Foreles

...esmu redzējis ~75cm strauteni noķertu uz salmo burkānkrāsas mūdža (ir bildes) un autentisks stāsts :) Rotiņu meistars Leons dievojās, ka redzējis metrīgu.
1.janvāris 2017, 13:02 | links
 
Laimīgu Jauno gadu! Ne asakas, ne foreles! Ķeram godīgi, un godīgi par to arī te rakstām!
1.janvāris 2017, 11:09 | links
 
Lai 2017.g.forele paaugtos lielāka ,gudrāka un paliktu nemanītāka! Lai viņai izdotos! .. un visiem censoņiem - NE ASAKAS! .. ;)
1.janvāris 2017, 08:01 | links
 
Minhauzeni mīt ne tikai politikas topikā :) 90.tajos kad copēju vismaz 3x biežāk nekā pašlaik, 1-3 foreles ~50 cm sezonā trāpījās, pašlaik protams tas ir retums, drīzāk 1 tāda zivs un 2-3 gadiem. Pērn pēc ilgas pauzes atrādījās ar viena ap 60, bet vairāk nemanīju. Tiesa neesmu arī vairs tik neatlaidīgs lai kaut 5 reizes uz vienu vietu brauktu tieši pēc lielās, kā to darīju savulaik pirms 20 gadiem ar savu lielāko 1,5 kg.
31.decembris 2016, 23:32 | links
 
https://youtu.be/jZYlxrevrZo
31.decembris 2016, 23:27 | links
 
Leģendu mednieki ;)
31.decembris 2016, 22:53 | links
 
Visiem priecīgu un lustīgu šo mērkaķgada pēdējo dienu! Vēl jau var pamērkaķoties, bet arī man stāsti par n-tajām forelēm virs 50cm izraisa vien vieglu smīnu :)
Jā, 40+ nav nekāds retums, bet 50+ tiešām negadās bieži. Kaut vai uz atrādīšanos. Šogad man tāda tikai viena ir izlīdusi, bet nu jāatzīst, ka dikti daudz LV ūdeņos šogad nav sanācis pacopēt.
Taisnība ir arī par Zviedrijas kalnu upēm. Arī tur 50+ jau skaitās trofeja, tas gan vairāk saistīts ar īso vasaru un barības bāzi. Nedaudz "zemāk" kur upes saistītas ar ezeriem, 2-4kg nav nekāds retums.
Padižoties jau katram patīk, bet arī to ar mēru vajag darīt :)

eMKa, 31.decembris 2016, 11:01


Tev ar veiksmīgi nomērkaķoties līdz pēdējai sekundei,un lai LIELĀ noraujas :) visiem veiksmīgi pavadīt.......un nepalaist garām nākamās sezonas sākumu
31.decembris 2016, 16:48 | links
 
Neticu, ka Latvijā ir kāda tik slepena upe vai tāds posms, kuru Čalītis (I.Dz.) nezinātu! Arī es jaunībā esmu bijis pietiekami traks, lai cīnītos pa nepieejamiem džungļiem, purviem, mežiem u.t.t. visdažādākajos Latvijas nostūros. Kādreiz forelēšana bija mans vienīgais lauciņš, tā kā atļaušos teikt, ka to zivi pazīstu un noķert arī protu.
Neesmu vienīgais, kas apšauba 50+ ķeršanu biezā slānī. Sanāk, ka mums Latvijā ir viens supermens, bet mēs, pārējie, esam nejēgas.
31.decembris 2016, 16:13 | links
 
Ir man tāds upes posms,kur 5gadu laikā neesmu redzējis nevienu pēdu,jo piebraukt nav iespējams,ir tik jāiet un kādam jābrauc pakaļ..Neizbrienamas pļavas,zāle pāri galvai...Un upe ir dziļa ar lielām bedrēm untur mājo lielās,vai līdakas...Protams,akmeņainās krācēs lielo nebūs,ja vienīgi rudenī uz nārstu..Ir pat tā,ka lielo atlaižu un pēc 2..3 nedēļām zinu jau ka viņa man būs atkal''
31.decembris 2016, 13:26 | links
 
Visiem priecīgu un lustīgu šo mērkaķgada pēdējo dienu! Vēl jau var pamērkaķoties, bet arī man stāsti par n-tajām forelēm virs 50cm izraisa vien vieglu smīnu :)
Jā, 40+ nav nekāds retums, bet 50+ tiešām negadās bieži. Kaut vai uz atrādīšanos. Šogad man tāda tikai viena ir izlīdusi, bet nu jāatzīst, ka dikti daudz LV ūdeņos šogad nav sanācis pacopēt.
Taisnība ir arī par Zviedrijas kalnu upēm. Arī tur 50+ jau skaitās trofeja, tas gan vairāk saistīts ar īso vasaru un barības bāzi. Nedaudz "zemāk" kur upes saistītas ar ezeriem, 2-4kg nav nekāds retums.
Padižoties jau katram patīk, bet arī to ar mēru vajag darīt :)
31.decembris 2016, 11:01 | links
 
Latvijā ir ļoti maz tipisku foreļupju, kur dominējoša plēsoņa būtu lielā forele! Kā likumā, tādos ūdeņos ir vairāk līdaku! Pie mums upes ir salīdzinoši lēnas. Vasarās tur uzsilst ūdens un noķert lielu zivi ir grūti! Vienalga vai ķer ar lētu "ķīnieti" vai "kruto japāni"!Optimalā ūdens temperatūra turās īsu brīdi. Tā ir no 9 līdz 15*. Vēlāk uzsilst vairāk un pat palielās upēs ir jūtams ūdens trūkums! Te nav nekāda sakara, ir vai nav foreles kāda lauciņš! Es "turu roku uz pulsa". Tas nozīmē, ka pazīstu ļoti daudz talantīgu forelistu no praktiski visiem Latvijas nostūriem. Draugos ir gan veci vīri, kas to "drēbi pazīst", gan jauni "tīrradņi". Neviens nevelk 8-10 zivis sezonā virs 50cm!!!!! Piebildīšu, ka pats dzīvoju labākajā un forelēm bagātakajā valsts nostūrī!
30.decembris 2016, 21:53 | links
 
Neviens neblefo...Ja tev tādas 2 tikai,tad makšķerē kkādos mikro strautos vai tur kur viņu nav..Vai arī forelēšana nav tavs lauciņš..
30.decembris 2016, 21:01 | links
 
Daži te baigi blefo un lielās! Velk n-tās foreles virs 50 cm!Tepat, Latvijā! Ktm! Savā garajā mūžā te esmu izvilcis tikai divas tādas, un nemaz par to nekaunos. Zinu, ka jebkur pasaulē tāda forele ir godājama un nemaz tik bieži nav noķerama. Pat Zviedrijas ziemeļos ne vienmēr tādu dabūsi. Bet te- uz lētā ķīnieša un šajos laikos- ķer, cik gribi! Katrs jau te var samuldēt nezin' ko, bet, vai pašam neriebjas? Ktm!
30.decembris 2016, 19:16 | links
 
Uzskatu,ka ap 10 zivtiņām virs 50 cm sezonā pie mūsu apstākļiem ir daudz..

dziva, 30.decembris 2016, 06:18
Tad jau nepietiek laika darbam! Ne katru dienu tādas atrādās! Bija man laika posms, kad pie upēm pavadīju 90-120 dienas gadā! Pat tad labākais rezultāts bija 3 zivis virs 50cm!

Chalitis, 30.decembris 2016, 06:49

(dienā) Un tas tādās upēs kur katra desmitā zivs bija ap un drusku virs kilo! Pusotra arī 80jos bija ievērības cienīga zivs!!!
30.decembris 2016, 06:51 | links
 
Uzskatu,ka ap 10 zivtiņām virs 50 cm sezonā pie mūsu apstākļiem ir daudz..

dziva, 30.decembris 2016, 06:18

Tad jau nepietiek laika darbam! Ne katru dienu tādas atrādās! Bija man laika posms, kad pie upēm pavadīju 90-120 dienas gadā! Pat tad labākais rezultāts bija 3 zivis virs 50cm!
30.decembris 2016, 06:49 | links
 
Uzskatu,ka ap 10 zivtiņām virs 50 cm sezonā pie mūsu apstākļiem ir daudz..
30.decembris 2016, 06:18 | links
 
Kā kuram tie uzskati..Dažam varbūt vieglāk ap sirdi paliek,ka mētā dārgos voblerus...Mana pieredze rāda,ka nav nozīmes voblera cenai..ja būsi īstajā vietā un laikā,tad kā viens vecs vīrs teica"Liec kaut skrūvi galā'"....ņems tāpat...Man daudzi vobleri ar sievas nagulakām sakrāsoti un kā ņem,fantastika....Daudzi gan jau smīkņās,bet man bija voblers,kurš pirkts TOPA veikalā un maksāja 1 eur. 17 centi(8cm) garš...Izvilkts tik daudz foreļu virs 50 cm,ka daudziem pat sapņos to neredzēt...Tā kā cenai nav nozīmes,galvenais ticēt un būt tur,kur tā zive ir....

dziva, 29.decembris 2016, 21:02

Cik tas ir-daudz?! 50 cm zivs ir 1,2-1,3 kg svarā. Vai nu tu esi fenomenāls maksķernieks, vai nu baigi te fleitē! Tas pa spēkam ir tikai Holbergam! Viņš velk pa desmit kiloškām dienā un divnieces nav retums! :)
30.decembris 2016, 05:55 | links
 
Kā kuram tie uzskati..Dažam varbūt vieglāk ap sirdi paliek,ka mētā dārgos voblerus...Mana pieredze rāda,ka nav nozīmes voblera cenai..ja būsi īstajā vietā un laikā,tad kā viens vecs vīrs teica"Liec kaut skrūvi galā'"....ņems tāpat...Man daudzi vobleri ar sievas nagulakām sakrāsoti un kā ņem,fantastika....Daudzi gan jau smīkņās,bet man bija voblers,kurš pirkts TOPA veikalā un maksāja 1 eur. 17 centi(8cm) garš...Izvilkts tik daudz foreļu virs 50 cm,ka daudziem pat sapņos to neredzēt...Tā kā cenai nav nozīmes,galvenais ticēt un būt tur,kur tā zive ir....
29.decembris 2016, 21:02 | links
 
Ja ir divgramīgs grimstošs vobleris, tad grimšanas ātrums var izmainīties diezgan būtiski. Caurmērā spēle ar vieniniekiem kļūst izteiksmīgāka un uzpeldēšanas ātrums pauzē ir kritiski svarīgs pasīvai zivij. Uz aktīvu nekas protams nemainās, bet nianses ir gana būtiskas.

Loshuliganos, 27.decembris 2016, 14:47

Man zināmie divgramīgie grimstošie vobleri jau defoltā nāk ar vienžuburniekiem! Tie nav lielāki par 35 mm un tādiem nav iespējams uzlikt trijniekus! Izņēmums ir tādi vobleri, kam konstrukcijā paredzēts viena āķa slots!
Praktiskajā copē es tādiem vobleriem (35mm S 2gr.) neredzu jēgu!!! Mazo forelīšu spīdzināšanas agregāts! :) Tam visam sen esmu izbūries cauri daudz gadu atpakaļ! Nav tur svarīgs nekāds grimšanas ātrums! Paņem neitrālu vobleri un izpaudies cik vajag! Lielā ūdenī es mikrobiem neredzu jēgu, bet zemā ūdenī ir citi manekļi!
29.decembris 2016, 18:12 | links
 
Nomad!
Es netaisu propagandu par labu dārgajiem vobleriem, bet kā jau te daži kolēģi paskaidroja, ar lētajiem ķīniešiem ir loterija. Es esmu par firmu un arī citiem to novēlu. Tajā pat laikā 25-30€ par vobleri es "nevaru" samaksāt.
Par pārējo piekrītu, zivi ķer precīzs metiens, pareizais spēles dziļums un māka izdancināt mānekli.
Ne asakas, Jaunajā gadā!
29.decembris 2016, 18:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager