Foreles

Turpinot eMka iesākto:
Nakts copes nogurdināts vecis sakņupis, dziļi plecos ierāvis galvu,snauž ērtā krēslā un viņu nespēj pamodināt pat nemitīgie kaimiņa klusinātie saucieni: Tev copē! Pavisam tuvu savu balsi nepārtraukti vingrina lakstīgala,līdz gulētājs neiztur: Kak on(solovei) meņja za....bal !!!
Nu vienkārši- ļepota !
5.maijs 2010, 22:08 | links
 
Viepli- tur bija komats, čista gramatiski :D
5.maijs 2010, 21:42 | links
 
Šodien, tā fiksāk, sakarā ar jubīli, pabeidzam šepti. Piebraucām pie aizsprosta. tur zepers tirina slieku straumē. Es, šim saku: tu zini, kad foreli nevar ķert uz dabīgo ēsmu?! Šis: zinu. Es, šim: tu zini, kāds sods par to?! Šis: zinu. Es prasu, kāpēc tad makšķerē no tilta? Šis: atbraucu tik pamēģināt, būs vai nebūs. :))))
5.maijs 2010, 17:03 | links
 
MK, dejo un dzied tās desiņas vai grami?
:DD
5.maijs 2010, 16:52 | links
 
Prozas lielmeistari :DD
Viss iepriekš minētais un vēl - pēdas gar upi, kāds jau iepriekš ēdis no manas bļodiņas, neķeras, laikam bijis nelietis...kolēģis velk, bet tev nikā naf, lai gan neesi galīgs pļundraks, jaunā aukla ir pilnīgs mēsls- mezglā netur ne kazaragu, zābaks tomēr kaut kur, nezinkur tek, laika prognoze nelabvēlīga, vnk nikā naf.... Bet....:)
Ugunskurs, kas zibina savas sarkani-dzeltenās mēles pret melni zvaigšņotajām debesīm, klusums, tik rets pūces vai apoga kliedziens klusuma tuksnesī, upes čalojošais plūdums, kas nomierina, desiņas, vieni 150gr dziras, kas dejo un dzied...un cerības....rītdienai :))
5.maijs 2010, 16:41 | links
 
Turpinot Kolas iesākto ...
Kazeņogas, jāņogas, avenes un pat meža zemenes. Kāds tu dzenītis, pīles pikē, bebrs gandrīz gāž no kājām, ūdrs pozē kamēr izvelk foto aparātu. Izbaidīts stirnu bars savas baltas ļipas gora, iztraucēts meža cūķis vēl labu gabal neapmierināts burkšķ. Pēcpusdienas snaudiens gan man vēl nav bijis, bet apsēšanās uz akmeņa upes vidū, lai noēstu līdzi paņemtās maizītes un redzēt kā apkārt dabā kūsāt kūsā dzīvības. Spāre cenšas noķert odu, kas lidinās gar tevi, zalktis steidzīgi pārpeld upi, vāvere lēkā pa koku un tur pat blakus dzenis mēģina sagādāt sev pusdienas.
Un tā zivs ar neparasti krāšņo zīmējumu uz sāna vēl pamāj ar asti kad tu viņu atlaid, lai jau pēc mirkļa pazustu savā stihijā.

Nu nezinu vai tas ir to vērts ;)))
4.maijs 2010, 23:54 | links
 
Labi,ka atgrīežās.Bet pagājušo rudeni lašu laikā nostaigāto upes krastu redzot,ka vēl tagad tā trase ir redzama.Man ir aizdomas ,ka tie laiki drīz atgriezīsies.Tfu,tfu,tfu.
4.maijs 2010, 23:41 | links
 
Domāju, ka raķupē ir labi eksemplāri iekšā, tikai nezinu īstos posmus :))) tak pagājuši ir 20 gadi, kopš viņu izslaucija no turienes un dabīgā populācija tad notiek pilnā sparā.
4.maijs 2010, 23:07 | links
 
Par paturēšanu - tā ir tava darīšana, mani tas nekrata.
4.maijs 2010, 22:59 | links
 
Krupi,Tavai zināšanai nevienu foreli neesmu paturējis ne 20,ne30,ne 40.Es labi atceros,kas notika ar Raķupi un Oupi 90gados.Izsita tukšas.Un sitēji nebija vietējie,jo tos ātri izķēra un tā,kad otreiz negribēja mēģināt.Vienus gastroļorus novaktēja,jo pārāk bezkaunīgi sāka darboties, iesniegumus milicijai nerakstīja neviens no viņiem.Kā jau teicu,man nav žēl,ka kāds turpat tajā pašā upē ir noķēris kaut ko lielāku.Galvenais,ja paturi vienu mēra un pārējās atlaid.
4.maijs 2010, 22:52 | links
 
mani šī sezona gan nelutina :(( vakar puse dienas ar mušu pa krūmiem un tukšums.nospļāvos,paņēmu spiningu un ar vienu noķertu knapmēra pāliju viss beidzās.:((
4.maijs 2010, 22:42 | links
 
Diezin vai tādi degradēti elementi kā elektriķi lasa šo forumu un diezin vai viņus stipri ietekmē cik kurš ko kur noķēris (noķert jau parsvarā var visur kaut ko nebūt) un iet ar elektrību tieši uz forelēm, piemēram. Visticamāk, ka elektriķi ir vietējie, nevis gastroļori, kas labi zin vietējo ģeogrāfiju u.c. apstākļus.
Drīzāk tās ir bailes no kolhoza un "konkurentiem":)
4.maijs 2010, 22:27 | links
 
man ar liekas, ka foreļuki sāk atdzivoties dažās pirms tam izdauzītās upelēs ;) Varbūt tās pēdas bija manas :)
a Irbē, man liekas, ka dauza ar elektrību vēl pēdējos neaizgājušos lašus un taimiņus. P_ _ ELES tie elektriķi ir.
4.maijs 2010, 22:25 | links
 
... kaut kā nesanāk :)))
4.maijs 2010, 22:06 | links
 
bilde
4.maijs 2010, 22:05 | links
 
Labdien, kungi!
Šodien zvaigznes nostājās tādā stāvoklī un apstākļi sakrita tā, ka uz pāris stundām nokļuvu pie upes, kuru sen biju strīpojis no apmeklējamo upju saraksta. Pavasara baudīšana bebru kungu kompānijā bija kolosāla, diemžēl uz vizuļa pieteicās tikai trīs līdacēni, atkal jau no forelēm ne vēsts. Būtu interesanti uzzināt jūsu pieredzi ar šādām, it kā norakstītām, upēm. Vai ir manītas reanimēšanās un atdzimšanas? Pielikumā pirmā līdacēna portrets.
4.maijs 2010, 22:02 | links
 
EU,veči.Varbūt nevajag runāt par tik konkŗētām vietām runāt.Irbē jau elektriķi pastrādājuši un tieši šinī nedēļas nogalē.Biju domājis šinī nogalē aizlaist uz vimbām,kad satiku virtējo copmani-pensionāru,kas aizbraucis uz Irbi un zivis peld ar vēderiem uz augšu.Starp citu pastaigāju pa mazajām upītēm un tādām vietām,kur nezinātājs nevarētu tikt,tad visās vietās gar upi bija kāds staigājis.Ja tie,ko var sastapt šeit,tad viss kārtībā,bet ja ... .Un tajā pašā O upē jāpriecājās,ka kāda zivs ir parādījusies atpakaļ.Viņu 90 izsita tukšu.Tā kā uzmanīgāk ar bļaustīšanos par noķertajiem lomiem.
P.S.Varu pat iedomāties par kuru rajonu ir runa.
4.maijs 2010, 20:54 | links
 
Hugo, Tu tikai par darbu, bet kur paliek atpūta! Piemēram, svaigas kazeņogas neizkāpjot no upes, zivjudzenīša pikējumi gar pašu ausi, reibinošā mētru smarža un zobus stindzinošais bet saldais avotūdens... Pavisam piemirsu! Kā ar pēcpusdienas snaudienu ziedu pilnā pļaviņā zem šalkojoša ozola... kaut gan tagad visi tādi steidzīgi :)
4.maijs 2010, 20:32 | links
 
JB,sen bija laiks.Es vēl saprotu to balto galviņu ,bet ko ta Jūs te izpļāpājušies.Varbūt pļāpūdens vainīgs?
4.maijs 2010, 19:02 | links
 
tālāk privāti :)
4.maijs 2010, 18:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager