Foreles

Mušotāji iet uz leju, spiningotāji uz augšu. Spiningojot iet uz leju var, bet ja iet pa krastu. Vai arī liela upe kā Ogre.
28.augusts 2016, 20:56 | links
 
Tas vidzemes ZA..

dziva, 28.augusts 2016, 20:09


Nav ne vainas iet uz leju pa straumi (vienkāršāk izpildīties) , upē gan centos mazāk kāpt, bet tas nu laiciņu atpakaļ ,gadus 10it šīs vairs tā īpaši netramdu.
28.augusts 2016, 20:22 | links
 
Tas vidzemes ZA..
28.augusts 2016, 20:09 | links
 
Sveiki vīri!!Šodien savā mīļajā upes posmā pastaigāju pāris stundas.Daudz mazo alatiņu un forelēnu,nekā nopietna...Tas tā,bet izbrīnija fakts,ka pirmoreiz šogad satiku divus copmaņus..Pēc runas var saprast,ka nav vietējie...un pēc ekipējuma un inventāra spriežot nopietni vīri,bet tas,ka viņi nāca pa straumi uz leju,tas gan nav saprotams...Man liekas diezgan neprofesionāli.....varbūt es maldos..Kā varat to komentēt..Man ar to arī cope beidzās...
28.augusts 2016, 20:09 | links
 
Daudz un lielas zivis nevar izaugt bez barības.Ir apstākļi kas to veicina,dzīves telpa un mūža ilgums.Tās nav Virgupītes par kurām Tu runā.

sermuksis, 28.augusts 2016, 15:40


LV apstākļos 45cm var mierīgi izaugt 5km garā strautā kas ir atdalīts no pārējās upju pasaules ar mazu dzirnavdīķi.
28.augusts 2016, 15:58 | links
 
Protams ka mūsu platuma grādos trijniece izaug ātrāk nekā ziemeļos, barības vairāk un ziemas īsākas, galvenais lai tik ūdens pietiek vasarā un nesakarst virs 20. Bet tā kā mums to gaļas kārotāju ir tik daudz pat uz vienu upi tad izredzes saniegt kaut 2kg ir gauži mazas.

Sulla, 28.augusts 2016, 15:28


varbūt LV maksķerniekam vidējam nevajag tās trijnieces, ir labi ar 35niecēm un reizēm kādai lielākai. Līdz 3kg izmēram LV upēs ir jāizaug morāli un garīgi....
28.augusts 2016, 15:55 | links
 
Daudz un lielas zivis nevar izaugt bez barības.Ir apstākļi kas to veicina,dzīves telpa un mūža ilgums.Tās nav Virgupītes par kurām Tu runā.
28.augusts 2016, 15:40 | links
 
Yuuhuu, nav mana pieredze diža, bet, piedod, Tu esi diletants. MM šitā negvelž. Garie kāti un aukla ir specifisks makšķerēšanas veids, ko sauc par čehu nimfošanu, kas neprasa metienu vispār, bet arī tur ir nepieciešams inventārs un iemaņas. Vispār paskaties pats. Materiāla ir pietiekoši. Paskaties arī čempionātu video. Sāc ar ābeci. Punkts.

SHrimp, 26.augusts 2016, 21:32


Es mušoju jau vairāk kā 10 gadus, un vari man nestāstīt par kkādu čeheni. Ninfošana ir zemākais mušotāju slānis, un tā viņš ir visā pasaulē

yuuhuu, 26.augusts 2016, 22:06[/quote]

Piedod, bet pa 10 gadiem bija jāiemācās, ka pareizi ir- niMfa un niMfošana.
28.augusts 2016, 15:38 | links
 
Protams ka mūsu platuma grādos trijniece izaug ātrāk nekā ziemeļos, barības vairāk un ziemas īsākas, galvenais lai tik ūdens pietiek vasarā un nesakarst virs 20. Bet tā kā mums to gaļas kārotāju ir tik daudz pat uz vienu upi tad izredzes saniegt kaut 2kg ir gauži mazas. Lielai forelei ideālākās upes ir tādas kā Gauja, Salaca un Venta, un pa laikam tajās ar noķer kukaiņus, domāju daudzi vienkārši nodomā ka taimiņi. Tik īpaši karstās vasarās udens tomēr sasilst virs 22 un tas jau forelei nepatīk. Hesu un dzirnavu dīķos ar izaug labi lopiņi, kaut vai savulaik slavenās Vaives 2-3kg foreles.
28.augusts 2016, 15:28 | links
 
eMK,lai izaugtu trijniece,ar bučošanu būs daudz par maz.
Ir vajadzīgi apstākli,vēss ūdens un barību bagātas ziemošanas vietas.Pie mums lielais bieži izaug pateicoties uzpludinājumiem,mātes upei vai jūrai,retāk purvainajos upes posmos.

sermuksis, 28.augusts 2016, 12:04


tur kur izaug trijnieces ūdens ir vēss un ledains, ziemas ļoti garas un ar barību nabadzīgi ūdeņi.
28.augusts 2016, 15:14 | links
 
eMK,lai izaugtu trijniece,ar bučošanu būs daudz par maz.
Ir vajadzīgi apstākli,vēss ūdens un barību bagātas ziemošanas vietas.Pie mums lielais bieži izaug pateicoties uzpludinājumiem,mātes upei vai jūrai,retāk purvainajos upes posmos.
Trijniecei lielākas izredzes ir izaugt un tikt noķertai slēgtā upes posmā,tas ir virs uzpludinājuma,kura auģšpusē ir saglabājusies samērā liela foreļu populācija.
28.augusts 2016, 12:04 | links
 
Pats uz forelēm noskrienu tad kad gribās kādu apēst. Gadās pa "zakiduškai", vai vairākām iznīcināt. Tā kā ne tikai "izvirtušie" forelisti pie vainas.
28.augusts 2016, 10:44 | links
 
Man ir viens jautajums:Ja jau tik slikta situacija ar foreleem alatam LV upelees(goda kodeksi ir padomaa),tad vienkarsji taas partraukt sheit kjert,filmeet,bucjot atkal kjert.Vienkarsji braukt shiis kjert uz citaam valstiim.Emka teica ieprieksj,ka trijniece esot bezcers ieksj LV.Ño foreles viedoklja padomaajiet-kaada te mieriiga dziive ,Ja gar upi visaadi p... vazaajas

Kirsis6666, 28.augusts 2016, 10:29


Par to jau arī ir raidījums, ka mēs varētu arī LV noķert trijnieci, ja attieksme būtu - noķer un atlaid. Un filmēšana, bučošana, kā izskies, ir solis uz šīs attieksmes veidošanu.
Atkārtošos jau en-to reizi- es, personīgi, esmu par saprātīgu makšķerēšanu. Respektīvi, 90-95% laižu vaļā, bet pēc apstākļiem kādu zivtiņu arī paņemu.
28.augusts 2016, 10:42 | links
 
Man ir viens jautajums:Ja jau tik slikta situacija ar foreleem alatam LV upelees(goda kodeksi ir padomaa),tad vienkarsji taas partraukt sheit kjert,filmeet,bucjot atkal kjert.Vienkarsji braukt shiis kjert uz citaam valstiim.Emka teica ieprieksj,ka trijniece esot bezcers ieksj LV.Ño foreles viedoklja padomaajiet-kaada te mieriiga dziive ,Ja gar upi visaadi p... vazaajas
28.augusts 2016, 10:29 | links
 
Nomad, protams, ka visas šīs lietas ir svarīgas. Īpaši- piemeklēt mānekli attiecīgajai situācijai. Tad, kad neizdodās atrast īsto, tad sāc aizdomāties par niansēm.
Var vnk pateikt- nu nebija copes. Var censties izprast, ko līdz galam neizdarīji pareizi, jo arī pilnīgā bezcopē var zivi dabūt :) Tās sākās tās nianšu drāšanas :)
28.augusts 2016, 09:54 | links
 
Nomad tev taisnība .Var arī uzlikt sievas auskaru ,pielikt āķi un ar noķersi. Bet no otras puses nepiekrītu - kā tad izskaidrot ka citu rotiņu ķer uzreiz bet citam milimetra attālumā seko līdz un tik pabaksta.
p,s, šodien gāja labi . Vienu mēru dabūju.
27.augusts 2016, 18:43 | links
 
Foreļu spiningošanā māneklim vairumā gadījumu ir pakārtota loma.

Svarīgākais ir vieta, kā tu tai pieej, metiena pozīcijas izvēle.
Nākošais svarīgākais ir iemetiena punkts un mānekļa vadīšana.
Vēl nedaudz ar intuīciju jāsaprot zivs garastāvoklis (aktīvs, pasīvs, pofig) un kur tās apmēram ir (varētu būt)

Var mierīgi mētāt ar 2nr rotiņu (daži to dara ar Nr4) ar lapiņu kādā no pamatkrāsām (varš, zelts, sudrabs) aglia parasto vai longu pēc gaumes un tikt pie cienījamiem lomiem.
27.augusts 2016, 17:01 | links
 
Sveicināti.
Vēlējos sevi izmeiģināt "foreļošanā" , viss inventārs līdzpus ir nokomplektēts un drīz pārvācos uz dzīvi Valmierā. Varbūt būtu kāds labsirdis, kurš varētu nedaudz iepazīstināt ar to kultūru un ieteikt kādu upīti , no kuras varētu aizsākt šo nodarbi. Protams gaidīšu PM
27.augusts 2016, 12:29 | links
 
Divās dienās pacopēts dažādos LR reģionos. Trešdien ZA no 12.00-16.00. Ļoooti smuka upe (7 gadus nebiju bijis), vietas perfektas, bet mēra foreles klusēja, vien sīko bataljons, iespējams pa karstu dienas vidū.
Piektdien DA - apgaita bišku vēlāk - no 16.00.-20.00., cope tomēr izteikti pavērās no 19.00., varbūt sakritība, bet kaut kā tāds konstatējums šoreiz radās..
27.augusts 2016, 03:20 | links
 
Yuuhuu, nav mana pieredze diža, bet, piedod, Tu esi diletants. MM šitā negvelž. Garie kāti un aukla ir specifisks makšķerēšanas veids, ko sauc par čehu nimfošanu, kas neprasa metienu vispār, bet arī tur ir nepieciešams inventārs un iemaņas. Vispār paskaties pats. Materiāla ir pietiekoši. Paskaties arī čempionātu video. Sāc ar ābeci. Punkts.

SHrimp, 26.augusts 2016, 21:32


Es mušoju jau vairāk kā 10 gadus, un vari man nestāstīt par kkādu čeheni. Ninfošana ir zemākais mušotāju slānis, un tā viņš ir visā pasaulē

yuuhuu, 26.augusts 2016, 22:06[/quote]

Jācīnās te ar visādiem ar 10 gadu pieredzi un neprasmi atšķirt čehu nimfošanu no makšķerēšanas ar nimfu :) Angļu gids Avon upē sāk ar sauso mušu un vēlāk pāriet uz klasisko fazāna astes nimfiņu (laiks no 9:24). Viņš izpilda klasisko gaisa metienu no sāna, izmantojot dubulto pievilcienu. Es mazajos ūdeņos izmantoju ūdens enkuru metienus. Bet Tu jau noteikti to visu zini un vēl vairāk ar 10 gadu pieredzi. Nu gan viss. Es off. Rīt jāceļas :) Lai Tev jaukas brīvdienas!

https://www.youtube.com/watch?v=XKb43H94h4k

čehu nimfošana:
https://www.youtube.com/watch?v=lut8JoQ5sCY
26.augusts 2016, 22:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager