Foreles

Man ir 210cm, 3-12g
17.jūnijs 2009, 14:26 | links
 
Nikson.180cm, 3-15gr., vajadzētu būt labam. Ar lielāku testu Tu 2. mepšus nepamētāsi (iemest protams iemetīsi).
Es lietoju 180cm, 1/8-3/8oz šekspīru un esmu apmierināts. Kam Tev garāks mazās upēs ar aizaugušiem krastiem?
17.jūnijs 2009, 12:48 | links
 
Nikson, neskādēs, ja tev būs gan 1.80m, gan garāks spinis pa rokai. Tev laikam gadījies paraboliskais kāts, man vairāk patīk ar fast akciju. Testu gan lielāku nevajadzētu.
:)
17.jūnijs 2009, 12:40 | links
 
Sveiki vīri, esmu foreļu copē pilnīgs iesācējs, bet noteikti netaisos jautāt, kur braukt copēt, jo katrs savu upi sargā kā mīļoto! :)
Gribēju tik jautāt par spiningiem, ko iesakat (garums, tests)?
Šobrīd paņēmu 1.8 shimano kātu ar testu 3-15, bet nu kaučkā liekas, ka pa īsu un īsti nepatīk, ka strādā viss kāts! Mētāju mepus otros pārsvarā!
Ko iesakāt, varbūt labāk un parocīgāk 2.1 un ar lielāku testu?
Saprotu, ka gaumes lieta, ka katrs piešāvies pie sava, bet tomēr?
17.jūnijs 2009, 12:07 | links
 
Sestdienas ekspozīcija. Bijām ar kompanjonu divatā. Piebraukšana pie upītes eleganta, kamēr sariktējāmies, uzgāza spēcīgs lietus, kurš nedaudz vēlāk pierima un pārvērtās pretīgā pūdētājā. Ūdens, neskatoties uz to, prīmā. Tempers ap +13. Sākums pa tukšo. Abet galīgi nekas nerādījās. Pēc apm. stundas bleķi, baltu Mosca Nr. 3, paķēra teicami barots 36nieks. Čomam uz vobleri pagaidām nekā. Tad paseklā vietā izskrēja un bleķim uzklupa bik zem mēra fišiņš, sportists baigais, mierā ilgi nebija dabūjams. Tā nu šis noālējās un ļāva sevi apskatīt. Pālija! Krāšņs kā papagailītis. :)).Lietus pamazām mitējās, brīdi likās, ka saule izlīdīs no mākoņiem. Kompanjons, nostājies pie sanesuma, cītīgi velk voblu gar pašu malu. Iztešas smukā, 45cm pēc šā vērtējuma, man jau nu likās, ka ir visi 50. Izskrien un pamūk atpakaļ. Tā reizes trīs. Visžēlīgi tiek ļauts mēģināt man. Palaižu voblu dziļāk. Yessssssss! Uzsēžas! Stabils mērinieks. :) Izlīda, paķēra bleķi un nosargāja lielo, svolačs. :)) Tad pāris knapmēri, 40nieks pie pašām kājām paķer voblu, pakuļas un noziepē asti. Tālāk rāmā un padziļā vietā nelielā posmā foreļi lasīja krītošās viendienes. Bleķim lika mīksto, interesējās tikai par vobleri, pa vairākiem lāgiem nāca līdz, bet ņēma negribīgi. Smukas, ap 40cm augumā. Lietus akkal ņemas spēkā, čomam vairāki pušelnieki, man 35nieks. Kā skaists nobeigums pirms kāpšanas ārā, abiem vienlaicīgi paņem pa mēriniekam. Mitrums fočukam dara savu, tāpēc bižu nav daudz. Beigās sāka līt nejēga, tāpēc metām mieru. Lietus ūdeni tā arī līdz copes beigām nesačakarēja. Zivtiņas visas izskolotas un aug lielākas.
:))
16.jūnijs 2009, 22:56 | links
 
Es ar savu veiksmi pameginaju dulkaina udeni un veiksme bija viena mera un divi berni! 30 min laika tas bija un tad sakas lietus, nevelejos talak brist pa upiti!
16.jūnijs 2009, 22:43 | links
 
starp citu,udens bija liels,bet ne dulkains.dikti negribejaas kaadaa appluudusa bebra alaa iemaukties-tas ar attureeja no copes:D
16.jūnijs 2009, 21:54 | links
 
o jā forelei tas toč patīk! manā upē ar ūdens augšā - tagad vispār tur grūti no krasta tikt - praktiski neiespējami!
16.jūnijs 2009, 20:09 | links
 
Duļķis ātri noskries. Būtu forši, ja parautais līmenis kādu laiku turētos, zivij patīk, jūtas droši.
:)
16.jūnijs 2009, 16:39 | links
 
Jā, līmenis tagad baisais. Tādā bail pakaļu bāst, ka straume neaiznes. Bet ja atkal nelīs, tad divu dienu laikā būs ok.
16.jūnijs 2009, 14:52 | links
 
To roolizss: Viss skaidrs.
Šodien pēc darba bij doma aizbraukt paforelēt vakarpusē kaut kur Rīgas rajonā, bet tad saprotu, ka šis pasākums uz kādu laiciņu jāatliek, jo baigie ūdeņi upēs pēc lietiem.

Nez cik ilgā laikā tie ūdeņi noskries, vai uz ceturtdienu vai piektdienu jau varētu braukt?
16.jūnijs 2009, 10:40 | links
 
aizbraucu vakar vakaraa uz upiiti ar ceriibu foreli nokert.aplauzos uz 200%.udens palu liimenii.taka lietus miteejaas atziimeeju udens liimeni un likos guleet.no riita skats veel beediigaaks,udens celies par 20cm.viss parpludis.meginaju pieiet pie upes-bezcers.ar to ari viss beidzaas.bedigi.:(
15.jūnijs 2009, 18:19 | links
 
Sveiki forelisti!
Lasot šo forumu un aplūkojot jūsu foreļu bildes izlēmu pievienoties šim forelistu pulkam.

11. jūnijā aizbraucam ar brālēnu uz mums tuvu Vidzemes upi. Cerības dabūt foreles un līdakas ir lielas, jo pagājušo ruden tajā posmā dabūjām gan foreles, gan līdakas, lai gan mēra foreles un līdakas, toties tas bija labākais rezultāts tajā sezonā.
Sākam copi ap 11:00 no rīta, dikti sutīgs un pie pirmā metiena jau odi neliek mieru. Izejot cauri līdaku posmam nav nevienas copes, taču nonākot līdz straujākam upes posmam kur pagājušogad izvilkām foreli, beidzot piesakās arī kārtīga forele (>40cm). Pēc pāris metriem piesakās otra forele (apmēram tāds pats izmērs). Īpatnēji, ka abas foreles pieteicās uzreiz līdz ko vobleris tika iemests ūdenī.
Nedaudz vēlāk zemmēra līdaciņa pagramsta vobleri, taču nepiesakās. Uz copes beigām satiekam vietējo un uzzinam mūsu nākamo maršrutu :)
14.jūnijs 2009, 12:36 | links
 
To ainars5555;ia līdz Jaunsudrabiņam tālu,tad Vilis Lācis točno:) Par copi un aprakstu10+
13.jūnijs 2009, 23:54 | links
 
Šodien pārbaudīju kādas zināmas upes nezināmu posmu. No plkst. 11.00-15.00. Sākums tāds mazliet nomācošs, ūdens ļoti duļķains, pirmās 20 minūtes paiet bez nevienas copes. Bet tad beidzot arī pirmā forele parāda sevi, uz brīdi uzsēžas taču tūlīt arī nokabinās. Uz aci likās ap 35 cm. Pēc neilga laika izvelku pirmo zivi, foreli ap 30cm. Kāds laiciņš atkal bez copēm, tik pa kādai sprīža garuma forelītei uzsit pa rotiņu. Tad nonāku pie vietas, kur ūdenī ir nogāzies ozols, aiz tā sastajušies visādi zari un dziļums arī tīri normāli. Pirmie metieni tukšā, tad pieeju tuvāk, novelku rotiņu paralēli sanesumiem, un no sanesumu apakšas izskrien forele(37 cm), uzsit bet neuzsēžas. Nākamajā metienā tas pats, ar trešo metienu beidzot ir galā, mazliet pacīnamies un rokā ir, nomēru, laižu atpakaļ. Drīz pēc tam vēl viena cope. Velku pa bedrīti gar krastu, pēkšņi aukla atslābst, piecērtu un galā forele 34 cm. Pēc tam copēju vēl aptuveni 2 stundas, taču tukšums. Pa vidam tikai viena forelīte atrāda sevi, pēc skata ap 30 cm. Būtu jau vēl pacopējis, bet nu lietus darīja savu, mana gandrīzūdeninecaurlaižamā jaka sāka tomēr laist cauri. Visas zivis uz 2.nr moscu.
13.jūnijs 2009, 16:37 | links
 
>>aakkis

:)) Jā, šitā manta var kļūt par katra copmaņa ekipējuma obligātas sastāvdaļas.
13.jūnijs 2009, 16:08 | links
 
nu tādās dienas ,kad pērkons mijas ar saulīti ļoti bieži bijušas teicamas copes! sevīšķi bebru dambīšos!!bet nu nekad jau neko nevar zināt!arī pamatīgā svelmē dažreiz labi ņem!!
13.jūnijs 2009, 00:55 | links
 
ir ir viltiigs.pats jau pavilcis tadas neko fishas,bet veel saka ka grib tikai pameginaat.:) :)
12.jūnijs 2009, 22:58 | links
 
Pamēģini gan, varbūt iepatiksies, viltīgais Hugo :))))
12.jūnijs 2009, 22:53 | links
 
Tas karstam laikam pa upītēm bradājot,


bikses jau var nomainīt pēc izvēles.
12.jūnijs 2009, 22:24 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager