Foreles

:D

Es tā arī nesapratu... Spiniga kātu tu pērc vai arī mušai? Viens par māti otrs par meitu!
Laikam tāpēc es te tik maz laika tērēju :)
22.augusts 2016, 16:13 | links
 
Paldies par info! Pats gluži neesmu nekāds iesācējs, kādu laiku jau nodarbojos ar CR. Jautāju ,jo visu laiku izmantoju 2,40m pātagu, sapratu,ka nevaru optimāli makšķerēt mazajās pietekās, jo brikšņi neļauj normāli izdarīt iemetienu ,un daudzas potenciālās vietas palaižu garām.

KaiminshLV, 22.augusts 2016, 14:59


Paldies par atbildi. Man jau šķita, ka mazās aizaugusās upes ir Tava aizraušanās. Tas, protams, ir ļoti būtiski inventāra izvēlē. Tātad noteikti Full/Mid Flex akcija, jo viss notiek tuvā distancē, kur kāts jāuzlādē ar nelielu brīvās auklas daudzumu. 6 pēdas (182 cm), 3 klase, 45 angļu naudiņas https://www.fishingmegastore.com/shakespeare-agility-rise~14068.html. Aukla būs jāizvēlas ar īsāku un smagāku galvu + smagāka muša + 5-6 pēdas līderis (var izmantot Airflo 5 pēdu polilīderus, kas ir smagāki, ātri apgriežas gaisā zemu un tuvu ūdenim un ir labi īsiem, precīziem metieniem ļoti ierobežotos apstākļos) Jābūt labi!

Jāatzīstas, ka mani arī vilina mazie, aizaugušie ūdeņi.

Par kātu akcijām te:
http://www.nc-flyfishing.com/fly-fishing-articles/how-to-select-a-small-stream-fly-rod
22.augusts 2016, 15:53 | links
 
Paldies par info! Pats gluži neesmu nekāds iesācējs, kādu laiku jau nodarbojos ar CR. Jautāju ,jo visu laiku izmantoju 2,40m pātagu, sapratu,ka nevaru optimāli makšķerēt mazajās pietekās, jo brikšņi neļauj normāli izdarīt iemetienu ,un daudzas potenciālās vietas palaižu garām.

KaiminshLV, 22.augusts 2016, 14:59

ļoti šaurām, aizaugušām upītēm optimāls ir 1,8m spinings, tas manam 1,9m augumam, mazāki vīri sekmīgi lieto arī 1,6 un pat 1,5. Un neklausies tos kas kategoriski iesaka tikai virs 2m :) pats tāds biju 20 gadus, pārsvarā lietoju 2,2-2,4m , un neviļus vairījos no vismazākajām upītēm, jo protams neērti. Šopavasar nostaigāju pāris dienas mazās pietekās ar 1,8m 1-5g sprīdīti un patiesi iemīļoju to viciņu, pavisam cits jušana nekā vicot krūmu zarus ar 2m+ kātu :) Un vēl sanāca ar tādu pavilkt dažas līdakas virs 2kg, kaifīgi.

Sulla, 22.augusts 2016, 15:19

Nu tad manam ne basketbolista augumam 1,70m būs OK. Kātu jau nopirku, nolēmu uz savu galvu pirkt. Vakarā jāiet kādai pīrsingu izšaut. :)
22.augusts 2016, 15:29 | links
 
Paldies par info! Pats gluži neesmu nekāds iesācējs, kādu laiku jau nodarbojos ar CR. Jautāju ,jo visu laiku izmantoju 2,40m pātagu, sapratu,ka nevaru optimāli makšķerēt mazajās pietekās, jo brikšņi neļauj normāli izdarīt iemetienu ,un daudzas potenciālās vietas palaižu garām.

KaiminshLV, 22.augusts 2016, 14:59


ļoti šaurām, aizaugušām upītēm optimāls ir 1,8m spinings, tas manam 1,9m augumam, mazāki vīri sekmīgi lieto arī 1,6 un pat 1,5. Un neklausies tos kas kategoriski iesaka tikai virs 2m :) pats tāds biju 20 gadus, pārsvarā lietoju 2,2-2,4m , un neviļus vairījos no vismazākajām upītēm, jo protams neērti. Šopavasar nostaigāju pāris dienas mazās pietekās ar 1,8m 1-5g sprīdīti un patiesi iemīļoju to viciņu, pavisam cits jušana nekā vicot krūmu zarus ar 2m+ kātu :) Un vēl sanāca ar tādu pavilkt dažas līdakas virs 2kg, kaifīgi.
22.augusts 2016, 15:19 | links
 
Sveiki!
Abu Garcia Venerate, 168cm , (2-10g), vai būs piemērots forelēm ?
Paldies! :)

KaiminshLV, 22.augusts 2016, 12:34

KaiminshLV, galvenais. lai Tu pats esi piemērots forelēm :) Es gan silti ieteiktu sākt ar 4/5 klasi 7-8.6 pēdas (213-262 cm) .

Mazbudžeta komplektiņš iesācējiem:

•Airflo 8ft6in #4/5 Kit, an 8ft6in fly rod designed for small rivers and streams. Perfect for the more delicate side of things.

https://www.fishingmegastore.com/airflo-fly-fishing-kits~10561.html

Piegāde izmaksā tikai 5 eur, izmantojot ebaypiegade.lv.

Domāju, ka nopērkams/pasūtāms arī LV veikalā Forelīte Brīvības gatvē 241

Ar info par foreļu mušām un citām inventāra niansēm noteikti padalīšos, ja būs interese.

Drīzumā arī kāds jauks CR video no šīs sezonas MM gaitām.

SHrimp, 22.augusts 2016, 13:56

Paldies par info! Pats gluži neesmu nekāds iesācējs, kādu laiku jau nodarbojos ar CR. Jautāju ,jo visu laiku izmantoju 2,40m pātagu, sapratu,ka nevaru optimāli makšķerēt mazajās pietekās, jo brikšņi neļauj normāli izdarīt iemetienu ,un daudzas potenciālās vietas palaižu garām.
22.augusts 2016, 14:59 | links
 
Kopš pats visiem vobleriem uzliku tikai vienu vienžubura āķi (bez atkarpes protams) foreles zem 40 lai arī uzsēžas stabili daudz retāk (jo atkrīt tie visai biežie gadījumi kad zivs aizcērtas uz trijžubura galvas ārpusē), bet toties vairs nav nekādu piņķeru ar atbrīvošanu. Un man vismaz galvenais redzēt to zivi un sajust copi, tā izvilkšana līdz rokām lielu lomu vairs nespēlē, īpaši tas attiecas uz nelieliem eksemplāriem. Esmu pat priecīgs kad forele pati atbrīvojas, ko arī regulāri provocēju pievelkot klāt atslābinot auklu. Liela forele virs 40 gan ideāli sēž arī uz viena āķa, jo mute pietiekami liela lai mānekli norītu kā ogu.

Sulla, 22.augusts 2016, 13:41


Sulla, paldies. Šo lasīt bija patiesi forši. Man pašam, jāatzīstas, gribas zivi ieguldīt tīkliņā, vārdu sakot, lai būtu ieskaite :) Tajā paša laikā, pierodu pie domas, ka var aiziet jebkurā brīdī. Vienžubura bezatskabargu āķu izmantošana foreļu un alatu maksķerēšanu paceļ jaunā līmenī. Un te nav būtiskas MM un spininga principiālās atsķirības, bet nozīme ir tikai makškernieka attieksmei un makšķerēšanas kultūrai.
22.augusts 2016, 14:21 | links
 
Sveiki!
Abu Garcia Venerate, 168cm , (2-10g), vai būs piemērots forelēm ?
Paldies! :)

KaiminshLV, 22.augusts 2016, 12:34


KaiminshLV, galvenais. lai Tu pats esi piemērots forelēm :) Es gan silti ieteiktu sākt ar 4/5 klasi 7-8.6 pēdas (213-262 cm) .

Mazbudžeta komplektiņš iesācējiem:

•Airflo 8ft6in #4/5 Kit, an 8ft6in fly rod designed for small rivers and streams. Perfect for the more delicate side of things.

https://www.fishingmegastore.com/airflo-fly-fishing-kits~10561.html

Piegāde izmaksā tikai 5 eur, izmantojot ebaypiegade.lv.

Domāju, ka nopērkams/pasūtāms arī LV veikalā Forelīte Brīvības gatvē 241

Ar info par foreļu mušām un citām inventāra niansēm noteikti padalīšos, ja būs interese.

Drīzumā arī kāds jauks CR video no šīs sezonas MM gaitām.
22.augusts 2016, 13:56 | links
 
pāriet uz vienžubura bezatskabargu āķiem un sākt sajust īstu baudu no makšķerēšanas vienalga vai esi aizskrējis uz upi uz stundu vai arī garāks izgājiens. Nu jā, forele aizies biežāk, bet emocija taču paliks. Nofotografē, nofilmē un parādi citiem! Un būs super!

SHrimp, 22.augusts 2016, 12:16


Te nu pilnībā varu pievienoties. Kopš pats visiem vobleriem uzliku tikai vienu vienžubura āķi (bez atkarpes protams) foreles zem 40 lai arī uzsēžas stabili daudz retāk (jo atkrīt tie visai biežie gadījumi kad zivs aizcērtas uz trijžubura galvas ārpusē), bet toties vairs nav nekādu piņķeru ar atbrīvošanu. Un man vismaz galvenais redzēt to zivi un sajust copi, tā izvilkšana līdz rokām lielu lomu vairs nespēlē, īpaši tas attiecas uz nelieliem eksemplāriem. Esmu pat priecīgs kad forele pati atbrīvojas, ko arī regulāri provocēju pievelkot klāt atslābinot auklu. Liela forele virs 40 gan ideāli sēž arī uz viena āķa, jo mute pietiekami liela lai mānekli norītu kā ogu.
22.augusts 2016, 13:41 | links
 
Sveiki!
Abu Garcia Venerate, 168cm , (2-10g), vai būs piemērots forelēm ?
Paldies! :)

KaiminshLV, 22.augusts 2016, 12:34


Es nesen nopirku salmo micro jig 2-10g, 2m.
22.augusts 2016, 13:22 | links
 
Kaiminj, būs par īsu!
Skaties kko garāku. Tas mans ieteikums +-2m
22.augusts 2016, 13:17 | links
 
Sveiki!
Abu Garcia Venerate, 168cm , (2-10g), vai būs piemērots forelēm ?
Paldies! :)
22.augusts 2016, 12:34 | links
 
Jo lielāks smagums spininga auklas galā, jo raupjāka makšķerēšana. Turklāt, otrais numurs rotam, manuprāt, jau ir pamatīgs trokšņa un vibrācijas avots, kas iedod zivij pa sāniem un pa galvu pamatīgi. Nevis Tu atrodi zivi, bet zivs uzraujas pati. Par CR runājot, pirms kāda laika bija te foršs un tiešs komentārs šajā kontekstā un, proti, kādēļ vispār jālieto trīsžuburu āķi, ja nodarbojamies ar saudzējošo makšķerēšanu? Man ar vienžubura atskabargu mušu ir sanācis nodarīt postu, kur tad vēl spininga trīsžuburnieks. Sportiskā un saudzējošā foreļu/alatu makšķerēšanā ir jābūt balansam starp mānekļa lielumu un svaru, bet labākais, ko var darīt, ir aizmirst par trīsžuburu briesmoņiem (atceros savus spiningošanas laikus…brrrrrr..šķērmi metas), pāriet uz vienžubura bezatskabargu āķiem un sākt sajust īstu baudu no makšķerēšanas vienalga vai esi aizskrējis uz upi uz stundu vai arī garāks izgājiens. Nu jā, forele aizies biežāk, bet emocija taču paliks. Nofotografē, nofilmē un parādi citiem! Un būs super!
22.augusts 2016, 12:16 | links
 
Es atvainojos! Kur var nopirkt Leona rotiņus? A un Agat mario rotiņus arī!

Paldies!

:D:D:D:D:D:D:D

Forelpuikas, 22.augusts 2016, 10:47


MARIO ir pie mums internetveikalā :)
22.augusts 2016, 11:23 | links
 
2 Forelpuikas
Leona rotiņus (visplašākais piedāvājums) var iegādāties:
Makšķernieku veikalā
Rīgā netālu no Gogoļa un Turgeņeva ielas stūra,
(t. 27221104) piedāvājumā ir ari jaunumi, Leona Šūpiņi un Leona Čehu rotiņi .
22.augusts 2016, 11:20 | links
 
Es atvainojos! Kur var nopirkt Leona rotiņus? A un Agat mario rotiņus arī!

Paldies!

:D:D:D:D:D:D:D
22.augusts 2016, 10:47 | links
 
valmieras puse ir nez leoni vai mario ??

rolizzz666, 22.augusts 2016, 09:14

Neesmu vēl līdz Valmierai ticis. Parasti veikalniekus grūti "pierunāt" ņemt tirdzniecībā kādus jaunumus (tas par Mario), jo parastā atbilde- "Mums neviens nav prasījis". Tur gan parasti ir cita argumentācija apakšā :D
A jūs prasiet! ;)

eMKa, 22.augusts 2016, 09:50


Un ja jau par veikaliem, tad teiksim Saldū viens veikals ir notirgojis tuvu pie simts Mario rotiņiem. Iespējams, pat ne iespējams, bet pilnīgi noteikti, tā ir arī paša veikala pārdevēja attieksme pret kādu konkrētu produktu, bet tas ir sava veida tirdzniecības fenomens, ka ļoti bieži produktus, kam nav vajadzīga nekāda reklāma, ir jāmeklē kā ar uguni. Šķiet pavisam vienkārši- ieliec tirdzniecībā un viss notiks, bet nē- ikdienā viss kaut kā savādāk.

P.S. Atvainojos, nedaudz off topikā aizrakstījos :)
22.augusts 2016, 09:59 | links
 
valmieras puse ir nez leoni vai mario ??

rolizzz666, 22.augusts 2016, 09:14


Neesmu vēl līdz Valmierai ticis. Parasti veikalniekus grūti "pierunāt" ņemt tirdzniecībā kādus jaunumus (tas par Mario), jo parastā atbilde- "Mums neviens nav prasījis". Tur gan parasti ir cita argumentācija apakšā :D
A jūs prasiet! ;)
22.augusts 2016, 09:50 | links
 
valmieras puse ir nez leoni vai mario ??
22.augusts 2016, 09:14 | links
 
Par Leona rotiņiem- varbūt pastulbs jautājums, bet kur tos var iegādāties?

ginch, 21.augusts 2016, 22:13

jau desmitiem reižu te forumā atbildēts uz šo jautājumu, galerijā veikalnieks no turgeņeva ielas lika regulāri bildes ar visiem Leona modeļiem. Nu jopcik 6 gadus te un neko nepamanīt ???

Sulla, 21.augusts 2016, 23:11

šis ir tas, par ko rakstīja marcinsch! :D

dev, 22.augusts 2016, 08:28


Kādi visi te jūtīgi izrādās :D :D
Starp citu, arī Gold Fish bodē šis tas no Leona izstrādājumiem ir atrodams.
22.augusts 2016, 08:35 | links
 
Par Leona rotiņiem- varbūt pastulbs jautājums, bet kur tos var iegādāties?

ginch, 21.augusts 2016, 22:13

jau desmitiem reižu te forumā atbildēts uz šo jautājumu, galerijā veikalnieks no turgeņeva ielas lika regulāri bildes ar visiem Leona modeļiem. Nu jopcik 6 gadus te un neko nepamanīt ???

Sulla, 21.augusts 2016, 23:11


šis ir tas, par ko rakstīja marcinsch! :D
22.augusts 2016, 08:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager