Foreles



Yuuhuu, nav mana pieredze diža, bet, piedod, Tu esi diletants. MM šitā negvelž. Garie kāti un aukla ir specifisks makšķerēšanas veids, ko sauc par čehu nimfošanu, kas neprasa metienu vispār, bet arī tur ir nepieciešams inventārs un iemaņas. Vispār paskaties pats. Materiāla ir pietiekoši. Paskaties arī čempionātu video. Sāc ar ābeci. Punkts.

SHrimp, 26.augusts 2016, 21:32[/quote]

Es mušoju jau vairāk kā 10 gadus, un vari man nestāstīt par kkādu čeheni. Ninfošana ir zemākais mušotāju slānis, un tā viņš ir visā pasaulē
26.augusts 2016, 22:06 | links
 
SHrimp,
Nav jau nekāda cepiena :) katrs attīstās pa kādu vien sev saprotamu un pieņemamu spirāli un loģiski nonāk pie saudzīgas attieksmes gan pret zivi, gan dabu.
Protams, atceros kopīgos pusaudžu dienu gājienus, pirmās izvilktās foreles un kā tās tika izvilktas. Atceros naktsauklas, kuras likām, jo gribējās to foreli dabūt par katru cenu.
Bet, redzi, laiks ir gājis un mēs līdzi tam.
Toreiz nebija nekādu copmaņu forumu, mācījāmies un augām paši uz savām sapratnēm un vērtībām, kas laika gaitā mainījās, un esam nonākuši tur, kur esam nonākuši.
Un es esmu pateicīgs, ka to skolu esmu izgājis.
Ja runājam par jauno paaudzi, tad arī esmu priecīgs un diezgan liela optimisma pilns, ka copes ētika mainās un "jaunie" tam visam pieiet jau ar citu sapratni.
Gana daudz esmu vārījies par saudzīgu un sabalnsētu attieksmi pret mūsu lomu un dabu kopumā. Gan tepat forumā, gan savās publikācijās, gan TV, gan radio, un to darīšu arī turpmāk...
:)

eMKa, 26.augusts 2016, 18:26


eMKa, tiešām forši :) Turi rūpi un nezaudē savas MM iemaņas! Noderēs noteikti:) Tāpat laba vēlējumi pārējiem. Nāciet aprunāties, ja redzat mušotāju ar kameru uz galvas pie upes (drīzāk upē). Braukšu noslēgt foreļu sezonu :)
26.augusts 2016, 21:40 | links
 
Shrimp, var redzēt esi zaļknābis mušošanā, un vēl nēesi izpratis kas ir kas. Kā jau minēju ninfošana ir banota daudzās upēs. Ninfošana neprasa pilnīgi nekādas iemaņis, tā ir pati vieglākā disciplīna mušošanā, cik nav redzēti veci veči Amatā, ar gariem kātiem, galā aukla ar ninfu, tā ir tā pati tārpu pludināšana.

Pasaules čempionātā visi ninfo, un tam ir viens liels iemesls, ar ninfošanu pie foreles var tikt katrs daunis, un lielos daudzumos, un kā zināms sportā tiek izmantoti zivīgākie veidi.

yuuhuu, 26.augusts 2016, 18:13


Yuuhuu, nav mana pieredze diža, bet, piedod, Tu esi diletants. MM šitā negvelž. Garie kāti un aukla ir specifisks makšķerēšanas veids, ko sauc par čehu nimfošanu, kas neprasa metienu vispār, bet arī tur ir nepieciešams inventārs un iemaņas. Vispār paskaties pats. Materiāla ir pietiekoši. Paskaties arī čempionātu video. Sāc ar ābeci. Punkts.
26.augusts 2016, 21:32 | links
 
SHrimp,
Nav jau nekāda cepiena :) katrs attīstās pa kādu vien sev saprotamu un pieņemamu spirāli un loģiski nonāk pie saudzīgas attieksmes gan pret zivi, gan dabu.
Protams, atceros kopīgos pusaudžu dienu gājienus, pirmās izvilktās foreles un kā tās tika izvilktas. Atceros naktsauklas, kuras likām, jo gribējās to foreli dabūt par katru cenu.
Bet, redzi, laiks ir gājis un mēs līdzi tam.
Toreiz nebija nekādu copmaņu forumu, mācījāmies un augām paši uz savām sapratnēm un vērtībām, kas laika gaitā mainījās, un esam nonākuši tur, kur esam nonākuši.
Un es esmu pateicīgs, ka to skolu esmu izgājis.
Ja runājam par jauno paaudzi, tad arī esmu priecīgs un diezgan liela optimisma pilns, ka copes ētika mainās un "jaunie" tam visam pieiet jau ar citu sapratni.
Gana daudz esmu vārījies par saudzīgu un sabalnsētu attieksmi pret mūsu lomu un dabu kopumā. Gan tepat forumā, gan savās publikācijās, gan TV, gan radio, un to darīšu arī turpmāk...
:)
26.augusts 2016, 18:26 | links
 
Janciigais,zverkavis.Parakstos zem katra Jūsu teiktā vārda.Lai gan foreles ķeru salīdzinoši nesen(5 gadi)Esmu nonācis pie secinājuma,ka arī mani zivs priecē atmiņās.Uztveramo tīkliņu nēmu lietojis vispār un rokās praktiski zivtiņu neņemu,ar retiem izņēmumiem.Bildēšanas vietā man ir kamera,ja vajag pamērīties krāniņiem,no video uztaisu skriinšotu.Tiešām nesaprotu tos kuri filmē un pēc tam vēl filmējot velk ārā telefonus un vēl fotografē.

kvoks, 26.augusts 2016, 11:48

saproti,tur nav ko Tev pat iespringt un meiģināt saprast neko,ko var ņemties,nu labi ,ka tev ir kamera,es piemēram gan filmēju gan fotografēju un kas tur tik slikts,nu ja nesaproti,tad ej pamācies varbūt beidzot sapratīsi no offense!!
26.augusts 2016, 18:20 | links
 
Shrimp, var redzēt esi zaļknābis mušošanā, un vēl nēesi izpratis kas ir kas. Kā jau minēju ninfošana ir banota daudzās upēs. Ninfošana neprasa pilnīgi nekādas iemaņis, tā ir pati vieglākā disciplīna mušošanā, cik nav redzēti veci veči Amatā, ar gariem kātiem, galā aukla ar ninfu, tā ir tā pati tārpu pludināšana.

Pasaules čempionātā visi ninfo, un tam ir viens liels iemesls, ar ninfošanu pie foreles var tikt katrs daunis, un lielos daudzumos, un kā zināms sportā tiek izmantoti zivīgākie veidi.
26.augusts 2016, 18:13 | links
 
Hmmm, varbūt sacensību reglaments būtu jāpamaina :)

SHrimp, 26.augusts 2016, 13:37

Droši, sāc ar FIPSed :)

Janciigais, 26.augusts 2016, 14:26


:) tad jau labāk uzreiz zem tanka nekā iet pret visu vareno spiningošanas industriju :)

Lai lieliska makšķerēšana brīvdienās!
26.augusts 2016, 16:19 | links
 
Rotiem uzlikšu vienžuburi kad noliksi tīkliņu un kameru :))) man sen jau visi mānekļi ir bezatskabargu, vobleriem ir bezatskabargu vienžuburi un tiem tieši spēle daudz labāk patīk tagad, bet rotiņiem paliks tie paši smalkie 3žuburi kamēr piedalīšos mačos.

Janciigais, 26.augusts 2016, 12:31

Hmmm, varbūt sacensību reglaments būtu jāpamaina :)

SHrimp, 26.augusts 2016, 13:37


Droši, sāc ar FIPSed :)
26.augusts 2016, 14:26 | links
 
Janciigais,zverkavis.Parakstos zem katra Jūsu teiktā vārda.Lai gan foreles ķeru salīdzinoši nesen(5 gadi)Esmu nonācis pie secinājuma,ka arī mani zivs priecē atmiņās.Uztveramo tīkliņu nēmu lietojis vispār un rokās praktiski zivtiņu neņemu,ar retiem izņēmumiem.Bildēšanas vietā man ir kamera,ja vajag pamērīties krāniņiem,no video uztaisu skriinšotu.Tiešām nesaprotu tos kuri filmē un pēc tam vēl filmējot velk ārā telefonus un vēl fotografē.

kvoks, 26.augusts 2016, 11:48


Ņemot verā lašveidīgo spiningotāju masu un presingu, ir pat ļoti labi filmēt un rādīt kā vajag. MM mūsu platuma grādos vēl ilgi nepresingos :) Tā dzīvojam.

Lai jaukas visiem atmiņas!
26.augusts 2016, 13:45 | links
 
Rotiem uzlikšu vienžuburi kad noliksi tīkliņu un kameru :))) man sen jau visi mānekļi ir bezatskabargu, vobleriem ir bezatskabargu vienžuburi un tiem tieši spēle daudz labāk patīk tagad, bet rotiņiem paliks tie paši smalkie 3žuburi kamēr piedalīšos mačos.

Janciigais, 26.augusts 2016, 12:31


Hmmm, varbūt sacensību reglaments būtu jāpamaina :)
26.augusts 2016, 13:37 | links
 
Rotiem uzlikšu vienžuburi kad noliksi tīkliņu un kameru :))) man sen jau visi mānekļi ir bezatskabargu, vobleriem ir bezatskabargu vienžuburi un tiem tieši spēle daudz labāk patīk tagad, bet rotiņiem paliks tie paši smalkie 3žuburi kamēr piedalīšos mačos.
26.augusts 2016, 12:31 | links
 
Janciigais,zverkavis.Parakstos zem katra Jūsu teiktā vārda.Lai gan foreles ķeru salīdzinoši nesen(5 gadi)Esmu nonācis pie secinājuma,ka arī mani zivs priecē atmiņās.Uztveramo tīkliņu nēmu lietojis vispār un rokās praktiski zivtiņu neņemu,ar retiem izņēmumiem.Bildēšanas vietā man ir kamera,ja vajag pamērīties krāniņiem,no video uztaisu skriinšotu.Tiešām nesaprotu tos kuri filmē un pēc tam vēl filmējot velk ārā telefonus un vēl fotografē.
26.augusts 2016, 11:48 | links
 
Zivs ir jāatlaiž iespējami saudzīgi, nav diskusija par to, man pietiek viņu pievilkt un atbrīvot un tas ir dienas notikums. Reiz uzduroties pie upes mušotājam un pēc pāris neveikļiem mirkļiem uzsākot sarunu un apskatot video viņa telefonā man bija diskusija ar mušotāju, kurš stāstīja, ka zinātniski pierādīts, ka līdz 2 min uzturēšanās gaisā forelei nekaitē :)

Janciigais, 26.augusts 2016, 09:42


Jā :) Es arī ar vienu diskutēju par šo tēmu diezgan asos toņos. Tagad viņš savas zivis fotografē uztveramajā tīkliņā. CR MMaksķernieks, bet zivs nofotografēšana ir viņa lielais fetišs. Reizēm mēdz pārspīlēt ar argumentāciju :)

Lūdzu tomēr neaiziet no tēmas par to, ar ko ķeram un kādēļ ķeram. Spriežot pēc Tavas attieksmes, Tev nebūtu problēmu pāriet uz vienžuburu āķiem un izmantot tikai vienu āķi māneklim.
26.augusts 2016, 11:31 | links
 
Sveiki!
Varbût kāds ko tādu jau ir redzējis ,bet man vakar bija pirmā reize. Devos kārtējā foreļu pārgājienā.
Brienu,brienu, skatos ,ka pār upi kaut kāds striķis , izrādās, gar pašu un pāri pašai upei novilkts elektriskais gans. Darbs diezgan nopietns izdarīts,jo vairākos kokos,kur bija sakrituši upē un gar upi, bija ieskrūvētas cilpas ,lai ganu būtu kur piestiprināt. Man likās diezgan pimp..ki.
26.augusts 2016, 11:24 | links
 
Zivs ir jāatlaiž iespējami saudzīgi, nav diskusija par to, man pietiek viņu pievilkt un atbrīvot un tas ir dienas notikums. Reiz uzduroties pie upes mušotājam un pēc pāris neveikļiem mirkļiem uzsākot sarunu un apskatot video viņa telefonā man bija diskusija ar mušotāju, kurš stāstīja, ka zinātniski pierādīts, ka līdz 2 min uzturēšanās gaisā forelei nekaitē :)
26.augusts 2016, 09:42 | links
 
Personīgi man vēl nežēlīgāk par 3uburiem liekas SHrimp tā Tava nofilmē / nofotogrāfē padarīšana. Nofilmē vēl mazāk, bet fotogrāfēšana tīkliņā noteikti nekas labāks nav. Pats esmu atteicies no tīkliņa un kameras, gan pienāks arī Tavs laiks :) mani zivs priecē atmiņās, ja sāk pietrūkt, eju uz upi, nevis veru albūmu.

Janciigais, 26.augusts 2016, 08:54


Šī ir arī laba tēma ētikas kontekstā, bet noteikti nav skarbāka par trīsžuburiem - viens mutē, otrs acē. Vispirms taču zivs tiek noķerta!? Zivij jābūt tīkliņā un ūdenī. Tīkliņam jābūt ar iespējami smalku linumu. Pagājušajā gadā man bija tīkliņš ar lielām acīm un skaistai alatai virs 40 oktobrī pabojāju muguras spuru. Pa rokām staipīt un taisīt fotosesijas gan nevajadzētu. it īpaši pavasarī. Pazīstamā zivju audzētāja un foreļu populācijas pavairotāja Armanda Rozes pusē pavasaros upes krastos atrodamas beigtas zivis, kas nav izturējušas izvikšanas un fotosesiju procesu. Vasaras beigās, rudenī zivs ir stipra, bet jebkurā gadījumā būtu jāfotografē uzmanīgi un pēc iespējas ātri, vēl jo vairāk, ja zivs tiek ņemta rokās. Tas, ka rokām jābūt ūdenī samērcētām, pieskaroties zivis, domāju, ka ir skaidrs ikvienam makšķerniekam, kura pamatprincips ir 'noķer un atlaid'. Atmiņas - tas, protams, ir skaisti, bet, Jancīgais, vēl skaistāk ir arī redzēt kā Tu izvelc foreli un skaisti to palaid.
26.augusts 2016, 09:30 | links
 
Personīgi man vēl nežēlīgāk par 3uburiem liekas SHrimp tā Tava nofilmē / nofotogrāfē padarīšana. Nofilmē vēl mazāk, bet fotogrāfēšana tīkliņā noteikti nekas labāks nav. Pats esmu atteicies no tīkliņa un kameras, gan pienāks arī Tavs laiks :) mani zivs priecē atmiņās, ja sāk pietrūkt, eju uz upi, nevis veru albūmu.

Janciigais, 26.augusts 2016, 08:54


Piekrītu katram vārdam. Tie "atlaidēji" kas mierīgi var deklamēt ka pa 3 minūtēm krastā forelei nekas slikts nenotiks, ne ar ko nav labāki par sliekotājiem un kulē bāzējiem. Zivs ta aizpeld, bet kas tālāk? Ja atlaid, tad atlaid uzreiz, nevis māžojies un taisi veselas sesijas katrai zivij. Vēl esmu piefiksējis video tādu interesantu atlaišanu, kad foreli nu itkā laidīs, bet netur viņu ūdenī - labi ja līdz pusei, vismaz viena žauna laukā, un tad siltās rokās ņurcot, tirina šurpu turpu - ja jau tā japiselējas, vai to nevajadzētu darīt pilnībā zem ūdens?
26.augusts 2016, 09:03 | links
 
Personīgi man vēl nežēlīgāk par 3uburiem liekas SHrimp tā Tava nofilmē / nofotogrāfē padarīšana. Nofilmē vēl mazāk, bet fotogrāfēšana tīkliņā noteikti nekas labāks nav. Pats esmu atteicies no tīkliņa un kameras, gan pienāks arī Tavs laiks :) mani zivs priecē atmiņās, ja sāk pietrūkt, eju uz upi, nevis veru albūmu.
26.augusts 2016, 08:54 | links
 
Redz kaa,tagad dazji ir balti un puukaini,bet skapis pilns ar skeletiem,kaa izradaas.
26.augusts 2016, 02:48 | links
 
Starp mušotājiem arī ir savi gaļenieki, tā saucamie ninfotaji, ninfošana vispār ir easy way dabūt foreli, jo kā jau tu minēji, tā ir tā pati tārpošana, tikai ar mākslīgo ēsmu. Ja cienijamā mušotaju klubā ieminēsies par ninfām, un kad uz viņām var ķērt, ātri vien izlidosi no tā kluba ārā.

yuuhuu, 25.augusts 2016, 23:46


Nevajag kaut kādu kaut kur saklausītu sviestu liet.

Vispirms pats uzsien nimfu, noķer uz tās vismaz 40-cm foreli, nofilmē/nofotografē (vārdu sakot parādi, ka esi noķēris) pēc tam atlaid. Ja noķersi un atlaidīsi tiešām daudz cienījamas foreles ar nimfu, tad būsi MM ar nimfu speciālists. MM sacensībās panākumi Tev garantēti!
26.augusts 2016, 00:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager