Foreles

sermuksis [14.10.17]: Nomad,jebkurš plēsējs paņems vieglāko.Kāpēc tu domā,ka vilkam būtu jāsāk ar bebru,nevis aitu!
Ir ļoti ērti visu novelt uz vilku.Realitāte ir gan citādāka.Mūsu saimniecība ir meža ielokā,ko es varu teikt.Latviešu tautas pasakās vilku izsmej kā dumju un slavē lapsas gudrību.Dzīvē ir pavisam citādāk.Vilks ir gudrs dzīvnieks un tieši tādēļ cenšas turēties pēc iespējas tālāk no cilvēka.Un varu teikt ka ir pilns ar saimniecībām,ja tās tā var saukt, kur suņus atstāj savā ziņā.Esmu piedzīvojis suņu kolektīvās medības uz buku.Saka ka vēl suņi aizmirsuši savus medību instinktus.Klaiņojošie suņi laiku pa laikam izplēš trušu būrus un saplosa trušus.Protams vilks nomaļākās vietās uzbrūk nepieskatītiem mājlopiem,bet nevajag visur un vienmēr vainot vilkus.Te nesen internetā redzēju mednieku ažiotāžu ar saplēstām aitiņām un domu ka vilku esot pārāk daudz un jāšaujot vairāk.Vilks ir meža sanitārs un nevajag par to aizmirst.Laikam Kanādā bija izšāvuši sliktos vilkus un bija iedzīvojušies pamatīgās problēmās,jo brieži bija savairojušies ļoti daudz un ģenētiski izvirtuši,slimīgi un vārgi.Pēc laika šie dabūja atjaunot vilku populāciju un viss sakārtojās.Runājot par pēdējā laika ziemām,kas maz atgādinājušas ziemas,varu teikt ka vilkiem tās ir smagas.Vilks medī dzenot upuri pa sniegu,sērsnas kārta ļauj vilkam pārvietoties pa augšu,kamēr pārnadžu kājas stieg sērsnā.Nu jau cik ziemas tas tā nav bijis un domāju vilkiem ir ļoti,ļoti grūti ziemās.Arī tas ka Ā.C.M ir spēcīgi samazinājis cūku skaitu mežos.Mednieki ir spiesti vairāk medīt stirnas un alņus.
15.oktobris 2017, 09:29 | links
 
par forelem un bebru uzpludinajumiem.mana pamat forelesanas upe foreles kategoriski nedzivo bebru uzpludinajuma.un aiziet no bedrem,ja tajas iemitinas slinkie bebri,kuri necel aizsprostus.sava laika zurnalists Juris Robeznieks(vairak pazistams ka Rudulu Juris) popularizeja makskeresanu un rakstija par forelem ari.rakstos figureja tas,ka foreles keroties bebru uzpludinajumos.es gribeju uzrakstit vinam vestuli vai vins nefleite.diemzel nepaguvu. Juris aizgaja pa skuju taku uz labakam copes vietam.pec vairakiem gadiem saku forelet Kurzeme.lai cik divaini nebutu foreles un alatas keras bebru uzpludinajumos.reizem tiesi aiz aizsprosta.acim redzot katra upe ir savadak.nu mazos strautos varbut ari kads aizsprosts noder zema udeni kur forelei patverties.bet viduvejai forelupei,kur ir gana dabisku bedrisu noteikti ne. nu tada daudzuma ka ir tagad noteikti ne.ta kersanas vel ta,bet ir ari citi aspekti.mana upite bija aizsprosts austuma man lidz kaklam.un viena Kurzemes upite,kura ari pozicionejas ka forelupe, es pienacu pie bebru aizsprosta kas bija lielaks par mani.vismaz 2 metri.es domaju ka sadi aizsprosti noteikti trauce zivju migracijai.un lielakais launums,ka parraujot sadu dambi tiek noklatas ar sanesumiem potencialas narsta vietas.vietas ar rupju granti un sikiem olisiem upes paliek maz.ta ka labuma no tiem bebriem nekada.
15.oktobris 2017, 09:23 | links
 
Neviena lielā forele nav izaugusi pateicoties bebru dambjiem!Un karstās vasarās,mazūdenī viņas bebriniekā vispār neuzturas.Ūdenim atdziestot forele bebriniekā ienāk baroties,bet tā nav viņas dzīves telpa.
Šī ilūzija rodas vienīgi no tā,ka bebrinieks ir vieglāk apmakšķerējams.
15.oktobris 2017, 08:44 | links
 
Bet tapat kamer mazas upes vismaz gaujas pietekas limenis nebis lielaks timer ar tur nekas nebus..tur kur i bebru aizsprosts un limenis liels tu i liela forele ..bet ka udens lidz potitem ta tik kurkulji..tad jautajums nah tos bebrus iznicinat? Lai liela aizpeldetu prom no tas upites un iepeldetu tik narsta laika ?

margers, 14.oktobris 2017, 21:18

Jā ir tiesa ka bebru uzpludinājumos ir paradīze zivīm un citiem plēsējiem...
15.oktobris 2017, 07:12 | links
 
Bet tapat kamer mazas upes vismaz gaujas pietekas limenis nebis lielaks timer ar tur nekas nebus..tur kur i bebru aizsprosts un limenis liels tu i liela forele ..bet ka udens lidz potitem ta tik kurkulji..tad jautajums nah tos bebrus iznicinat? Lai liela aizpeldetu prom no tas upites un iepeldetu tik narsta laika ?
14.oktobris 2017, 21:18 | links
 
Visiem vaig atljaut bebri novakt un a slazdiem piemajas onkas paris menesu laika visi bus kupinatavaa
14.oktobris 2017, 21:14 | links
 
Bjorgvins,
Bebri ir jāmedī, tas arī ir viss...
Vakar jau teicu, nelasiet caur rindām, bet visu tekstu.
Ja medniekam, kurš ir slinks, vai arī tikai "gaļinieks" neviens neuzliks par pienākumu medīt šos grauzējus, tad nekas šajā jomā nemainīsies.
Par veco "pižiku", pilnīgi piekrītu Tev.
Mūsdienās no bebra šuj superīgus apģērbus(kažoki, vestes, cimdi utt). Vajag tik nedaudz pastrādāt un patērēties. Ņemot vērā mūsu platuma grādus, nekas labāks par bebra kažoku vispār nevar būt...
14.oktobris 2017, 20:45 | links
 
nu ta zeni.esmu tikko no copes.tiesa ne forelu. ja sodien butu foreles man vajadzetu nolincot. vienkarsi banali Liepajas ezera mazrezultativi dzenaju asarus un lidakas.laika apstakli atbaidosi. bet pat tada cope ir baudijums.un tagad lasu pedejos komentarus.teiksu ta -te var salasit materialu disertacijai.labi ir tas,ka visi mes izjutam sapi par so krasno zivtinu.un visiem ir izpratne un personiga pieredze.tas,ka ta var nianses atskirties ir normali.un tagad parsvara tiek cilata pati problema,celoni un sekas.un praktiski nav problemas risinajuma.dazi piedava palauties,ka daba pati vsu atrisinas.nav slikti.ari es praktiski domaju tapat.jo mazak cilveks cakares dabu,jo labak.un tomer viens komentars mani loti ieintereseja.cienitais Dakterp, Jus rakstat ka dazu gadu laika esat sava medibu novada minimalizejusi bebru skaitu.varbut Jums vajadzetu padalities ar savu pieredzi valsts limeni. vismaz vienu negaciju kaut ka samazinatu. es nedaudz cita aspekta.to bebru jau varetu izmantot.padomijas laika bebradas cepure maksaja 300 rublus.tas ir daudziem 3 menesalgas.tatad ta ada skaitijas vertiga.man personigi bebra cepure nepatika-kaut ka baigi spalvaina.man izdevas nopirkt udra piziku.teiksu ta-cepurite forsa bija.ta es vienu forelu dabisko ienaidnieku n-tus gadus uz galvas nesaju.un bebra gala tacu ir edama.un vel so to izmanto medicina.ta ka nebutu ta,ka dzivnieku vienkarsi tapat iznide.personiga pieredze -man ir bijusi maz darisana ar medijuma galu.man nebija rados mednieku.un pazinu ari maz.es zinu ka medijums ir protams veseligs,toties jamak ari pareizi pagatavot.nu sogad biju ciemos pie sievas radiem Latgale.nu tur viena krustmeita bija apprecejusies ar dzeku,kam visa gimene mednieki.un maluzvejnieki,blin.vini bija nosavusi bebru 40 kg. nu cienaja mus ar kupatiem no bebra.es vispar esmu diezgan skeptisks un domaju,ka herna viein bus.biju parsteigts - elligi garsigs.un visi tam piekrita.saimniece teica - kas nu kupati,vot kotletes no bebra astes esot bijusas.diemzel kotletes latgali jau bija apedusi.ta ka produkti no bebra galas atrastu savu pirceju.mednieki un galas parstradataji - tveriet iespeju.kamer bebri vel ir upes. maza piebilde - ja mes atteiktos no savstarpejiem apvainojumiem,tad mums te butu baigi solidi.ka pie forelistiem.
14.oktobris 2017, 20:26 | links
 
Es nezinu kā ir bet kā jūs sakāt tā toč nav!!! Par pagādni esot bijis zivju visās upēs ķeruši ar pašaisītām makšķerēm ... pavassaros ar plinti gājuši šaut līdakas nārsta laikā un bijušas arī līdakas ka aste pa zemi vilkusies.... Foreles arī ķeruši ar nakts āķiem uz slieku... bijuši arī plēseji bet tos ir ķeruši mednieki kas jājuši ar zirgiem gar upes malām un ķeruši ar lamatām... tas viss bijis ap 60 g pa tiem gadiem daudz kas ir mainijies ...
14.oktobris 2017, 17:08 | links
 
Esam izjaukuši dabisko līdzsvaru ekosistēmā saregulējot zvērus kā mums tīk, kas medniekam trofeja, kas dabas aizstāvīm retums, kas kādam saimnieciskai darbībai traucē...


Gaiša doma!!! Sačakarēta daba? Kas vainīgs?! Paskatāmies spogulī - tur jau viņš ir!
Man domāt, jo mazāk mēs iejaucamies dabiskajās norisēs, jo labāk Dabai. Un ja rokas gribas "bāzt" klāt, tad tikai tur, kur varam novērst divkājaino radīto postu, pēc iespējas atjaunojot pirmējo/dabisko lietu kārtību. Piemēram, iztaisnoto upju posmus iegriežot vecajās gultnēs.
14.oktobris 2017, 16:08 | links
 
Vilks pēc būtības ir meža iemītnieks, no atklātām vietām nedaudz vairās.

Aitas mūsdienās vairāk cieš no klaiņojošiem suņiem, nevis vilkiem.
Kārtīgs saimnieks pieskata savas avis, nevis atstāj laukā uz pilnu "pašfinansēšanos", ganu suņus arī neviens nav atcēlis.

Nomad,jebkurš plēsējs paņems vieglāko.Kāpēc tu domā,ka vilkam būtu jāsāk ar bebru,nevis aitu!

sermuksis, 14.oktobris 2017, 15:52
14.oktobris 2017, 16:00 | links
 
Nomad,jebkurš plēsējs paņems vieglāko.Kāpēc tu domā,ka vilkam būtu jāsāk ar bebru,nevis aitu!
14.oktobris 2017, 15:52 | links
 
Nabaga ūdri, daži nav sapratuši ka LV dabā ir vietējās barības ķēdes kur ūdrs, gārnis uc stāv virs foreles.
Iespējams pat ūdrs spēj no savas teritorijas padzīt ūdeli, kas pat ir labi.

Savukārt Amerikas ūdele neiederas pēc ģeogrāfijas un bebrs pēc skaita (vajag vilku)

Ir noteikumi uz papīra un noteikumi galvā. Manējie kaut kur ir stingrāki, kaut kur vaļīgāki. Ja to ūdri vajag dušīt, tad jādušī.

Makatanav, 14.oktobris 2017, 14:54
14.oktobris 2017, 15:41 | links
 
Ir noteikumi uz papīra un noteikumi galvā. Manējie kaut kur ir stingrāki, kaut kur vaļīgāki. Ja to ūdri vajag dušīt, tad jādušī.
14.oktobris 2017, 14:54 | links
 
Dajoš atplūdes trubas visur! Db. Bl.
14.oktobris 2017, 14:48 | links
 
Grūti spriest par piesārņojumu,bet parasti pie atplūdes trubām zivju koncentrācija ir lielāka,kā pārējā upē.
14.oktobris 2017, 13:58 | links
 
kas par daudz tas par skādi
14.oktobris 2017, 13:29 | links
 
Līdaka tākā neskaitās invāzīvā zivs foreļupē!?
Viņas Amatā nārsto pavasara palos,un pēc tam kilogramnieces labi keras uz spininga!Vajadzīgs tik viens priekšnosacijums,atgriesties deviņdesmitajos!:)
14.oktobris 2017, 13:09 | links
 
Nu gan Igors safantazējis, piedēvē man zivju mešanu krūmos, pret ko vienmēr esmu iestājies te, kad oponēju tiem līdaciņu slaktētājiem foreļupēs. Varavīksnenes es savācu, ko atļauj arī MN. Ja agrāk manās upēs tās trāpījās 1-2 pa sezonu, tad pēdējos gados jau gadās arī pa 3 dienā ka pērn. Tas ir nepatīkami, jo tāda pat invazīva suga no cita kontinenta kā Amerikas ūdele. Un arī izplatās pārsvarā stihiski cilvēku nolaidības dēļ, kad sarakā dīķus pārāk tuvu upēm un lielākos palos daļa zivju pamūk. Arī manās 3 upēs tās savairojušās dēļ foreļu dīķiem, kurus pēdējos 15 gados sarakti pavisam tuvu upei. 2 gadījumos tā ir arī foreļupes piesārņošana, kad ņem ūdeni no upes, izlaiž caur dīķu kaskādi un atpakaļ ielaiž jau ar visiem dīķsaimniecības atkritumiem.
14.oktobris 2017, 12:53 | links
 
Ūdrs iederas LV dabiskajā barības ķēdē, amerikas ūdele nē
14.oktobris 2017, 12:48 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager