Foreles

Ja dzīvotu visu laiku pa laukiem tuvumā,tad ārdītu kaut katru dienu.Bet tā kā tās ir nedēļas nogales,un arī ne katras,tad no kopējā laika varu atvēlēt kādas 2 stundas maksimums.
Vienu nojaucu,bet tur vēl 7 paliek.Ar tehniku tur klāt netiek.Visi šie dambji parādījās šogad no pavasara.Ja pagājušogad bija tikai viens augšup pa upi,tad tagad 7 vai vēl vairāk pa upi uz leju.
27.septembris 2016, 09:54 | links
 
Šodiena pielika punktu.Šodien bez kāta izdomāju pastaigāt gar upīti,uzsvaru liekot uz sēnēm.Bebri laikam pavisam kaunu zaudējuši.100metros 4 dambji,2nedēļu laikā.Un divi starp smuku oļainu pamatni.Pa upi uz augšu vēl kādi 5 gab.,no kuriem viens monstrozs.Un uz leju izskatījās,ka arī jau ir.Cik man laiks atliek,tik pajaucu,bet ieraugot šos rokas nolaižās.Manu spēku pa mazu.Tāpēc domāšu mehānisku paliglīdzekli,ar kuru vieglāk tos dambjus ārdīt.Šis tas ir padomā.Medniekiem prasīju,šiem bebri neinteresē.
Varbūt sapieriem paprasīt,lai uzlabotu savu profesionālo sagatavotību;)

marcinsch, 25.septembris 2016, 20:54


dambjus jauc ar rokām kā palīglīdzekli izmantojot dārza dakšas- var nojaukt praktiski visu

otrs variants norakt ar ekskavātoru, ja var piebraukt, samērā ātri un efektīvi

var mēģināt ar forvarderu (meža izvedēju) bet tam parasti roka nesniedzas dziļi zem ratu līmeņa, tur jābaruc upē

ja mēģināsi spridzināt tad ņem vērā ka mūsu valsts valdība ļoti baidās no tautas un par jebkuru daudzuma sprāgstvielu nelegālu apriti var sanākt labākos dzīves gadus ēst bezmaksas ēdienu....
26.septembris 2016, 21:08 | links
 
Šodiena pielika punktu.Šodien bez kāta izdomāju pastaigāt gar upīti,uzsvaru liekot uz sēnēm.Bebri laikam pavisam kaunu zaudējuši.100metros 4 dambji,2nedēļu laikā.Un divi starp smuku oļainu pamatni.Pa upi uz augšu vēl kādi 5 gab.,no kuriem viens monstrozs.Un uz leju izskatījās,ka arī jau ir.Cik man laiks atliek,tik pajaucu,bet ieraugot šos rokas nolaižās.Manu spēku pa mazu.Tāpēc domāšu mehānisku paliglīdzekli,ar kuru vieglāk tos dambjus ārdīt.Šis tas ir padomā.Medniekiem prasīju,šiem bebri neinteresē.
Varbūt sapieriem paprasīt,lai uzlabotu savu profesionālo sagatavotību;)

marcinsch, 25.septembris 2016, 20:54


Ja zeme Tava, varu pašaudīties...
26.septembris 2016, 20:52 | links
 
24.09 pabūts Kurzemes pusē tuvu Kolkai.

Limenis gaužām bēdīgs , toties zivju atsaucība laba. Uz diviem kopā ap 80gb. Svaros no 30gr-500gr foreles. Upe skaista un dažāda, bet jūtami paskaldītas mammas.... Bedres , kur vispar bija bail mest iekšā , nekāda atsaucība vai ari mazuļi.
26.septembris 2016, 12:13 | links
 
Šorīt Gaujā otrajā metienā pieteicās Alata. Tiesa gan, kamēr internetā nepārbaudiju, tikmēr īsti nezināju, ko esmu noķēris. Izvilku uz mepps aglia 3 baltā. Atlaidu vaļā, lai aug.
Bildi arī uztaisiju.
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-82216.htm
26.septembris 2016, 11:18 | links
 
Šodiena pielika punktu.Šodien bez kāta izdomāju pastaigāt gar upīti,uzsvaru liekot uz sēnēm.Bebri laikam pavisam kaunu zaudējuši.100metros 4 dambji,2nedēļu laikā.Un divi starp smuku oļainu pamatni.Pa upi uz augšu vēl kādi 5 gab.,no kuriem viens monstrozs.Un uz leju izskatījās,ka arī jau ir.Cik man laiks atliek,tik pajaucu,bet ieraugot šos rokas nolaižās.Manu spēku pa mazu.Tāpēc domāšu mehānisku paliglīdzekli,ar kuru vieglāk tos dambjus ārdīt.Šis tas ir padomā.Medniekiem prasīju,šiem bebri neinteresē.
Varbūt sapieriem paprasīt,lai uzlabotu savu profesionālo sagatavotību;)
25.septembris 2016, 20:54 | links
 
Man mušošana asociējās, pirmkārt, ar sauso mušu, pagājušā gadā sāku, un patīk, bet spiningošanu negrasos mest malā.
22.septembris 2016, 19:01 | links
 
Līdzīgam projektam ir jābūt arī kādā no LV foreļupēm.

SHrimp, 16.septembris 2016, 22:32


Kura LV upe tev padomā un pēc cik gadiem plāno projektu palaist?

Ätran manuprāt finansē pašvaldība un droši vien kāds no lielajiem hesu un mežu īpšaniekiem, kaut kas līdzīgs Mörrum.
17.septembris 2016, 08:51 | links
 
Bet skatīties video tomēr labāk patīk MM, smukāk jau ir no malas :) Ja kāds vēl nav redzējis iesaku šo:

Manuprāt viens no visu laiku labākajiem, kvalitatīvākajiem foreļcopes video, iesaku arī 2. un 1. daļu, sameklējiet paši autora jutubes kanālā.

Sulla, 16.septembris 2016, 17:00

Jā, šīs sērijas video tiešām ir īpaši. Tie ir par Ätran upes augšteci D-Zviedrijā, kur zviedri rūpējas par strauta foreļu populācijas vairošanu. Filma reprezentē strauta foreļu makšķerēšanas kultūru un ētiku tās labākajā izpratnē. Ätran atļauta C&R makšķerēšana ar MM, izmantojot bezatskabargas āķus. Līdzīgam projektam ir jābūt arī kādā no LV foreļupēm.

SHrimp, 16.septembris 2016, 22:32

ja mani acis nevil tad viena momenta kur seja musu nebija bezatskabarga ;)
17.septembris 2016, 05:04 | links
 
Bet skatīties video tomēr labāk patīk MM, smukāk jau ir no malas :) Ja kāds vēl nav redzējis iesaku šo:

Manuprāt viens no visu laiku labākajiem, kvalitatīvākajiem foreļcopes video, iesaku arī 2. un 1. daļu, sameklējiet paši autora jutubes kanālā.

Sulla, 16.septembris 2016, 17:00


Jā, šīs sērijas video tiešām ir īpaši. Tie ir par Ätran upes augšteci D-Zviedrijā, kur zviedri rūpējas par strauta foreļu populācijas vairošanu. Filma reprezentē strauta foreļu makšķerēšanas kultūru un ētiku tās labākajā izpratnē. Ätran atļauta C&R makšķerēšana ar MM, izmantojot bezatskabargas āķus. Līdzīgam projektam ir jābūt arī kādā no LV foreļupēm.
16.septembris 2016, 22:32 | links
 
Prātīgs spriedelējums tev Sulla sanācis. Man patīk mušotāji jo tur apakšā jau ir dziļāks process - sevišķi ar visu cieņu tiem kas sien paši mušas ,cenšas uzsiet vaboli,tauriņu,kameni utt... Tur ir kaut kas jau vairāk un kaut kas dabiskāks nekā spiningotāji kas ir pilnībā pakļauti copes industrijai ,ko tev liek -to pērk :) - reti kurš spiningotājs pats sev mānekļus taisa .


Bralitis, 16.septembris 2016, 20:20

Savādāka tehnika, kā teica biedrs Sulla. Dziļāks process kā minēji, varētu būt tiem MM piekritējiem, kas paši sien vabuļus. Pārējie gan neatšķiras no tiem industrijas pakļautajiem... Tu tak pats arī neej uz Gauju un tupa nemētā vienā punktā vienu mānekli...:)

skutans, 16.septembris 2016, 20:51

Tā ir Skutan . Atšķirība tikai tā ka man ir savi rotiņi -piem:šodien ar ceturto mēģinājumu man izdevās "apmušot"trijnieciņa āķi kas stabili uz 97% novērš rotiņa vērpšanos ap savu asi. Vismaz vannā rezultāts ir 100% . Tas nozīmē ka viena liela globāla problēma ar auklas vērpšanos ir novērsta ,tagad atliek zāles pret alcheimeri vēl atklāt un tad var mierīgi iet čučēt :)

Bralitis, 16.septembris 2016, 21:26


Dažādi jau mēs esam ,katram sava slimības pakāpe vienā vai otrā copes tehnikā:) Man pašlaik gumiju periods, gribu pilnībā aizklāt voblera funkcijas ar gumiju:) Šis tas jau sāk kristalizēties:)
16.septembris 2016, 21:34 | links
 
Prātīgs spriedelējums tev Sulla sanācis. Man patīk mušotāji jo tur apakšā jau ir dziļāks process - sevišķi ar visu cieņu tiem kas sien paši mušas ,cenšas uzsiet vaboli,tauriņu,kameni utt... Tur ir kaut kas jau vairāk un kaut kas dabiskāks nekā spiningotāji kas ir pilnībā pakļauti copes industrijai ,ko tev liek -to pērk :) - reti kurš spiningotājs pats sev mānekļus taisa .


Bralitis, 16.septembris 2016, 20:20

Savādāka tehnika, kā teica biedrs Sulla. Dziļāks process kā minēji, varētu būt tiem MM piekritējiem, kas paši sien vabuļus. Pārējie gan neatšķiras no tiem industrijas pakļautajiem... Tu tak pats arī neej uz Gauju un tupa nemētā vienā punktā vienu mānekli...:)

skutans, 16.septembris 2016, 20:51


Tā ir Skutan . Atšķirība tikai tā ka man ir savi rotiņi -piem:šodien ar ceturto mēģinājumu man izdevās "apmušot"trijnieciņa āķi kas stabili uz 97% novērš rotiņa vērpšanos ap savu asi. Vismaz vannā rezultāts ir 100% . Tas nozīmē ka viena liela globāla problēma ar auklas vērpšanos ir novērsta ,tagad atliek zāles pret alcheimeri vēl atklāt un tad var mierīgi iet čučēt :)
16.septembris 2016, 21:26 | links
 
Prātīgs spriedelējums tev Sulla sanācis. Man patīk mušotāji jo tur apakšā jau ir dziļāks process - sevišķi ar visu cieņu tiem kas sien paši mušas ,cenšas uzsiet vaboli,tauriņu,kameni utt... Tur ir kaut kas jau vairāk un kaut kas dabiskāks nekā spiningotāji kas ir pilnībā pakļauti copes industrijai ,ko tev liek -to pērk :) - reti kurš spiningotājs pats sev mānekļus taisa .


Bralitis, 16.septembris 2016, 20:20


Savādāka tehnika, kā teica biedrs Sulla. Dziļāks process kā minēji, varētu būt tiem MM piekritējiem, kas paši sien vabuļus. Pārējie gan neatšķiras no tiem industrijas pakļautajiem... Tu tak pats arī neej uz Gauju un tupa nemētā vienā punktā vienu mānekli...:)
16.septembris 2016, 20:51 | links
 
Prātīgs spriedelējums tev Sulla sanācis. Man patīk mušotāji jo tur apakšā jau ir dziļāks process - sevišķi ar visu cieņu tiem kas sien paši mušas ,cenšas uzsiet vaboli,tauriņu,kameni utt... Tur ir kaut kas jau vairāk un kaut kas dabiskāks nekā spiningotāji kas ir pilnībā pakļauti copes industrijai ,ko tev liek -to pērk :) - reti kurš spiningotājs pats sev mānekļus taisa .
16.septembris 2016, 20:20 | links
 
Sulla, man ir grūti spriest, kā tu mušiņoji, bet ar pludiņmākšķeri tam nu gan ir vismazākā līdzība.
Iet pret straumi tāpat kā ar spini, forelēm mānekļu lielums var būt pat līdz 10 cm, protams, ir jāpārvalda iemetienu tehnika! Parasti iesācējiem tā ir pamata problēma. Iešanas temps un attālumi tāpat kā spiningotājam ir atkarīgs no makšķernieka un izvēlētās taktikas un konkrētās upes.

Noris, 16.septembris 2016, 16:01


Protams ka meistarība spēlē ļoti lielu lomu, bet tas jau ir visos copes veidos. Arī spiningojot pa mazajām upēm jāpaiet ne vienam vien gadam lai iemācītos iemest ar dažu cm precizitāti un pa dienu vispār neiemest nevienā zarā. Savulaik kad braucu foreļot lielākās kompānijās ne reizi gadījās līdzi paķerts kāds ezeru vagotājs. Nu žēl bija noskatīties kā cilvēks mocās, lai gan spiningotāja pieredze liela :) Pārdesmit gadu uzkrātā pieredze spiningošanā mazajās upēs man ir ļoti dārga, nevēlos to tā vieglu roku atmest lai sāktu nodarboties ar kaut ko daudz piņķerīgāku. Un prieku sagādā arī tas ka nepārtraukti pilnveidoju savu iemetiena tehniku, pirms pāris gadiem apguvu vispār ko pavisam jaunu ko līdz šim nebiju izmantojis. Nu varu iepidžināt tik šaurās spraugās zem nolīkušām siekstām kur agrāk sanāca tikai pa straumei iepludināt kādu peldošo vobleriti. Tāpat esmu vairākas reizes bijis foreļcopē kopā ar mušotājiem kuri jau sen ar to nodarbojas. Mūsu noietais posms atškīrās vismaz 3 kārtīgi. Teikt ka nav atšķirības starp spiningu ir manuprāt tukšs snobisms, jo pietiek salīdzināt cik laika aizņem 1 metienam spiningojot un MM.
Bet šā vai tā atšķirībā no dažiem snobiskiem mušotājiem nekad neapgalvošu ka spinings ir pārāks par MM. Tas ir savādāks, pavisam cita tehnika, un katram savas priekšrocības.

kad zviedru kalnos uzpūš kārtējais musons uz dienām trīs četrām, tad visi mušotāji salien mazos aizvēja ezeriņos trenēt iemetiena tehniku vai vienkārši guļ mājiņās, bet spiningotāji ķer zivis

nomads, 16.septembris 2016, 16:10


Precīzi, MM ir daudz jūtīgāks pret laika apstākļiem, vēju. Tāpat arī metienu attālums krietni ierobežots, gribi iemest čut tālāk maini uzreiz auklu vai ņem divroci. Spinings ir universāls, ar vieglu viciņu, kuru izmantoju mazupēs 5-10m metienos varu mierīgi pieiet pie Gaujas un bez piepūles iemest sapala plunkšķa vietā vismaz 50m attālumā.
Bet skatīties video tomēr labāk patīk MM, smukāk jau ir no malas :) Ja kāds vēl nav redzējis iesaku šo:

Manuprāt viens no visu laiku labākajiem, kvalitatīvākajiem foreļcopes video, iesaku arī 2. un 1. daļu, sameklējiet paši autora jutubes kanālā.
16.septembris 2016, 17:00 | links
 
Kas interesanti kad provēju MM tas man vairāk atgādināja to copi ar ko nodarbojos pirmsākumos- pludiņošana upes un pat gruntenes zakiduškas, kur auklu velc ar rokām :)

Sulla, 16.septembris 2016, 14:41
16.septembris 2016, 16:45 | links
 
[quote=460286]Kas interesanti kad provēju MM tas man vairāk atgādināja to copi ar ko nodarbojos pirmsākumos- pludiņošana upes un pat gruntenes zakiduškas, kur auklu velc ar rokām :)
/quote]

Hmmmm, mazajās upēs MM un spinings pārvietojas vienādi to pašu iemeslu dēļ - pret straumi. Copes indikatoru (pludiņu) izmantošana nav interesanta un arī MM sacensību reglamentos nav atļauta. Ar roku tiek ievilkts auklas darba garums. Mazajā upē tie būs daži metri. Ļoti bieži, izpildot ūdens enkuru metienus, aukla netiek ievilkta vispār. Strādā ar darba garumu. Ir vietas, kur kustība notiek sķērsām un uz leju pa straumi. Tāpat kā spiningošanā. Kāpēc atgriežas pie spininga? Tāpēc, ka komforta zonas ieradums ir spēcīgs. Tāpēc, ka neizdodas tikt pie loma. Tāpēc, ka jāpavada ilgāks laiks treniņos un meklējumos. Tāpēc, ka pietrūkst zināšanu par ekipējumu un tehnisku iemaņu. Par rakstura iezīmēm negribu piekrist. Tradīcijām bagātās lašveidīgo maksķerēšanas kultūrās MM ir vienīgā iespēja.
16.septembris 2016, 16:44 | links
 
kad zviedru kalnos uzpūš kārtējais musons uz dienām trīs četrām, tad visi mušotāji salien mazos aizvēja ezeriņos trenēt iemetiena tehniku vai vienkārši guļ mājiņās, bet spiningotāji ķer zivis
16.septembris 2016, 16:10 | links
 
Sulla, man ir grūti spriest, kā tu mušiņoji, bet ar pludiņmākšķeri tam nu gan ir vismazākā līdzība.
Iet pret straumi tāpat kā ar spini, forelēm mānekļu lielums var būt pat līdz 10 cm, protams, ir jāpārvalda iemetienu tehnika! Parasti iesācējiem tā ir pamata problēma. Iešanas temps un attālumi tāpat kā spiningotājam ir atkarīgs no makšķernieka un izvēlētās taktikas un konkrētās upes.
16.septembris 2016, 16:01 | links
 
Katrs izvēlas tādu copes paņēmienu kurš ideālāk piemērots viņa temperamentam, raksturam. Tā kā man patīk pa dienu pa upēm nostaigāt ļoti garus gabalus, viegls spinings man ir ideāls. Nekā lieka kas aizkavē, kāts, spole, aukla un kastīte ar 10 mānekļiem. MM mani pamatīgi aizkavēja, secināju ka tas tiešām ļoti atgādināja pludiņošanu, rāmi, nesteidzīgi, pa dienu noej nelielu posmiņu.
16.septembris 2016, 15:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager