Foreles

Ne ja tas smalkais kāts vai spole ķer to zivi!
Zivi ķer prasmīgs copmanis un tā piedāvtais pareizais māneklis....
Visas pārējās ekstras ir tikai copmaņa labsajūtai..

Tonis, 3.decembris 2016, 19:42


vispār primāri ir iemest pareizajā vietā, māneklis nāk pēc tam...
4.decembris 2016, 17:46 | links
 
Ne ja tas smalkais kāts vai spole ķer to zivi!
Zivi ķer prasmīgs copmanis un tā piedāvtais pareizais māneklis....
Visas pārējās ekstras ir tikai copmaņa labsajūtai..
3.decembris 2016, 19:42 | links
 
Iesaku apskatīt ( nav reklāma) mājas lapu www.pertnieki.lv
Merry!!!
3.decembris 2016, 19:29 | links
 
Interesanta lasām/skatāmviela.

http://fishingfun.ru/blog/snasti/769.html
2.decembris 2016, 15:47 | links
 
Kad ierados Zviedrija,es savu pirmo foreli nkjeru uz parasta karklu kata:))agrak nekad nebiju bijis talak par Igaunijas peipi,a te pekshnji Zviedrija,talu prom no lielpilsetam kautkadaa lauku darbnicaa,piebraucaam tumsaa,nakamais boss kautko angliski murmuljo manam pariniekam kursh angliski prot runat,es tikai bolu acis jo pratu tikai krieviski un latviski:)) no rita pamostos un pa logu redzu talumaa lielus kalnus un izcirtumus,kuup duumi,izskatas kaa pasakaa,,pamanu ka netalu no darba vietas tek upite kadus metrus 3-5 plata un uzreiz jau domaas sapratu,tur jabut zivim;) pec pirmas darba dienas vasaraa pec 16oo atradu turpat preses auklu no kuras atdaliju kautko lidzigu auklai kadus 4m,,,tad atradu saspraudi no kuras uztaisiju akji;) un pie upes nogriezu kaatu 4m garu,pus stundu mekleju slieku,jo te zeme akmenaina un daudz smiltis,grants,tad slieku uz saspraudes un aidaa,uz pirmo metienu 30 cm strauteni izcelu:) tapec nevajag stresot,katrs kjer kaa mak un cik maks biezs;!!
29.novembris 2016, 16:44 | links
 
cienīsim citu cilvēku vērtības un nenoniecināsim tās, tās katram ir savas. forelēt sāku ar ar spini, kura cena bija labi, ja 10Ls. tikai kad pamainīju to sapratu, ka tas bija ne visai ērts rīks, bet makšķerēšanas prieku, tas nemazināja tajā brīdī. bija laiks, kad brienamā iegādei tērēju 2 mēneša algas. šobrīd ir citas prioritātes, izbraucu uz copi pāris reizes gadā, brienu ar puscaurām biksēm, spini par 30€ no salmo(ļoti tas patīk) un pavadu laiku ar atvasi.
28.novembris 2016, 22:56 | links
 
Murgs. Jūsu tēvs nevar būt "eksperts", jo:

"ar ultralight kātiem viņam tiešām šodien hijab pirmā pieredze"

Visticamāk ir arī citi iemesli. Bet pilnīgi pietiek ar šo vienīgo.

35mm, 28.novembris 2016, 08:01


Nu tieši tāpēc vārds "eksperts" arī bija ielikts iekavās))) Eksperimenta uzdevums bija pierādīt, ka vidējais makšķernieks, īpaši iesācējs ultralight klasē, nesapratīs atšķirību starp lēto un dārgo kātu.
Teikšu godīgi, foreļoju (diezgan intensīvi) jau 2 gadus un pats nejūtu nekādu starpību. Vienīgais g.loomisam korķa rokturis tīri estētiski vairāk patīk.
28.novembris 2016, 11:32 | links
 
Gad gancho noteikti ir labākais kāts, kādu līdz 100 eur esmu rokās turējis.
28.novembris 2016, 11:06 | links
 
Murgs. Jūsu tēvs nevar būt "eksperts", jo:

"ar ultralight kātiem viņam tiešām šodien hijab pirmā pieredze"

Visticamāk ir arī citi iemesli. Bet pilnīgi pietiek ar šo vienīgo.
28.novembris 2016, 08:01 | links
 
vislabaka makskere ir naksnjore piesieta pie koka paceree un puskjis sliekas galaa..saliec 20 katra likumaa,aizlaid uz masinu noknieb meichu un nac njem ara jo ir galaa:)))
28.novembris 2016, 08:01 | links
 
Tā, koleģi forelisti! Lai nebūtu tukšo runu, paņemu drauga spinningu G.Loomis (300 ar kaut ko maksāja) 188 cm 1/32-1/8 oz ar Shimano Biomaster 1000 spoli, savējo GAD Gancho (ap 80 eiriķiem maksāja) 183 cm 0,5-4 gr ar Catana 1000 spoli un iedevu pamēģināt abus "neatkarīgajām ekspertam" - savam tēvam) Spinningu markās tēvs neko nesaprot, tāpēc no šī viedokļa tests ir objektīvs. Šodien visu dienu tēvs pavadīja uz mazas upītes tālāk no cilvēku (un inspektoru) acīm. Līdz pusdienai nostaigaja ar vienu spinningu, otro pusi ar citu. Bija nelielas līdaciņas, asariši, pāris foreles un viens taimiņš (visas zivtiņas palika dzīvas). Uz jautājumu kurš kāts ir labāks, tēvs atbildēja ka abiem diviem nav ne vainas un nosaukt vislabāko viņš nevar jo neesot tik smalks eksperts (ar ultralight kātiem viņam tiešām šodien bija pirmā pieredze), bet neko slikto nevar pateikt ne par vienu, ne par otro. Vienīgais, ko viņš atzīmēja ir tas, ka Biomaster spole strādā krietni maigāk nekā Catana. Principā tas arī viss. Secinājumus varat izdarīt paši. Protams, uz 100% objektivitāti nepretendēju...
27.novembris 2016, 23:26 | links
 
Lieta jau taada, ka te jau svariigi ir tas cik nu katrs aizraujas ar forelju makskeresanu, katram arii ir savas veelmes un prasiibas, kad pirmo reizi biju pie upes ar domu foreles un sapalus kjert, tad kaats man bija cenaa liidz 30ls laikam. Galvenais ir pierast, pie saviem "instrumentiem". Tad tas leetais kats,naakamajaa gadaa saluuza,smiekliigi, bet ne pie upes un tagad jau kaadu laiku copeeju ar daiwas kaatu-cena zem simts einaariem un esmu apmierinaats, ja nu shis kaadreiz man saluuzis(cerams,ka ne), tad pirkshu taadu pashu, ja kautkur taadu var dabuut, nemaz neesmu skatiijies, nu nevajag, man ljoooti daargu kaatu un veselus piecus,cik nu katram tie griesti. Katram savas prioritaates, es labaak beerniem kko nopeerku par taadu naudu. Es ar visiem saviem makskerriikiem esmu saradis un kameer nekas nesapliist, neko baigi nepeerku, nu labi rotinjus, uz tiem man slimiiba:D Proti, ja nu cilveeks grib nopirkt kaatu ar ko foreli nokjertu, tad vispareizaak buutu aiziet uz copes veikalu,patureet rokaas visus iespeejamos,par sev pienjemamu cenu un pasham izteeloties vai tas ir prieksh vinja vai nav,vai arii parunaat ar paardeveeju, ja taads sakariigs;) P.S. atvainojos, ka rakstu bez garumziimeem, nav kompim vaardniica;) Peace:)
27.novembris 2016, 21:40 | links
 
Tere!
Labs kāts ir tāds,kas pas Tavā rokā un no 10 metieniem,vismaz,septiņus vari trāpīt lēpju lapā.
Manuprāt,šai pasākumā pats galvenais ir pirmais metiens. Bet. Ne tikai kāts. Arī "pieskaņota" spole.Varbūt esmu vecmodīgs,bet uzskatu,ka 2500 mērs pēc Daiwa's,optimālais.
Tas kas derēs Čalītim(Chalitis),nederēs ne man,ne Ekam.
Za ribalku!
P.S.
Par striķi. Saka,ka tikai un vienīgi mono. Nepiekrītu. Ekselenti rullē pītene. Arī kristāldzidros strautos.Perfekts kontakts ar mānekli.
Vienīgi,gadiem ejot plok azarts,lai to nedaudz uzturētu,nākas iegādāt dažu jaunu rotaļlietu.Diemžēl,arī tas arvien retāk līdz. Tā kā ļoti labi saprotu JST.
Eh,kā vajadzētu jaunajiem un ne tikai,arī vecajiem bukiem,apgūt metienu techniku god.JST vadībā. Ticat,tas ir to vērts!
Tāc pagarš sanāca post scriptums.:)
27.novembris 2016, 21:39 | links
 
Noteikti ir daudzi copmaņi,kuri nevar sakrāt labam kātam,bet pa cēlo nopīpē mēnesī cigaretēs tikpat vai ielej traukā .. tā teikt runa iet par prioritātēm. P.S. Man ir viens čoms,kuram auto riepas maksā tik cik dažam auto,bet šamais principiāli izvēlas leto galu no makšķerēšanas inventāra.Kad sanāk kopā būt pie ūdeņiem,tad vienmēr arī redzama čoma nepatika un inventāra lādēšana .. es vienmēr šamo tik mierinu,ka atbraukuši un mājup dosimies ar komfortu .. :)

Bleiers, 27.novembris 2016, 12:44


Šis džeks domā pareizi. Brīžiem pīpēdams :)) rēķinu cik nopīpēju 1 dienā,1 mēnesī ,1 gadā . Kad tieku līdz gada ciparam .... šoks . Tur es vismaz 2,5 augstākās klases kātus esmu nopīpējis .
27.novembris 2016, 18:08 | links
 
Daži mani ir stipri pārpratuši. Neesmu teicis, ka labs un dārgs inventārs ir slikts. Man pašam naudas pietiek, kātu un spoļu daudz, un ne lētākās. Forelēm izmantoju gan tikai divus kātus. Man arī patīk labs un smalks inventārs. Auto ir vairāki, viens pat šā gada modelis, 30-gadīgs Pasāts man nekad nav bijis, bet vācu auto neptīk kā suga.

Morāle bija tāda, ka nevajag cilvēku iedzīt zemē un radīt kompleksus, ja viņš nevar dārgu inventāru atļauties. Drīzāk dot padomu un ticību, ka arī ar viņa budžetu- maģiskajiem 40 EUR sākumam pietiks.
Es sāku forelēt bez zābakiem, jo tiem nebija naudas, bridu kedās. Par pirmo kātu jau stāstīju. Bet, laikam ejot, protams, esmu centies tikt pie labāka inventāra. Bet- sevis dēļ, nevis lai mērītos.

Kuha, 27.novembris 2016, 12:12

Neviens te necenšās iedzīt kādu stresā! Mani fascinēja lūgums: iesakiet lūdzu kādu labu (LABU) līdz 40 eiro (LĪDZ) foreļkātu! :) Varu nomierināt. Nav labu spiningu līdz 40 eiro! Arī līdz 60 eiro nav!!! Šajā cenu kategorijā ietilpst daudz maz atbilstoši rīki, kas piemēroti konkretās zivs makšķerēšanai! Viss! Basta!
Ja cilvēks tādu pērk, tātad viņam nav brīvu līdzekļu. Kāds ir maldinājis, vai makskerēšana nav primārs pasākums!
Līdzīgi būtu mājsaimnieču portālā: iesakiet lūdzu labu el. tējkannu līdz 10 eiro? Tad kāda saka: labas kannas ir pa 30 eiro! Cita saka: dura gatavā! Ūdeni var uzvārīt arī ar spiralīti pa 3 eiro! Nu tā kaut kā...
27.novembris 2016, 15:47 | links
 
Noteikti ir daudzi copmaņi,kuri nevar sakrāt labam kātam,bet pa cēlo nopīpē mēnesī cigaretēs tikpat vai ielej traukā .. tā teikt runa iet par prioritātēm. P.S. Man ir viens čoms,kuram auto riepas maksā tik cik dažam auto,bet šamais principiāli izvēlas leto galu no makšķerēšanas inventāra.Kad sanāk kopā būt pie ūdeņiem,tad vienmēr arī redzama čoma nepatika un inventāra lādēšana .. es vienmēr šamo tik mierinu,ka atbraukuši un mājup dosimies ar komfortu .. :)
27.novembris 2016, 12:44 | links
 
Daži mani ir stipri pārpratuši. Neesmu teicis, ka labs un dārgs inventārs ir slikts. Man pašam naudas pietiek, kātu un spoļu daudz, un ne lētākās. Forelēm izmantoju gan tikai divus kātus. Man arī patīk labs un smalks inventārs. Auto ir vairāki, viens pat šā gada modelis, 30-gadīgs Pasāts man nekad nav bijis, bet vācu auto neptīk kā suga.

Morāle bija tāda, ka nevajag cilvēku iedzīt zemē un radīt kompleksus, ja viņš nevar dārgu inventāru atļauties. Drīzāk dot padomu un ticību, ka arī ar viņa budžetu- maģiskajiem 40 EUR sākumam pietiks.
Es sāku forelēt bez zābakiem, jo tiem nebija naudas, bridu kedās. Par pirmo kātu jau stāstīju. Bet, laikam ejot, protams, esmu centies tikt pie labāka inventāra. Bet- sevis dēļ, nevis lai mērītos.
27.novembris 2016, 12:12 | links
 
p.s. starp citu tās atskaites: bridu vienu upi. 3h noķēru 15 foreles, lielākā 40 cm., ir tīrākā mērīsanās!!! Tjip, rekā es! A jūs? Ne vārda par tehniku, copes specifiku, manekļiem utt. Tās nav atskaites!

Chalitis, 26.novembris 2016, 10:09[/quote]


+++
26.novembris 2016, 12:39 | links
 
Cope ir atpūta. Tikai pēc tam gaļas ieguves veids. :)
26.novembris 2016, 11:00 | links
 
Pasarg dies, kāda cīņa?! Šajā forumā radnieciska dvēsele man ir vecais murmulis-Emka! Ne tāpēc, ka esam kopā kāpuši ziemeļu klintīs, bijuši komandas un izlases biedri. Arī tāpat briduši foreļupes. Tapēc ka domājam līdzīgi!
Mani foreļcopē vairāk nekas nespēj izbrīnīt. Es ķeru "izjūtas"! Stundām gara brišana garlaiko un nogurdina. Daudz svarīgāk, lai es pie upes jūtos labi! Es varu atnākt pie upes un ieelpot svaigo pavasara gaisu, klausīties pirmajos cīruļos. Krietnu laiku vērot straumes plūdumu un domāt savu domu! Man tas ir svarīgi!
Svarīgs ir inventārs! Jo patīk copēt skaisti, ar izjūtam! Tev rokās ir smalks rīks, kas klausa. Auklas galā japāņu meistara rokām darināts balsas voblerītis! Sajūta, ka tajā maneklītī ieguldīta daļa meistara dveseles! Tās ir manas izjūtas un man nav nevienam japierāda, ka tā ir labi!
Ja cilvēks jutas labi ar savu inventāru, (vienalga cik tas vērts) kāda kuram darīšana?!

p.s. starp citu tās atskaites: bridu vienu upi. 3h noķēru 15 foreles, lielākā 40 cm., ir tīrākā mērīsanās!!! Tjip, rekā es! A jūs? Ne vārda par tehniku, copes specifiku, manekļiem utt. Tās nav atskaites! Tāpēc šeit es neko nerakstu par forelēšanu!
26.novembris 2016, 10:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager