Foreles

Urmaas, arī laba fiška, Paldies!
23.jūlijs 2016, 16:49 | links
 
Esmu. Pats esi mēģinājis? Rotiņš nespēlē un āķi pinas ap serdi.

ginch, 23.jūlijs 2016, 15:36

Tas, ka reizēm metās, tas tiesa. Ja nepatīk karabīnītes, tad jem āķus ar lielajām cilpiņām, kā priekš jiga, un uz sānu paverot cilpiņu var pa tiešo iekabināt drāts cilpā. Āķiem ar mazajām cilpiņām ir problēmas-cilpiņa par mazu un āķis "nestaigā", kā ari paliekt vaļā bez sildīšanas ne visus var.
23.jūlijs 2016, 16:42 | links
 
Protams, ka varu pasūtīt no interneta, tas vairāk bija lūgums pēc "iestaigātas taciņas"- konkrētas prece, konkrēti paņēmieni. Paldies Sulla, pamēģināšu pielocīšanu.
23.jūlijs 2016, 16:12 | links
 
Tiks darīts!
23.jūlijs 2016, 16:04 | links
 
Lūdzu padalies, kur pērc bezatskabargu āķus un kā viņus montē, veikalu piedāvājumā nekā prātīga nav. Interesē kā tieši rotiņiem viņus pievienot, caur gredzenu? Labprāt nomainīšu visu savu arsenālu.

ginch, 23.jūlijs 2016, 15:12



Ja tik grūti pasūtīt internetā tad jebkuru atskabargainu āķi var pāris sekundēs uztaisīt par bezatskabargu: atkarpi pieloka ar mazām knaiblītēm. Nekā sarežģīta, tā daru jau vairāk kā 10 gadus. Protams labāk ja āķis ir japāņu ar mazu delikātu atkarpīti, veciem āķiem ar milzīgām raupjām atkarpēm tā pielocīšana grūtāka un var sanākt liels negludums kuru nāksies vēl pievīlēt. Bet vobleriem pēdējā laikā lieku jau nopirktus bezatskabargu vieniniekus. Pamazām mainu arī rotiņiem uz vieniniekiem, var caur mazu riņķīti, bet es labāk uzlocu jaunu stiepli, ja montāža nav "elastīgā" kā leona rotiem.
23.jūlijs 2016, 15:37 | links
 
Esmu. Pats esi mēģinājis? Rotiņš nespēlē un āķi pinas ap serdi.
23.jūlijs 2016, 15:36 | links
 
Par sakabītēm nekā neesi dzirdējis???
http://maituputns.blogspot.com/2015/05/sakabes.html
23.jūlijs 2016, 15:19 | links
 
Es šogad neesmu paņēmis nevienu, joprojām izbrīna C&R piekopēji ar trīsžuburu atskabargainajiem āķiem.

Loshuliganos, 22.jūlijs 2016, 11:11


Lūdzu padalies, kur pērc bezatskabargu āķus un kā viņus montē, veikalu piedāvājumā nekā prātīga nav. Interesē kā tieši rotiņiem viņus pievienot, caur gredzenu? Labprāt nomainīšu visu savu arsenālu.
23.jūlijs 2016, 15:12 | links
 
Sen neesmu neko rakstījis šajā portālā, bet vakardien notika kas ievērības cienīgs, ar ko es labprāt padalītos ar Jums.
Viss sākās pirms 3 nedēļām, kad biju nogājis uz vietējo upīti, kur vienmēr esmu ķēris alatas - diemžēl redzēju pēdu nospiedumus gar krastu un jau nodomāju, ka kāds visu, ko ir noķēris, ir bāzis somā. Tā arī laikam bija noticis, jo neviena alata netika noķerta, kur parasti tās atradās lielā daudzumā.
Vakardien pēc darba saspiestajā dienas grafikā izdomāju aizskriet līdz upītei, šoreiz uz citu upes posmu. Sev biju atvēlējis 30 minūtes pie upes, lai paspētu visu ieplānoto. Tā nu nonākot pie upes, pieejot pie pirmās potenciālās bedrītes, uzliekot papagaiļa rotiņu - pieteicās diezgan agresīva cope. Velkot tuvāk pie krasta jau pamanīju, ka šī zivs man šajā upē ir pirmo reizi, sākumā nodomāju, ka tas ir sapals, kas arī būt diezgan liels pārsteigums šai upei, bet nē - kad zivs jau nomierinājās un spēju saskatīt tās patiesās aprises, man uzradās liels smaids, jo tā bija forele.
Forele upē, kurā esmu visu dzīvi makšķerējis. Biju dzirdējis, ka šajā upē ir foreles, bet ne mana pagasta robežās(dēļ dambju).
No šīs pašas bedres uzreiz tika izvilkti 2 asarīši un viena knapmēra alata. Lieki piebilsts, ka visas zivtiņas peld tālāk. Kā jau parasti, visi labie notikumi notiek, tad kad neesi kārtīgi sagatavojies. Šoreiz biju uzlicis lādēties telefonu, tāpēc neizdevās iemūžināt nevienu bildi atskaitei.
Pakonsultējos ar pāris cilvēkiem uzzināju, ka pirms diviem gadiem foreles esot ielaistas augstāk esošajai upei (atkal aiz cita dambja), bet arī tad vietējie esot veikuši lielu foreļu nosmelšanu.
Šāds ir mans stāsts ar kuru vēlējos padalītes. Jauku dienu un tiekamies pie ūdeņiem. ;)
23.jūlijs 2016, 11:51 | links
 
Es šogad neesmu paņēmis nevienu, joprojām izbrīna C&R piekopēji ar trīsžuburu atskabargainajiem āķiem.
22.jūlijs 2016, 11:11 | links
 
sodien man ar viena tada uz 50cm paradija divreiz sanus un pazuda iznaca ari no bedres.
blin sajutas labas tikai ieraudziju un jau adrenalins un sirsnina pukst.
bet vai butu izvilcis es nez. tomer tikai 0,16 mono.
bet atlaidis pec fotoseaijas butu tocna.
ne asakas
20.jūlijs 2016, 20:49 | links
 
Starp citu, filmēšana disciplinē- tur c&r automātā aiziet, jo labāk ar video padižoties nekā neizmantot materiālu, jo zivs nomušīta:)
20.jūlijs 2016, 15:59 | links
 
Shrimp, nav tik traki, kā jau redzi manos video, laižu atpakaļ visu. Es neprecīzi izteicos varbūt- vienkārši pāris līkumus tālāk sēdēja cittautieši uz pludiem... un tad tā žēl paliek, jo skaidrs, ka paņems... Bet nu-gan jau palaistu:)...pēc ļoooti labas fotosesijas:)
Un ar to ņemšanu ir tā- šogad esmu paņēmis vienu zivi, tā arī bija Tevis nosauktajā izmērā. Zini, pēc tam žēl bija...40ieces jau sen neuzskatu par lielām.
20.jūlijs 2016, 15:56 | links
 
Nu ko, šovakar sastapos ar lielāko foreli, ko jebkad esmu redzējis. Liela, dziļa bedre, nulle aktivitātes uz ūdens virsmas, sanāca balto rotiņu noraut un uzliku dzeltenu/zelta.
Pirmajā metienā redzu, ka no dziļuma tumsas iznāk pamatīga torpēda, jau paspēju noškrobēties, ka liela līdaka. Apstājās pusotru metru no manis un skaidrajā ūdenī es viņu ieraudzīju... nu uz 60cm šķilu. Ehh neticētu, ka viņas eksistē, ja pats neieraudzītu.
Turpmāko pusotru stundu izmēģināju visu ko zinu un nezinu, ne velna, klusums...
Un varbūt labi, ka tā, jo neesmu drošs, ka spētu viņu atlaist... :)
Lielas foreles eksistē!

ginch, 19.jūlijs 2016, 21:16


Ginch, ja neesi drošs par savu spēju atlaist trofeju, tad vai nu pārslēdzies uz citām zivīm vai mainies. 35-40 cm robežās dažas zivtiņas sezonas laikā ir paņemamas. Un no vienas upes viena ejamā posma tikai vienu paņem sezonā. Un parādi (nofotografē, nofilmē, uzraksti), ka esi atlaidis cienīga izmēra zivis. Parādi, ka rūpējies, nevis ar visu savu arsenālu, proti - vobleru, rotiņu, šūpiņu, gumiju mēģini pierunāt trofeju, lai to pēc tam apēstu. Cerams, ka pie sienāžiem, mušām un tārpiem Tu neķēries. Pirms kāda laika EmKa jauki bija aprakstījis savu Jāņu dienu ceļojumu. Ginch, pašķir atpakaļ. Tur ir ļoti labas epozodes par foreļu spiningotāja pieredzi, ētiku un attieksmi. Lai Tev veicas un rūpējies!
20.jūlijs 2016, 14:37 | links
 
Vai Dīvajā patiešām ir tā, ka nav vairs nevienas pašas foreles?
Tā upe izskatās pēc končas! :(

Gaujinieks, 19.jūlijs 2016, 07:39


Ja kāda ir, tad brīnums. Pēdējā man zināmā noķerta ar rokām pirms gadiem ~ 18. Tā upe šad un tad mēdz izkalst pilnībā, uz Daugavu priekšā 2 slūžas.
19.jūlijs 2016, 22:45 | links
 
ginch super sitaa gadas comam kadu menesi atpakal ar iznaciens no 50+ cm smuki ka cuska locijas.
un nespeja nomedot ne rotins ne voblers ne supins pat edamgumijzivtinja kluseja.
ps. sodien cope ok. uz diviem katram pa 20 forelbernu un 2 meerini.
lai vai cik skumji bet viena aizgaja uz maiziteem.
pss. reizi vasaraa tac kada japanem maja
19.jūlijs 2016, 22:33 | links
 
Nu ko, šovakar sastapos ar lielāko foreli, ko jebkad esmu redzējis. Liela, dziļa bedre, nulle aktivitātes uz ūdens virsmas, sanāca balto rotiņu noraut un uzliku dzeltenu/zelta.
Pirmajā metienā redzu, ka no dziļuma tumsas iznāk pamatīga torpēda, jau paspēju noškrobēties, ka liela līdaka. Apstājās pusotru metru no manis un skaidrajā ūdenī es viņu ieraudzīju... nu uz 60cm šķilu. Ehh neticētu, ka viņas eksistē, ja pats neieraudzītu.
Turpmāko pusotru stundu izmēģināju visu ko zinu un nezinu, ne velna, klusums...
Un varbūt labi, ka tā, jo neesmu drošs, ka spētu viņu atlaist... :)
Lielas foreles eksistē!
19.jūlijs 2016, 21:16 | links
 
Vai Dīvajā patiešām ir tā, ka nav vairs nevienas pašas foreles?
Tā upe izskatās pēc končas! :(

Gaujinieks, 19.jūlijs 2016, 07:39

Iznicinatas, jau pirms gadiem 30.
19.jūlijs 2016, 16:10 | links
 
Vai Dīvajā patiešām ir tā, ka nav vairs nevienas pašas foreles?
Tā upe izskatās pēc končas! :(

Gaujinieks, 19.jūlijs 2016, 07:39



Par to nezinu gan,bet ir Daugavas pietekas, kurās vēl ir foreles,kur mazāk, kur vairāk.
19.jūlijs 2016, 09:35 | links
 
Vai Dīvajā patiešām ir tā, ka nav vairs nevienas pašas foreles?
Tā upe izskatās pēc končas! :(
19.jūlijs 2016, 07:39 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager