Foreles

Sveiki.
kur Kurzeme ir kāds foreles dīķis kur var aizbraukt uz copi ?
16.jūlijs 2017, 19:26 | links
 
Puslīdz par foreļu tēmu- vakar pirmo reizi mūžā biju pie maksas foreļu dīķa. Vecums- gribas asas izjūtas, bet vieglākus apstākļus. Tātad- bleķa izmēru un krāsas it kā atkodu, bet baigi daudz nepalika uz āķa, mans secinājums- āķis par lielu (oriģinālais, no veikala, līdakām pa pirmo). Mainīt uz mazāku trijnieku, varbūt likt atbilstošu divnieku? Lūdzu padomu no dīķa foreļu speciem, upiniekiem jau pavisam cita specifika...
16.jūlijs 2017, 06:21 | links
 
Gaujinieks [11.07.17]: Kā ar ūdeni vidzemes mazajās upēs, nav līdz potītēm?
Pagaidām ir līdz ceļiem , bet drīz būs līdz "bumbuļiem"...
Sola lietu , šovakar burtnieku pusē nogāza labi.
12.jūlijs 2017, 00:04 | links
 
Kā ar ūdeni vidzemes mazajās upēs, nav līdz potītēm?

Gaujinieks, 11.jūlijs 2017, 21:51


Šodien pabraucu paskatīt pāris upītes un tā pat arī divās pazvejoju. Kopā 4 forelītes. Līmenim nav ne vainas...
11.jūlijs 2017, 22:29 | links
 
Kā ar ūdeni vidzemes mazajās upēs, nav līdz potītēm?
11.jūlijs 2017, 21:51 | links
 
Sveiki, vīri!
Brīvdienās pabridām ar kolēģi pa vienu vidzemes upīti. Ūdens paliels, mēreni duļķains un patīkami vēss. Zivis maz, sportiskais izmērs, tomēr zem mēra.
Bet izbrīnu izraisīja kaut kādi jocīgi kukaiņi uz spurām, visvairāk uz krūšu spurām. Bālā, iezaļganā krāsā tie atgādināja kaut ko starp vēzīti un blakti.
Vai ir kādam kāda nojausma, kas tie par parazītiem? Kāpēc? Vai bīstami zivīm?
Agrāk neko līdzīgu nebiju redzējis.

Sanders, 9.jūlijs 2017, 19:49

Tās ir zivju utis. Forelēm, vasarā ļoti bieži sastopamas.
10.jūlijs 2017, 13:27 | links
 
Sveiki, vīri!
Brīvdienās pabridām ar kolēģi pa vienu vidzemes upīti. Ūdens paliels, mēreni duļķains un patīkami vēss. Zivis maz, sportiskais izmērs, tomēr zem mēra.
Bet izbrīnu izraisīja kaut kādi jocīgi kukaiņi uz spurām, visvairāk uz krūšu spurām. Bālā, iezaļganā krāsā tie atgādināja kaut ko starp vēzīti un blakti.
Vai ir kādam kāda nojausma, kas tie par parazītiem? Kāpēc? Vai bīstami zivīm?
Agrāk neko līdzīgu nebiju redzējis.
9.jūlijs 2017, 19:49 | links
 
Nu apmēram tā- Ai, ierijusi , āķi nevis smuki izņem bet ar visam žaunām un mēli vnk izrauj no mutes.
8.jūlijs 2017, 08:23 | links
 
Mana Šodienas pieredze.
Tātad , eju pie upes , metaju , eju, viens pļauj zāli, es protams sasveicinos, un prasu , cerams ka netraucēju , un atbilde bija -"Protams ne, es ceru ka es tew nepatraucēju ar zales plaveja skaņu" Novēlēja Ne asakas. , un atvadijamies.
...
Rezumē- Ir jāmāk ar cilvēku runāt.
...
Šodien ķērās tikai mazās.
Bilde ir tikai viena ar zivi , jo centos nemaz nofočēt, atrak atlaist lai peld. ;)
...
Upē peldēja kādi 3 foreļbērnu līķīši. Aplūkojot tuvāk - Skaidrs :( puse žaunu izrautu, apakšlūpa atrauta ,
viens līķītis bija pavisam svaigs , ari žaunas izrautas ;(
...
Diena, laikapstāklis pasakais. ;)
...
Ne asakas. :)

rolizzz666, 7.jūlijs 2017, 17:55

Nezinātāja jautājums - ko šajā gadījumā nozīmē izrautās žaunas utt.? Kāds bijis ielicis naktsāķus uz slieku un mazākās, kuras nav vērts ņemt, "atlaidis" atpakaļ?

dim, 7.jūlijs 2017, 20:58
visticamāk,ka kāds vnk ir pludinājis slieku un mazās sametis atpakaļ upē..sliekotāju loms reti kad izdzīvo... :( protams lielākā daļa kas iet uz foreli ar slieku neko atpakaļ nelaiž,grūti tādus nosaukt par makšķerniekiem...!

waffenss88, 7.jūlijs 2017, 21:51
7.jūlijs 2017, 22:43 | links
 
Mana Šodienas pieredze.
Tātad , eju pie upes , metaju , eju, viens pļauj zāli, es protams sasveicinos, un prasu , cerams ka netraucēju , un atbilde bija -"Protams ne, es ceru ka es tew nepatraucēju ar zales plaveja skaņu" Novēlēja Ne asakas. , un atvadijamies.
...
Rezumē- Ir jāmāk ar cilvēku runāt.
...
Šodien ķērās tikai mazās.
Bilde ir tikai viena ar zivi , jo centos nemaz nofočēt, atrak atlaist lai peld. ;)
...
Upē peldēja kādi 3 foreļbērnu līķīši. Aplūkojot tuvāk - Skaidrs :( puse žaunu izrautu, apakšlūpa atrauta ,
viens līķītis bija pavisam svaigs , ari žaunas izrautas ;(
...
Diena, laikapstāklis pasakais. ;)
...
Ne asakas. :)

rolizzz666, 7.jūlijs 2017, 17:55

Nezinātāja jautājums - ko šajā gadījumā nozīmē izrautās žaunas utt.? Kāds bijis ielicis naktsāķus uz slieku un mazākās, kuras nav vērts ņemt, "atlaidis" atpakaļ?

dim, 7.jūlijs 2017, 20:58

visticamāk,ka kāds vnk ir pludinājis slieku un mazās sametis atpakaļ upē..sliekotāju loms reti kad izdzīvo... :( protams lielākā daļa kas iet uz foreli ar slieku neko atpakaļ nelaiž,grūti tādus nosaukt par makšķerniekiem...!
7.jūlijs 2017, 21:51 | links
 
Mana Šodienas pieredze.
Tātad , eju pie upes , metaju , eju, viens pļauj zāli, es protams sasveicinos, un prasu , cerams ka netraucēju , un atbilde bija -"Protams ne, es ceru ka es tew nepatraucēju ar zales plaveja skaņu" Novēlēja Ne asakas. , un atvadijamies.
...
Rezumē- Ir jāmāk ar cilvēku runāt.
...
Šodien ķērās tikai mazās.
Bilde ir tikai viena ar zivi , jo centos nemaz nofočēt, atrak atlaist lai peld. ;)
...
Upē peldēja kādi 3 foreļbērnu līķīši. Aplūkojot tuvāk - Skaidrs :( puse žaunu izrautu, apakšlūpa atrauta ,
viens līķītis bija pavisam svaigs , ari žaunas izrautas ;(
...
Diena, laikapstāklis pasakais. ;)
...
Ne asakas. :)

rolizzz666, 7.jūlijs 2017, 17:55


Nezinātāja jautājums - ko šajā gadījumā nozīmē izrautās žaunas utt.? Kāds bijis ielicis naktsāķus uz slieku un mazākās, kuras nav vērts ņemt, "atlaidis" atpakaļ?
7.jūlijs 2017, 20:58 | links
 
Mana Šodienas pieredze.
Tātad , eju pie upes , metaju , eju, viens pļauj zāli, es protams sasveicinos, un prasu , cerams ka netraucēju , un atbilde bija -"Protams ne, es ceru ka es tew nepatraucēju ar zales plaveja skaņu" Novēlēja Ne asakas. , un atvadijamies.
...
Rezumē- Ir jāmāk ar cilvēku runāt.
...
Šodien ķērās tikai mazās.
Bilde ir tikai viena ar zivi , jo centos nemaz nofočēt, atrak atlaist lai peld. ;)
...
Upē peldēja kādi 3 foreļbērnu līķīši. Aplūkojot tuvāk - Skaidrs :( puse žaunu izrautu, apakšlūpa atrauta ,
viens līķītis bija pavisam svaigs , ari žaunas izrautas ;(
...
Diena, laikapstāklis pasakais. ;)
...
Ne asakas. :)
7.jūlijs 2017, 17:55 | links
 
Ar cilvēkiem ir jārunā. Pat ja viņi ir dusmīgi un agresīvi. Man pirms gadiem 15 bija visai skarbs gadījums - piecos no rīta bridu pa vecu dzirnavu dīķīti. Laikam biju pārāk skaļš, suņi sadzirdēja un sāka mani apriet. Zinot, ka ūdenī tie nekad nelīdīs, mierīgi bridu tālāk. Tad pretējā krastā parādījās saimnieks pidžammā, bet ar bisi. Tiku nokristīts par elektriķi(groziņu puskrēslā un pa gabalu vīrs noturēja par akumulatoru) Mēģināju, cik vien mierīgi tādā situācijā iespējams, stāstīt, ka esmu tikai makšķernieks, ka tas nav akumulators, bet groziņš. Runājot, lēnām virzījos uz līkuma pusi, kas mani aizsedza no niknā vīra apšaudes zonas. Vecais vēl kaut ko nobļāva pakaļ, ka upē sen vairs zivju nav – visas izsistas. Laikam jau savi iemesli bija, jo vismaz pāris nākošos gadus tur tiešām nebija ko darīt. Tagad atkal viss kārtībā, foreles ir, var jau būt, ka arī elektriķi raustās no niknā veča, bet tam dīķim vienmēr apeju ar līkumu. Jā - un groziņu ar vairs nelietoju:)
6.jūlijs 2017, 12:42 | links
 
Sveiki vīri!
Vai varat lūdzu ieteikt kādu foreļu dīķi ceļā Rīga-Liepāja, vai uz to pusi aptuveni 50-100km no rīgas?
Būšu ļoti pateicīgs!
6.jūlijs 2017, 10:03 | links
 
Šodien stundiņa pa upīti un pirmā dzīvē strauta forele :) Apmēram 20cm, žēl nesanāca iemūžināt :( Bet tagad āķis lūpā un būs jadodas meklēt tālāk.
P.S. Kāts ar spolīti iesvētīts 8)
5.jūlijs 2017, 10:13 | links
 
Sveiciens foreļotājiem. Pēc vakardienas mazā eksperimenta vienā upītē pieteicās taimiņš, nomērīts, amnestēts. Pamatā zvejoju karpas pēc C&R uz boilām, šad tad aizlaižu paniekoties ar pludu un paspiningot kādu plēsēju,- bet pēc vakardienas gribu paplašināt iemaņas foreļu medīšanā. Šodien iegādājos Akara 2-8g spiningu un Shimano Sedona C2000HGS spolīti, sanāca iztestēt pāris minūtes, šodien bez rezultāta. Gribēju uzjautāt vai ir kāds Vidzemes pusē, kam ir vēlme pamedīt kopā un pastāstīt kko vairāk par šo zivju copi. Varam taisīt barteri,- iemaņas foreļu copē pret iemaņam modernajā karpu cope :)
4.jūlijs 2017, 23:38 | links
 
Nēsājiet desiņas līdz! Pamet suņukam un lieta darīta! Saimniekiem var pusstopu iebarot - i mašinu ļaus turpmak noprakot, i vietas labas ierādīs :D
4.jūlijs 2017, 21:46 | links
 
Ar tiem tā saucamajiem privātīpašniekiem jau tā - kas vainīgs tas bailīgs...
Kam truba no kūtspakaļas upītē... kam murdiņu patīk ielikt... visādi te staigā un neļauj normāli dzīvot...
4.jūlijs 2017, 20:44 | links
 
Lielākoties visu var sarunāt, pie mazām upēm kur cilvēki bieži nestaigā un nav mēslotāju varzas tur ir OK.

Ir vietas kur es eju agros rītos kad visi vēl guļ un suņi var riet cik tīk, citur eju pa dienu tad var visu sarunāt.

ps.
Mūsdienās konfliktus ar dumjiem privātīpašniekiem labāk risināt ar policijas palīdzību.
3.jūlijs 2017, 18:09 | links
 
..Darbi,darbi utt. pavisam neatliek laiks līdz upei tikt plānus īstenot. Laikam briest kārtīgs 2-3diennieks .. :)
2.jūlijs 2017, 15:53 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager