Foreles

Gluži vienalga forelei gan nav, kas tur galā piesiets. It īpaši tas attiecas uz lielajām. Man ir bijuši vairāki gadījumi, kad bedre nomētāta ar rotiņu, bet nav. Tomēr, iekšējā balss saka- jābūt! Uzlieku vobleri vai rotiņu ar gumijzivtiņu pakaļā- ir! Tā bija, piemēram, Zviedrijā, palielā upē, kur straume nomierinājās lielā pūlā. Ar rotiņiem tur biju jau izvilcis vairākas smukas alatas un nelielas foreles. Nezinu, kas man bija par jušanu, ka tur vēl kaut kam jābūt. Uliku mazu smuku Rapala voblerīti. Lielā parādījās nezin' no kurienes! Tieši 50 cm.
Bet tas gan taisnība, ka mānekļa cena zivi neinteresē nemaz. Arī starp lētajiem vobleriem gadās labi, tikai tā ir loterija, kurš strādās, un kurš nē. Biežāk, diemžēl, nē...
29.decembris 2016, 12:50 | links
 
Sanders,

Nevajag attistīt dārgu vobleru kultu un mēģināt sev un citiem iestāstīt, ka zivi ķer dārgs vobleris.

Zivi ķer makšķernieks, pareizi iemetot pareizajā vietā un laikā ar adekvātu mānekļa vadīšanu.

Es lielu daļu savu zivju esmu noķēris uz +/-3EUR rotiņiem....reizēm ir sajūta ka zivīm ir po...g kas galā, ka tik spīd un kustas.....

nomads, 29.decembris 2016, 12:03


pa lielam piekrītu,jo ir reizes,met ko gribi ņem,un ja neņem tad liec kaut pašu dārgāko japāni,nulle.. :)

pats es lietoju japāņu voblerus,tpc,ka nejau viņos ir kkas maģisks,bet gan tas,ka man svarīgs ir process kā tāds,parasti japoškām ir iebūvēta,tālmešanas sistēma,,kas man izvēloties vobleri principā ir svarīgākais faktors,nepatīk tie planēetāji,kurus pat 5m attālumā nevar iemest kur gribi,,,labi vrb forelēšanā tās distances nav tik aktuālas kā piem sapalu spinningošanā,kur tiešām ir vajadzīgi precīzi un samērā tāli metieni,,,tad nu šai copei principā mani favorīti ir mazie krenki,kuri labi lido,jo tur ar 10m metienu ir grūti kko noķert+ ja tev jāmet mazais krenks piem 15-20m attāļumā plus vēl jātrāpa zem zariem,tad nu tas viss kopums,cik vobleris ir kvalitatīvs arī taisa to precizitāti!!
29.decembris 2016, 12:15 | links
 
Sanders,

Nevajag attistīt dārgu vobleru kultu un mēģināt sev un citiem iestāstīt, ka zivi ķer dārgs vobleris.

Zivi ķer makšķernieks, pareizi iemetot pareizajā vietā un laikā ar adekvātu mānekļa vadīšanu.

Es lielu daļu savu zivju esmu noķēris uz +/-3EUR rotiņiem....reizēm ir sajūta ka zivīm ir po...g kas galā, ka tik spīd un kustas.....
29.decembris 2016, 12:03 | links
 
Sveiciens visiem!

sezona tuvojas lieliem soļiem, jautājums ir par to kādus voblerus izvēlaties foreļu copei un kur tos pērkat vai ir kāds mēģinājis lētos ķīnas voblerus?

arturs111, 28.decembris 2016, 11:51


Arturs111,
pieņemu, ka Tev ir bijušas tuvas attiecības ar sievieti, bet gumijas lelli neesi mēģinājis? :)
PS
Laimīgu jauno gadu un ne asakas!
29.decembris 2016, 10:39 | links
 
Sveiciens visiem!

sezona tuvojas lieliem soļiem, jautājums ir par to kādus voblerus izvēlaties foreļu copei un kur tos pērkat vai ir kāds mēģinājis lētos ķīnas voblerus?
28.decembris 2016, 11:51 | links
 
kroč links :D

http://www.bildites.lv/a/9sr5bypy#9s4k7xab
27.decembris 2016, 15:24 | links
 
[quote=470878]Varbūt kādam interesē kaut kas no manas loriņu kastes kastes:
[url=http://www.bildites.lv/a/9sr5bypy#9s4k7xab[/url]
27.decembris 2016, 15:24 | links
 
Varbūt kādam interesē kaut kas no manas loriņu kastes kastes:

27.decembris 2016, 15:22 | links
 
Ja ir divgramīgs grimstošs vobleris, tad grimšanas ātrums var izmainīties diezgan būtiski. Caurmērā spēle ar vieniniekiem kļūst izteiksmīgāka un uzpeldēšanas ātrums pauzē ir kritiski svarīgs pasīvai zivij. Uz aktīvu nekas protams nemainās, bet nianses ir gana būtiskas.
27.decembris 2016, 14:47 | links
 
Vieninieki caurmērā ir vieglāki par trijniekiem - uzpeldošais kļūs ātrāk uzpeldošs, grimstošais lēnāk grimstošs. Grimstošajiem spēle noteikti uzlabojās - kļūst aktīvāka atsaucīgāka un plašāka. Ir mānekļi kuru trumpis ir tieši pasivitāte - tiem varbūt labāk ir arī trijnieki.

Loshuliganos, 26.decembris 2016, 18:49

Nu nav viss tik viennozīmīgi! Praktiski, nekas tur nemainās! Nedaudz grimšana vai peldspēja var pamainīties mazajiem 35-38mm SP vobleriem. Otrkārt, vobleris nav pludiņš! Tāpēc par tā peldspēju nav jāuztraucās! Neskatoties uz tipiem HF, F, SP, SS, HW ir vēl citas īpašības. Vobleri bez spēles twichbait, jerkminnou. Tiem maini āķus uz kādiem gribi, nemācēsi izraustīt-nestradās! Peldošie vobleri caurmerā ir ap 3 gr. (50mm) Esmu mainījis āķus. Trijniekus no smalkas stieples uz rupjāku stiepli. Nekādu atšķirību. Zinu, ko rakstu. Jo pusotram simtam japāņu vobleriem tie ir nomainīti uz sporta āķiem!
27.decembris 2016, 05:56 | links
 
Vieninieki caurmērā ir vieglāki par trijniekiem - uzpeldošais kļūs ātrāk uzpeldošs, grimstošais lēnāk grimstošs. Grimstošajiem spēle noteikti uzlabojās - kļūst aktīvāka atsaucīgāka un plašāka. Ir mānekļi kuru trumpis ir tieši pasivitāte - tiem varbūt labāk ir arī trijnieki.
26.decembris 2016, 18:49 | links
 
Ir veelme ziemas sezonaa nomainiit visiem rotinjiem, vobleriem aakjus uz bezatskabargu. LV nav izveeles shiem bezatskabargu aakjiem, bet Jp interneta veikalos to dazhaadiiba paarsteidz. Varbuut kaads var ieteikt uz kaadu firmu, izmeeru, skatiities. Kaa pareizaak tos samainiit?
Var rakstiit arii PM.

rupucis64, 11.decembris 2016, 17:40


kāpēc mainīt ?nospied ar standziņām .paliks neliels izcilnis kurš itnemaz netraucē.
23.decembris 2016, 23:20 | links
 
Ir veelme ziemas sezonaa nomainiit visiem rotinjiem, vobleriem aakjus uz bezatskabargu. LV nav izveeles shiem bezatskabargu aakjiem, bet Jp interneta veikalos to dazhaadiiba paarsteidz. Varbuut kaads var ieteikt uz kaadu firmu, izmeeru, skatiities. Kaa pareizaak tos samainiit?
Var rakstiit arii PM.

rupucis64, 11.decembris 2016, 17:40

Izmēru izvēlies atkarībā no tā cik liels ir māneklis kam gribi mainīt,rotam ta vēl tā,vobleriem peldošajiem jāskatās,lai āķi nav pārāk lieli un smagi,lai paldošais nekļūst par grimstošo,es sapalu vobleriem mazajiem krenkiem mainīju āķus uz vienžubura visus,,,bij gadījums,ka vobleris kas ar 3žuburu strādāja perfekti uzliekot vienžuburu paaudēja spēli,mistika vnk..!
22.decembris 2016, 16:03 | links
 
Pats lietoju pārsvarā no 6-10 izmēram.
18.decembris 2016, 23:28 | links
 
Ir arī LV ko izvēlēties, ir VanFook micro barb Goldfišā u.c. ir Gamakatsu dažādi Fišbonā, pie Uģa gan arī jābūt.
18.decembris 2016, 23:25 | links
 
Ir veelme ziemas sezonaa nomainiit visiem rotinjiem, vobleriem aakjus uz bezatskabargu. LV nav izveeles shiem bezatskabargu aakjiem, bet Jp interneta veikalos to dazhaadiiba paarsteidz. Varbuut kaads var ieteikt uz kaadu firmu, izmeeru, skatiities. Kaa pareizaak tos samainiit?
Var rakstiit arii PM.
11.decembris 2016, 17:40 | links
 
Jautājums par kātu: 1.8m 1-6g action: Medium
Vai tāds kāts ir derīgs foreļcopei?

Diminsh, 8.decembris 2016, 22:57

Domāju gan, ka der.
Man, personīgi, patīk garāks un asāks kāts, un ar lielāku svara rezervi, bet šis būs labs mazos strautos.
Ne asakas!

Sanders, 9.decembris 2016, 09:35
.. mazos strautos,kuri ietek arī dziļākos un lielākos strautos .. ;)
10.decembris 2016, 22:39 | links
 
Jautājums par kātu: 1.8m 1-6g action: Medium
Vai tāds kāts ir derīgs foreļcopei?

Diminsh, 8.decembris 2016, 22:57


Domāju gan, ka der.
Man, personīgi, patīk garāks un asāks kāts, un ar lielāku svara rezervi, bet šis būs labs mazos strautos.
Ne asakas!
9.decembris 2016, 09:35 | links
 
Jautājums par kātu: 1.8m 1-6g action: Medium
Vai tāds kāts ir derīgs foreļcopei?

Diminsh, 8.decembris 2016, 22:57


Der.Man tieši tādi parametri ir. Mīksts gan.Bet man patīk .
8.decembris 2016, 23:35 | links
 
Jautājums par kātu: 1.8m 1-6g action: Medium
Vai tāds kāts ir derīgs foreļcopei?
8.decembris 2016, 22:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager