Foreles

Par galdu - nesmu badā turklāt esmu mušiņmakškernieks.

SHrimp, 25.augusts 2016, 09:38


Kas tas tagad par dalījumu?!
Es reāli nesaprotu vienu lietu- kamdēļ mušiņmakšķernieki uzsver šo savu ķeršanas veidu. Es arī mēdzu ķert ar mušu- nu un?! Turklāt, pielasot pareizo mušu, bieži šis veids ir krietni rezultatīvāks par to pašu spiningošanu.
Kamdēļ spiningošana tiek uztverta kā gaļas mašīnas griešana. Jā, ja paliek pie- pofig kāda aukla, kāds kāts, ko dara māneklis...tad droši vien tā ir.
Es mušošanu LV upēs atmetu, jo man tā sāka likties pēc vecās labās sliekas peldināšanas, kad nevari izpildīt klasiskos metienus, kaut ko rullē, nimfo... man patīk klasika- sausā muša un skaisti metieni.
Un kāds sakars vispār ar badīgumu?! Neesi redzējis "mušotājus" ar pilnu kuļķeni zemmēru alatiņu un forelīšu. Es esmu...

eMKa, 25.augusts 2016, 21:53[/quote]

Uzsvaru lieku tādēļ, ka foruma nosaukums ir foreles un alatas, bet masīvais vairākums ir spiningotāji, kuru galvenie ieroči ir trīsžuburu āķi, jo bez tiem māneklis pazaudē 50% spēles. Atņem jums trīsžuburus un ...(izņemot dažus makšķerniekus, kuri arī nemaz nepiemin vēdera piepildīšanu)

Jā, MM bieži ir rezultatīvāks, piebildīšu, ka arī sarežģītāks un līdz ar to krietni interesantāks. Salīdzinājums ar sliekošanu nav korekts. MM ābecē ir nimfas, strīmeri un sausās mušas kā Tu labi zini. No minētajiem zivis visvairāk barojas zem ūdens, tātad ar kukaiņu nimfām. Lai veiksmīgi makšķerētu ar visu šo veidu mušām nepieciešama interese, prakse un zināšanas, jo tehnikas ir dažādas. Izpildīt klasisko metienu Zviedrijas tundras plašumos, eleganti noliekot sauso mušu uz ūdens nenoliedzami ir izcili skaisti, es teiktu, ka tā ir MM augstā pilotāža, bet MM neaprobežojas tikai ar šo. Ir vēl citas pilotāžas.

Tiešām neesmu sastapis nevienu mušotāju ar kuļķeni, kurā zivju mazuļi, kamēr pats ar šo nodarbojos. Pirms dauziem gadiem, kad spiningoju, gan sastapu pie Amatas. Bija uzlicis korķa pludu un peldināja maksteni. Neatceros, kādi toreiz bija ierobežojumi, bet viņam bija kuļķene ar mazām forelēm un alatām.

Mēs taču abi kādu laiku bijām aizrāvušies ar MM pirms daudziem gadiem, mušas sūtījām no Anglijas :) Man vēl tagad kastītē kolekcija, t.sk., red tag. Bijām pārāk jauni un info aŗī bija ļoti maz tolaik. Toreiz vēl uz sliekām varēja vālēt. Atceries kā Kurzemē, nelielā upītē uz mušas kāta ar nakteni noķēru 40-nieci. Tagad domāju, bāc, kāds idiots, smagāku strīmeri (savu ejošāko kaķa ūsu) būtu palaidis straumē.

Mani foreļu spiningošana ir saistījusi kā personīga atpūta ilgus gadus, bet nekas vairāk. Tu esi spiningošanas sacensību dalībnieks, copes lietu rakstu autors, makšķerēšanas braucienu rikotājs.

Mans lūgums Tev ir neaizmirst tālo vakaru ugunskuru romantiku (arī pirmās meža nakts šausmas :) ) un to, cik neapdomīgi un badīgi mēs bijām, liekot nakts auklas un ņemot visas foreles pēc kārtas. Tāpat mans lūgums Tev ir rūpēties, padarot šo brīnišķīgo hobiju aizvien skaistāku, saudzējošāku, un kādēļ gan ne - mazliet sarežģītāku :) arī spiningotājiem.
26.augusts 2016, 00:21 | links
 
Kam nojaukt bebrinieku nieks,
Tas foreļotājs - pirmrindnieks,
Pie krūts tam pelnīts vimpelītis,
Nevis sauklis - pipelītis,

"Dirš tas, kurš ir paēdis" - Ētiķis Liekuļotājs
25.augusts 2016, 23:53 | links
 
Par galdu - nesmu badā turklāt esmu mušiņmakškernieks.

SHrimp, 25.augusts 2016, 09:38


Kas tas tagad par dalījumu?!
Es reāli nesaprotu vienu lietu- kamdēļ mušiņmakšķernieki uzsver šo savu ķeršanas veidu. Es arī mēdzu ķert ar mušu- nu un?! Turklāt, pielasot pareizo mušu, bieži šis veids ir krietni rezultatīvāks par to pašu spiningošanu.
Kamdēļ spiningošana tiek uztverta kā gaļas mašīnas griešana. Jā, ja paliek pie- pofig kāda aukla, kāds kāts, ko dara māneklis...tad droši vien tā ir.
Es mušošanu LV upēs atmetu, jo man tā sāka likties pēc vecās labās sliekas peldināšanas, kad nevari izpildīt klasiskos metienus, kaut ko rullē, nimfo... man patīk klasika- sausā muša un skaisti metieni.
Un kāds sakars vispār ar badīgumu?! Neesi redzējis "mušotājus" ar pilnu kuļķeni zemmēru alatiņu un forelīšu. Es esmu...

eMKa, 25.augusts 2016, 21:53[/quote]

Tāds dalījums ir visā pasaulē, tamdēļ te nav ko iespringt :D ! Paņem spināru, un pieej pie kādas foreļu upes UK, tevi tur nošaus bez liekas runāšanas :D un policijā to noformēs, kā neveiksmīga brakaņiera aizturēšana :D ! Uk daudzās upēs ir aizliegtas ninfas, strīmeri, tikai ar sausiņiem var močīt, un bezatskabargu āķiem. Tas pats Zviedrijā, ir ļoti daudz upes kur aizliegti spināri. Un tās ir tikai 2 valstis, bet ir vēl Kanāda, USA, Austrālija

Gaļenieka reputācija spināristiem ir no trisžubura āķiem, lai vai kā, mušu forele nevar ierīt tā ka viņai kaput, bet trīsžuburnieku mierīgi, un es te vēl nerunāju par vobleriem, kur viens āķis mutē, un otrs acī

Starp mušotājiem arī ir savi gaļenieki, tā saucamie ninfotaji, ninfošana vispār ir easy way dabūt foreli, jo kā jau tu minēji, tā ir tā pati tārpošana, tikai ar mākslīgo ēsmu. Ja cienijamā mušotaju klubā ieminēsies par ninfām, un kad uz viņām var ķērt, ātri vien izlidosi no tā kluba ārā.

Kādreiz pats spiningoju, man pietikās ar dažiem atgadījumiem, lai pilnība pārietu uz mušošanu, un kopš tā laika neviena zive nav traumēta, tā ka jādod viņai pa galvu, jo citu variantu nav.
25.augusts 2016, 23:46 | links
 
Es reāli nesaprotu vienu lietu- kamdēļ mušiņmakšķernieki uzsver šo savu ķeršanas veidu.
eMKa, 25.augusts 2016, 21:53


Lidmašīnā pasažierim slikti. Stjuarte sauc:"Vai te ir kāds ārsts?".
Viens pieceļas un saka: "Es esmu vegāns!".

Zināma analoģija.
25.augusts 2016, 23:02 | links
 
vot vot. eMKa pareizi saka.
es ar reiz satiku vienu žīdu ar MM.
bij panemis 3 foreles apmeram 20cm.
prasiju kapec mazaas.
un tad vins teica ka 3 tak var nemt. pogig pa izmeru.
25.augusts 2016, 22:00 | links
 
Par galdu - nesmu badā turklāt esmu mušiņmakškernieks.

SHrimp, 25.augusts 2016, 09:38[/quote]

Kas tas tagad par dalījumu?!
Es reāli nesaprotu vienu lietu- kamdēļ mušiņmakšķernieki uzsver šo savu ķeršanas veidu. Es arī mēdzu ķert ar mušu- nu un?! Turklāt, pielasot pareizo mušu, bieži šis veids ir krietni rezultatīvāks par to pašu spiningošanu.
Kamdēļ spiningošana tiek uztverta kā gaļas mašīnas griešana. Jā, ja paliek pie- pofig kāda aukla, kāds kāts, ko dara māneklis...tad droši vien tā ir.
Es mušošanu LV upēs atmetu, jo man tā sāka likties pēc vecās labās sliekas peldināšanas, kad nevari izpildīt klasiskos metienus, kaut ko rullē, nimfo... man patīk klasika- sausā muša un skaisti metieni.
Un kāds sakars vispār ar badīgumu?! Neesi redzējis "mušotājus" ar pilnu kuļķeni zemmēru alatiņu un forelīšu. Es esmu...
25.augusts 2016, 21:53 | links
 
man ar var kko pastastit ari no vidzemes vidienes, ziemelu puses.
25.augusts 2016, 18:07 | links
 
Rakstāt privāti,ja kas interesē....
25.augusts 2016, 18:00 | links
 
Arturs111......Droši,nav problēmu.....Parunāsim!

dziva, 25.augusts 2016, 16:26


Hmmmm, Artur111, kas Tu esi?

Dziva, vai ar mani arī parunāsi? :) Es apsolu, ka neko neatņemšu Tavam galdam, jo laižu vaļā.
25.augusts 2016, 16:56 | links
 
Arturs111......Droši,nav problēmu.....Parunāsim!
25.augusts 2016, 16:26 | links
 
Sveiciens visiem!

Jautājums tāds vai kāds šeit ir no Vidzemes ziemeļu puses? Labprāt parunātu par upēm, protams privāti!
25.augusts 2016, 11:30 | links
 
Shrimp nav jau tā ka nepiekrītu tev . Man tikai rodas vainas sajūta dēļ tā ka Tu viņas laid vaļā bet es kādu paņemu. Man ir karPisti ar pazīstami kas bučo un darās ar tām karpām :) Katram savs svētums -indiešiem govis , karpistiem -karpas ,Tev - foreles ,Man - vēdzele. Es savu svēto zivi ēdu :)

Bralitis, 24.augusts 2016, 21:09


Brālīti, te lapas, kuras Tev, iespējams, varētu būt pat vairāk interesantas nekā šī:

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/trout

http://www.jamieoliver.com/recipes/fish-recipes/grandad-ken-s-crispy-grilled-trout-with-parsley-and-lemon/#CjS4wplH6jeUfhZD.97

Kā Dziva saka liela forele ķerama ar pienācīgiem rīkiem un ir liekama galdā. Piekrītu tikai par pienācīgiem (sabalansētiem) rīkiem. Par galdu - nesmu badā turklāt esmu mušiņmakškernieks. Un ja būtu ļoti ēdelīgs, tad ķertu 100 kg Peipusa raudas un dalītu draugiem, taisītu konservus un voblas kā te vienā nesenā copes rakstā bija minēts.

Novērtējam to, kas mums ir dots! Saudzējam!
Un tiekamies pie upēm!
25.augusts 2016, 09:38 | links
 
dziva raksta-tīrā malēniešu dialektā.:)
25.augusts 2016, 07:54 | links
 
eMKa.
Zviedrijā! :))

urmaas, 24.augusts 2016, 22:58


Zviedrijā es pats zinu :)
24.augusts 2016, 23:03 | links
 
eMKa.
Zviedrijā! :))
24.augusts 2016, 22:58 | links
 
Ko jūs te cepaties par saviem ētikas kodeksiem un ķēdes posmiem....Cik kurš ko paņem vai nepaņem...Ja es vēlos,es tak paņemšu to foreli un man pie kājas tie visi d......ji..Neko jau tie cilvēciņi nepārkāpj,ja paņem foreli...Cik kāts garš vai aukla resna..Ta makšķerē kaut ar slotaskātu,izvilks to pašu ko tie biezie pilsētnieki ar saviem diegiem..Vot gribu redzēt,kā viņi ar saviem diegiem noturēs 50+ foreli,mocīs pusstundu,un tā nav mocīsana??????Manā upē ir daudz foreļu un noķert 1kg foreli var jebkurā dienakts laikā....Labāk,tad zandartu atlaižu,jo to grūtāk piemānīt nekā foreli...

dziva, 24.augusts 2016, 19:07


Upes koordinātes studijā, lūdzu :D
24.augusts 2016, 22:56 | links
 
Shrimp nav jau tā ka nepiekrītu tev . Man tikai rodas vainas sajūta dēļ tā ka Tu viņas laid vaļā bet es kādu paņemu. Man ir karPisti ar pazīstami kas bučo un darās ar tām karpām :) Katram savs svētums -indiešiem govis , karpistiem -karpas ,Tev - foreles ,Man - vēdzele. Es savu svēto zivi ēdu :)
24.augusts 2016, 21:09 | links
 
Kušš,kušš,vai tad par tādiem niekiem,šitā jābļauj!
24.augusts 2016, 19:54 | links
 
Ko jūs te cepaties par saviem ētikas kodeksiem un ķēdes posmiem....Cik kurš ko paņem vai nepaņem...Ja es vēlos,es tak paņemšu to foreli un man pie kājas tie visi d......ji..Neko jau tie cilvēciņi nepārkāpj,ja paņem foreli...Cik kāts garš vai aukla resna..Ta makšķerē kaut ar slotaskātu,izvilks to pašu ko tie biezie pilsētnieki ar saviem diegiem..Vot gribu redzēt,kā viņi ar saviem diegiem noturēs 50+ foreli,mocīs pusstundu,un tā nav mocīsana??????Manā upē ir daudz foreļu un noķert 1kg foreli var jebkurā dienakts laikā....Labāk,tad zandartu atlaižu,jo to grūtāk piemānīt nekā foreli...
24.augusts 2016, 19:07 | links
 
Shirmp,Tu pārspīlē makšķernieka ,vai viņa āķu ietekmi uz zivju skaitu upē.Pat ja visiem"ļaunajiem" noņemtu āķus,tā situācija diemžēl kardināli nemainītos.
Makšķernieks ir redzamākais,bet ne būtiskākais apstāklis tai ķēdē.

sermuksis, 24.augusts 2016, 14:15


Es ne par visiem un ne par ķēdi. Es tieši par redzamāko ķēdes posmu :) Pirms kāda laika te runājām par ētikas kodeksu zem kura parakstītos foreļu makšķernieki neatkarīgi no maksķerēšanas veida. Ja es rakstītu, tad cerams, ka vismaz viens spiningotājs atbalstītu :) Tā kā te ir absolūts spiningotāju vairākums, tad būtu forši redzēt šādu kodeksu tieši no spiningotāju puses. MM viss ir vienkāršāk nekā spiningošanā :) - parasti āķīši, parasta spole, resna un smaga aukla - plivini pa gaisu vai ripini pa ūdeni. Tehnika tikai mazliet jāpamācās.
24.augusts 2016, 16:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager