ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Tu mani nesaprati.Nejau atļautais paturamais skaits ir galvenais.Vairāk par divām nekad nēesmu ņēmis.Jums diemžēl tagad nav nekādu objektīvu datu par foreļu populāciju.Stāsti par noķēru atlaidu un atkal noķēru,ir subjektīvi,diemžēl.Ķerus atšķirībā no jums,irbes ir skaitijis.
7.marts 2018, 17:56 | links
 
Strautenej gaļa stingraka un man garšo labak..un mana upēs dzivo strautenes un varaviksnenes pa naktim kjeras
7.marts 2018, 17:54 | links
 
Tie kas nav forelisti,nesaprot kas ir foreļošana,bet paspīdēt ar savām prāta spējām gan grib!
7.marts 2018, 17:54 | links
 
Nu re ķirsi, pats jau atbildēji kāpēc neizproti visu mūsdienu LV forelistu vēlmi turpināt copēt foreles. Jo tev forele ir gaļa, ja neļauj likumīgi paturēt vairāk par 1 gab tad tā vairs nav interesanta un nu copē ko citu. Bet vairumam forelētāju kurus pazīstu tā cope tomēr ir sirdslieta. Ne tkai foreļmaizīte pie konjaka glāzes bet viss kompleksi, mazās upes, iemīļotais inventārs, un satikties arī ar pašām forelēm, dzīvām ;) Arī totāls liegums paturēt foreles netraucēs man forelēt, un domāju arī daudziem citiem forelētājiem kuri jau sen visas atlaiž.
Tā ka ķirsi nu nevajag tik ietiepīgi censties izprast neizprotamo, ir tak dīķi nu visās malās ar varavīksnenēm kur var dušu otvesķi un saķert lērumu gaļas. Starp citu pateicoties tiem foreļdīķiem tiek noņemta nevajadzīgā spriedze un presings no upēm, daudzi nu saprātīgi izvēlas vieglāko un likumīgāko ceļu uz foreļmaizēm ;)
7.marts 2018, 17:40 | links
 
Jā un te vēl teksts kāpēc c&r piekopēji nevar būt par norādītājiem vai soģiem pārējiem copmaņiem:https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vide-un-dzivnieki/desmit-gadu-laika-latvija-dramatiski-sarucis-mezirbju-skaits.a270457/.Izbaudiet kungi.
7.marts 2018, 17:33 | links
 
Es gribēju teikt,ja ir atļauts paturēt vienu,tad labāk šīs nemaz neķert.Jums protams ir cita versija.Tā arī turpiniet.Tad jau arī sarkanā grāmata drīz būs(jocīgi ka tādi experti vai zivju ķeršanas intelektuāļi,zivju aizsardzības kontekstā izmanto vārdu kopu sarkanā grāmata.Reku jums lai atslābinātos no forelēm un pārējām blēņām:http://m.la.lv/latvija-patenteta-ierice-urina-savaksanai-suniem/
7.marts 2018, 17:20 | links
 
Kas Jums to pateicis, ka beigtas zivis uzpeld ar vēderu uz augšu. Par piemēru ieliku asara līki, kuru noķēru ar voblera lāpstu 6.5 metru dziļumā Stropu ezerā.
Ar cieņu.
addd, 7.marts 2018, 16:47


Ir staigāts pa foreļupēm ? Bezjēdzīgi salīdzināt ar ezeriem, kur redzamība parasti ne vairāk par metru, un kuriem videjais dziļums tomēr ir virs tā metra un mēs vienkārsi neredzam cik tad zivis beigtas guļ uz grunts. Foreļupēs viss ir savādāk, sekls, pārsvarā dzidrs ūdens, un copējot brien pa ūdeni. Jebkuru zivju līķi ļoti viegli pamanīt. Man videji pa sezonu trāpās kādas pāris beigtas foreles. Pārsvarā tas ir populārās nopresingotās upēs kur daudz staigā iesācēji, kuri vēl nav pielocījuši atkarpes un nemaz nemāk atlaist foreli to nesatraumējot. Tie līķīši tad pārsvarā arī ir zemmēriņi, kurus saņurca pa rokām, izlauž žokļus mēģinot izkabināt trijžuburi ar atskabargām. Bet gadās arī ka visu vasaru nostaigāju un nevienu beigtu nemanu, jo aktīvā neforelētāju staigāšana pa mazupēm jau garām (pavasara bums kad pie upēm sastopami arī "universāļi").
7.marts 2018, 17:00 | links
 
BassPlanet [07.03.18]: BassPlanet [13m]: es ar gadus 15 atpakaļ pārtraucu tramdīt vietējo strauta foreli,Likums teica ,ka ir jāsaudzē.A ko ta jūs dariet?Smieklīgi tas viss ir.Arī par naktšnorēm
nelegālajām runājot.Nevarat tās zivis neķert ?Vai kas ,vajag apliecinājumu,ka superkruts volvo īpašnieks.?Dabas draugs ibio?
Jūs nēesat patiesi!

Kirsis6666, 7.marts 2018, 16:14

Pastāsti Man-kur tad tas patiesums ir?Tak izvēlies citu mērķa zivi,ja šī suga ir saudzējama.Kur problēma?

Kirsis6666, 7.marts 2018, 16:32

Es visas zivis saudzēju,arī 2kg vai 10 kg līdakas.Kur es minēju ka man ir problēma?
Nu tu tak nebāzies virsū tiem, kas ielikuši ar ,, beigtu trofeju,, komentāros - gaļinieks!
Par to te tā viena bēda, otra ka foreļotāju interesēs pamainīti tika MN ar vairākiem formulējumiem. Kuru rezultātā šie ir ,, ar dzīvi apmierināti,, bet vairumam šīs izmaiņas rada problēmas/ arī inspektoriem/ ķerot un pa krūmiem meklējot negodprātīgo C&R ,, lomus,,.
7.marts 2018, 16:54 | links
 
Protams ka izdzivo zivis un ar tādu pašu apetīti ari pēcāk ēd.Man ir ar ko salidzināt,gan mūsu ūdeņu bagātību,gan citu valstu ūdeņu bagātību,pats apzināti cenšos veikt novērojumus,ta ka C&R strādā,sezona es vidēji 4-5 dienas no nedēļas pavadu copē un noķeru daudz, un kaut kā nēsmu rezējis to, ka nākamajā dienā tajā pašā upē zivju līķi peldētu ar vēderu gaisā.

BassPlanet, 7.marts 2018, 16:18

noķeru daudz, un kaut kā nēsmu rezējis to, ka nākamajā dienā tajā pašā upē zivju līķi peldētu ar vēderu gaisā.

BassPlanet, 7.marts 2018, 16:18


Kas Jums to pateicis, ka beigtas zivis uzpeld ar vēderu uz augšu. Par piemēru ieliku asara līki, kuru noķēru ar voblera lāpstu 6.5 metru dziļumā Stropu ezerā.
Ar cieņu.
7.marts 2018, 16:47 | links
 
[quote=520560]
7.marts 2018, 16:43 | links
 
Tak izvēlies citu mērķa zivi,ja šī suga ir saudzējama.Kur problēma?
Kirsis6666, 7.marts 2018, 16:32


Galvenā problēma ir agresivitātē, ar kādu daži mēģina uztiept savu aplamo viedokli, un mēģināt noteikt ko kuram būtu jāķer un kā. Forele Latvijā nav ne Sarkanajā grāmata ne uz izmiršanas robežas. Tā spēj ļoti labi pielāgoties un izdzīvot. Nevajag tikai sagandēt foreļupes un ķert tās ēšanai masveidā. Tad viss būs ok. Es pats esmu vairākkart piedzīvojis kā foreles veiksmīgi atgriežas iepriekš gaļenieku izsistos posmos.
7.marts 2018, 16:39 | links
 
BassPlanet [13m]: es ar gadus 15 atpakaļ pārtraucu tramdīt vietējo strauta foreli,Likums teica ,ka ir jāsaudzē.A ko ta jūs dariet?Smieklīgi tas viss ir.Arī par naktšnorēm
nelegālajām runājot.Nevarat tās zivis neķert ?Vai kas ,vajag apliecinājumu,ka superkruts volvo īpašnieks.?Dabas draugs ibio?
Jūs nēesat patiesi!

Kirsis6666, 7.marts 2018, 16:14

Pastāsti Man-kur tad tas patiesums ir?Tak izvēlies citu mērķa zivi,ja šī suga ir saudzējama.Kur problēma?

Kirsis6666, 7.marts 2018, 16:32


Es visas zivis saudzēju,arī 2kg vai 10 kg līdakas.Kur es minēju ka man ir problēma?
7.marts 2018, 16:35 | links
 
Pa tēmu - tiem kas bļauj ka viss nospragst pēc atlaišanas un ka tagad nabadziņam būs jāķer zivs, kas savu nevainību zaudējusi uz cita copmaņā āķa,man jūs žēl patiesi,kas ta domā.Mana pieredze rāda pretējo daudzu apgalvojumiem,jo es jau gadiem atlaižu 98% noķerto zivju,gan lielas līdakas,gan lielas foreles.Par līdakam nezināšu teikt,tas ķeru tikai skandināvijas valstīs un C&R, bet foreļoju pa LV upēm daudz.Ir upes,vai posmi kur pēdējos gados nesmu redzējis nevienu pēdu-ta tad es tur viens copēju pumpainās un lielākos eksemplārus parasti nobildēju no viena sāna,lai pēcāk varētu salīdzināt foreles punktojumu,piemēram pagājušajā gadā viena savā upīte vienu 52.cm foreli noķēru divas reizes un atlaidu,pēdejo reiz kad tajā posmā biju spetebra sākumā,to pašu foreli redzēju,atnāca līdz kājām meģinot sagrābt šūpiņu,bet šūpiņa āķis bija ap auklu sameties un zivs attiecīgi nevarēja uzsēsties,pēcāk vairāk tajā upes posā nelīdu dēļ tā apsvēruma ka tuvojas nārsts.Galavardā gribu piebilst ka tas nav pirmais gadījums kad vienu un to pašu eksemplāru noķeru un atlaižu,parasti savas upes piefiksēju tādā veidā eksemplārus virs 45.cm.TĀ KA MUĻĶĪBAS IR KA ZIVIS NOSPRĀGS!ES par C&R, bet saudzīgu.

BassPlanet, 7.marts 2018, 15:56


Varu līdzīgi apgalvot par sapalu , ja labi pameklēšu tad atradīšu 3 bildes , kur viens un tas pats sapals ir noķerts 2015/16/17 gadā ( augšējā lūpa deformēta bija kādreiz tam , tāpēc šo atpazīt katru gadu ir ir vieglāk par vieglu :) . Šogad ar cerība viņu atrast.
7.marts 2018, 16:33 | links
 
BassPlanet [07.03.18]: es ar gadus 15 atpakaļ pārtraucu tramdīt vietējo strauta foreli,Likums teica ,ka ir jāsaudzē.A ko ta jūs dariet?Smieklīgi tas viss ir.Arī par naktšnorēm
nelegālajām runājot.Nevarat tās zivis neķert ?Vai kas ,vajag apliecinājumu,ka superkruts volvo īpašnieks.?Dabas draugs ibio?
Jūs nēesat patiesi!

Kirsis6666, 7.marts 2018, 16:14

Pastāsti Man-kur tad tas patiesums ir?
Tak izvēlies citu mērķa zivi,ja šī suga ir saudzējama.Kur problēma?
7.marts 2018, 16:32 | links
 
Nu skaidrs ka pret C&R visaktīvāk aģitē vienas dienas uzdzīvotāji, kuriem sauklis "šodien labi paēdis nevēlas domāt par rītdienu" , jebšu "nekad neatlaid zivi kuru kāds cits var noķert un apēst". Un aģitē, ārdās fantazējot pekstiņus jo pamatīgi nobažījušies ka šodienas visatļautība, tā lielā maļina, haļava kad var kāst cik vēderā un saldētavā salien (kā jau marģerīši&opusumi izteicās, noķer 5 līdakas, aizstiep uz autiņu, un nāc atpakaļ tālāk kāst), kādu dien tiks pamatīgi apcirpta vai pat likvidēta.

Sulla, 7.marts 2018, 16:25


Tā ir mūsu valsts lielāka problēma-viendienīši-pie tam visos sabiedrības slāņos viņi ir,netakarīgi no turības vai citiem labklājibas aspektiem.
7.marts 2018, 16:29 | links
 
Nu skaidrs ka pret C&R visaktīvāk aģitē vienas dienas uzdzīvotāji, kuriem sauklis "šodien labi paēdis nevēlas domāt par rītdienu" , jebšu "nekad neatlaid zivi kuru kāds cits var noķert un apēst". Un aģitē, ārdās fantazējot pekstiņus jo pamatīgi nobažījušies ka šodienas visatļautība, tā lielā maļina, haļava kad var kāst cik vēderā un saldētavā salien (kā jau marģerīši&opusumi izteicās, noķer 5 līdakas, aizstiep uz autiņu, un nāc atpakaļ tālāk kāst), kādu dien tiks pamatīgi apcirpta vai pat likvidēta.
7.marts 2018, 16:25 | links
 
es ar gadus 15 atpakaļ pārtraucu tramdīt vietējo strauta foreli,Likums teica ,ka ir jāsaudzē.A ko ta jūs dariet?Smieklīgi tas viss ir.Arī par naktšnorēm
nelegālajām runājot.Nevarat tās zivis neķert ?Vai kas ,vajag apliecinājumu,ka superkruts volvo īpašnieks.?Dabas draugs ibio?
Jūs nēesat patiesi!

Kirsis6666, 7.marts 2018, 16:14


Pastāsti Man-kur tad tas patiesums ir?
7.marts 2018, 16:20 | links
 
Ejot uz līdakam ļoti svarīgi ir izmantot pienācīgus rīkus, tapec mēs ari izmantojam resnas auklas, resnas pavadas. Nepieļaujam, ka ilgi jaizvada līdaka vai partrukst maneklis. Ātri ķeselē, atkabinam, foto un atpakaļ stihijā.
Tie kas ar mikro vai light kātiem vazā 30min un ņurca pa laivu vai zāli nav nekadi C&R piekritēji.
7.marts 2018, 16:19 | links
 
Atlaid mammu ietvaros 2017 gadā tika noķertas 2gb atlaista līdakas. Vienu no tām es noķeru. Pirms tam to bija noķēris Inguss Goltiņš ar kuru biju viena laivā. 3 menešu laikā līdaka bija smuki pastiepusies par nepilnu 1cm un pieņemusies svarā.
Tie kas dara, tiem viss notiek.

Jurcik, 7.marts 2018, 16:10


Protams ka izdzivo zivis un ar tādu pašu apetīti ari pēcāk ēd.Man ir ar ko salidzināt,gan mūsu ūdeņu bagātību,gan citu valstu ūdeņu bagātību,pats apzināti cenšos veikt novērojumus,ta ka C&R strādā,sezona es vidēji 4-5 dienas no nedēļas pavadu copē un noķeru daudz, un kaut kā nēsmu rezējis to, ka nākamajā dienā tajā pašā upē zivju līķi peldētu ar vēderu gaisā.
7.marts 2018, 16:18 | links
 
es ar gadus 15 atpakaļ pārtraucu tramdīt vietējo strauta foreli,Likums teica ,ka ir jāsaudzē.A ko ta jūs dariet?Smieklīgi tas viss ir.Arī par naktšnorēm
nelegālajām runājot.Nevarat tās zivis neķert ?Vai kas ,vajag apliecinājumu,ka superkruts volvo īpašnieks.?Dabas draugs ibio?
Jūs nēesat patiesi!
7.marts 2018, 16:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager