Foreles

njā ir ne tikai jāmāk noķert bet arī labi pastāstīt :)
10.jūnijs 2009, 00:05 | links
 
Plkst 13.00, sāku copēt kādā Vidzemes foreļupītē. Sākumā diezgan aktīvas sīkās forelītes. Gandrīz katrā vietā ņēmiens, kāda skrien pakaļ, pat pirksta garuma forelītes uzsit uz 3.nr mepa.
Pa vidu sīkajām beidzot patrāpās arī kāda ap 30 cm, nobildēju un atlaižu. Pēc tam kādi 300-400 metri bez piesitiena, tad atkal smuka vieta, metiens un no bedres dibena paceļās forele(33 cm), neilga cīņa un dodas atpakaļ no kurienes nākusi. Tūlīt nākamajā metienā paceļās vēlviena, kura varēja būt ap 30 cm, bet nepaņem. Pēc tam seko posms bez ievērojamām vietām, līdz nonāku pie aptuveni 50m gara padziļa posma ar līkumu galā. Vidū pāris palieli akmeņi, kāds baļķītis. Pāri ūdenim diezgan zemu pārkārušies zari. Kautkā izdodas iemest, un tūlīt cope(forele- 33-34cm), labs sitiens, svece, fotosesija un prom ir. Kādu km noeju praktiski bez copēm, paēdu, saule sāk diezgan pamatīgi cepināt. Pamanos vēl fočuku ielidināt ūdenī, bet par laimi fočukam viss kārtībā. Atsāku copēt, ļoti smuka vieta, bedre, kurai pa vidu pamatīgi zaru sanesumi. Pirmajā metienā sevi izrāda skaistule, kā likās vismaz 40 cm. Kautkādā piektajā atkārtotajā metienā, nervi tomēr viņai neiztur, drusku paskrien vizulim līdzi un lēnām un bez steigas sagrābj rotiņu, kāts ripā, spole kauc. Pievelku sev tuvāk, uz brīdi novēršos lai izvilktu fočuku, pa to laiku viņa kautkā pamanījusies aizķert auklu aiz neliela zara un pēkšņi kāts un aukla atslābst. Prom ir ar visu rotiņu. Stulbi protams, jācer, ka nenobeigsies mana stulbuma dēļ. Stulbais fočuks, ibio!!!
Nu jau sāk cepināt pamatīgi, ar to arī beidzu. Copēju uz 3.nr sudrabotā meps agglia.
9.jūnijs 2009, 23:59 | links
 
zivjulauva; es domāju, ka Tu ieteiksi kādulabu foreļupīti, kurai blakus vai tās apkārtnē ir dzelzceļa sliedes :)
9.jūnijs 2009, 18:08 | links
 
Sestdien pēcpusdienā ierados pie vienas upes un konstatēju, ka ūdens ir brūns pēc lietiem. Copēju no plkst. 15.00 līdz 21.00, izgāju gana labu gabalu. Sākumā likās, ka būs bezcerīgi, bet tad vienā vietā pieteicās 43 cm makans. Vēlāk vairāk arī copes nebija.
Īpatnēji tas, ka nebija neviena zemmēra, neviena sīkā, principā kļovu nejuta.
Rezumē, ja nebūtu paņēmis tas viens makans, tad cope švaka.

Jautājums forelētājiem: Kādi novērojumi par copi upītēs pēc lietus, kad nav dzidrs ūdens?
9.jūnijs 2009, 15:36 | links
 
Zemgalē ar foreļupēm švaki- es tikai vienu zinu, bet arī tā ir paskopa ar lomiem...
9.jūnijs 2009, 13:52 | links
 
Vakar biju forelēs Vidzemes upītēs. Rezultāts pāris sīkas foreles (sprīža garuma), nekas vairāk. Pagājušajā gadā biju tur pat un ķērās arī mēra foreles. Bet vakar ar Nr.1. sudraba rotiņu neviena forele lielāka par sērkociņa kastīti nepieteicās. Es domāju ka upītē kur ir dzirdets gadu atpakaļ, ka ķer lielu izmēru foreles šogad arī kautkam jābūt, bet nekā, Nostaigāti kādi 10 km pa upi un redzēts vienīgi beigts, vecs, satrūdējis bebrs. Es tā sāku domāt, ka vietējie tur ar strāvu visas lielās un mazās foreles ir nosituši. Man tgd ir bēdigs stāvoklis, jo pats es dzīvoju Jelgavā un man vēl nav tiesības, lai varētu braukt ar mašīnu uz forelēm. Tapēc es braucu ar vilcienu uz savām divām foreļupēm, jo blakus sliedēm ir tās upes un var viegli piekļūt. Man vienkārši gribās piekļūt citām foreļupēm, bet nezinu kādas :(
9.jūnijs 2009, 13:34 | links
 
Šodien no 5-7 41cm uz blue fox 2 nr.
6.jūnijs 2009, 08:09 | links
 
Arwills, kur solītā atskaite, kā gāja?
4.jūnijs 2009, 12:30 | links
 
sveiki!!
nu ko šodien fantastisks laiks priekš forelēm! Saule mijās ar pēkšņiem negaisiem!! Nespēju atturēties un ir jādodas uz upīti! Vēlāk izstāstīšu kā būs gājis ;)
2.jūnijs 2009, 13:37 | links
 
Straumē ļoti labi strādā CELTA vizulīši.2 nr ir mazliet lielāks nekā MEPPS nr1.Šos roterīšus var pat ļoti lēni vilkt.Vēl straumē BALZER-arī labi.Vispār Latvijā nemaz nav tik straujas upes,lai nevarētu normāli pastrādāt.
1.jūnijs 2009, 23:56 | links
 
Svētdien biju iebridis upītē kas tek pa tiltiņa apakšu pie kura var piebraukt. Remuē: pirmais gājiens 12 minūtes pa taisno straumes tecējuma virzienā, lai nāktu atpakaļ pret straumi. Atpakaļ nācu 2,5 stundas. Pēdas parādijās apmēram pēdējos 200 metros zem tiltiņa un turpinājās apmēram 1 km virs tiltiņa. Atpakaļ nācu atkal pa taisno ap 25 min. Gar upīti tas prasija 3,5 km un laika ziņā tas prasija 6,5 stundas. No auto atgāju pl.12.27 pie auto atgriezos pl.20.00 Noķertas N daudzums (skaits nojuka pirmajā km) foreles un N daudzums alatas. Paturēju divas foreles 35, 38 cm. Lielās bija sanesumos un bebru uzpludinājumos. Baigi patika.

P.S. Žēl nebija līdzi fočiks. No aizvēja puses piegāju pie mežacūku ģimenes apmēram 12-15 m attālumā, piecas galvas. Mazās jau krietni paaugušās un svītru vairs nebija. Neslēpšu, ka pat paspēju tuvākos kokus aplūkot kur labāk uzrāpties, ja nu kas.
Un zaķis nāca pie manis draudzēties, pienāca līdz pieciem metriem (aizvējš+stāvēju kā sasalis :) ) . Uzreiz bija redzams, ka jauniņais :)
1.jūnijs 2009, 23:37 | links
 
Piekrītu Hugo, bet ja galīgs "bezkļovs" var pamēģināt arī 00.;)
1.jūnijs 2009, 23:36 | links
 
Galvenais jau apstākļi,kādos ūdeņos un kāda lieluma zivis ķer.Taču lielākā straumē nemētāsi tos mazos!
1.jūnijs 2009, 23:35 | links
 
Lai gan tā ir tīrākā gaumes lieta un par to ir negaumīgi strīdētie, bet nu tomēr mans mīļākais izmērs arī ir 2. un tādas tvirtas ;)
1.jūnijs 2009, 23:17 | links
 
http://www.wobbler.ru/shop/index.php?categoryID=1051
Es jau varu salikt daudz,man viņas saglabātas tiešām daudz.
1.jūnijs 2009, 23:15 | links
 
http://fisherbid.com/index.php?categoryID=76&offset=180
Skaties šo,ir man citas ar.O tā Ukrainas!
1.jūnijs 2009, 23:11 | links
 
aakkis
iedod to neta adresi,kur tie leetie vizuli! )))
1.jūnijs 2009, 22:24 | links
 
mans milakais izmers tomer ir 3.keru ar normaliem rezultatiem visu sezonu.tikai pie zema udens lieku 2nr.man jau liekas,ka sikie ta negrabstas un atlaist ar vieglak.
1.jūnijs 2009, 20:29 | links
 
Krievu interneta veikali tos Mepps piedāvā~30-45rbļ=~0.50-0.80 Ls gb.Salīdzinoši baigi lēti,pēc bildēm jau ražotājus nepateiksi.
1.jūnijs 2009, 13:43 | links
 
To juons76:
Nu skaidrs.
1.jūnijs 2009, 13:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager