Ko es daru nepareizi?

Sveiki visiem! Jau kuro dienu mēģinu Gaujā noķert līdaku, vai kādu citu plēsēju, bet bez rezultātiem. Spiningošanā esmu palielam jauniņais. Aizpagājušajā gadā sanāca izvilkt foreli un līdaku. Pieņemu tā bija tikai iesācēja veiksme. Kas varētu būt pie vainas tam, ka neķerās? Tas ka nemāku? Pa karstu laiks? Ne tajā brīdī braucu uz copi? Vizuļi nav piemēroti? Kādus ieteikumus Jūs varētu man dot šajā lietā. Toties milzīgas gliemenes gan man sanāk izvilkt, to gan es protu.. Makšķerēju Gaujā - Cēsīs.
27.maijs 2018, 15:34 | links
 
Varbūt tu copē kur naz zivju?
27.maijs 2018, 17:26 | links
 
Pie vainas varētu būt tas ka nemāki vai pa karstu laiks vai ne tajā brīdī brauc uz copi, vai izuļi nav piemēroti. Varbūt tur vispār zivju nav. Tas ka izvelc gliemenes ir labi, bet pamēģini vilkt ar pārtraukumiem. Vispār ja neķeras tad vajag kaut ko pamainīt.
27.maijs 2018, 17:43 | links
 
uzrakstiju tev vestuli

Sveiki visiem! Jau kuro dienu mēģinu Gaujā noķert līdaku, vai kādu citu plēsēju, bet bez rezultātiem. Spiningošanā esmu palielam jauniņais. Aizpagājušajā gadā sanāca izvilkt foreli un līdaku. Pieņemu tā bija tikai iesācēja veiksme. Kas varētu būt pie vainas tam, ka neķerās? Tas ka nemāku? Pa karstu laiks? Ne tajā brīdī braucu uz copi? Vizuļi nav piemēroti? Kādus ieteikumus Jūs varētu man dot šajā lietā. Toties milzīgas gliemenes gan man sanāk izvilkt, to gan es protu.. Makšķerēju Gaujā - Cēsīs.

krisisslv, 27.maijs 2018, 15:34
27.maijs 2018, 18:30 | links
 
Tas vizulis ir jamet gauja nevis krasta un pec iespejas biezak ..ta jau rezultati ar neizpaliks
27.maijs 2018, 19:33 | links
 
Tas vizulis ir jamet gauja nevis krasta un pec iespejas biezak ..ta jau rezultati ar neizpaliks

Jurasasaris, 27.maijs 2018, 19:33


Tiešām? Bāc, ko es bez tevis tagad darītu, visi priekštati par zivīm krastā ir mainijušies, sasodīts!
27.maijs 2018, 19:37 | links
 
Pie vainas varētu būt tas ka nemāki vai pa karstu laiks vai ne tajā brīdī brauc uz copi, vai izuļi nav piemēroti. Varbūt tur vispār zivju nav. Tas ka izvelc gliemenes ir labi, bet pamēģini vilkt ar pārtraukumiem. Vispār ja neķeras tad vajag kaut ko pamainīt.

fishmafia, 27.maijs 2018, 17:43


Pašus vizuļus jau pamainu, kad ilgu laiku mētāju vienu un to pašu. Sākot ar rotiņiem un aizejot līdz gumijzivij. Vobleru gan man nav, rīt doma iet un nopirkt pārīti to.
27.maijs 2018, 19:39 | links
 
krisisslv [27.05.18]: Pie vainas varētu būt tas ka nemāki vai pa karstu laiks vai ne tajā brīdī brauc uz copi, vai izuļi nav piemēroti. Varbūt tur vispār zivju nav. Tas ka izvelc gliemenes ir labi, bet pamēģini vilkt ar pārtraukumiem. Vispār ja neķeras tad vajag kaut ko pamainīt.

fishmafia, 27.maijs 2018, 17:43

Pašus vizuļus jau pamainu, kad ilgu laiku mētāju vienu un to pašu. Sākot ar rotiņiem un aizejot līdz gumijzivij. Vobleru gan man nav, rīt doma iet un nopirkt pārīti to.
Labāk netērē naudu vobleriem ja nav attiecīgs kāts kas var izspēlēt. Mazos voblerus protams var bet droši ka tas pats rotiņš būs rezultatīvāks sākumā, kamēr mētā uz "čuju". Labāk nopērc dažādus rotiņus, kādu vidējā izmēra šūpi un vienk mētā lēnām ietinot - ietīšanas ātrumu piemeklē attiecīgajam dziļumam.
27.maijs 2018, 20:15 | links
 
Pirmais likums,-zivi nevar noķert tur kur tās nav.
Otrais likums -ja zivej nav ēstgriba,to ir jāierosina mainot ēsmas un padošanas stilu.
Trešais likums,-ņuham un poņai ir jābūt...
Ceturtais likums,-kad ieņem ,parasti tā lieta aiziret...:)
27.maijs 2018, 20:43 | links
 
krisisslv [27.05.18]: Sveiki visiem! Jau kuro dienu mēģinu Gaujā noķert līdaku, vai kādu citu plēsēju, bet bez rezultātiem. Spiningošanā esmu palielam jauniņais. Aizpagājušajā gadā sanāca izvilkt foreli un līdaku. Pieņemu tā bija tikai iesācēja veiksme. Kas varētu būt pie vainas tam, ka neķerās? Tas ka nemāku? Pa karstu laiks? Ne tajā brīdī braucu uz copi? Vizuļi nav piemēroti? Kādus ieteikumus Jūs varētu man dot šajā lietā. Toties milzīgas gliemenes gan man sanāk izvilkt, to gan es protu.. Makšķerēju Gaujā - Cēsīs.
Sestdien Gaujā pie krasta divi zemmeri, svētdien nekā. Bet to var redzēt vai pa ūdeni kāds medī vai nē, sestdien visā ūpē zivis lēkāja, svētdien klusums..
28.maijs 2018, 06:44 | links
 

Biju vakar līdz Gaujai peldēties nogājis, makšķere protams līdzi. 7 metieni , divi līdacēni, + divas copes. Dienas vidus. Vieta bildē redzama kur šams sēdēja. Tad nu tavs uzdevums ir ,ja ne pa čakārni nodot, tad pēc iespējas tuvāk gar to novilkt, ja to izdari, zive tava. Voblerīts un rotiņš te maz ko var darīt...
28.maijs 2018, 07:23 | links
 
Sveiki visiem! Jau kuro dienu mēģinu Gaujā noķert līdaku, vai kādu citu plēsēju, Kādus ieteikumus Jūs varētu man dot šajā lietā. Toties milzīgas gliemenes gan man sanāk izvilkt, to gan es protu.. Makšķerēju Gaujā - Cēsīs.

krisisslv, 27.maijs 2018, 15:34


Pamēģini ar veco labo metodi, kāts, ņevas spole, 0.6 monofilais striķis, parasta bleķa karote.
Varu derēt ka rezultāti būs.
28.maijs 2018, 08:30 | links
 

Aptuveni šādi štrumi tev vajadzīgi, kā pamanīji, viss ir uz ofsetāķa karināts, varēsi drošāk darboties un mazāk norausi. Jo dziļāka bedre, vairāk čakārņu- lielāka zive. :) Ne asakas !
28.maijs 2018, 08:34 | links
 
Man jau liekas, ka plēsēju spiningošanā svarīgas ir 3 lietas - vieta, vieta un vieta. Mānekļi, spēle, tas jau ir otršķirīgi. Līdaka ir slēpņa plēsējs, kas nepeld apkārt ēdienu meklēdams, kā baltās zivis, vai asari, bet sēž un gaida. Līdz ar to ir loģiski jāpadomā, kur viņa var slēpties. Apkārt viņas aktīvi peld labi ja 1 no 100 dienām - un to tad sauc par žoru un to redz ļoti labi, jo visiem ir baigie lomi. Upē, straumes vidū, līdaku tu nenoķersi nekad. Tās pārsvarā ir atstraumēs, pie kokiem, bedrēs, līcīšos ar mērenāku straumi utt. Par efektivitāti runājot - ja nav bail noraut, manuprāt, par rotiņu labāk neviens māneklis plēsējus neprovocē - to ņem pilnīgi visi, ja tas nonāk viņu redzeslaukā. Gumijām ar ofsetāķi ir viena baigā nelaime - uz āķa būs katra 5 cope, jo ļoti daudz ir tukšo, kas rezultējas sabojātā gumijā. Ja ir vobleris ar 3 super asiem āķiem, tad parasti realizētas ir 9 no 10 copēm.
28.maijs 2018, 09:09 | links
 
Man jau liekas, ka plēsēju spiningošanā svarīgas ir 3 lietas - vieta, vieta un vieta. Mānekļi, spēle, tas jau ir otršķirīgi. Līdaka ir slēpņa plēsējs, kas nepeld apkārt ēdienu meklēdams, kā baltās zivis, vai asari, bet sēž un gaida. Līdz ar to ir loģiski jāpadomā, kur viņa var slēpties. Apkārt viņas aktīvi peld labi ja 1 no 100 dienām - un to tad sauc par žoru un to redz ļoti labi, jo visiem ir baigie lomi. Upē, straumes vidū, līdaku tu nenoķersi nekad. Tās pārsvarā ir atstraumēs, pie kokiem, bedrēs, līcīšos ar mērenāku straumi utt. Par efektivitāti runājot - ja nav bail noraut, manuprāt, par rotiņu labāk neviens māneklis plēsējus neprovocē - to ņem pilnīgi visi, ja tas nonāk viņu redzeslaukā. Gumijām ar ofsetāķi ir viena baigā nelaime - uz āķa būs katra 5 cope, jo ļoti daudz ir tukšo, kas rezultējas sabojātā gumijā. Ja ir vobleris ar 3 super asiem āķiem, tad parasti realizētas ir 9 no 10 copēm.
28.maijs 2018, 09:09 | links
 
Par ofsetāķu efektivitāti, brītiņu atpakaļ izrunājām ar foruma biedru Kuti, viņam, līdzīgi kā man, rezultivitāte ir augstāka kā reizi uz ofseta...,pat bij salīdzinājuši ar kolēģi vienā laivā, identiskiem kātiņiem, aukliņām...

Gaujā līdaku, asari var noķert vienmēr, tik jātrāpa viņu mājiņā, vai gar lodziņu jānovelk..., var jau meiģināt ar rotiņu, veiksmi !:)
28.maijs 2018, 09:20 | links
 
Skutan, ka tad ir ar tām realizētajām copēm ar ofsetāķi, tieši līdakām? Cik ir krastā/laivā pret copēm? Asarim ir mīksta mute - tur tā lieta ar līdaku nav salīdzināma.

Par ofsetāķu efektivitāti, brītiņu atpakaļ izrunājām ar foruma biedru Kuti, viņam, līdzīgi kā man, rezultivitāte ir augstāka kā reizi uz ofseta...,pat bij salīdzinājuši ar kolēģi vienā laivā, identiskiem kātiņiem, aukliņām...

Gaujā līdaku, asari var noķert vienmēr, tik jātrāpa viņu mājiņā, vai gar lodziņu jānovelk..., var jau meiģināt ar rotiņu, veiksmi !:)

skutans, 28.maijs 2018, 09:20
28.maijs 2018, 09:40 | links
 
Skutan, ka tad ir ar tām realizētajām copēm ar ofsetāķi, tieši līdakām? Cik ir krastā/laivā pret copēm? Asarim ir mīksta mute - tur tā lieta ar līdaku nav salīdzināma.

Par ofsetāķu efektivitāti, brītiņu atpakaļ izrunājām ar foruma biedru Kuti, viņam, līdzīgi kā man, rezultivitāte ir augstāka kā reizi uz ofseta...,pat bij salīdzinājuši ar kolēģi vienā laivā, identiskiem kātiņiem, aukliņām...

Gaujā līdaku, asari var noķert vienmēr, tik jātrāpa viņu mājiņā, vai gar lodziņu jānovelk..., var jau meiģināt ar rotiņu, veiksmi !:)

skutans, 28.maijs 2018, 09:20

aaaa9, 28.maijs 2018, 09:40


Atrodi vietu, iemet, sagaidi copi, piecērt un vēlāk nokabini, atlaid, vai paturi šmoram. Man nu jāsāk domāt, cik būs norāvušās copējot Gaujā šogad jau otro reizi no laivas, un reizi no krasta. Varbūt 10% , ja velkot redzu, nav mērs, maziņa, tad neiespringstu, ļauju norauties. Tā kaut kā...
28.maijs 2018, 09:48 | links
 
Skutan- tajā bildē gumijzivei ar ļurasti esi piekabinājis neierastu (manuprāt) svinu gumijas zivtiņai..
Pastāsti, kāda doma šādai sistēmai? kā tiek strādāts ar šādu?
Var jau būt ka večiem liekas nekas īpašs, vnk neesmu tādu redzējis :)
28.maijs 2018, 10:05 | links
 
Pastāsti, kāda doma šādai sistēmai? kā tiek strādāts ar šādu?
Var jau būt ka večiem liekas nekas īpašs, vnk neesmu tādu redzējis :)

bio-r, 28.maijs 2018, 10:05[/quote]

Saucas tas JigRig.
It ka izdomajuši japāņi.Krievi jau to sen izmanto.
Karina tā kā bildē,tad izmanto rinķīšus.Brīva interpretācija.
Vieglāk izvilkt caur akmeņiem,čakārņiem.Dabū pie grunts,kas ir svarīgi.Ir vēl priekšrocības.
Paskati krievu Youtubes,tur viss būs.
28.maijs 2018, 11:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager