Foreles

Sveki vīri. Man ir radies jautājums. Vienā zināmā foreļupē kur kādreiz bija daudz viņu, tagad praktiski vairs nav. Tagad ir tikai līdakas , daudz to. Esmu dzirdējis ,ka citi cilvēki šīs līdakas kad noķer nosit ,lai neizēstu foreles. Bet vai tas ir pareizi? Un līdakas arī visas pārsvarā ir zemmēri.

Niklavs03, 26.maijs 2020, 18:09

Savā personīgajā dīķī tā vari darīt, upes ir publiski ūdeņi, jāievēro MN. Citādi līdaku ķērājs ies tavās pēdās un liks uz dzīvo foreļu bērniņus un tu neko nevarēsi iebilst, jo pats būsi brakars. Starp citu esmu pat tādus vietējos līdaku ķērājus sastapis, viens pat pilnā nopietnībā apgalvoja ka nav labākas ēsmas kā mazie forelēni (taimēni), viegli noķert un ļoti kustīgi uz āķa.

Karlis_K, 26.maijs 2020, 18:46

Normālā ciparā tāds "dzīvais" 1gb-500 eiro! :D
26.maijs 2020, 19:28 | links
 
Sveki vīri. Man ir radies jautājums. Vienā zināmā foreļupē kur kādreiz bija daudz viņu, tagad praktiski vairs nav. Tagad ir tikai līdakas , daudz to. Esmu dzirdējis ,ka citi cilvēki šīs līdakas kad noķer nosit ,lai neizēstu foreles. Bet vai tas ir pareizi? Un līdakas arī visas pārsvarā ir zemmēri.

Niklavs03, 26.maijs 2020, 18:09


Savā personīgajā dīķī tā vari darīt, upes ir publiski ūdeņi, jāievēro MN. Citādi līdaku ķērājs ies tavās pēdās un liks uz dzīvo foreļu bērniņus un tu neko nevarēsi iebilst, jo pats būsi brakars. Starp citu esmu pat tādus vietējos līdaku ķērājus sastapis, viens pat pilnā nopietnībā apgalvoja ka nav labākas ēsmas kā mazie forelēni (taimēni), viegli noķert un ļoti kustīgi uz āķa.
26.maijs 2020, 18:46 | links
 
Sams122 [26.05.20]: Niklavs03 [20m]: Sveki vīri. Man ir radies jautājums. Vienā zināmā foreļupē kur kādreiz bija daudz viņu, tagad praktiski vairs nav. Tagad ir tikai līdakas , daudz to. Esmu dzirdējis ,ka citi cilvēki šīs līdakas kad noķer nosit ,lai neizēstu foreles. Bet vai tas ir pareizi? Un līdakas arī visas pārsvarā ir zemmēri.Nu ja nosit tad vismaz apēd, es ari savā karpu dīķi kas tagad jau pārvērties par asaru un līdaku midzeni, ņemu āra viņas.
Tajos 25cm nav ko ēst
26.maijs 2020, 18:29 | links
 
Niklavs03 [26.05.20]: Sveki vīri. Man ir radies jautājums. Vienā zināmā foreļupē kur kādreiz bija daudz viņu, tagad praktiski vairs nav. Tagad ir tikai līdakas , daudz to. Esmu dzirdējis ,ka citi cilvēki šīs līdakas kad noķer nosit ,lai neizēstu foreles. Bet vai tas ir pareizi? Un līdakas arī visas pārsvarā ir zemmēri.
Nu ja nosit tad vismaz apēd, es ari savā karpu dīķi kas tagad jau pārvērties par asaru un līdaku midzeni, ņemu āra viņas.
26.maijs 2020, 18:20 | links
 
Sveki vīri. Man ir radies jautājums. Vienā zināmā foreļupē kur kādreiz bija daudz viņu, tagad praktiski vairs nav. Tagad ir tikai līdakas , daudz to. Esmu dzirdējis ,ka citi cilvēki šīs līdakas kad noķer nosit ,lai neizēstu foreles. Bet vai tas ir pareizi? Un līdakas arī visas pārsvarā ir zemmēri.
26.maijs 2020, 18:09 | links
 
Bezatskabargu troiņiks ir gana saudzējošs. Šaize jau notiek tad, kad ar atskabargas āķi kabina nost. Tad plēš audus.

Chalitis, 23.maijs 2020, 07:48

Nū man liekas pašsaprotami ka foreļcopē visus āķus izmantojam bez atskabargām jau sen, pielocīju/novīlēju jau 90.tajos kad vēl ņēmu foreles. Bet tā nu nav ka atšķirības nav starp trijžuburi un vienžuburi, nu nevajag ja! Ne velti mušotāji ne visai ieredz spiningotājus, īpaši lašveidīgo copē, domāju tieši šī iemesla dēļ ka vairums vēl arvien ņemās ar trojņikiem. Smalka, delikāta foreļu un alatu cope neiet kopā ar mānekli kuram až 6 āķi! Kaut kāds anahronisms no tiem laikiem kad kāti bija kā bomji, auklas troses un mānekļi karotes. Lai trijnieki paliek līdaku copē. Šajā ziņā mikrodžigisti malači, mazs delikāts āķītis un bez problēmām stīvē laukā pat lielas zivis. UL spinings smalkumā jau sen apsteidzis MM, tad kāpēc tik stagnātiski turēties vēl pie trijžuburiem, lieki traumēt zivis? Paldies Vasīlijam (V.V. Craft) ka saviem lieliskajiem vobleriem liek vienžuburniekus un tālāk popularizē šo ideju, malacis, cienu!

Karlis_K, 23.maijs 2020, 12:02
Nu gan, nu gan! Ne jau dēļ trjošakiem mušotāji "neieredz" spiningotājus. Tur vaina disciplīnā. Ar spini vieglāk apmakšķerēt upi. Nav tā ka UL kaut ko būtu "apsteidzis" un būtu baigi delikāts rīks! Tad kad Tev būs 3 klases muškāts (sver ap 60gr), tipets 0,08-0,10mm un muša uzsieta uz 16-18 Nr āķa (reizēm arī 20-22Nr), tad arī parunāsim par delikātumu! :D

Chalitis, 23.maijs 2020, 19:44


Te var pastrīdēties. Nano džigisti ir spēruši krietnu soli uz priekšu - pat ukraiņu firmai ir kātiņš, kurš sver 51 (!) gr.un tests ir 0.2-1.5 (!) gr.
23.maijs 2020, 20:29 | links
 
Nu man personīgi vairāki snobiski mušotāji ir uzbraukuši par āķiem savulaik ;) Bet UL smalkums jau metamaja svarā, kur nu ar MM iemetīsi 1g, cik aukla sver 3. klasei?

Karlis_K, 23.maijs 2020, 20:09

Tur grainos mēra. Jāpaskatās uz iepakojuma. Neņem aubē snobus! Tu pats esi ar savu galvu uz pleciem! :) Mušošanā tas delikātums ir mānekļa prezentacijā. UL arī feini, bet praktiskā copē man tam nav pielietojuma. Ja gribēšu pa smalko tad traukšu nost zirnekļa tiklus no MM! :D
23.maijs 2020, 20:23 | links
 
Nu man personīgi vairāki snobiski mušotāji ir uzbraukuši par āķiem savulaik ;) Bet UL smalkums jau metamaja svarā, kur nu ar MM iemetīsi 1g, cik aukla sver 3. klasei?
23.maijs 2020, 20:09 | links
 
Bezatskabargu troiņiks ir gana saudzējošs. Šaize jau notiek tad, kad ar atskabargas āķi kabina nost. Tad plēš audus.

Chalitis, 23.maijs 2020, 07:48

Nū man liekas pašsaprotami ka foreļcopē visus āķus izmantojam bez atskabargām jau sen, pielocīju/novīlēju jau 90.tajos kad vēl ņēmu foreles. Bet tā nu nav ka atšķirības nav starp trijžuburi un vienžuburi, nu nevajag ja! Ne velti mušotāji ne visai ieredz spiningotājus, īpaši lašveidīgo copē, domāju tieši šī iemesla dēļ ka vairums vēl arvien ņemās ar trojņikiem. Smalka, delikāta foreļu un alatu cope neiet kopā ar mānekli kuram až 6 āķi! Kaut kāds anahronisms no tiem laikiem kad kāti bija kā bomji, auklas troses un mānekļi karotes. Lai trijnieki paliek līdaku copē. Šajā ziņā mikrodžigisti malači, mazs delikāts āķītis un bez problēmām stīvē laukā pat lielas zivis. UL spinings smalkumā jau sen apsteidzis MM, tad kāpēc tik stagnātiski turēties vēl pie trijžuburiem, lieki traumēt zivis? Paldies Vasīlijam (V.V. Craft) ka saviem lieliskajiem vobleriem liek vienžuburniekus un tālāk popularizē šo ideju, malacis, cienu!

Karlis_K, 23.maijs 2020, 12:02

Nu gan, nu gan! Ne jau dēļ trjošakiem mušotāji "neieredz" spiningotājus. Tur vaina disciplīnā. Ar spini vieglāk apmakšķerēt upi. Nav tā ka UL kaut ko būtu "apsteidzis" un būtu baigi delikāts rīks! Tad kad Tev būs 3 klases muškāts (sver ap 60gr), tipets 0,08-0,10mm un muša uzsieta uz 16-18 Nr āķa (reizēm arī 20-22Nr), tad arī parunāsim par delikātumu! :D Ak jā. Pabridu vienu strautu šodien. Paskoloju forelēnus. Nu nebija problēmu atlaist, atkabināt. Vairākas pašas atkratījās pie kājām. :)
23.maijs 2020, 19:44 | links
 
Bezatskabargu troiņiks ir gana saudzējošs. Šaize jau notiek tad, kad ar atskabargas āķi kabina nost. Tad plēš audus.

Chalitis, 23.maijs 2020, 07:48


Nū man liekas pašsaprotami ka foreļcopē visus āķus izmantojam bez atskabargām jau sen, pielocīju/novīlēju jau 90.tajos kad vēl ņēmu foreles. Bet tā nu nav ka atšķirības nav starp trijžuburi un vienžuburi, nu nevajag ja! Ne velti mušotāji ne visai ieredz spiningotājus, īpaši lašveidīgo copē, domāju tieši šī iemesla dēļ ka vairums vēl arvien ņemās ar trojņikiem. Smalka, delikāta foreļu un alatu cope neiet kopā ar mānekli kuram až 6 āķi! Kaut kāds anahronisms no tiem laikiem kad kāti bija kā bomji, auklas troses un mānekļi karotes. Lai trijnieki paliek līdaku copē. Šajā ziņā mikrodžigisti malači, mazs delikāts āķītis un bez problēmām stīvē laukā pat lielas zivis. UL spinings smalkumā jau sen apsteidzis MM, tad kāpēc tik stagnātiski turēties vēl pie trijžuburiem, lieki traumēt zivis? Paldies Vasīlijam (V.V. Craft) ka saviem lieliskajiem vobleriem liek vienžuburniekus un tālāk popularizē šo ideju, malacis, cienu!
23.maijs 2020, 12:02 | links
 
Bet es saprotu kāpēc kūtri maina uz vienžuburniekiem, jā retāk uzsēžas un praktiski vairs nav tie gadījumi kad aizķeras galvā, žokļos no ārpuses. Arī nopurinās biežāk. Tiesa man tas jau sen neuztrauc, foreles neņemu gadus 10+. Jo biežāk forele pati nopurinās, jo man labāk. Tas laiks kad katru zivi bija jāapčubina, jāizmēra, jābildē sen aiz muguras.

Karlis_K, 22.maijs 2020, 21:53

Šeit piekrītu. Man daļa japāņu vobleru ir oriģināli aprīkoti ar vienžuburniekiem. Esmu ķēris gan, gan. Šķirbas nav nekādas! Realizētas copes ir vienādas! Tas tikai pašu galvās, ka troiņiks labāks! :) Bezatskabargu troiņiks ir gana saudzējošs. Šaize jau notiek tad, kad ar atskabargas āķi kabina nost. Tad plēš audus. Jāmēra ir trofejas (ja to pats grib) un jāfočē skaistas zivis! :) Es pieņemu ka Tev arī ir poh.. vai tā zivs ir 39cm vai 43cm. Ne jau centimetros tas prieks! :)
23.maijs 2020, 07:48 | links
 
Bet es saprotu kāpēc kūtri maina uz vienžuburniekiem, jā retāk uzsēžas un praktiski vairs nav tie gadījumi kad aizķeras galvā, žokļos no ārpuses. Arī nopurinās biežāk. Tiesa man tas jau sen neuztrauc, foreles neņemu gadus 10+. Jo biežāk forele pati nopurinās, jo man labāk. Tas laiks kad katru zivi bija jāapčubina, jāizmēra, jābildē sen aiz muguras.
22.maijs 2020, 21:53 | links
 
Esmu mēģinājis pīteni, vienu sezonu līdz pusei nostaigāju ar PE 0.6, ievēroju ka visai bieži izvadot forele aptinas auklā, ko līdz šim ar mono auklām savā copē nebiju novērojis. Arī daudzu forelēšanas video šo šaizi esmu visai bieži novērojis. Pārgāju atpakaļ uz monoauklām. Un ~2kg izturība auklai ir pietiekami liela rezerve, ja tik pareizi mezglu uzsien un nav niķis celt zivi krastā aiz auklas. Kā jau teicu ar tādām esmu vilcis gana daudz taimiņus foreļupēs un arī pa kādam lasim. Bet 2 trijnieki māneklim tā ir garantija ka visai lielam % foreļu būs kāds āķis acī.
22.maijs 2020, 21:48 | links
 
Izvēli nosaka prioritātes, man pašlaik tā ir maksimāli saudzējoša cope, tieši tāpēc arī atteicos no trijžuburiem un kur nu vēl ja 2 gab. voblerīšiem. Nevēlos vairs forelēm bakstīt acis laukā vai zemmēriņiem lauzt žokļus kad mutē ieķeras visi 3 žuburi.

Karlis_K, 22.maijs 2020, 16:33

Kārlīt! Kāds sakars mono, ar saudzējošu copi?! :D Spolēm ir tāda funkcija kā "drag". Nav starpības, pītā vai mono. Zivs spārdās, nēsājās tāpat! Aukla ar jaudas rezervi ir labāk zivij. Tik nepārproti. Nav kā korķis jārauj ārā. Līdz 30cm zivs pusminūtes- minūtes laikā jau ir atlaista, pirms viņa ko spēj saprast! Neatbalstu zivju mocīšanu ar smalkiem diegiem un sīkiem mānekļiem! Liels trjošaks un normāla izmēra māneklis ir saudzīgāks par knibuli ar smalku āķi! Dažus gadus atpakaļ uz "sporta mānekli" paķēra zivs tuvu 50cm. Ietesa 40mm voblerīti tā rīklē, ka cīnoties pati saplēsa sev žaunu lokus! Izņēmu akurāti ar pinceti mānekli laukā, bet jau pumpēja asinis! Mums tā tikai liekas, ka copējm saudzīgākā režīmā. Atbirums ir gan tur, gan tur!
22.maijs 2020, 20:57 | links
 
Starp citu.
Šodien kādā vidzemes mazupītē novēroju līdz šim neredzētu situāciju. Forele bija aktīva, barojās, bet nebija noķerama. Uz vobleri reaģēja nākot līdzi un viegli uzsitot. Ar polarizējošajām brillēm varēja labi redzēt, bet rokā just nevarēja. Tada sajūta, ka viņa dzen vobleri prom, nevis kāro apēst. Mainīju dažādus voblerus, dažādas krāsas un izmērus. Dažus ignorēja vispār, dažus sita, bet piecirst nebija iespējams. Rotiņu arī ignorēja.
Šādi nebija bijis pat tad, kad trāpīju upē uz viendienīšu izlidošanu, kad visa upe vārās.
Kādi komentāri par situāciju?
Vai vēl kādam ir gadījies kas līdzīgs?
Un kā šādā reizē rīkoties, lai nepaliktu "jaņos"?
22.maijs 2020, 20:54 | links
 
Sveiki, kolēģi!
Par auklām jau viss tiešām ir pateikts, un katra argumenti ir vērā ņemami izvērtējot personīgās prioritātes un vēlmes.
Es izmantoju PE 0.4 - 0.6 ar flurokarbona pavadu ap 1m garu. Ja daudz līdaku upē, tad tievo titāna pavadiņu.
Visus iespējamos copē nepieciešamos mezglus sienu pēc šāda parauga: https://www.youtube.com/watch?v=pFk9DbOnl4A&list=LLReC7a4o5Ft8q8l34Nxc-wQ&index=17&t=0s
Nekad nav pievīlis.
Ne asakas!
22.maijs 2020, 19:57 | links
 
Fl. pavadu lietoju tikai džigojot asarus un zandartus, jo gliemežvāki griež diegu kā ar žileti. Forelēju un lašoju, pamatā, bez pavadas. Skandināvija cits stāsts. Tur akmeņi abrazīvi. Pirmajā gadā aizbraucu bez, un neviena zivs krastā. Pacīnies un diegs plīvo.
22.maijs 2020, 19:51 | links
 
Izvēli nosaka prioritātes, man pašlaik tā ir maksimāli saudzējoša cope, tieši tāpēc arī atteicos no trijžuburiem un kur nu vēl ja 2 gab. voblerīšiem. Nevēlos vairs forelēm bakstīt acis laukā vai zemmēriņiem lauzt žokļus kad mutē ieķeras visi 3 žuburi.
22.maijs 2020, 16:33 | links
 
Fļurika galu pakausē ar šķiltavu un uzsien nail/needle knot.
22.maijs 2020, 15:41 | links
 
PE pie Fluro ar diametru līdz 0.33mm sienu ar "burkānu", resnāku ar albright knot.
22.maijs 2020, 15:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager