Foreles

SHrimp vai tu ēd zivis? Un ja ēd ,tad vai tikai veikalā pirktās ? Es piem. sev nemeloju . Ja ir mēra zivs un pienākusi zivju ēšanas diena tad ņemu un ēdu. Man garšo. Ja ledusskapī ir vēl zivs tad nākamo neņemu - mana māņticība :) Saprotu ka vajag audzināt -noķer,atlaid . Nu , noķeru,atlaižu ,bet tas nenozīmē ka man jākļūst par vegānu . Tikai filmās rāda ka visas laiž vaļā ,bet reālajā dzīvē kaut vienu bet paņem uz mājām lai sieva iezīmē ķeksīti ka tavs senais mednieka gēns vēl darbojas . Man parasti ir kā ar nazi pa pautiem kad sieva nopērk norvēģijas lasi :) Varbūt mana karma vēl sasniegusi augstāko pakāpi .

Bralitis, 24.augusts 2016, 12:27


Brālīt, jā, man pat ļoti garšo zivis, jā sezonā paņemu pāris foreles :) Šajā sezonā vienu esmu paņēmis (bilde ir albumā, ceļojuma apraksts forumā) un kādus 8 asarīšus. Alatas ņemu tikai garākos izbraucienos un tikai tur, kur tiešām laba populācija. Vienmēr priecājos, ja gadās citu sugu zivis, it sevisķi, ja ir tā retā reize, kad esmu uz vairākām dienām. Visu cieņu prasmēm un zināšanām, kas ļauj īsti baudīt strauta foreles makšķerēšanas burvību ar spiningu. Runājam taču par to kā padarīt makšķerēšanu vēl interesantāku, aizraujošāku un arī saudzējošāku. Kulinārām baudām pašam vai ģimenes lokā tas pats norvēģu lasis vai vietējā varavīksnes forele būs gana laba. Ne jau tik bieži ēdam, lai veselību sabojātu :) Ir taču dažādi veidi kā sievietei parādīt, ka Tavs hobijs nāk par labu jūsu attiecībām. Kādēļ jaatrāda beigta forele?! Bet tā nav šī foruma tēma, vai ne? :)
24.augusts 2016, 16:27 | links
 
Shirmp,Tu pārspīlē makšķernieka ,vai viņa āķu ietekmi uz zivju skaitu upē.Pat ja visiem"ļaunajiem" noņemtu āķus,tā situācija diemžēl kardināli nemainītos.
Makšķernieks ir redzamākais,bet ne būtiskākais apstāklis tai ķēdē.
24.augusts 2016, 14:15 | links
 
SHrimp vai tu ēd zivis? Un ja ēd ,tad vai tikai veikalā pirktās ? Es piem. sev nemeloju . Ja ir mēra zivs un pienākusi zivju ēšanas diena tad ņemu un ēdu. Man garšo. Ja ledusskapī ir vēl zivs tad nākamo neņemu - mana māņticība :) Saprotu ka vajag audzināt -noķer,atlaid . Nu , noķeru,atlaižu ,bet tas nenozīmē ka man jākļūst par vegānu . Tikai filmās rāda ka visas laiž vaļā ,bet reālajā dzīvē kaut vienu bet paņem uz mājām lai sieva iezīmē ķeksīti ka tavs senais mednieka gēns vēl darbojas . Man parasti ir kā ar nazi pa pautiem kad sieva nopērk norvēģijas lasi :) Varbūt mana karma vēl sasniegusi augstāko pakāpi .
24.augusts 2016, 12:27 | links
 
Vai rotiņam (arī šūpiņam) maina spēli āķis- maina. Turklāt būtiski.
Vismaz man būtiski.
Es mēdzu savas noķertās zivis apēst, jo man garšo un pirkt tās veikalā vai izslēgt no sava pārtikas raciona netaisos. Līdz ar to, īpaši neiespringstu un, ja gadās zivtiņu satraumēt, ka nevaru atlaist, tad daudz nedomājot iedodu pa "bieti" un vedu mājās. Statistikai- šādi "neatlaižamie" varianti ir pa sezonu 2/3 maksimums.Pavisam cits stāsts ir par to, kā "atlaiž".Man šķiet, ka šī tēma ir krietni aktuālāka.

eMKa, 23.augusts 2016, 20:05


Man patīk, ka laikam ejot un mums, paliekot vecākiem, vērtības un pieeja mainās, ja vēlies, fetiša virzienā, kur makšķernieka mērķa objekts - zivs kļūst par prieka un arī rūpju avotu. Dienvidzviedrijā Ätran upē mērķtiecīgi tiek atjaunota un pavairota strauta foreļu populācija. MM video stāsts lieliski atspoguļo šo prieku un rūpes.
https://www.youtube.com/watch?v=tt53fM928gY

Tu norādi uz manu fetišu. Tajā paša laikā aizstāvi daudzžuburu āķus it kā tie būtu pieauguši strauta foreļu mānekļiem. Mani neierobežo šāds fetišs :) Pirms kāda laika viens kaislīgs spiningotājs, kurš kopā ar sievu regulāri braukā pa foreļupēm un liek bildes Facebook (bildēs arī redzami vobleri ar vienžuburu āķiem) bija kaut ko ierakstījis flyonly.lv. Uz MM kolēģu aicinājumu pievienoties MM pulciņam, uzrakstīja, ka MM patīk vairāku iemeslu dēļ, bet rociņas neveiklas un mušas nesanākot, bet veikalā pirkt mušas - to nu ne! Hmmm, tā vien šķiet, ka kungs savus voblerus, rotus, šūpiņus savām rokām gatavo. Ja tā, tad jau tās nav neveiklas :) Viss notiek vispirms mūsu pašu galvās. Un nepārproti, lūdzu, mani. Šis bija tikai un vienīgi par akcentiem Tava ieraksta kontekstā.
24.augusts 2016, 11:02 | links
 
Nu redz, Bralitis visu manā vietā izstāstīja. :) Tieši tā tas arī ir!
24.augusts 2016, 10:23 | links
 
Runājam par to, cik katram ir garš un kurš garums labāks. Klasika :) Manuprāt garums ir OK, ja ir prasmīgs pielietojums. Kas attiecas uz asumiem, tad šī ir interesantāka tēma, manuprāt. Sullas pieja ļoti simpātiska. EmKa ir rakstījis par trīsžuburu āķu atskabargu piespiešanu un delikātu pievīlēšanu. Citu pieredzi vai nu nesmu saklausījis vai esmu palaidis garām. Jā tā, tad jau iepriekš atvainojos. Kā tad īsti ir ar trīsžuburu āķiem? Saprotu, ka atkārtojos, bet tomēr, vai spininga māneklis tiešām pazaudē spēli, ja nomaina uz saudzējošāko un sportiskāko vienžuburi?

SHrimp, 23.augusts 2016, 09:26

Redzi, draugs, pastāstīšu ko tādu, ko neesmu stāstījis, jo pats līdz galam niansēs vēl nebiju iebraucis. Vai rotiņam (arī šūpiņam) maina spēli āķis- maina. Turklāt būtiski.
Vismaz man būtiski. Ja sāc iedziļināties niansēs, tad katrs sīkums beigās sāk spēlēt lielu lomu.
Un pēc būtības- nevajag pārvēst makšķerēšanu
par fetišu, jo gan process, gan loms ir svarīgs.

eMKa, 23.augusts 2016, 20:05


Te pilnībā piekritīšu Emkam . Šogad pa nopietnam esmu pievērsies forelēšanai . Man tas ir ātri 30 km radiusā 4 upes. Rezultāti ar ir labi .Un pateicoties tam ka ka esmu tomēr pārvērtis to lietu par fetišu:) Man vienmēr ir interesējis kas kā griežas ,kā viena lieta dinamikā ietekmē otru un kā to var izmainīt . Fizika un dinamika ir manas mīļās lietiņas. Sāku ar to ka pārtaisīju rotiņus un voblerīšus .Paliku pie rotiņiem tos vieglāk izmainīt . Praktiski visus brendus esmu uzlabojis ja ne 2x tad par 20-30 % gan. Āķim ir 50% nozīme no rotiņa spēles . Āķis ir kā stabilizators kas notur , piebremzē ,rada buras efektu ja pieliek spalvas ,manipulējot ar āķi var pat pašu pasīvāko rotiņu padarīt aktīvu. Mani interesēja viena lieta kā rotiņam likt sākt ātri strādāt velkot pa straumi .Kaut kas jau ir sanācis un eksperimentus turpinu . Man nav ātrās spoles ,bet ar savu 6 nieci jau varu izdarīt to pašu ko ar 7 nieci pateicoties rotiņu uzlabojumam . Vislabākais rezultāts patreiz ir no turbīnas kas dod momentālu efektu gandrīz pat krācēs . Visus mepsus esmu uzlabojis , " mārītei " atradu pareizas buras āķi ,uztinu parašūtveidīgu mušu (ilgi čakarējos) - efekts krietni palielinājās . Patīk man knibināties un tajā vēl ieguldīt iepriekšiegūtās zināšanas . Varbūt pat kādreiz nofočēšu ar savus veidojumus un iedošu Lielajiem speciālistiem noprovēt :)
24.augusts 2016, 10:01 | links
 
JAr šādu kretīnismu pirmo reizi sastopos dzīvē, iepriekš tikai dzirdēts bija par līdzīgām situācijām.

Aiznemts, 23.augusts 2016, 20:48


šādus "vecmeistarus" sastopu ik pa pāris gadiem, 90.tajos biežāk, tad arī jauni čaļi tārpoja. Pēdējos gadus retāk, jādomā ka tomēr izmirstoša suga. Smagākais gadījums bija kad pie vienas no lielākajām Gaujas pietekām sastapu vīru spēka gados kurš copēja līdakas uz dzīvo uz āķa spraužot forelēnus, teicās vislabākā ēsma..
23.augusts 2016, 21:30 | links
 
Jūsu viedoklis? Šodien biju apskatīt upes vai ir vērts braukt mēģināt ko noķert. Pie upītes "X" satieku večuku, ap gadiem 70+. Sēž šis uz gruntenītes ar tārpu, parunājoties izstāsta ka jau atnācis laimi uz lašiem izmēģināt. Nobrīnijos, nu neko, turpinam sarunu. Vīrs izstāsta cik labi kādreiz ķēries, kā laši nākuši un ķerti, bet tad "Bams!", copīte šim un galā forelēns uz cm 15. Šis šo krastā un metīs tūlit maisā, saku: "Ko dar?, zemmērs taču". Onkulīts abild: "Dēliņ, bet man tak pašam un kaķam ar ko vajag paēst". Es protams oponēju ka tad lai ķer lielākas un tās ņem ciet, bet ne šādus. Oponēju pie tā ka noteikumi jāzin un nevar dzīvot pēc PSRS normām. Kā izrādas vēlāk, tad viņam tāda paša izmēra viena jau piebeigta un maisiņā, kaķim. Būtu viņš jaunāks tad ielaistu izpeldināt viņu ar visiem kātiem pie forelēm, šitādu žēl. Nu ko ar tādiem lai dara? Ar savu tārpu nolasa visu ko normāli makšķernieki nespēj paņemt. Vēl pie tam tik negausīgs, ņem visu. Aiztriecu gan nabagu prom, jo teicu lai iet ķer mailes tādā gadījumā un baro savu kaķi. Triecu prom ar solījumu(draudiem) ka patiešām izpeldināšu ja nepazudīs. Gan jau ka lašu laikā šim pašam ir arī līdzi dakšas, jo ēst tak gribās. Ar šādu kretīnismu pirmo reizi sastopos dzīvē, iepriekš tikai dzirdēts bija par līdzīgām situācijām.
Bet savādāk, ūdens ir baigi augšā un netīrs pēc vakardienas lietiem. Ja pieturēsies šāds ūdens, tad lašveidīgajiem viegla ienākšana šogad būs.
23.augusts 2016, 20:48 | links
 
Runājam par to, cik katram ir garš un kurš garums labāks. Klasika :) Manuprāt garums ir OK, ja ir prasmīgs pielietojums. Kas attiecas uz asumiem, tad šī ir interesantāka tēma, manuprāt. Sullas pieja ļoti simpātiska. EmKa ir rakstījis par trīsžuburu āķu atskabargu piespiešanu un delikātu pievīlēšanu. Citu pieredzi vai nu nesmu saklausījis vai esmu palaidis garām. Jā tā, tad jau iepriekš atvainojos. Kā tad īsti ir ar trīsžuburu āķiem? Saprotu, ka atkārtojos, bet tomēr, vai spininga māneklis tiešām pazaudē spēli, ja nomaina uz saudzējošāko un sportiskāko vienžuburi?

SHrimp, 23.augusts 2016, 09:26


Redzi, draugs, pastāstīšu ko tādu, ko neesmu stāstījis, jo pats līdz galam niansēs vēl nebiju iebraucis. Vai rotiņam (arī šūpiņam) maina spēli āķis- maina. Turklāt būtiski.
Vismaz man būtiski. Ja sāc iedziļināties niansēs, tad katrs sīkums beigās sāk spēlēt lielu lomu.
Un pēc būtības- nevajag pārvēst makšķerēšanu
par fetišu, jo gan process, gan loms ir svarīgs.
Nevēlos ieslīgt niansēs par āķiem, jo tās būs tiešām nianses. Saudzīga attieksme pret procesa gala rezultātu, respektīvi- noķerto zivi, ir protams svarīga lieta.
Es mēdzu savas noķertās zivis apēst, jo man garšo un pirkt tās veikalā vai izslēgt no sava pārtikas raciona netaisos. Līdz ar to, īpaši neiespringstu un, ja gadās zivtiņu satraumēt, ka nevaru atlaist, tad daudz nedomājot iedodu pa "bieti" un vedu mājās.
Statistikai- šādi "neatlaižamie" varianti ir pa sezonu 2/3 maksimums.
Pavisam cits stāsts ir par to, kā "atlaiž".
Man šķiet, ka šī tēma ir krietni aktuālāka.
Pēr visu Spāniju zilas debesis! :)
23.augusts 2016, 20:05 | links
 
Runājam par to, cik katram ir garš un kurš garums labāks. Klasika :) Manuprāt garums ir OK, ja ir prasmīgs pielietojums. Kas attiecas uz asumiem, tad šī ir interesantāka tēma, manuprāt. Sullas pieja ļoti simpātiska. EmKa ir rakstījis par trīsžuburu āķu atskabargu piespiešanu un delikātu pievīlēšanu. Citu pieredzi vai nu nesmu saklausījis vai esmu palaidis garām. Jā tā, tad jau iepriekš atvainojos. Kā tad īsti ir ar trīsžuburu āķiem? Saprotu, ka atkārtojos, bet tomēr, vai spininga māneklis tiešām pazaudē spēli, ja nomaina uz saudzējošāko un sportiskāko vienžuburi?
23.augusts 2016, 09:26 | links
 
Meklēt labāko variantu, lai caur krūmiem tiktu, vai atrast instrumentu ar ko zivis ķert. Ir jau sākuma uzstādījumā atšķirība :)

eMKa, 23.augusts 2016, 00:12

nezinu krūmi man nekad nav traucējuši pārvietojoties arī ar 2,4m kātu, šito es gan nekad nesapratīšu.

Sulla, 23.augusts 2016, 00:34


Jāā, šis nu gan interesants moments, štrumus tak ņem līdzi, lai parocīgi ,ērti varētu darboties konkrētajā ū-tilpnē, savādāk neredzu jēgu pasākumam☺
23.augusts 2016, 01:45 | links
 
Tā jau ir, katram savs, es, piemēram, savās top upēs jūtos lieliski ar savu St. Croix AVID 6'6'' (1,98m).
23.augusts 2016, 00:40 | links
 
Meklēt labāko variantu, lai caur krūmiem tiktu, vai atrast instrumentu ar ko zivis ķert. Ir jau sākuma uzstādījumā atšķirība :)

eMKa, 23.augusts 2016, 00:12


nezinu krūmi man nekad nav traucējuši pārvietojoties arī ar 2,4m kātu, šito es gan nekad nesapratīšu.
23.augusts 2016, 00:34 | links
 
A vot, nepiekritīšu pilnīgi konkrēti. :)
Garāks kāts ļauj manekli izvadīt un novadīt krietni vienkāršāk. Ar kaut kādu īsu ķēmu to pat izdarīt nav iespējams.
eMKa, 22.augusts 2016, 23:30

Jā tā ir, ja pamatā lieto svārsta metienus (un cik sapratu tas ir tavs stils), tad ērtāk ar vismaz 2m un garākiem strādāt. Es savukārt metienus izpildi asos ar spici, šaurā vietā grūti ar garu. Plašās upēs kā Amata, Pededze, Ogre var kaut ar 2,4 mierīgi žvidzināt pār plecu vai sāniem, nekas netraucē. Bet ko līdz ielien mazajās pietekās (līdz 10km, 2-3m platās) tā garāks kāts ir tikai traucēklis. Īsajiem kātiem vispār ir tikai 1 galvenais trūkums- ar tiem nav tik ērti manevrēt izvadot mānekli. teiksim apvest akmeni, siekstu, pārkarināt pāri u.t.t. Bet tas viss lielākās upēs, mazajos strautos viss notiek mikro distancēs, nekādu problēmu. Šovasar neizjutu nekādu diskomfortu jau kādas 8 dienas pilnībā staigājot tikai ar 1,8m kātu. Un es ar vēl pērn biju garo kātu piekritējs :D protams pa lielākajām upēm turpināšu ar 2m+ kātu. Un domāju ka strautiem vajadzētu vēl īsāku iemēģināt :)

Sulla, 22.augusts 2016, 23:51


Es jau tikai par mānekļa vadīšanu. :) Tiem pašiem akmeņiem, siekstām.
Ir jāatrod kaut kāds kompromiss. :)
Meklēt labāko variantu, lai caur krūmiem tiktu, vai atrast instrumentu ar ko zivis ķert. Ir jau sākuma uzstādījumā atšķirība :)
23.augusts 2016, 00:12 | links
 
A vot, nepiekritīšu pilnīgi konkrēti. :)
Garāks kāts ļauj manekli izvadīt un novadīt krietni vienkāršāk. Ar kaut kādu īsu ķēmu to pat izdarīt nav iespējams.
eMKa, 22.augusts 2016, 23:30


Jā tā ir, ja pamatā lieto svārsta metienus (un cik sapratu tas ir tavs stils), tad ērtāk ar vismaz 2m un garākiem strādāt. Es savukārt metienus izpildi asos ar spici, šaurā vietā grūti ar garu. Plašās upēs kā Amata, Pededze, Ogre var kaut ar 2,4 mierīgi žvidzināt pār plecu vai sāniem, nekas netraucē. Bet ko līdz ielien mazajās pietekās (līdz 10km, 2-3m platās) tā garāks kāts ir tikai traucēklis. Īsajiem kātiem vispār ir tikai 1 galvenais trūkums- ar tiem nav tik ērti manevrēt izvadot mānekli. teiksim apvest akmeni, siekstu, pārkarināt pāri u.t.t. Bet tas viss lielākās upēs, mazajos strautos viss notiek mikro distancēs, nekādu problēmu. Šovasar neizjutu nekādu diskomfortu jau kādas 8 dienas pilnībā staigājot tikai ar 1,8m kātu. Un es ar vēl pērn biju garo kātu piekritējs :D protams pa lielākajām upēm turpināšu ar 2m+ kātu. Un domāju ka strautiem vajadzētu vēl īsāku iemēģināt :)
22.augusts 2016, 23:51 | links
 
Paldies par info! Pats gluži neesmu nekāds iesācējs, kādu laiku jau nodarbojos ar CR. Jautāju ,jo visu laiku izmantoju 2,40m pātagu, sapratu,ka nevaru optimāli makšķerēt mazajās pietekās, jo brikšņi neļauj normāli izdarīt iemetienu ,un daudzas potenciālās vietas palaižu garām.

KaiminshLV, 22.augusts 2016, 14:59

ļoti šaurām, aizaugušām upītēm optimāls ir 1,8m spinings, tas manam 1,9m augumam, mazāki vīri sekmīgi lieto arī 1,6 un pat 1,5. Un neklausies tos kas kategoriski iesaka tikai virs 2m :) pats tāds biju 20 gadus, pārsvarā lietoju 2,2-2,4m , un neviļus vairījos no vismazākajām upītēm, jo protams neērti. Šopavasar nostaigāju pāris dienas mazās pietekās ar 1,8m 1-5g sprīdīti un patiesi iemīļoju to viciņu, pavisam cits jušana nekā vicot krūmu zarus ar 2m+ kātu :) Un vēl sanāca ar tādu pavilkt dažas līdakas virs 2kg, kaifīgi.

Sulla, 22.augusts 2016, 15:19


A vot, nepiekritīšu pilnīgi konkrēti. :)
Garāks kāts ļauj manekli izvadīt un novadīt krietni vienkāršāk. Ar kaut kādu īsu ķēmu to pat izdarīt nav iespējams. Laikam jau atkal niansēs, jo svarīgāk laikam caur krūmiem tikt :D
Sēņu groziņi arī mēdz būt dažādi- katram pēc iespējām :) Kam salasīt ziemošanai, kam pa mežu pastaigāt...
Liels kurvis kaut kā baigi ķerās egļu zaros...tamdēļ ir jāņem mazāks. Pofig par sēnēm, bet zaros neķersies :D :D :D
22.augusts 2016, 23:30 | links
 
Vienžubura bezatskabargu āķu izmantošana foreļu un alatu maksķerēšanu paceļ jaunā līmenī. Un te nav būtiskas MM un spininga principiālās atsķirības, bet nozīme ir tikai makškernieka attieksmei un makšķerēšanas kultūrai.

SHrimp, 22.augusts 2016, 14:21[/quote]

Kas tad nu?!
Kaut kas beidzot arī saklausīts vai saprasts?
Ja pats ar MM nenodarbotos, tad laikam specīgāk "iespertu". ;)
22.augusts 2016, 23:14 | links
 
Sulla, domu sapratu! :D
Bet nu tomēr... Pienu pret Konīti... nu nē! :D
22.augusts 2016, 16:55 | links
 
iedomājies tu ieej bodē kur nav pašapkalpošanās, nezini ko izvēlēties un palūdz lai iesaka kādu labāku konīti, a tev pārdevējs noliek priekšā piena paku un saka : "šis būs veselīgāk, padzersi kādu laiku un iepatiksies, par alko vairs i nedomāsi"
:D

Sulla, 22.augusts 2016, 16:19


Sulla, labs :) Es par Pienu!
22.augusts 2016, 16:36 | links
 
:D

Es tā arī nesapratu... Spiniga kātu tu pērc vai arī mušai? Viens par māti otrs par meitu!
Laikam tāpēc es te tik maz laika tērēju :)

Forelpuikas, 22.augusts 2016, 16:13


iedomājies tu ieej bodē kur nav pašapkalpošanās, nezini ko izvēlēties un palūdz lai iesaka kādu labāku konīti, a tev pārdevējs noliek priekšā piena paku un saka : "šis būs veselīgāk, padzersi kādu laiku un iepatiksies, par alko vairs i nedomāsi"
:D
22.augusts 2016, 16:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager