Foreles

suminati Jaunaja gada dargie copes kolegi.ta ka tema interesanta nolemu iesaistities.neka ipasa,tikai nedaudz statistikas un dazas atzinas.foreleju es gadus 40.kadus 30 no tiem tikai un vienigi foreles.citas zivis vienigi ja bija nejausi forelupe.tads nu fanatikis.pedejos gadus 7 esmu stipri samazinajis forelu aktivitates un pamazam pargajis uz citam zivim.sak palikt slinkums brist tos kilometrus,noteikumi drakoniski,bet galvenais pati situacija ar forelem tada ne visau spoza.tropiskas vasaras,zemie udenslimeni,pludi ziema un ikru izskalosana,bebru nedarbi,udru un it seviski amerikas udelu invazija,ka ari elekroniku aktivitates un protams ari musu pasu presings ir daudzas upites paplicinajis forelu populacijas.un kur nu vel mazie hesi.nu manas dzives laika sie pedejie 10 - 15 gadi ir bijusi forelem nelabveligi.tacu ta nav tikai musdienu problema.vel gadus 100 atpakal klasikis Janis Jaunsudrabins rakstija par so jautajumu un uzsvera ,ka lai butu forelu bagatiba,jabut labveligiem apstakliem.nu paslaik tie apstakli ir ne visai.it ka jau viss saja pasaule notiek cikliski.jatic,ka bus vel forelem zelta laiki.tad ari lielas bus bieza sokolades slani.par pasam lielajam forelem.personiga pierede ir tada - visvairak trofeju tas ir forelu virs 1 kg ir nokerts 90.tajos gados un si gadsimta pirmajos 5 gados.diemzel ir jasaka ka lielaka dala ir 1,2 - 1,4 kg robezas. lielaka 1,6 kg ir piedalijusies Copes lietu konkursa.ir publiceta gan bilde gan mana vestulite.un protams konjacins.paldies Copes lietu redakcijai.no aizmukusajam -vienreiz tureju uz aka apmeram 2,5 kg svara.pievila pasa mulkiga,fanatiska tieksme uz tievajam auklam.nacas atgriesties pie drusku resnakam.vienreiz viena Ventas pieteka pa zaru starpu izspruka kaut kads lasveidigais un taisija sveces tads 3-4 kg.bet ta noteikti nebija forele.parak gaiss un spozs.un tas ir viss.nav nacies sastapt ne metrigas ne divmetrigas.man bija labi pazistams fanatisks forelists kurs foreleja jau 50 gados.vina lielaka esot bijusi 2 kg. un nokeris bija taja gada kad es piedzimu.tatad jau pasen.esmu runajis ar daudziem copmaniem gan berniba gan parejos gados.un principa visi atduras pret latinu 1,5 kg.varbut ir udeni ar lielakam,bet reali nav gadijies sastapt.iespejams ka tomer tie lielie ir bijusi taimini - juras foreles.ne visi ir spozi.ar laiku upe paliek krasainaki un lidzinas forelem.ir mums tada telezvaigzne un copes autoritate Maris Olte.vina tevs ir bridis tos pasus udenus ko es.ja lasa,lai pasaka kadu vardu.varbut es to metrigo esmu palaidis garam.
3.janvāris 2017, 10:27 | links
 
Sezonas atklāšana priecēja ar vaļējiem ūdeņiem.Pirmā diena ar lietainu vējiņu..pāris iznācieni un viens spožais pusaudzēns.Otrā diena jau atnesa pieaugušu ūdens līmeni un sāka traucēt aizsalstošie riņķi.Pacietība vainagojās ar foreļpapa izdancināšanu. Dīvainākais,ka šamajam pieņi tecēja! Visas zivis veiksmīgi atbrīvotas :)
2.janvāris 2017, 23:03 | links
 
Labs BrunoL..Protams ir lielās!!Kur gan viņas palika??Taisnība,ka neviens neatklās,kad dabūn lielās un kur..Mazie HES paliek vairāk,a tur ir kur izaugt lielajām,protams nav migrācijas,bet kas palika.....Oi,oi,kas par eksemplāriem mājo...Lai gudrie spriedelētāji netic un kaifo par knapmēriem..
1.janvāris 2017, 19:09 | links
 
Tere!
Ir,ir lielās! Vajag tik rakt! Kā saka: Nado mesta znaķ!
Čpokš!
P.S.
A Malēnietis mānās! Kurš copmanis atklās,ka viņš savos medību laukos,katrā bridienā pāris piecdesmitnieces stīvina? Viltīgs žuks!
1.janvāris 2017, 18:45 | links
 
Čalīti, Tev pilnīga taisnība! Sajūtas- tas copē ir galvenais, ne jau zivis un gaļa. Žēl, ka Tu tik tālu dzīvo, varētu kādreiz kopā tās sajūtas noķert.

Kuha, 1.janvāris 2017, 16:54

Nav tāda attāluma Latvijā, par kuru varētu teikt, ka tas ir tālu! :) Galvenais ir vēlēšanās. :)
1.janvāris 2017, 17:08 | links
 
Čalīti, Tev pilnīga taisnība! Sajūtas- tas copē ir galvenais, ne jau zivis un gaļa. Žēl, ka Tu tik tālu dzīvo, varētu kādreiz kopā tās sajūtas noķert.
1.janvāris 2017, 16:54 | links
 
Visu cieņu! Par to metru Leons stāstīja, nav komentāru. Lielākā problēma trofeju nenoķeršanā ir tradicionālais maršruts. Es arī pārsvarā izvēlos copēt pa smuko, dažkārt nopresētās vietās izejot uz sportisko principu. Bet ir cilvēki kuri skrien pa visu Latviju dzenās pēc trofejām - tiem arī attiecīgi rezultāti.

Loshuliganos, 1.janvāris 2017, 16:17

Tu ej ķert sajūtas! Un tas jau ir ļoti daudz!
Par tiem, kas skrien pa visu Latviju es iesmaidu! Mans uzskats, ka jāpiestrādā pie vietas.
1.janvāris 2017, 16:38 | links
 
Jā, laikam, nav vērts te cīnīties. Katram sava pārliecība un Minhauzena spējas.
Jaunajā gadā es Latvijā priecāšos par katru foreli, bet, ja paveiksies, par 50+ būšu sajūsmā. Zviedrijā gan tādas būs, par to esmu pārliecināts.
Ne foreles!
1.janvāris 2017, 16:36 | links
 
Ne jau vienmēr tās lielās atrādās kārtīgi nopozējot, nopeldot mums gar kājām :) Ne visai dzidrs ūdens + optiskā ilūzija dēļ attāluma un skata leņķa, un mēs varam kļūdīties pa 10-20% uz aci nosakot garumu. Tā ka pieļauju ka tā metrīgā Leona forele varēja būt ~80cm kas jau ir reālāk.
1.janvāris 2017, 16:33 | links
 
Visu cieņu! Par to metru Leons stāstīja, nav komentāru. Lielākā problēma trofeju nenoķeršanā ir tradicionālais maršruts. Es arī pārsvarā izvēlos copēt pa smuko, dažkārt nopresētās vietās izejot uz sportisko principu. Bet ir cilvēki kuri skrien pa visu Latviju dzenās pēc trofejām - tiem arī attiecīgi rezultāti.
1.janvāris 2017, 16:17 | links
 
Loshuliganos! Runa bija par metru garu zivi! Mans draugs Lauris Fridrihsons, kas dzīvo Zviedrijā ir noķēris 9,3 strauta foreli. Ta nebija metru gara!!!
1.janvāris 2017, 15:59 | links
 
Nav ko šķēpus te lauzt! Šis forums noteikti neatspoguļo patieso stāvokli foreļu makšķerēšanā! Es personīgi zinu cilvēkus, kas ir noķēruši 3,9 , 3,6 un 3,1 lielas zivis. Pašam agrāk arī ir bijusi ar tādām darīšana. Slikts inventārs, neprasme darīja savu! Esmu pietiekoši gidējis un divi gadi atpakaļ viens makšķernieks noķēra divas 50+ 20 metru attālumā vienu no otras.
Olti esmu aizvedis uz vietu, kur dzīvo lielās. Kad mēs tur maksķerējām, nonāca vietējais un tā starp citu izmeta ka vakar te dabūjis 2,5 kg foreli. Šogad pavasarī ar tāda izmēra zivi apsveicinājos. Esmu deviņas reizes braucis pakaļ 2,7kg zivij un nenoķēris! Kā zinu precīzu svaru? Vietējais palielijās, ka uz gruntenes dabūjis un precīzi to vietu, kur nokēris aprakstīja. Tā kā rekorda labošana man izpalika! :)
1.janvāris 2017, 15:57 | links
 
Ir bildes un video, jūs acīmredzot, neesiet pareizajās listēs, pie pareizajiem džekiem, par to labāk padomājiet :D
1.janvāris 2017, 15:07 | links
 
Čalīti, saki savu izšķirošo vārdu! Tu taču zini gandrīz visu, kas notiek ar forelēm Latvijā!
Es nespēju šiem stāstiem noticēt, un liekas, ka lielākā daļa citu čaļu arī nē.
1.janvāris 2017, 15:05 | links
 
Tas bija pēc nārsta, lieguma laikā, un tik atlaista. Ir pietiekoši daudz džeku kuri ķer skaistas zivis, un sociālajos tīklos viņu nav. Pagājušā gada lielākā par kuru droši zinu ir 2.5 kg.
1.janvāris 2017, 15:00 | links
 
Es neapšaubu, ko Čalītis ķer. Esmu pārliecināts, ka viņš nemuld. Es arī nemuldu. Bet čaļi, kas ķer buldogus Latvijā, man liekas, vēl ir smagā pālī pēc Ziemassvētkiem un Jaungada sagaidīšanas. Visu laiku te par tādām pat nerunāja, bet pēdējā nedēļā- aiziet!
1.janvāris 2017, 14:55 | links
 
Čalīts Zviedrijā regulāri tādas ķer....
1.janvāris 2017, 14:49 | links
 
Jā, nu jau aiziet pa nopietnam! Izrādās, čaļi ķer Latvijas rekordus, bet nereģistrē. Es gan nepaslinkoju kādreiz, bet tā nebija forele.
Bet par foreli- buldogu Čalītim taisnība. Es piebilstu, ka ir zināma līdzība arī ar krokodilu, vārdu sakot, sanāk buldoga un krokodila krustojums. Lielāko savā mūžā esmu redzējis Zviedrijā, tā bija 70 cm un 3,5kg. Izskatījās briesmīga un ļauna!
1.janvāris 2017, 14:45 | links
 
Noķerta tika pēc nārsta novembrī, tavas puses centrālajā upē, ar ideju atbrīvot ziemošanas bedres no līdakām :) Slaidums atkarīgs no ģenētikas, jo taimīgāka - jo brangāks vaislas eksemplārs bijis, un arī katrā nostūrī un upē ir nedaudz citi raksturlielumi.
1.janvāris 2017, 14:24 | links
 
...esmu redzējis ~75cm strauteni noķertu uz salmo burkānkrāsas mūdža (ir bildes) un autentisks stāsts :) Rotiņu meistars Leons dievojās, ka redzējis metrīgu.

Loshuliganos, 1.janvāris 2017, 13:02

Visu cieņu meistaram, bet rodas sajūta ka maigi sakot nedaudz pārspīlē! 75 cm forele būs noteikti virs 4kg! Gan jau ka, kaut kur tāda dzīvo, bet metrs?!!! Droši, ka redzējis "pārforelējušos" taimu! :) Forele, kas visu dzīvi pavadījusi saldūdenī (liela) izskatās kā buldogs! Resna, masīva ar strupu astes kaulu un spura kā vēdeklis. Vidējie astes spuras stari ir garāki par malējiem. Man tādas ir bijušas! Tāda pat lieluma taimiņš ir smuki slaids.
1.janvāris 2017, 13:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager