Pludiņmakšķerēšana

mirtins
oho....pa tiem 5 cm Tu mani nošokēji :)
a ja tas mezgls tiek ietīts iekšā spolē, tad tie garie matiņi kaut kā nevar aptīties ap pamatauklu tur kur nevajag un metot nevar sanākt trrrr???? Man tas tīri psiholoģiski būtu grūti pieņemams, ka man kautkāds matains briesmonis jāietin iekšā spolē :DDDDD
26.maijs 2010, 16:12 | links
 
reinis123 - vislabāk ir siet no tās pašas auklas, kas uz spoles. un galus atstāj pēc iespējas garākus - mierīgi var atstāt kādus centimetrus 5, jo tad tas mezgls vieglāk skries cauri riņķiem un vieglāk ietīsies spolē. Turklāt, ja pamanīsi, ka sienas vaļā, varēsi savilkt aiz garajiem galiem par jaunu.

Ja tev ir mačmakšķere ar daudziem riņķiem un ja tu lieto smagu pludu, tad iesien divus mezglus. Tas neļaus nobīdīties dziļumam. Ja nezini īsti kā siet, vai arī slinkums, nopērc Salmo veikalā ir mezglu un pērlīšu komplekti - sarkani diedziņi uztīti uz plastmasas tureklīa. Tādam atliek tikai izvilkt cauri auklu un mezgls gatavs.
26.maijs 2010, 16:00 | links
 
skidrs, mēģināšu uzsiet. Paldies.
26.maijs 2010, 14:56 | links
 
bet, protams, ka slīdošs, kā tad savādāk Tu dziļumu regulēsi. Bet viņš ir jāsavelk pietiekuši stingri, lai metot viņš pats no sevis nepaslīd augstāk. auklas galus es atstāju diezgan īsus, galvenais, lai tas mezgls ko esi uzsējis pats nevar izskriet cauri pludiņam, tā kā es šo daru pludiņiem, kas ir dzīvās ēsmas pludi - šamiem tie caurumi tādi diezgan ņipri, tad man tā arī mēdz būt problēma.
26.maijs 2010, 14:49 | links
 
>Zivnieks
bet tas mezgls sanāk slīdošs, ja izmanto citu auklu?

un tos auklas galus cik garus jāatstāj, vai jo īsāk jo labāk?
26.maijs 2010, 14:39 | links
 
reinis123
man bija tāda pati problēma, bet tādā gadījumā tos silikona kembrikus vajag aizstāt ar auklu, vai diegu - iesienot auklā mezglu. Es izmantoju tāda paša resnuma auklu, var paņemt citā krāsā, lai vieglāk pamanīt. Un pašu mezglu es izmantoju tādu pašu, kā sienot bezriņķīšu āķus (pie kātiņa) klāt pie auklas.
26.maijs 2010, 14:06 | links
 
tādā gadījumā gumijas kembrikus ar diegu vai tievāku žilku vajag aizvietot, vai vienkārši atrast veikalā pavisam mazus kembrikus!
gan jau speciem būs savs viedoklis :)
26.maijs 2010, 13:53 | links
 
svaiki visiem!

Man tāds dumjš jautājums tiem kas makšķerē ar pludu..

Kā jūs panākat normālu iemetienu, ja ir liels dziļums(lielāks par kāta garumu) ?

Es lietoju tā saucamos kembrikus slīdošā pludiņa atdurei, bet ja dziņums lielāks par kāta garumu, tad sanāk to kemriku ietīt riņķos un tad tas iemetiens tāds švaks sanāk...
26.maijs 2010, 13:49 | links
 
Mirtin pilnībā tev piekrītu ...bet ta jau es esmu tālāk gājis par tevi. Varu jau viņu vizināt pa iedomāto teritoriju.Copi gan neskatu vairs pēc pluda ... es to pludu izmantoju kā ēsmas noturēšanu konkrētā vietā vai iztaustu konkrētu -pat līdz 100 m posmu apm.10 -15 m no krasta ar īso 3m kātu( neļauju viņam peldēt uz viduci ...bet viņam ja laiž gar krastu ir baigā vēlēšanās to darīt - speciāli jāpieregulē-...tātad visi sapali kas ir pie čakārņiem ir manējie)Copi izjūtu pēc spoles.Atlaižu bremzi (noregulēju lai straume nesit tarkšķi) un tiklīdz ir cope panesās tarkšķis...pluds palecas un uz priekšu ienirst.Jūtu katru copi. Ir specifika - vajadzīga pastāvīga straume ...neder atstraume.Strādāju ar 20gr pludu(Gaujā tagad ar mazāku pat nav ko darīt),8 un 10 domāts galīgi lēnai mierīgai straumei. Princips ir starp fīderi,grunteni un pludiņmakšķerēšanu - interesants pasākums. Citreiz kad vienkārši nolieku vienā vietā( tur iebaroju) tad uzlieku signalizatoru ..pie mazākās kustības (pat pluds vēl nav sakustējies bet visa sakabe jau tiek parauta jo viss ir nostiepies vienā veselā kā fīderējot)ir kauciens -tā pat mazos brekšeļus ķeselēju pagāšgad. Uz dzīvo baigi forši piepludināt un turēt pie nokritušā koka(to nevar ne ar vienu grunteni un makšķeri izdarīt).Tur man foreles uzbruka.Esmu mēģinājis rotiņu pavadas galā - baigi skaisti var izvadīt pa teritoriju - ašuki pieteicās.Tur gan ir konkrēta cope.Vēl nav neviena zacepa bijis vai aukla ar sūdiem pārklājusies.Plusi vairāk kā mīnusi. Vienīgi čakarēšanās gan liela ..jo katrā jaunā vietā jauna regulācija kas paņem ne mazums laika....tāpēc iepidžinu sākumā blakus parasto grunteni un tad knibinos :))
27.aprīlis 2010, 17:21 | links
 
Ir apraksti un pat video par tiem saucamajiem kuģīšiem,kādreiz mēģināju ķert ālantus.Biju uztaisījis vairākus,bet atmetu visam ar roku.Jo tikko izmaini vietu ar savādāku straumi,viss regulējums jāsāk no jauna.Nav jau te Krievija,kur vienā vietā bars ar vairākiem simtiem lielu zivju.Uzskatu,ka Sbirolino veidi daudz labāki un vieglāk pielāgot konkrētiem apstākļiem.
27.aprīlis 2010, 15:09 | links
 
Bralitis - varam satikties... es to savulaik mēģināju, bet tā arī neijutu nopietnu priekšrocību. Jā - ir iespēja noturēt pludu uz vietas straumē - lai to izdarītu ir jābūt baigai pieredzei, jo tev ir jāatrodas pareizā attālumā un leņķī no pluda - tad tiešām var ēsmu noturēt uz vietas un pluds netiek stumts pie krasta. Taču tam pludam ir nepieciešams ļoti precīzs svarojums - un tas ir pilnīgi neatkarīgs no pluda celtspējas bet tikai un vienīgi no straumes. Jo lielāka straume, jo smagāks atsvars. Tobiš - tas pluds reāli tiek pārsvērts, lai pareizi noturētos straumē. Un vislielākais mīnuss, kas man lika stipri šaubīdies par šī pluda priekšrocībām - sliktā jutība. Makšķerējot ar šo pludu esmu noķēris daudz vimbu. Taču pēc pāriešanas uz parasto - tradicionālo pludu - es konkrētajās dienās izvilku vairāk zivju nekā ar šo, jo redzēju vairāk copju. Raudu copes faktiski pilnīgi neredz. Ja nu vienīgi ideālos apstākļos, kad pilnībā nav ņirbas, viļņu vai straumes mutuļu. Man visu laiku ir doma... varbūt vēl pamēģināt. Bet ja zivis ķeras, tad negribas čakarēt laiku... tādēļ es sevi mierinu ar domu, ka vienkārši neesmu piešāvies :DDD

P.S. Lai vieglāk piešauties, pamēģini lielos - ap 10 gramiem. Ar 4gr ir grūtāk...
27.aprīlis 2010, 14:54 | links
 
paskataties šeit:
http://www.cralusso.com/angol/szorf.php
27.aprīlis 2010, 14:43 | links
 
Infas praktiski nav.Video arī nav ... ir vispārējas shēmas ...tā kā jāmācās vien pašam ..... te biški var redzēt shēmu kā tas strādā http://www.copeslietas.lv/site/bildes/albums/divainie-pludini/
27.aprīlis 2010, 14:36 | links
 
Bralitis, man pat interesanti paliks :), vari kaut kādu linku iemest, kur tas brīnums redzams ?
27.aprīlis 2010, 14:16 | links
 
Es arizdomāju pazīmēties. Dļa teh kto v tanke - visus pludus vajag glabāt speciālos futlāros -copes bodē plastmasas verķis ar smuku vītni - tā kā jebkura garuma var droši pārvadāt. Uz līni,breksi,karpu izmantoju tikai antenas vai garos taisnos - man viņi vesela kolekcija jau 3 gadus turas.Pirms nebij pludu tubuss ,,,lauzu viņus kā spičkas.99% man visi ir slīdošie.Ir karabinčiks ar plastmasiņu pa vidu ....ņepatik ...nafig nomaina :))
BET runa ir par manu jauno copes veidu .Cralusso Surf pluds - ar kuru jau cīnos no pagāšsezonas bet tikai nesen esmu viņu atkodis. Jau vienreiz te iebļāvos --- VAI KĀDS VĒL BEZ MANIS TE LATVIJĀ AR VIŅU MAKŠĶERĒ ??????????? Ja jā tad gribētu padalīties pieredzē un kopā pacopēt. Ja kāds nezin tas ir pluds sērfotājs(kuģīša princips) kurš eleganti stāv straumē un ja pareizi šancē -iet arī pret straumi. Cenšos ar viņu vimbu noķert ...bet ...atsoss(2gb neskaitās).Esmu ar viņu sapalus,forell,un.... skaisti ķeksējis .
27.aprīlis 2010, 14:04 | links
 
mirtin;es vispār upē ar vienu stiprinājumu nelietoju pludus,nepatīk man kad viņi pārvadājot tur pendelējās,antenas lūzt,un bieži pavadas aptinās.Straume viņu cilā pieturot,slīdošo vispār panes prom.Viņi man visi ir paštaisīti-vai pārtaisīti.Visiem aukla iet pa centru cauri,jā spalvām gar sānu un tās arī ir pārsvarā slīdošās.Nostiprināti pie sāna divās vietās caurulītes gabaliņi~15...20mm gari.Lai slīdošais nesistu pa svinu vai atduri,uz auklas ir gumijas caurulīte-amartizātors.
27.aprīlis 2010, 12:48 | links
 
Mirtin, Tu taisies macit aki makskeret???
:DDDDD
27.aprīlis 2010, 10:25 | links
 
aakkis - es makšķerēju vietās, kur ir dziļāks par 4m un ja ir straume, labāk copēju ar stacionāro pludu, kuram ir divi stiprinājumi, nevis tikai viens (apakšējais). Straumē ar pakšējo stiprinājumu vien ir par maz un slīdošais vispār neder. Ja nu vienīgi ļoti, ļoti lēna straume.

Svinam arī mēdzu izmantot gumijas stoperus. Bolonēzei arī var izmantot pludam, bet mačam der tikai mezgli un vislabāk ja ir sieti no auklas vai diega un vislabāk, ja atstāj garas ūsas. Ja ir gara ūsa, tad tā vieglāk skrien cauri riņiķiem un rada mazāku pretestību. Turklāt, ja ir ļoti dziļš un ir mezgls jāietin spolē, tad vieglāk ietinas un mazāk saķeras garās ūsas.
27.aprīlis 2010, 09:31 | links
 
ja tālāk jāmet baigi neērti ir tos 4m mest, vieglāk, ja ir īsāk
27.aprīlis 2010, 08:44 | links
 
Nezinu vai ir tik daudzi,kuri makšķerē ar pludu dziļāk par 4m.
27.aprīlis 2010, 08:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager