ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Tikai bez muldēšanas. Vulgaris brauc tikai, kad sagribas uzēst zivi? Muljkjiibas. Brauc copeet, kad briivs laiks.
C&r brauc copeet taapat, kad briivs laiks.
Vieni patur, otri atlaizj. Pat pienjemot, ka atlaistaas zivis stipri savainotas un daljeeji apmirst, taapat matemaatiski tas ir mazaak nekaa standart makskernieka nokertaas apeestaas un izkakaataas.
Duriki, pamaacaaties matemaatik..
7.marts 2018, 22:36 | links
 
Nu gejiem ari nevar iestastit kad vinjs nav normals..bet tapat sludinas un taisa spraitus ..tapat ka paris buchotaji,kas izliekas par paargudriem
7.marts 2018, 22:32 | links
 
Šo palasot, rodas iespaids, ka C&R ir homoseksuāļi, kuri kautko mēģina ieviest, reāli darot pāri zivij, ķerot lieguma zivi, zemmēra zivi, ar domu "es palaižu to vaļā"- tā viss ticamāk neizdzīvo! Es piemēram neeju ķert aizliegto zivi - piemēram: ar DP vai Mandulu Zandarta lieguma laikā...un nav jāuztraucas par izdzīvošanu, tas pats ar foreli utt

RaitisO, 7.marts 2018, 22:10


Es arī netramdu zaļo, zandartu un meženi lieguma laikā, un ? Tie kas ir nopietni forelisti ,zina daudz labāk un vairāk nekā tev uz papīra uzskricelēts, tici man.
7.marts 2018, 22:32 | links
 
Es savukārt nesaprotu kas tie par ambāļiem kuri uzdodas par copmaņiem bet ņerkst kaut ko par zivju spīdzināsanu, sadismu. Nu ok dumjai blondīnītei vegānei to var piedot, bet vecim kurš makšķerē, piebeidz dzīvu radību un apēd ? Kaut kādi mazvērtības kompleksi ? Vislielākais zivju slaktiņš nārsta laikā notiek kā reiz no tiem kuri vispār nevienu zivi neatlaiž, nav tiem ne mēru, ne skaita un svara ierobežojumu, ne apetītes zuduma. Ejiet mutes brūķetāji un cīnīties, dariet kaut ko, apstaigājiet savas ūdenskrātuves un likvidejiet ūdu simtus. Velciet murdus ārā, krāmējiet pa ķobi tiem kas vairāks reizes stiepj uz mašīnu pilnas kules. Redz lašveidīgo copmaņi tiem nepārtraukti nospiež vienigo smadzeņu rievu.
7.marts 2018, 22:29 | links
 
Atlaid mammu ietvaros 2017 gadā tika noķertas 2gb atlaista līdakas. Vienu no tām es noķeru. Pirms tam to bija noķēris Inguss Goltiņš ar kuru biju viena laivā. 3 menešu laikā līdaka bija smuki pastiepusies par nepilnu 1cm un pieņemusies svarā.
Tie kas dara, tiem viss notiek.

Jurcik, 7.marts 2018, 16:10

Var jau fleitēt, bet nu ar mēru gan.
Ja jau galīgi laiž zēni sviestā, tad klusēt būtu grēks.
Neviens nezina, cik daudz zivju tiek inficētas ar kādu no zivju slimībām caur āķu traumu vietām un cik no tām aiziet bojā tāpat, vai tiek apēstas kā slimas.
Protams, dažas jau paliek dzīvas, tad tās tikai ķersim, bučosim, un laidīsim atpakaļ un atkal ķersim, ja murdenieki jau nebūs savākuši.
Cik gan jābūt jocīgam, lai kaut ko tādu reklamētu.
7.marts 2018, 22:25 | links
 
Adzika [07.03.18]: Viñiem jau tas nepielec..un vel sevi pa parakiem gudrinirkiem slavina
Jep, tā arī ir C&R homoseksuālis noķer 3 zemmēra, 3 mēra un visas atlaiž - iespējams izdzīvo 2-vas no visām. Tradicionālais noķer NEliegumā 1-2, paņem un aizbrauc mājā...
7.marts 2018, 22:21 | links
 
Cik neaptestam vaig but lai ietu traumet zivis un ķert ,ja vinju nevajag un nevar lietot uztura ...čist izliekas kad nestav jums vairak uz sievietem
7.marts 2018, 22:20 | links
 
RaitisO [07.03.18]: Šo palasot, rodas iespaids, ka C&R ir homoseksuāļi, kuri kautko mēģina ieviest, reāli darot pāri zivij, ķerot lieguma zivi, zemmēra zivi, ar domu "es palaižu to vaļā"- tā viss ticamāk neizdzīvo! Es piemēram neeju ķert aizliegto zivi - piemēram: ar DP vai Mandulu Zandarta lieguma laikā...un nav jāuztraucas par izdzīvošanu, tas pats ar foreli utt
Viñiem jau tas nepielec..un vel sevi pa parakiem gudrinirkiem slavina
7.marts 2018, 22:16 | links
 
Šo palasot, rodas iespaids, ka C&R ir homoseksuāļi, kuri kautko mēģina ieviest, reāli darot pāri zivij, ķerot lieguma zivi, zemmēra zivi, ar domu "es palaižu to vaļā"- tā viss ticamāk neizdzīvo! Es piemēram neeju ķert aizliegto zivi - piemēram: ar DP vai Mandulu Zandarta lieguma laikā...un nav jāuztraucas par izdzīvošanu, tas pats ar foreli utt
7.marts 2018, 22:10 | links
 
Docents [07.03.18]: Tjipa dur autiņiem / svešiem/ riepas? Vai arī kā VVD blogā, komentos par ūdām pēc 1.marta ar uzsaukumu : bez tiesībām aiztikt/ likvidēt/ svešas ūdas/ īpašumu,kas arī ir kā vainas pierādījums, ja ierodas inspektori, bet nav ko sodīt, jo sulla jau tās nolikvidējis. :DDD
Vai tas neatgādina - boļševiku darbības tā teikt : bez suda i sļedstvija.
:DDDD
Tas tā pat kā solīt visiem internetā pa muti, bet pašam atrauties. :D

Tavā zupasbļodā Sullitis arī iečurājis? Normāls pipars izklausās atšķirībā no Tevis zemmēru mocītāj. :)
7.marts 2018, 21:22 | links
 
(kā jau marģerīši&opusumi izteicās, noķer 5 līdakas, aizstiep uz autiņu, un nāc atpakaļ tālāk kāst), kādu dien tiks pamatīgi apcirpta vai pat likvidēta.

Nu jā Sulla - Opusums bija baigais tipiņš, zēl, ka viņa šeit nav, Tev laikam viņš pietrūkst ?
7.marts 2018, 20:16 | links
 
Tu mani nesaprati.Nejau atļautais paturamais skaits ir galvenais.Vairāk par divām nekad nēesmu ņēmis.Jums diemžēl tagad nav nekādu objektīvu datu par foreļu populāciju.Stāsti par noķēru atlaidu un atkal noķēru,ir subjektīvi,diemžēl.Ķerus atšķirībā no jums,irbes ir skaitijis.

Kirsis6666, 7.marts 2018, 17:56


Kam tev " objektīvi dati" ? Ko ar tiem iesāksi ? Posmos kur agrāk varēja tikt pie 3-5 forelēniem (dažāda kalibra), pašlaik ir no 0-1 forelēnam. Katrā upītē ir savs bēdu stāsts un " objektīvie dati ".Saudzīgi atlaistu foreli varēsi ķert arī nākamreiz (ja mācēsi atlaist ). Šad tad vasarā, intereses pēc ,apsekoju divas "izvarotas" upītes, lai saprastu ,vai maz kāda dzīvība palikusi. Ķeru sev tīkamā veidā ,izmantojot mākslīgo ēsmu uz miniatūra ofsetāķa ar mikro atkarpi, zini, zivīte turpina augt tālāk pēc noķeršanas, tas ir pierādījies vairākkārt sev zināmās vietās ( liels akmens, čakārnis, bedre utt.). Ar šo zivīti neaizraujos, bet saudzīgi atlaista un ķerta ar mazāk traumējošiem āķiem (vēlams vienžubura, bez atskabargas), tā izdzīvos.
7.marts 2018, 19:49 | links
 
Iedomājaties arī tādu situāciju,ka VARAM pasūta pētijumu pasaules bankai vai piem grinpiisam par forelēm.Pēc divu gadu pētīšanas un 200k apgūšanas MN tiek papildināts:aizliegts iegūt strauta foreles cauru gadu.
7.marts 2018, 18:44 | links
 
Sulla [07.03.18]: Jums diemžēl tagad nav nekādu objektīvu datu par foreļu populāciju.
Kirsis6666, 7.marts 2018, 17:56

Tad kuram būs tie objektīvie dati ? Kurš 15 gadus vairs neforelē vai tomēr tiem kuri vismaz katru nedēļas nogali staigā pa foreļupēm ? Pie mazajām upēm notiek pietiekami daudz visādu cūcību un pārsvarā tikai forelētāji tās ievēro, ziņo par pārkāpumiem vai pašrocīgi likvidē.
Man noteikti nebūs.sorry.Bet jums visiem esošajiem forelistiem arī tādu nav.Jums nav standartizēts pētnieciskais process.Atskaites nevienam nesniedzat un ziņojumus ar nerakstat.A drazas un mēslus es tāpat ,reizēm, garām braucot uzmest aci upei,savācu.Tas gan nav pārāk bieži.
7.marts 2018, 18:37 | links
 
Sulla [07.03.18]: Jums diemžēl tagad nav nekādu objektīvu datu par foreļu populāciju.
Kirsis6666, 7.marts 2018, 17:56

Tad kuram būs tie objektīvie dati ? Kurš 15 gadus vairs neforelē vai tomēr tiem kuri vismaz katru nedēļas nogali staigā pa foreļupēm ? Pie mazajām upēm notiek pietiekami daudz visādu cūcību un pārsvarā tikai forelētāji tās ievēro, ziņo par pārkāpumiem vai pašrocīgi likvidē.
Tjipa dur autiņiem / svešiem/ riepas? Vai arī kā VVD blogā, komentos par ūdām pēc 1.marta ar uzsaukumu : bez tiesībām aiztikt/ likvidēt/ svešas ūdas/ īpašumu,kas arī ir kā vainas pierādījums, ja ierodas inspektori, bet nav ko sodīt, jo sulla jau tās nolikvidējis. :DDD
Vai tas neatgādina - boļševiku darbības tā teikt : bez suda i sļedstvija.
:DDDD
7.marts 2018, 18:30 | links
 
Par līdakām arī nav nekādu datu.Diemžēl.Ir tikai pieaudzis lomā paturamais izmērs.Kāpēc-to spēs izskaidrot tikai mn bīdītāji/lēmēji.Un tas jau ir tas trakākais,ka ne vienam no MN punktiem apakšā nav nekāda zinātniskā pamatojuma.Ir tikai dažu pieņēmumi,ka tā vajag(protams ar izplūkšanos).Vai sliktākajā gadijumā ir atstāti padomju laika punkti vai normas.
Man ar interesē kapēc paturamās līdakas vienà brīdī izauga par 5cm,savukārt līņi par 5cm saruka.Var kāds paskaidrot?
7.marts 2018, 18:30 | links
 
Jums diemžēl tagad nav nekādu objektīvu datu par foreļu populāciju.
Kirsis6666, 7.marts 2018, 17:56


Tad kuram būs tie objektīvie dati ? Kurš 15 gadus vairs neforelē vai tomēr tiem kuri vismaz katru nedēļas nogali staigā pa foreļupēm ? Pie mazajām upēm notiek pietiekami daudz visādu cūcību un pārsvarā tikai forelētāji tās ievēro, ziņo par pārkāpumiem vai pašrocīgi likvidē.
7.marts 2018, 18:16 | links
 
BassPlanet [07.03.18]: Kirsis6666 [12m]: Tu mani nesaprati.Nejau atļautais paturamais skaits ir galvenais.Vairāk par divām nekad nēesmu ņēmis.Jums diemžēl tagad nav nekādu objektīvu datu par foreļu populāciju.Stāsti par noķēru atlaidu un atkal noķēru,ir subjektīvi,diemžēl.Ķerus atšķirībā no jums,irbes ir skaitijis.Viss pie mums ir uz izmiršanas robežas,ari visiem tik mīļāa līdakas normalos izmeros ir ļoti maz salidzinot ar skandinavu bagatību-te katram pašam sev ir jauzdot jautājums-kāpēc?
Vismaz zinam sākumu : 2012.gada izmaiņas MN, par tiesībām ķert, bet nepaturēt tā teikt - ķert prieka pēc, pofig kas ar zivi pēc tam notiek.
7.marts 2018, 18:14 | links
 
Es pilnīgi mierīgi varu šogad atsākt forelēšanas pasākumu,taču es to nedarīšu aiz cieņas pret šo zivi!Aicinu pievienoties pasākumam.Un beidzot arī kautko saskaitīt.Forelisti.
7.marts 2018, 18:08 | links
 
Kirsis6666 [07.03.18]: Tu mani nesaprati.Nejau atļautais paturamais skaits ir galvenais.Vairāk par divām nekad nēesmu ņēmis.Jums diemžēl tagad nav nekādu objektīvu datu par foreļu populāciju.Stāsti par noķēru atlaidu un atkal noķēru,ir subjektīvi,diemžēl.Ķerus atšķirībā no jums,irbes ir skaitijis.
Viss pie mums ir uz izmiršanas robežas,ari visiem tik mīļāa līdakas normalos izmeros ir ļoti maz salidzinot ar skandinavu bagatību-te katram pašam sev ir jauzdot jautājums-kāpēc?
7.marts 2018, 18:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager