Foreles

Sveiki! Vēlējos uzzināt vai varbūt kāds kas vairāk zin var apgaismot mani vienā jautājumā. Esmu dzirdējis, ka šobrīdējos laikos pie forelēm iespējams tikt tikai Gaujā un tās pietekās. Mans jautājums - Vai tā ir patiesība? Un ja nē vai foreles ir iespējams arī noķert vairāk uz Latvijas rietumu pusi?

DGK, 12.jūnijs 2023, 00:14


Nepaslinko, bet izlasi "Makšķerēšanas noteikumus" un Tev viss taps skaidrs. Tālāk, jau pēc paša iniciatīvas. Atrod tas, kas meklē! Veiksmi Tev un "Ne asakas!".
12.jūnijs 2023, 18:56 | links
 
Sveiki! Vēlējos uzzināt vai varbūt kāds kas vairāk zin var apgaismot mani vienā jautājumā. Esmu dzirdējis, ka šobrīdējos laikos pie forelēm iespējams tikt tikai Gaujā un tās pietekās. Mans jautājums - Vai tā ir patiesība? Un ja nē vai foreles ir iespējams arī noķert vairāk uz Latvijas rietumu pusi?

DGK, 12.jūnijs 2023, 00:14
12.jūnijs 2023, 18:53 | links
 
Sveiki! Vēlējos uzzināt vai varbūt kāds kas vairāk zin var apgaismot mani vienā jautājumā. Esmu dzirdējis, ka šobrīdējos laikos pie forelēm iespējams tikt tikai Gaujā un tās pietekās. Mans jautājums - Vai tā ir patiesība? Un ja nē vai foreles ir iespējams arī noķert vairāk uz Latvijas rietumu pusi?
12.jūnijs 2023, 00:14 | links
 
Aizmirsu piebilst, ka mūsu bāleliņi atņēma upi visai tautai vienas ģimenes labklājības dēļ, kuru, Jūs zināit visi...

reho, 18.novembris 2022, 21:03

Nerausties puis!
ja zini un esi pārliecināts, ka tā ir - nebaidies nosaukt lietas īstajos vārdos! Es un daudzi mēs nezinām kuru upi un kurš sačakarēja. Arī tie "bāleliņi" mums nav zināmi. Mēs vecie buki jau sen gaidām, ka jaunie kaut ko izdarīs. Tagad ir jūsu laiks! Dariet labāk par tiem kuri darīja nepareizi!- Dibiniet biedrības, lobējiet likumprojektus. Izgaismojiet problēmas! SNIEDZIET RISINĀJUMUS> Tad nekādi bāleliņi nenozags jums jūsu upi! Uz priekšu!
Mēs pastāvēsim malā. Tas ko mēs vecie forelisti jau izdarījām būs vēsturē. Un mēs izdarījām. pateicoties tādiem spurainiem kādi savulaik mēs bijām - tagad ir upju saraksts, kur nevar būvēt HESus. Ejiet tālāk -jauciet nost jau izbūvētos!
19.novembris 2022, 10:22 | links
 
Aizmirsu piebilst, ka mūsu bāleliņi atņēma upi visai tautai vienas ģimenes labklājības dēļ, kuru, Jūs zināit visi...
18.novembris 2022, 21:03 | links
 
To ko normāli makšķernieki izņem (1-3) zivis gadā neko neizsaka, taču patstāvīgais lauksaimnieku presings un aizsargjoslu likuma debīlisma pamata ir novedis par daudzu upju pārvēršanos par grāvjiem, kuros ūdeņa ir ļoti maz (arī lauksaimnieku laukiem), tas ir, aizsargjoslā drīkst izcirst baltalksni, varbūt kāds domāja, ka gar upēm aug ntikai ozoli..... Rezultāts ir tāads, ka piemēram Pelava Aizkraukles novadā ir pārvērtusies par grāvi, un tas pats draud arī Pērsei, jo šinī reģionā arī mednieki nav naski uz invazīvās sugas bebru izskaušanu, kuri pārvērš mūsu upes dīķos un mežus izkaltušos stumbeņos. Ļoti gribētos sadzirdēt dzirdīgas ausis, un sanākt kopā risināt šo
LIELO problēmu,
P.S. Igaunijā jau drīz nebūs neviena dambja uz upēm.
18.novembris 2022, 20:43 | links
 
Starp citu beidzot iekustējās mazo un pilnīgi bezjēdzīgo hesu/dambju nojaukšana, bijām šajā ziņā visatpalikušākie starp kaimiņvalstīm. Daudzas upes uzelpos, īpaši tās kurām aizsprosti katru dienu rausta līmeni pa pārdesmit cm.
28.oktobris 2022, 21:41 | links
 
Rezultāta arī nebūs, kamēr būs mazie hesi, lauku miglošana, arī intensīva mežu izciršanu un daudz kas cits, un līdz ar to forele drīz būs jāieraksta sarkanajā grāmatā

Bebrs, 28.oktobris 2022, 21:17


Jā tas viss pamatīgi bojā foreļu dzīvotnes, bet ne katastrofāli. Piemēram vietām UK visi šie nelabvēlīgie faktori pastāv ilgstošāk un lielākos apjomos, upes tur pārveidotas kapitāli, bet foreles ir. Jo angļi forelēs neiet pēc gaļas, vietējie naktsāķus neliek, ne murdus un tīklus un kur nu vēl ar elektrību sit!
Par laimi arī pie mums nav tik čabīgi kā vaimanologi un visirslikti klubiņa biedri klāsta. Ir kur paliek sliktāk, bet ir kur arī labāk.
28.oktobris 2022, 21:30 | links
 
Rezultāta arī nebūs, kamēr būs mazie hesi, lauku miglošana, arī intensīva mežu izciršanu un daudz kas cits, un līdz ar to forele drīz būs jāieraksta sarkanajā grāmatā
28.oktobris 2022, 21:17 | links
 
Šogad principiāli ne reizi nebiju forelēs.Pagāšgad biju kādas reizes.Paturētas 1,35 kg, 1,0 kg, 0,7 kg. Zivis protams atrast var.Tomēr kopējā bilde bēdīga. Iemeslu bezjēgā daudz.Sākot ar bebriem un izmukušām ūdelēm un beidzot ar hes,izcirstiem mežiem un principā klimata izmaņām.Makšērnieki protams izņem daļu zivju,bet tas noteikti nav noteicošais faktors.Un nemaz nav tik daudz to bridēju pa tām šķēršļotajām upītēm.Pat tad,kad upīšu ar forelēm bija vairāk un foreļu bija vairāk forelistu bija salīdzinoši maz.vienkāršāk bija aiziet uz ezeru vai dīķi un noķert kādu līdaku vai karpveidīgo.

Bjorgvins, 29.augusts 2022, 15:12

Varu paturpināt. Uz badapātagu ir ķerti gan laši, gan foreles, katrā grāvī viņas bija. Šobrīd, protams, 0 zivju. Maluzvejnieki un malmednieki kautkā veidoja to ainu sabalansētu, katru lieko surogātu izšāva.
Šodienas nodarbe, kad tiek tērēti miljoni kautkādai resursu atjaunošanai, ir dīvaina. Kam tas viss, ja rezultāta nav
28.oktobris 2022, 20:53 | links
 
https://youtu.be/cE0AT9sotBE
28.oktobris 2022, 16:37 | links
 
Konflikti nav labi . Pēc noteikumiem vienu foreli var paturēt lomā, kura garumā virs 35cm . Un tas ir tikai normāli, ja cilvēks paņem to zivi uz māju, garda zivs. Reāli tiek ieguldīts laiks , nauda, enerģija, ntās ekspedīcijas gar upēm . Un dažreiz ir vajadzīgs tas prieks arī viņu apēst. Tam nevajadzētu būt sajaukumā ar sirdsapziņas pārmetumiem , vai citu pārmetumiem. Makšķernieki ir draudzīgi dabai, vismaz vairums . Ne jau velti ir cilvēki kuriem rūp tā zivs un upes .
Alatu es neņemu, pirmās noķertās paņēmu , foreli esmu ņēmis gan, bet pēdējā laikā vairs nē. Jūt jau to upi arī makšķernieks, kurš tur nav pirmo dienu , kur, kad un kādu var paņemt .
29.augusts 2022, 19:00 | links
 
A tu zini kas būs rīt?Man nav nepieciešamības melot.Kas ir tas ir.Es uz vēlēšanām nekandidēju. Man nav jātēlo ne zaļais,ne zilais.
29.augusts 2022, 18:18 | links
 
Njā apbrīnojami spītīgs neloģiskums spriedumos dažiem, no vienas puses atzīst ka arvien švakāk, hesi, presings, ūdeles, bebri, bet vienā mierā pa sezonu noēd vairākas labas vaislinieces. Pajāt kas rīt..
29.augusts 2022, 15:24 | links
 
Šogad principiāli ne reizi nebiju forelēs.Pagāšgad biju kādas reizes.Paturētas 1,35 kg, 1,0 kg, 0,7 kg. Zivis protams atrast var.Tomēr kopējā bilde bēdīga. Iemeslu bezjēgā daudz.Sākot ar bebriem un izmukušām ūdelēm un beidzot ar hes,izcirstiem mežiem un principā klimata izmaņām.Makšērnieki protams izņem daļu zivju,bet tas noteikti nav noteicošais faktors.Un nemaz nav tik daudz to bridēju pa tām šķēršļotajām upītēm.Pat tad,kad upīšu ar forelēm bija vairāk un foreļu bija vairāk forelistu bija salīdzinoši maz.vienkāršāk bija aiziet uz ezeru vai dīķi un noķert kādu līdaku vai karpveidīgo.
29.augusts 2022, 15:12 | links
 
Par sevi runājot, neesmu nekāds foreļu ķeršanas eksperts . Tā izteikti uz foreli , un upēm kur tās varētu būt, izeju pēdējos 3 gadus , un ir iepaticies. Kaut kas saprasts arī, atrastas vietas. Mazākas pietekas , lielākas pietekas zināmām upēm, mazāk zināmām.. Bet tāpat, kā jau jebkurā copē, vilšanās process arī ir iekļauts. Runājot par populārām, nopēdotām vietām.. Nu .. 600g forele tas jau ir wow.. Parasti sīkās. sprīdi garās cik vajag, tādas uz 400g jau ok, prieks izmānīt, vietās kur viņas laiž , apseko kas notiek ar upi ir ļoti maz normāla izmēra zivs. Vnk cilvēki viņas ķer un patur, tās virs 600g, īpaši tās virs 1kg. Viens makšķernieks atlaidīs , otrs atlaidīs, trešais paņems . Kas arī nav nekas ārkārtējs un nepareizs . Foreļupi iztīrīt no normāla izmēra zivs ir viegli. To esmu novērojis . Un viņa neatražosies, pat laižot mazuļus. Tur kur jau niedres, krūmi , pa kādam bebra kungam, un jābrien ar mokām, upe arī neciešama iešanai , asi koki, bedres, tur gadās smukas . Ne tik tipiskos posmos arī..
Karoč , spiediens uz zivi ir paliels .
Savas vietas , ļoti reti staigātās vēl var atrast . bet tās nebūs viegli, var paveiksies ar kādu mazāku pieteku, kurai pat īsti vārda nav un kura dažreiz kartē nav, un tur kaut kas tomēr ir .
29.augusts 2022, 12:12 | links
 
Biju izmetis līkumiņu pa vecām vietām Siguldas novadā... Nu bēdīgi, meži izcirsti, mājas sabūvētas, dīķi izveidoti... līdz ar to forelēm apstākļi grūti.

2 mazulīši tika pavilkti un atlaisti. Mērniece līdaka aizbrauca līdzi uz māju... Bebru dambjus nemanīju.
29.augusts 2022, 09:29 | links
 
Sveiki zēni. Nu padalieties ar piedzīvojumiem. Ne par konkrētām vietām , bet jūsu lomiem, novērojumiem uz foreļu situāciju kopumā. Varbūt vēlāk es padalīšos ar saviem novērojumiem ..
29.augusts 2022, 08:42 | links
 
Paldies,tas ir viss kas bija jāzina.Doma ir par augusta beigām, Šādos apstākļos paši var nobeigties
29.jūnijs 2022, 11:09 | links
 
Archii [29.06.22]: Varbūt kāds var pastāstīt kāda situācija Rīvas upē? Cik atradu informāciju,kādreiz bijusi laba upe,tad sačakarēta,tagad mēģināta glābt, bet nezinu kā ir.Diezgan garš gabals jābrauc un ceru uzzināt vai ir kaut neliela cerība tur kaut ko ieraudzīt
Zivis tur ir. Bet šādos apstākļos ļauj viņàm atpūsties, brauc pēc mēneša, diviem.
29.jūnijs 2022, 10:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager