Foreles

2017. gada Zivsaimniecības gadagrāmatā raksts par "ķer un atlaid". Iesaku to izlasīt aktīviem šī paņēmiena apoloģētiem. Raksts var teikt, ka balstīts uz zinātniskiem pamatiem. Paldies autorēm par uzdrīkstēšanos skart šo tēmu! Tiek operēts arī ar statistikas cipariem attiecībā uz forelēm, tiesa varavīksnes. Izdzīvošanas % pēc pus minūtes fotosesijas ir par trešdaļu zuduši. Acīmredzot, ka attiecinot to uz strautenēm, šie cipari diemžēl būs vēl skaudrāki.
Nepārprotiet mani, es nesaku, ka noķerot saudzējamu vai negribētu zivi, to nevajag atlaist. Es esmu pret apzinātu makšķerēšanas paņēmienu noķert un atlaist pēc iespējas vairāk zivju.
21.decembris 2017, 15:34 | links
 
Jā,kādreiz bijām jauni,cmuki un izveicīgi! Galvenais-azartiski! Tagad? Paskatos pa logu-baigi pūš,tad saule par spožu,tā kā uz lietu velk?!Mauriņš ar jāpļauj...
21.decembris 2017, 11:45 | links
 

3 uz 1 posmu :)
20.decembris 2017, 23:00 | links
 

Praids Venta
20.decembris 2017, 22:55 | links
 
http://www.fishing.lv/?e=910
20.decembris 2017, 22:52 | links
 
Es atceros tos senos laikus, kad biju iesācējs.

vaivads, 17.decembris 2017, 19:45
Kuros piedalījies?

BrunoL, 17.decembris 2017, 19:46

Bruni! Tak Ventas krastā! Jaunraunā... :)
18.decembris 2017, 05:59 | links
 
Es atceros tos senos laikus, kad biju iesācējs.

vaivads, 17.decembris 2017, 19:45

Kuros piedalījies?
17.decembris 2017, 19:46 | links
 
Es atceros tos senos laikus, kad biju iesācējs.
17.decembris 2017, 19:45 | links
 
Vaivad, vai tad praids vēljoprojām notiek
15.decembris 2017, 00:52 | links
 
Daudzdienu pārgājieni ir fantastiski laba atpūta un ja ķeras tad vispār paradīze
15.decembris 2017, 00:51 | links
 
praids ir ļoti OK. var iepazīt jaunus biedrus. it sevišķi labi, ja vecie buki ierāda labās foreļupes.

vaivads, 14.decembris 2017, 20:46

Katra forelei piemērota upe ir laba,ja tai aizaug taciņas gar krastiem un neparādās izcirtumi un HESi. Katra laba foreļupe var sezonas laikā palikt par tukšu no mēra forelēm,ja tās banāli izķer,nedodot iespēju dzīvot,augt un priecēt ar savu esamību ..
14.decembris 2017, 23:16 | links
 
Ko tur praidod ledus nav virsu jalaiz slaktet foreles
14.decembris 2017, 21:11 | links
 
praids ir ļoti OK. var iepazīt jaunus biedrus. it sevišķi labi, ja vecie buki ierāda labās foreļupes.
14.decembris 2017, 20:46 | links
 
Mums savulaik bija ekstrēma izklaide iet pēc azimuta. Atzīmē kartē 70-80km. attālumā punktu, pieņemsim autobusu pietura nekurienes vidū, novelc kartē līniju un mauc, cenšoties pieturēties pie novilktās līnijas. Ar copi gan nekāda sakara, bet piedzīvojumi glauni. Un tagad vēl ir visādi GPS.
14.decembris 2017, 19:01 | links
 
Parasti pa to nedēļu tiek "+/-"visas rajona upes apmeklētas.Vispār pa posmiem tiek upes nostaigātas,bez baigā fanātisma, no 10 rīta līdz 19 vakarā,lai vel atliek laiks kempingu uzbūvēt pa gaismu un pie ugunskura vakarā pasēdēt.
BassPlanet, 14.decembris 2017, 15:37


Tā jau ar komfortu, var arī veselu mēnesi braukāt pa upēm :) Te vairāk cik sapratu veči dalās ar autonomu pārgājienu iespaidiem, kad visu iedzīvi nes uz muguras. Un man kā reiz šajos pārgājienos patīk agrā rīta un vēlā vakara stundas, sāku staigāt ar rītausmu un pabeidzu vakara krēslā. Nokrākt var arī pa dienas vidu.
14.decembris 2017, 17:28 | links
 
Arī esmu ilgu un garu ekspedīciju cienītājs,ļoti patīk.Pēdējos trīs gadus daudz laika pie upēm pavadu,nedēļnieki un divnedēļnieki ir ierasta prakse man,ir man viens uzticams biedrs,kurš arī ir gatavs cīnīties vairākas dienas pēc kārtas pa upēm,bet ja arī nav, tad mierīgi varu to nedēļu vai divas viens pa upēm staigāt.Sava romantika tajā ir,bet ne visi to saprot,arī ir bijuši čomi,kas uzprasās uz upi un pēc stundas krūmos sāk nolādēt visu apkārt,foreļošana nav priekš visiem,tas točna ir jau pierādījies.

BassPlanet, 13.decembris 2017, 07:42
Nedēļu? Hmm .. Nu nav pat plānos bijis uz nedēļu tā vnk uz upi pazust no ikdienas.Bet,ja mana ikdiena būtu piemēram inspektora lomā,tad nu es to vien tikai arī darītu kā pie upēm dzīvotu.Divas naktis dabā jau ir vairāk par vienu,lai nebūtu par maz.

Bleiers, 14.decembris 2017, 15:00


Parasti pa to nedēļu tiek "+/-"visas rajona upes apmeklētas.Vispār pa posmiem tiek upes nostaigātas,bez baigā fanātisma, no 10 rīta līdz 19 vakarā,lai vel atliek laiks kempingu uzbūvēt pa gaismu un pie ugunskura vakarā pasēdēt.
14.decembris 2017, 15:37 | links
 
Arī esmu ilgu un garu ekspedīciju cienītājs,ļoti patīk.Pēdējos trīs gadus daudz laika pie upēm pavadu,nedēļnieki un divnedēļnieki ir ierasta prakse man,ir man viens uzticams biedrs,kurš arī ir gatavs cīnīties vairākas dienas pēc kārtas pa upēm,bet ja arī nav, tad mierīgi varu to nedēļu vai divas viens pa upēm staigāt.Sava romantika tajā ir,bet ne visi to saprot,arī ir bijuši čomi,kas uzprasās uz upi un pēc stundas krūmos sāk nolādēt visu apkārt,foreļošana nav priekš visiem,tas točna ir jau pierādījies.

BassPlanet, 13.decembris 2017, 07:42

Nedēļu? Hmm .. Nu nav pat plānos bijis uz nedēļu tā vnk uz upi pazust no ikdienas.Bet,ja mana ikdiena būtu piemēram inspektora lomā,tad nu es to vien tikai arī darītu kā pie upēm dzīvotu.Divas naktis dabā jau ir vairāk par vienu,lai nebūtu par maz.
14.decembris 2017, 15:00 | links
 
Mjā, laimīgie! Visādas expedīcijas rīko. Naksņošas... Ko man darīt?! Pavasarī sākās pārvākšanās uz dzīvi lauku īpašumā. Netālu tek viena no labākajām foreļupēm valstī! :)

Chalitis, 14.decembris 2017, 08:10

Nu viss,Chalitis .. tagad Tev miera nebūs no dažiem laimes meklētājiem :) Ne tas sliktākais variants .. labs nāk ar gaidīšanu!
14.decembris 2017, 13:06 | links
 
Mjā, laimīgie! Visādas expedīcijas rīko. Naksņošas... Ko man darīt?! Pavasarī sākās pārvākšanās uz dzīvi lauku īpašumā. Netālu tek viena no labākajām foreļupēm valstī! :)

Chalitis, 14.decembris 2017, 08:10


A neko nedarīt,pavasarī atbraukšu un paaudzināšu Tevis minētajā "vienā no labākajām"foreļupēm-foreles nedēļas garumā! :D
14.decembris 2017, 12:48 | links
 
Mjā, laimīgie! Visādas expedīcijas rīko. Naksņošas... Ko man darīt?! Pavasarī sākās pārvākšanās uz dzīvi lauku īpašumā. Netālu tek viena no labākajām foreļupēm valstī! :)
14.decembris 2017, 08:10 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager