. LIELOS ūdeņos un makšķernieki to NEVAR izdarīt.
basks, 30.decembris 2018, 11:35
Par kādiem tieši Lielajiem ūdeņiem iet runa?
Par Daugavu,kuros posmos tā "raža jānovāc"???
Vai par maz vēl???
Tikai ne uz mūsu rēķina.
Parēķini kaut vai cik iegulda makšķernieks un cik zvejnieks.
LT aizliedza,Alūksnē aziliedza tīklus.Rezultāts ir redzams,bet tomēr atrodas tādi,kas joprojām tam netic,jocīgi
DSV, 30.decembris 2018, 16:30[/quote]
Es jau teicu, kas ir lielie ūdeņi - Daugavas ūdenskrātuves un lielie ezeri, kas nav pie pilsētām.
..un nekautrēšos atkārtot, ka raža ir jānovāc, jo pusgadsimtu garā makšķernieka, ne zvejnieka, pieredze man ļauj izdarīt secinājumu, ka pie ūdeņiem neko nevar atlikt un ietaupīt. Līdzība ir ar sēnēm: ir laiks, kad tās ir un ir laiks kad to nav. Faktori, kas to ietekmē lielākoties ir ārpus cilvēka darbības. Nevar noliegt, ka var pārzvejot, var pārmakšķerēt un noplicināt resursus. Taču lielākoties zivju konkrētā tilpnē ir tik cik tur to var konkrētā vietā un apstākļos var būt. Ekoloģijas pamatprincips.
Par to rēķinu uz kura notiek resursu ieguve arī ir skaidrs, ka vai nu vienai vai otrai grupai par labu. Lieta tāda, ka manuprāt, pašlaik ir trausls līdzsvars un makšķernieki nav abižoti.
Uz Alūksnes ezeru ir liels makšķernieku presings un skaidrs, ka tīkli tur lieki. Līdzīgi ir ar visiem Pierīgas ezeriem un citiem ezeriem blakus pilsētām. - Pieļauju, ka ir vēl vietas kur tīkli pārlieku spiež uz makškerēm, bet tad to konkrēti jālabo, bet ne ar "cirvi un no pleca".
Kurš var izskaidrot kā bija un tagad ir LT, lai padalās ar jnfo!
Mums citu zemju ūdeņu pieredze ir jāstudē, bet jāpieņem gan ļoti kritiski. Nu, nav te Somija, kur ūdeņu vairāk kā zemes, nav te trekni pabarotā Vācija, kur zivis makšķerē garlaicības mākti. Taču te nav arī Krievija, kur faktiski dara ko grib un viņi to var atļauties.
30.decembris 2018, 17:49 | links