, 16:02


Labdien!
Paldies par skaidru, ne demagoģisku, un tiešu atbildi.

Ar cieņu.
8.marts 2018, 16:48 | links
 
"Godīgais zvejnieks"
No kura nopirkt zivis...
Bet makšķernieks, kurš noķer līdaku, atnes mājās..... jau kļūst negodīgs?! :D

Pats saprati, ko uzrakstīji?!
Piedod, slima suņa murgi :D Jo tālāk šo visu lasu, jo... ārprāts
Abavnieks, 8.marts 2018, 16:40


Manuprāt tas bija tēmēts tiem kuri copi neuzskata par hobiju bet tikai pārtikas sagādi. Un tad nav vērts tērēt savu laiku nīkstot ar kātu rokās jo to laiku lietderīgāk izmantot strādājot. Bet Jurcik izlaida vienu apstākli. To ka tieši bezdarbnieki un slaisti izmanto copi kā iespēju paēst un vēl notirgot slepeni virsnormu. Domāju tikai tāpēc šeit tiek lauzti šķēpi.
8.marts 2018, 16:48 | links
 
Abavnieks [08.03.18]: Jurcik [8m]: Ja nu gadījumā kāds vel domā, ka cope nav hobijs, bet gan partikas ieguve, tad varu jus apbēdināt.. jus savā ģimene esat lielālais melis, laika zaglis un sliktăkais tēvs vai vectēvs. Jus apdalat savu ģimeni un melojiet viņiem.
Laikā kad copejat jus varat strādāt un nopelnīt 10x vairāk naudu, lai nodrošinātu ģimeni ar tăm pašăm zivim no godīgā vietējā zvejnieka, jums paliks nauda savas ģimenes labklājībai un veltīsiet laiku berniem, mazbērniem.
Esiet godīgi pret sevi un saviem tuvajiem."Godīgais zvejnieks"
No kura nopirkt zivis...
Bet makšķernieks, kurš noķer līdaku, atnes mājās..... jau kļūst negodīgs?! :D

Pats saprati, ko uzrakstīji?!
Piedod, slima suņa murgi :D Jo tālāk šo visu lasu, jo... ārprāts
Pajolīt, izlasi vēlreiz. Ļoti laba doma izteikta.
Ja brauc uz copi gaļas dēļ, nav vērts, ir izdevīgāki varianti.
Ja uz copi brauc hobijw dēļ, ar lomu dari ko gribi, likuma normās.
8.marts 2018, 16:45 | links
 
Ja viennozīmīgi skaidrs, ka zivs nav dzīvotāja loģiski būtu paturēt. Un uzreiz jautājums par inventāru. Ja zemmērs - kā tu viņu atlaidīsi?

Makatanav, 8.marts 2018, 15:47


Labdien!
Paldies par skaidru, ne demagoģisku, un tiešu atbildi.
Inventārs standarta, mans mērķis ir zivi noķert.
Par zemmēru, viennozīmīgi atlaistu kā to nosaka MN, protams pēc iespējas saudzīgāk.
Cik nu žēl tās nebūtu, visu atbildību par šīs zivs dzīvību ir noteicis likumdevējs.
Ar cieņu
8.marts 2018, 16:44 | links
 
Abavniek, ņemam par piemēru.. un es nerakstu , ka nevar nest majās :D rakstu par to kā citi te liekuļo. Ņemiet nesiet un ēdiet. Kur problēma?
8.marts 2018, 16:43 | links
 
Jurcik [08.03.18]: Ja nu gadījumā kāds vel domā, ka cope nav hobijs, bet gan partikas ieguve, tad varu jus apbēdināt.. jus savā ģimene esat lielālais melis, laika zaglis un sliktăkais tēvs vai vectēvs. Jus apdalat savu ģimeni un melojiet viņiem.
Laikā kad copejat jus varat strādāt un nopelnīt 10x vairāk naudu, lai nodrošinātu ģimeni ar tăm pašăm zivim no godīgā vietējā zvejnieka, jums paliks nauda savas ģimenes labklājībai un veltīsiet laiku berniem, mazbērniem.
Esiet godīgi pret sevi un saviem tuvajiem.
"Godīgais zvejnieks"
No kura nopirkt zivis...
Bet makšķernieks, kurš noķer līdaku, atnes mājās..... jau kļūst negodīgs?! :D

Pats saprati, ko uzrakstīji?!
Piedod, slima suņa murgi :D Jo tālāk šo visu lasu, jo... ārprāts
8.marts 2018, 16:40 | links
 
krumujancis [08.03.18]: Krumjanci, tad kad tavu tekstu parkopeju, tad saki, ka nespēju domāt. :D Diez ko tu par sevi domā... :))
Bus labāk, ja tu te nerakstīsi vispār savas muļķības. Nav tava tēma.

Jurcik, 8.marts 2018, 16:06

Būtu labi, ja man neieteiktu, ko darīt vai nedarīt. Pagaidām vēl esmu spējīgs to pietiekoši labi saprast pats. Tā ka nevajag... tēlot pārgudro.
Tad tev piekabinās ,, dauņa zīmolu,,!
:DDD
8.marts 2018, 16:40 | links
 
Ja nu gadījumā kāds vel domā, ka cope nav hobijs, bet gan partikas ieguve, tad varu jus apbēdināt.. jus savā ģimene esat lielālais melis, laika zaglis un sliktăkais tēvs vai vectēvs. Jus apdalat savu ģimeni un melojiet viņiem.
Laikā kad copejat jus varat strādāt un nopelnīt 10x vairāk naudu, lai nodrošinātu ģimeni ar tăm pašăm zivim no godīgā vietējā zvejnieka, jums paliks nauda savas ģimenes labklājībai un veltīsiet laiku berniem, mazbērniem.
Esiet godīgi pret sevi un saviem tuvajiem.
8.marts 2018, 16:35 | links
 
Ja kāds nav spējīgs tik tālu aizdomāties, tad padalīšos tieši ar savu rīcību labas copes, razdāčas, laikā.
Man nekad nav bijis problēmu noķert tik daudz zivju, cik gribu, gandrīz nevienā copes reizē tajos ūdeņos, uz kuriem vairāk vai mazāk pastāvīgi braucu makšķerēt.
Tad, kad esmu noķēris iecerēto mēra zivju skaitu, vienkārši nomainu copes inventāru, un pāreju uz mazāka izmēra zivju ķeršanu, piemēram, asaru, kuru lielāko tiesu var laist atpakaļ nenodarot īpašu kaitējumu resursiem. Pat tad, ja kāds no tiem saslimst, vai pat iet bojā, jo tiek apēsts vienalga.
Un NEKAD neturpinu ķert mammas, lai tās bučotu un atlaistu!

krumujancis, 8.marts 2018, 16:08


Kāpēc Jūs domājat ka šāda rīcība ir pareizāka? Arī asaru skaits pēdējos gados samazinās augot mikrodžiga popularitātei. Un ne visiem patīk asarus dzenāt. Ezeros spiningoju tikai līdakas un zandartus. Mājās vedu 1-2 zivis atkarībā no izmēra un vairāk man nevajag. Parasti sāku spiningot agri no rīta pirms saules un ļoti bieži savu paturamo lomu noķeru dažās stundās. Gadās arī pusstundā. Bet man patīk spiningot vismaz 6-8 stundas līdz pusdienlaikam. Esmu ceļā un laivas nomā un licencē ieguldījis vismaz 30 eur. Un man Jūsu kategorisko uzskatu dēļ jābeidz copi un atpūtu pēc 1-2 stundām? Es iesaku būt tolerantiem pret citu vēlmēm. Cope ir hobijs, ne asakas!
8.marts 2018, 16:23 | links
 
Jebkuras diskusijas pamatā ir pietiekams kultūras līmenis, kas ietver arī spēju uzklausīt un izvairīšanās piedēvēt oponentam pārspīlētus viedokļus, kurus pēc tam paši var apkarot. Garām. Piemēram, tāds krumujancis - muld, muld, bet es nemaz katru atlaisto zivi nebučoju. Tikai atsevišķas, īpaši glītiņas.

Ja nopietni, atlaist var arī asiņainu zivi, zivs nekāpj krastā nomirt un kļūst kādam par barību. Bet inventārs un prasmes arī liecina par kultūras līmeni un to, kam gatavojas.
Man ir arī rads, kurš visu stiepj mājās un baro vistas. Tas ir katra copmaņa lēmums.

Par ko ir vērts runāt un piedomāt, ir nianses. piemēram, cik smukas bildes liekam. piemēram, vai vienmēr vajag bildi. vasarā ar + 20 alatas arī vienu kadru var neizdzīvot.

Vai par mačiem - atkārtošos varbūt, bet vismaz aizaugošos ezeros noteikti, kur tāpat plēsēju daudzums ir nepietiekams, ir tiešām tumsonība rīkot "gaļas mačus". Manuprāt. Tad ir jādomā arī, kā to kompensēt. Sametas un ielaiž pēc tam līdaku mazuļus, piemēram.
8.marts 2018, 16:22 | links
 
Krumjanci, tu asarus vari ķert un atlaist, bet mēs līdakas nevaram.. kur vel lielāka liekulības paraugstunda :))

Tu mums te noradi kā jāmakšķere, ko mēs drikstam un ko nē... tev par sevi nedaudz kauns nav? Liels vīrs, bet lien te kasīties kā mazs bērns!
8.marts 2018, 16:16 | links
 
Krumjanci, tad kad tavu tekstu parkopeju, tad saki, ka nespēju domāt. :D Diez ko tu par sevi domā... :))
Bus labāk, ja tu te nerakstīsi vispār savas muļķības. Nav tava tēma.

Jurcik, 8.marts 2018, 16:06


Būtu labi, ja man neieteiktu, ko darīt vai nedarīt. Pagaidām vēl esmu spējīgs to pietiekoši labi saprast pats. Tā ka nevajag... tēlot pārgudro.
8.marts 2018, 16:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager