Foreles

[quote=461824]Slaidā ķermeņa un elegantās muguras spuras dēļ alatu dēvē par 'upes lēdiju'. Saulē mirdz rudens krāsas. Aukla nosvilpo gaisā un mušiņa viegli nolaižas uz ūdens...Izcili pavadīts laiks.

Izcils foto :)
3.oktobris 2016, 22:08 | links
 
Slaidā ķermeņa un elegantās muguras spuras dēļ alatu dēvē par 'upes lēdiju'. Saulē mirdz rudens krāsas. Aukla nosvilpo gaisā un mušiņa viegli nolaižas uz ūdens...Izcili pavadīts laiks.

3.oktobris 2016, 21:37 | links
 
Man tāpat kā Sullam. Ziemeļkurzemē aktīvi barojās,kukaiņus lasa ka prieks, un ķerās ari.Pasēdi smukā vietiņā un skaties,ka šīs plunkšķina.Skats pasakains.
Dambji lai paliek vasarai.Vēl joprojām baigi zem limenis.Kā Emka saka,ka labu gribot nesataisa vēl lielākus sūdus pirms nārsta.
2.oktobris 2016, 19:50 | links
 
Ir vēl kāds, kam ir zināms "zivju ceļš", Amatā kādu gabaliņu pa straumi uz augšu pēc Zvārtes ieža?
Es personīgi biju uz dirsas par to skatu..:D

Gaujinieks, 29.septembris 2016, 18:30

Tu domāji to akmeņu dambi pie Viļņu mājām ? To vietējie būvē jau kuro gadu, jaucis nost esmu neskaitāmas reizes. Cik zvanīju špekiem neceļ ne ausu, jau apnicis, pēdējos gadus vairs nezvanu.

Sulla, 29.septembris 2016, 19:23


Jā, domāju to pašu!!
To posmu kkā pirmo reizi sanāca iet
1.oktobris 2016, 10:50 | links
 
Dev jauc nost un viss
30.septembris 2016, 19:54 | links
 
Nedzīvojam mēs ideālā pasaulē, kad visu var izdarīt laikā.
Bebru dambi labāk nojaukt tagad, nekā nārsta laikā vai tūlīt pēc tam. Līdz nārstam vēl daudz ūdens aiztecēs...
30.septembris 2016, 19:54 | links
 
 
šodien pabūts upē, foreles aktīvas! priekšā stāvēja dambis, kurš pirms mēneša bija 4x mazāks. Bilde šeit [url=http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-82263.htm?msg=ok[/url] Virs dambja upe pārvērtusies us slikto pusi - oļi un smiltis pārklāti ar melniem dubļiem, straume daudz mazāka. Ko darīt?
30.septembris 2016, 14:31 | links
 
Ir vēl kāds, kam ir zināms "zivju ceļš", Amatā kādu gabaliņu pa straumi uz augšu pēc Zvārtes ieža?
Es personīgi biju uz dirsas par to skatu..:D

Gaujinieks, 29.septembris 2016, 18:30


Tu domāji to akmeņu dambi pie Viļņu mājām ? To vietējie būvē jau kuro gadu, jaucis nost esmu neskaitāmas reizes. Cik zvanīju špekiem neceļ ne ausu, jau apnicis, pēdējos gadus vairs nezvanu.
29.septembris 2016, 19:23 | links
 
Ir vēl kāds, kam ir zināms "zivju ceļš", Amatā kādu gabaliņu pa straumi uz augšu pēc Zvārtes ieža?
Es personīgi biju uz dirsas par to skatu..:D
29.septembris 2016, 18:30 | links
 
Vakar cauru dienu nostaigāju pa upi Vidzemē, foreles vēl barojas un ķeras kā trakas, nārsts tām nav ne prātā.

Es arī nostaigāju pusdienu pa upīti Vidzemē 25.09. Foreles ķērās labi un priecēja izmērs. Arī skaista trofeja atrādījās.
Par nārsta tuvošanos nekas neliecina. Lielās vēl sēž bedrēs pa vienai un barojas. Lai gan pagājušajā gadā ap šo pašu laiku jau zivis bija bariem bedrēs pirms oļainām krācītēm un uz mānekļiem nereāģēja vispār.
29.septembris 2016, 16:18 | links
 
Kā jau minēju,starts būs šīs nedēļas beigās,nākošās sākumā.Tieši svaigs ūdens ir tas kas šo procesu ietekmē visvairāk.

sermuksis, 28.septembris 2016, 09:07


Pie tik augsta ūdens tempera vēl labu laiku nekas nenotiks. Un ja dienā ir 12-15 grādi kā pašlaik tad lietiņš tik paaugstina temperi upē. Foreļu nārstu paātrina mazūdens un ilgstošas salnas, jo tad ūdens upēs atdziest visstraujāk. 90.tajos atceros vienu tādu septembra pēdējo nedēļu, Vidzemes vidienē lielas foreles stāvēja uz brasliem un vairs nebarojās. Vakar cauru dienu nostaigāju pa upi Vidzemē, foreles vēl barojas un ķeras kā trakas, nārsts tām nav ne prātā.
28.septembris 2016, 12:58 | links
 
Jautājums SULLA!
Pēc tava saciitā, upē dambjus labāk jaukt tikai pēc nārsta, tas ir agrā pavasarī? Jeb kādos gadijumos ir labāk jaukt dambi, vai tomēr atstāt lai viņš stāv, bet tomēr man persoonigi ir ticība tam, ka forele pa upi staigā, un atraujot kādu dambi, pēc laika upes posms turpinās un ir makšķerējams.?

kristers24@inbox.lv, 28.septembris 2016, 10:36


Negribas jau atkārtoties bet nu lab, skaties pēc apstākļiem. Ja vieta tev pazīstama un zini ka dambis uzbliezts šovasar tad tik jauc nost, jo tādos nogulas nav daudz sakrājušās, tie parasti ir nelieli. Bet ja dambis stāv jau vairākus gadus un ir pamatīgā augstumā un zem tā arī ir nārsta berzes tad gan nejauc tik zemā ūdenslīmenī kā pašlaik. Pats galvenais nejauc dambjus pēc nārsta novembrī un ziemā, nārsta ligzdas pārklāj ar dūņām un tiem kirdik. Vecos pamatīgos dambjus vislabāk jaukt pavasarī pie liela ūdens, pa vasaru pajaucot jaunos nupat uzblieztos.
28.septembris 2016, 12:47 | links
 
Jautājums SULLA!
Pēc tava saciitā, upē dambjus labāk jaukt tikai pēc nārsta, tas ir agrā pavasarī? Jeb kādos gadijumos ir labāk jaukt dambi, vai tomēr atstāt lai viņš stāv, bet tomēr man persoonigi ir ticība tam, ka forele pa upi staigā, un atraujot kādu dambi, pēc laika upes posms turpinās un ir makšķerējams.?
28.septembris 2016, 10:36 | links
 
Nārsts visās upēs nenotiek vienlaicīgi!Nekur tālu tas nav.Pirmā berza jau ir redzēta,bet tā vairāk ir anomālija.Kā jau minēju,starts būs šīs nedēļas beigās,nākošās sākumā.Tieši svaigs ūdens ir tas kas šo procesu ietekmē visvairāk.
Lielākajā daļā upju labākās nārsta vietas ir augštecē.Ja Tu apgalvo,ka nārsts ir tālu,tad neredzu vispār nekādu problēmu jaukt dambi,jo postu var izdarīt tikai pēc nārsta.
28.septembris 2016, 09:07 | links
 
Forele nav sākusi nārstot!Pirmais nārsts būs pēc šās nedēļas lietavām,neatkarīgi cik ūdeni tās upē ienesīs.
Zivs nekad nenostāsies uz oļiem kur nevar aprakt ikru.Jeb kur straume nav tik liela,lai iznestu dūņu.
Pie šada līmeņa nekur tālu to smilti neaiznesīs,un pie liela līmena visu izmetīs pa krastiem.Tāka nekādus tur sūdus vēl sataisīt nevar.
Lielā ūdenī jaukt dambi ir vieglāk un produktīvāk.
Šobrīd tā situācija ir tāda,ka arī samērā mazai zaru čupai pāri netiek.
Nav divu vienādu situāciju,lai kaut ko darītu upe ir jāpazīst,un jāizprot.

sermuksis, 27.septembris 2016, 23:32


daudz aplamības, forele nenārsto pēc lietiem, tā nārsto kad ir vajadzīgā temperatūra. Un pašlaik līdz nārstam vēl tālu, upēs 10 grādi. Un tuvākajā laikā krasi augstāku nesola, naktis pat siltākas. Pēdējos gados jau nav retums kad foreles nārsto pie ļoti zema ūdens līmeņa. Un ja dambis ir vecs, augsts un uzpludinājums pietiekami garš un ietilpīgs, tad škādi nojaucot mazūdenī nodara pamatīgu, tas no personīgās pieredzes. Savulaik tādu kļūdu pieļāvu, otreiz neatkārtošu. Toreiz to upi apsekoju arī ziemā, bēdīgs paskats bija, smilšu jūra, jo lietus pali toruden izpalika.
27.septembris 2016, 23:48 | links
 
Forele nav sākusi nārstot!Pirmais nārsts būs pēc šās nedēļas lietavām,neatkarīgi cik ūdeni tās upē ienesīs.
Zivs nekad nenostāsies uz oļiem kur nevar aprakt ikru.Jeb kur straume nav tik liela,lai iznestu dūņu.
Pie šada līmeņa nekur tālu to smilti neaiznesīs,un pie liela līmena visu izmetīs pa krastiem.Tāka nekādus tur sūdus vēl sataisīt nevar.
Lielā ūdenī jaukt dambi ir vieglāk un produktīvāk.
Šobrīd tā situācija ir tāda,ka arī samērā mazai zaru čupai pāri netiek.
Nav divu vienādu situāciju,lai kaut ko darītu upe ir jāpazīst,un jāizprot.
27.septembris 2016, 23:32 | links
 
Nu nevajag tagad nekādus dambjus jaukt, ja tas nav paspēts izdarīt pa vasaru. Vēloties izdarīt kaut ko labu, var tagad tikai sūdus sataisīt. Mazajiem dambjiem forele, jūras forele tiek pāri bez problēmām. Jaucot lielos, monumentālos, šajā bezūdenī, turklāt šajā laikā, tiks aiznestas ciet nārsta vietas un visa tā dambī uzkrājusies zampa nosēdīsies pa straumi uz leju.

eMKa, 27.septembris 2016, 15:04


Taisnība, par šo jau esmu arī agrāk runājis. Bet ir arī atsevišķi izņēmumi, kā piemēram dambji mazo pieteku pašā apakšā, zem kuriem nav nekādas nārsta vietas. Pagāšnedēļ mazā pieteciņā vienu tādu uz 1m nojaucu, bedrē zem dambja tupēja taimēns un acīmredzot uz augšu netika. Tā ka vīri 3 x apdomājam un tikai tad jaucam.
27.septembris 2016, 23:24 | links
 
Nu nevajag tagad nekādus dambjus jaukt, ja tas nav paspēts izdarīt pa vasaru. Vēloties izdarīt kaut ko labu, var tagad tikai sūdus sataisīt. Mazajiem dambjiem forele, jūras forele tiek pāri bez problēmām. Jaucot lielos, monumentālos, šajā bezūdenī, turklāt šajā laikā, tiks aiznestas ciet nārsta vietas un visa tā dambī uzkrājusies zampa nosēdīsies pa straumi uz leju.
27.septembris 2016, 15:04 | links
 
Man laukos ir tieši tāda pat aina.Vecie bebri no mājam padzen jaunos un tie sāk būvēt savas mājas.
27.septembris 2016, 11:24 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager