Foreles

Keks
Parasti jau copē ar 1;2 nr vizulīšiem,maziem voblerīšiem.Kad ņem slikti vai neņem-tad mēģina ar 0 vai 00.Bet ir arī gadijies ka uz tiem neņem,bet pagrāb 3 nr roteri.Ar mazajiem parasti copē karstākajās dianās.To nevar tā izstāstīt,jāeksperementē.
Ne asakas!
1.jūnijs 2009, 11:42 | links
 
2 nr ir ok. Ir jau arī svarā vieglāki roterīši, un iet ne sliktāk par 1nr. Es arī izmantoju 2.
1.jūnijs 2009, 11:22 | links
 
Kekss:

Es arī foreles meklēju pārsvarā tikai sīkajās upītēs. Manuprāt 2 nr. ir optimālais mazajām upēm. Pavasaros un dziļākās vietās pat 3. nr aiziet, bet vasarā nepārāk dziļā ūdenī tas pārāk ātri grimst (manuprāt) un ir grūtāk lēni novadīt.

0 un 1 izmērs manuprāt ir pa mazu, jo sīkās forelītes dziļāk ierij. Mazāku izmēru par 2 praktiski neizmantoju un ir OK.
1.jūnijs 2009, 11:07 | links
 
Sestdien nedaudz pacopēju.
Madonas apkaimē no plkst. 6.30 līdz 8.00 trīs forelītes (visas zemmēra un, protams, amnestētas). Pat žēl, ka tik mazas pieķerās. Viena (ap 28 cm) uztaisīja smuku svecīti.
Pēcpusdienā 15.00 - 17.00 pamēģināju citu reģionu, citu upi, labi ķērās alatas, bet atkal zem noteiktā mēra..., protams, visas amnestētas.
1.jūnijs 2009, 10:37 | links
 
Kola: Vēlreiz liels paldies par ieteikumu. Noteikti pamēģināšu iegādāties un izmēģināt praksē.
1.jūnijs 2009, 10:23 | links
 
guntisssd: Klau, bet es sapratu, ka forelēs iet arī ar Mepps Nr.0 un pat 00, tad jau man liekas, ka nr.1 tā kā priekš foreles nebūtu par mazu. Es kādreiz, kad sāku forelēt, tad arī lietoju Nr.2, bet pēc tam nodomāju, ka tas varētu būt nedaudz par lielu un pārsvarā pārgāju uz Nr.1.
Bet nu tad droši vien atkarīgs arī no upes lieluma, ja liela upe, tad Nr.2, ja ļoti maza, tad Nr.0???
1.jūnijs 2009, 10:22 | links
 
kekss
Silti iesaku pameklēt vizuļus no sērijas Mepps Aglia Moushe. Tie ir ar strukturāli bagātiem pušķiem uz āķiem. Tur dažāda biezuma un krāsas mati, metāliski mati utt. Tas nav tas pats, kas vienkāršs sarkans diegu pušķis. Mušas un vizuļa kombinācija - ideāla sausai karstai vasarai, zemam ūdenim. Vizulim pateicoties gaisa burbulīšiem, kas ir pušķī ir laba peldspēja, iet pāri visādiem sīkiem sķēršļiem, kuros parastie āķi ieķeras. Un zivīm ļoti patīk :)
30.maijs 2009, 13:01 | links
 
kekss
Nr 1 priekš foreles bik pa mazu, otrā izmēra mepam jau mazliet lielāks trijnieciņš un līdz ar to vieglāk atlaist. :)))
29.maijs 2009, 21:53 | links
 
Paldies, Kola.
29.maijs 2009, 16:47 | links
 
o jā..... super.....
29.maijs 2009, 12:07 | links
 
MP, piekrītu. Jo tālāk no lielceļiem un grūtāks gājiens, jo foršāku pārsteigumu upīte sarūpē.
:))
29.maijs 2009, 12:05 | links
 
Jā, Kola. Agrā rīta stundā tālā metienā ar gaišu bleķi. Ehhh...
:)
29.maijs 2009, 12:03 | links
 
nu man šajā upē ir atrastas dažas jaunas vietas, kuras biju spiests meklēt gribi negribi ;)))
un ko varu toč teikt ka šajā upē vajag daudz staigāt pa mežiem - tā tik dabūsi labas vietas!
29.maijs 2009, 12:03 | links
 
kekss
Fundamentali :))) - tumša, lietaina diena, agrs rīts, vēls vakars - gaišs rotiņš. Saulains dienasvidus - tumšs rotiņš, piemēram, Melnā fūrija (melna lapiņa)
Viss parējais ir nianses, kas izriet no vietējiem apstākļiem.
Bet, kad uznāk žors, piemēram, pirms negaisa, ņem visu pēc kārtas. Uz citam zivīm tas tāpat attiecas.
29.maijs 2009, 11:52 | links
 
To Arwills, Es tevi sapratu. Tu domā tā, ka, piemēram, piebrauc pie kādas brīvi pieejamas vietas, kur upe pienāk pie ceļa, vai apstājies pie tilta, sāc iet un viss notiek...vai ne tā? Tur tev taisnība. Līdzīgi kā ar sēnēm, reizēm, visi paņem savus lielos grozus un mauc mežā iekšā, kamēr turpat mežmalā var itin pieklājīgi sasēņot.

Bet, ja nopietni, vai kāds var apgaismot, vai ir kāda fundamentāla prakse, kādā krāsā (balts, dzeltens, kapars, melns, punktains) jāliek roteris saulainā laikā un apmākušā laikā? Es spiningoju tikai ar Mepps roteriem un konkrēti, Nr.1 pārsvarā. Man pieredze nav tik liela, lai izdarītu secinājumu, man liekas, ja ir ņēmiens, tad ņem uz dajebkādas krāsas.
Un otra lieta, vai šai laikā, pirms vēl tā riktīgi vasara nav sākusies, var saulainā dienā iet uz copi arī pa dienas vidu, vai tomēr tikai jēga agram rītam un vakarpusei?
29.maijs 2009, 10:53 | links
 
visi jau tā domā,jo dziļāk jo labāk,bet ir daudz upītes kur ir pretēji ;)
28.maijs 2009, 17:49 | links
 
Viepli, jā bija vienas svaigas pēdas, vai nu svētdienas rītā iets, vai sestdien vakarpusē nezinu, bet cik uzzināju no vietējiem, tad presings manis pieminētajā upē tiešām ir liels.
Iespējams jāmeklē kādas jaunas vietas, vnk, braucot uz dullo pēc kartes, no sērijas, jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas.
28.maijs 2009, 16:16 | links
 
nu man pagaidām vērtīgākais loms šogad bijis 36cm alata!! ar forelēm tā pašvakāk ;(
28.maijs 2009, 00:17 | links
 
nu mani informātori saka ka šamā upe tiešām pēdējā laikā ir ļooti iecienīta! nabaga foreles, cerams ka kāda vēl paliks!
27.maijs 2009, 22:27 | links
 
Keks, krasti nebija izmīdīti? Tā vien liekas, ka tur nevājš presings iet vaļā.
27.maijs 2009, 22:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager