Foreles

Parasta 4tā aglia sver kādus 8-10 gramus, tie smagie svari ir tikai 'longcast' sērijai, kam ir smagā serde - jā, tiem jau prasās nopietnāku kātu. Bet tā, ja spots ir savus 40-60cm dziļš, neredzu problēmu izstrādāt ar 4tā izmēra rotiņu. Protams, mazūdens strautiņos varbūt tā nevar, bet nevajag apgalvot ka 4tais būtu kāds baisais perebors. Es vismaz negūstu baudu atāķējot ašpadsmito foreļbērnu.
19.augusts 2016, 15:44 | links
 
4izmērs tas ir nopietni un prasa dziļākus ūdeņus un rupjākus rikus.

nomads, 19.augusts 2016, 10:03


Nuja, 4. longi man ejoši uz taimiņiem un lašiem rudens pusē, sver 17 gramus, traki tādu ikdienā žvidzināt ar vieglu foreļu viciņu :) delikāti pie pacerēm ar nepiemetīsi. 3. longu retāk izmantoju arī uz forelēm lielākajās upēs, ja pavasarī, septembrī augsts līmenis. Bet tā pārsvarā 2. izmērs, 1. longu forelēm izmantoju reti (zems dzidrs ūdens), par 00 nemaz nerunājot :) mikro mānekļi tikai alatām. Aglijas un fūrijas savukārt visbiežāk 3. izmēru, retāk 2.
19.augusts 2016, 12:24 | links
 
Pats personīgi copēju pārsvarā ar 4tā izmēra rotiņu, un man šosezon ir vairāk 40+ nekā 20-, tas tā, viela pārdomām...

zverkavis, 18.augusts 2016, 21:04


4izmērs tas ir nopietni un prasa dziļākus ūdeņus un rupjākus rikus.
19.augusts 2016, 10:03 | links
 
Man savaas upiitees patiik makshkeret ar 0-00 un retaak ar 000. Taa ir cita cope....
rupucis64, 18.augusts 2016, 22:39


Protams ka slānīt bērnudārzu 10-30cm dziļās straujtecītēs ir "cita cope" :D
Pēc tam var lielīties ar megalielu "copju" skaitu un forumā rakstīt ka "mazo zivju praktiski nebija, tik tādas 17-20cm". Arī tādi dīvaiņi te ir bijuši...
19.augusts 2016, 09:15 | links
 
Kad es vēl ar špini dauziju foreles mazāku par 2 numura agliju utml, liku tikai īpašos gadijumos.2,3 un ari 4 apaļās lapas, ejošs izmērs forelēm.
Longi 1, 1+,2.
19.augusts 2016, 08:57 | links
 
Uzliekot Nr2 longu copju skaits nedaudz samazinājās
O.Vacietis, 18.augusts 2016, 10:53

Cilvēk mīļais, ar ko tad tu copēji? Trim nullītēm? Otrais longs taču nav nekas liels, tipiska bērnudārsa slaktējamā izmērā vien ir. Pats personīgi copēju pārsvarā ar 4tā izmēra rotiņu, un man šosezon ir vairāk 40+ nekā 20-, tas tā, viela pārdomām...

zverkavis, 18.augusts 2016, 21:04
Tas tev!
....tad uzliec veel lielaaku ...un .....buus Tev taa zivfs plus 50.....
Un ja ieveero visus noteikumus, naff noteikts ar kaada izmeera nuliiteem man makskereet..... Man savaas upiitees patiik makshkeret ar 0-00 un retaak ar 000. Taa ir cita cope....
...arii viela paardomaam..... /kaa nu kuram/

rupucis64, 18.augusts 2016, 22:39
18.augusts 2016, 22:42 | links
 
Uzliekot Nr2 longu copju skaits nedaudz samazinājās
O.Vacietis, 18.augusts 2016, 10:53

Cilvēk mīļais, ar ko tad tu copēji? Trim nullītēm? Otrais longs taču nav nekas liels, tipiska bērnudārsa slaktējamā izmērā vien ir. Pats personīgi copēju pārsvarā ar 4tā izmēra rotiņu, un man šosezon ir vairāk 40+ nekā 20-, tas tā, viela pārdomām...

zverkavis, 18.augusts 2016, 21:04
Tas tev!
....tad uzliec veel lielaaku ...un .....buus Tev taa zivfs plus 50.....
Un ja ieveero visus noteikumus, naff noteikts ar kaada izmeera nuliiteem man makskereet..... Man savaas upiitees patiik makshkeret ar 0-00 un retaak ar 000. Taa ir cita cope....
...arii viela paardomaam..... /kaa nu kuram/

rupucis64, 18.augusts 2016, 22:39
18.augusts 2016, 22:41 | links
 
Uzliekot Nr2 longu copju skaits nedaudz samazinājās
O.Vacietis, 18.augusts 2016, 10:53

Cilvēk mīļais, ar ko tad tu copēji? Trim nullītēm? Otrais longs taču nav nekas liels, tipiska bērnudārsa slaktējamā izmērā vien ir. Pats personīgi copēju pārsvarā ar 4tā izmēra rotiņu, un man šosezon ir vairāk 40+ nekā 20-, tas tā, viela pārdomām...

zverkavis, 18.augusts 2016, 21:04

Tas tev!
....tad uzliec veel lielaaku ...un .....buus Tev taa zivfs plus 50.....
Un ja ieveero visus noteikumus, naff noteikts ar kaada izmeera nuliiteem man makskereet..... Man savaas upiitees patiik makshkeret ar 0-00 un retaak ar 000. Taa ir cita cope....
...arii viela paardomaam..... /kaa nu kuram/
18.augusts 2016, 22:39 | links
 
Kāpēc tā jāpārspīlē? Viens jautā, vai "nesagādā baudu kropļot sīkos", otrs neredz atšķirību starp 000 un 1. numura longu. Esiet taču mierīgāki!
Ķēru uz Agat Mario 2 un Leona aptuveni pirmā numura longu. Tiešām uz 2. un lielāka izmēra rotiņiem foreles ķēru reti, būs jāpamēģina, paldies par padomu.
18.augusts 2016, 21:24 | links
 
Kad sagribēšu kādu foreļmaizīti, tad likšu 3nr rotiņu i aidā uz up. :)
18.augusts 2016, 21:11 | links
 
Uzliekot Nr2 longu copju skaits nedaudz samazinājās
O.Vacietis, 18.augusts 2016, 10:53


Cilvēk mīļais, ar ko tad tu copēji? Trim nullītēm? Otrais longs taču nav nekas liels, tipiska bērnudārsa slaktējamā izmērā vien ir. Pats personīgi copēju pārsvarā ar 4tā izmēra rotiņu, un man šosezon ir vairāk 40+ nekā 20-, tas tā, viela pārdomām...
18.augusts 2016, 21:04 | links
 
Liec lielāku vizulīti un sīkie neķersies. Ja 0ā rotiņa vietā uzliksi 2o, sīkie jau tik ļoti virsū nesēdīsies. Vari arī vēl lielāku. Galu galā strautenei mute nav nemaz tik sīka un arī ne tas grandiozākais izmērs var paņemt 3o. Toties sīkie neņems.
18.augusts 2016, 20:41 | links
 
Tas bija vairākus km garš posms, ko apmeklēju pirmo reizi. Kad pazuda cerība ieraudzīt kādu normālu zivi nomainīju vispār upi. Citreiz pārbaudīšu vai kilometrus piecus augstāk situācija ir citādāka.
Ķēru arī ar vienžuburnieku - būtiski mazāk copes nekļuva.
18.augusts 2016, 17:59 | links
 
O.Vacietis- cien. dzejniek, vajag apiet tos posmus, kur sīkie dzīvo. ja nu vienīgi sagādā baudu tos sīkos kropļot...
18.augusts 2016, 16:58 | links
 
Kā sāku trijžuburīšus nomainīt uz vieniniekiem tā arī mazuļi kabinās daudz retāk, parasti tik uzsit. Otrkārt apeju parasti bērnudārzus, vienmēr izbrīna tie stāsti- 5 un vairāk mazuļi no vienas vietas. Nu jopcik, izvilki pirmo zemmēru tak nemet vairs tajā bērnudārzā. Manā 25 gadu praksē nav bijis ka pirmais paņem zemmērs un tieši tajā pat vietā nākamā paņem mēra. Un jā lašu un taimiņu upēs to sīkaļu parasti ir daudz vairāk nekā ar hesiem slēgtajās upēs. Ja lašu mazuļi kaut cik vēl atšķiras tad taimēnus praktiski nav iespējams atšķirt no strauta forelēm.
18.augusts 2016, 16:42 | links
 
Nekad nevienā upē, kur nevar ienākt taimiņi, tādu mazuļu pārpilnību neesmu novērojis, tādēļ spriežu, ka tie ir taimiņi. Man pieķērās ap simts zivju, sajuka skaits.
Es necīnos ar mazuļiem, bet jautāju, kā panākt, ka tādā situācijā ķeras lielās un mazie nekabinās uz āķa. Protams, ka priecājos, ka nārsts bija tik veiksmīgs, taču arī šodien minētajā upē noķert kaut ko garāku par 20cm.
18.augusts 2016, 16:27 | links
 
Kāpēc domā,ka taimiņu mazuļi???Nekā necīnos ar mazajiem,jāpriecājas,ka ir mazie forelēni.....Būs lielie....
18.augusts 2016, 15:18 | links
 
Brīvdienās kādā skaistā Vidzemes foreļupē nespēju atkauties no sprīdi-pussprīdi gariem taimiņu mazuļiem. Visās dziļajās bedrēs un labākajās vietās tie pa 2-3 metās virsū vizulim. Pielocītās atskabargas palīdzēja viegli tos atlaist, bet radās sajūta, ka lielākās zivis vienkārši nepaspēj pieķerties. Uzliekot Nr2 longu copju skaits nedaudz samazinājās, bet tāpat mazie kārās āķos. Beigās nācās braukt uz citu upi, jo tas bērnudārzs bija apnicis.
Kā jūs cināties ar mazo forelīšu pārāk daudzajām copēm upēs, kur to ir ļoti ļoti daudz?
18.augusts 2016, 10:53 | links
 
kamēr ātri atbrauc inspektors.

SHrimp, 17.augusts 2016, 20:26


:D
17.augusts 2016, 20:51 | links
 
Bija tāds gadījums pašā augusta sākumā pēc lielajiem lietiem pašā Vidzemes sirdī. Atvaļinājumā jauki trīs dienas makšķerēju alatas un foreles pietekās, kamēr lielajā upē liela kafija ar pienu tecēja. Trešās dienas rītā upes gultne jau bija nojaušama, bet zināmās zivju vietās tomēr muša peldēja neskarta. Atgriezos pietekās. Pēcpusdienā mans izbrauciens beidzās, smidzināja un devos uz eglīšu audzi pārģērbties. Pa meža ceļu pretī kāds nāk un kaut ko nes. Tālumā nevar saprast, tikai šūpojas. Tuvāk saprotu, ka redzu visai skaistu zivi. Jauns latviešu puisis aiz žaunas satvēris un lepni nes lielu jūras foreli (taimiņu). Mugursomā spinings. Būšot lašmaizītes. Kas par zivi, nezinot. Taimiņš?! Nedrīkst paturēt?! Bet liegums taču esot jau beidzies. Es steidzos un puisis bija visai apmulsis. Nākošreiz foto/video tiks ieslēgts un būs lūgums uzkavēties, kamēr ātri atbrauc inspektors.
17.augusts 2016, 20:26 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager