Pludiņmakšķerēšana

aakkis - spirta marķieris ir tā - iemet , pagaidi lai pluds nostājas un tad ar vienu čarku nomarķē. Tad velc laukā, met vēlreiz un atkal ar 100 gr nomarķē :D Copes beigās jau vai nu tikai marķē, vai arī vienkārši ragi pa zemi :D
2.decembris 2009, 14:49 | links
 
mirtins;Ko tas fiona eksperts teica par spirta marķieriem?Nu tad ņem vērā un pirms ķeries pie auklas-uzmanies!
2.decembris 2009, 14:08 | links
 
Jā,pa pludiem zinu.Es visām makšķerēm ar pludiem lieku pārsvarā divas atdures( katrā pusē pludam),izmantojas universāli+silikons ar amartizatoriņu slīdošajam svinam+skrotis iesvēršanai.Pavadiņa tikai ar āķi.Pie šiem pludiem citādi svini.
2.decembris 2009, 12:43 | links
 
aakis, ja man tad jā es apskatījos, un cik esmu makšķerējis ar stacionāro, tad tas ir tikai seklām vietām, kā saka mirtins līdz 2 m. Bet, ja jāiemet pluds 1 m no niedrēm (stāvot ar seju pret niedrēm), tad arī 2m dziļumā āķis metot ar stacionāro ir iekšā niedrēs attiecīgi tāpat slīdošais jāliek. Jālaiž uz Daugavu brīvdienās :D
2.decembris 2009, 12:43 | links
 
aakkis - tie pludi mēdz būt dažādi. Piemēram tas pirmais ko viņš rādīja it kā priekš brekšiem,kas labi strādā uz pacēlienu ir milo. Tas ir ar šaibām izsvarots precīzi. Tobiš ja neliec neko klāt, tad viņam ir diezgan precīza iegrime. Šaibotie pludi bieži vien ir tuvu precīzajam svarojumam, un tur nav 10 +1 vai kā citādi. Jo tur vajadzīgo starpību panāk ar šaibām.

Par to stacionāro stiprinājumu es ar pasmīkņāju :D lai gan ja ir līdz 3,5 m dziļumam, var jau mocīties :D Bet ērtāk jau tomēr ir ar slīdošo. Es parasti lieku slīdošo ja iet pāri 2 - 2,5 m. Mazāk pinas ar stacionāro.
2.decembris 2009, 12:36 | links
 
Tu otro daļu ar noskatījies?Es netaisu tādus starp posmus un netaisīšu nevienam pludiņa veidam.Un pa tiem pludiem tas eksperts vēl nepateica,kad uz viņiem tiek rakstīts=pamata svars,teiksim 8gr+1gr teiksim.Tas nozīmē,ka iesvēršanai atstāts tas grams orentējoši.Un kāpēc viņš neliek slīdošo sistēmu,jā vajadzēs 4.5m makšķerēt,aizmugurē zāle,kā tad metīs?Ja vēlaties varu otro daļu ielikt.
2.decembris 2009, 12:25 | links
 
eerglis - noskatījos to video. Protams, tas vīrs daudz vairāk saprot no makšķerēšanas nekā es, taču joprjām uzskatu, ka tas vidējais auklas posms ir lieks un rada nevajadzīgus mezglus, kas kā zināms ir pamats auklas trūkšanai. Es mačam taisu visu to, ko viņš sauca par ostnastku - uz pamatauklas. tas viss nozlēdzas ar griezuli, pie kā stiprinu pavadu. Tas liekais posms varbūt ir nepieciešams sportistiem - staaisa mājaš ļoti daudz ostnaskas, lai pie konkrētiem apstākļiem dažu sekunžu laikā varētu visu nomainīt. Amatiermakšķerēšanā, es neredzu jēgu tādas taisīt, ja vien nemakšķerē katru dienu, tad sataisot liekas makšķeres, tu vienkārši bezjēdzīgi izšķiedīsi laiku, darbu un materiālu. Makšķeres sastellēšana aizņem maksimums 5 minūtes. Tādēļ visbiežāk makšķeri sariktēju pie ūdeņiem un liekas saivas ar tiem vidusposmiem līdzi nevazāju. Bet lai tev bilde skaidrāka būtu uzraksti NG jautājumu, viņš tev atbildēs, vai tāds vispār vajadzīgs vai nē :D un priekš kam. Es vienkārši varbūt nesaprotu tāda posma nozīmi :D
2.decembris 2009, 12:09 | links
 
esmu salasīies veselu kaudzi viskautkā. un skatījies video, galvenās lietas man ir skaidras. http://www.fion.ru/video/master_klass_poplavok.html video par to vidējo auklas posmu kas ir 0,5 līdz 1m.
2.decembris 2009, 11:35 | links
 
Palasi ko raksta Deivs Kupers par pludiņmakšķerēšanu iesākumā.
2.decembris 2009, 11:19 | links
 
paldies par ieteikumiem. vienkārši sezona iet uz galu un negribās šobrīd neko iepirkt, ko izmantošu pēc pus gada.

urmass liels paldies run respect, bet tik traki jau nav ar mani būs jau jāpērk vien. Doma bija , ka varētu aizlāpīt caurumu, kas radās arsenālā saulažot spini, līdz pirmajam ledum.
vispār jau jāpērk vismaz 2 spiņi viens UL-L un viens M-MH :D teorētiski vajag vēl arī velcei, bet tur varētu izlīdzēties ar kādu lētāku kātu, nav tak rokā jātur :)
2.decembris 2009, 10:07 | links
 
eerglis
ja tev tiešām spinim nesanāk,tad brauc pakaļ.kādu varu uzdāvināt.nekas extra jau nebūs,bet tev kā iesācējam var būt ari būs laps.
2.decembris 2009, 09:43 | links
 
eerglis - galvenais svinus pirms tam stipri uz auklas nesaspiest, bet lai tas neslīd pēc tam pa auklu, es saspiežu stiprāk apakšējo skroti, kas nostopē svinu pamatmasas slīdēšanu lejā. Ja vajag kaut ko pārbīdīt, tad atpleš apakšējo skroti vaļā, a pārējās jau viegli bīdās.

Ar fīderi protams spiningot var. Ar jūtīgo spicīti varētu labi strādāt ar džigu, bet vismaz tas fīderis kas ir man, ir neērtāks rokturī un smagāks nekā spinings, un es labāk spiningotu tomēr ar spiningu, nevis ar fīderi. Starp citu par labām naudiņām nupat varēja Salmo spiningus nopirkt. Arī visur citur pieklājīgas atlaides var atrast. Es domāju, ka spiningu nopirkt par salīdzinoši saudzīgu finansējumu šobrīd nav grūti un spiningot būs daudz ērtāk.
2.decembris 2009, 09:34 | links
 
eergli
ja vālēsi ar birulīnu,tad kāpēc ne.a tā var ari ar slotaskātu spiningot.itkā jau vajadzētu kātus izmantot po naznačeņiju!
2.decembris 2009, 09:29 | links
 
mirtins liels paldies par to izsvarošanu kaut kā nebiju aizķeksējis galvā, ka var svinus pastumdīt :D

a moška ar fīderkādu varētu spiningot, man tāds 3,9 tests līdz 80 g. tam jau uzbūve līdzīga kā džiga kātam ne?
2.decembris 2009, 08:03 | links
 
- es mēģināju ar maču spiningot, cerot aizmest mazos mānekļus tālāk. Taču nekas nesanāca, jo kātam cita uzbūve un garums. Pāri par 4 metri kātu mētāt kā spiningu tomēr nav tik forši kā 2m.

Par to auklas posmu - tas ir lieks posms. Parasti citu auklu ņem tad, ja liek resnākku auklu nekā pamataukla, lai var droši mest. Bet ja aukla tievāka par pamatauklu, tad tai nav jēgas - vienkārši lieks mezgls.

Vagleri normālli var noomainīt tāpat, jo parasti to piekabina ar savienojumiem, kas kabinās un ņemās nost - vai nu karabīne, vai stacionārais stiprinājums ar kembrikiem. Līdz ar to - ja smagāks pluds - vienkārši piemet klāt dažas skrotis, ja vieglāks - noņem nost. Izsvarot prasa pāris minūtes... nekas briesmīgs tas nav.

Dziļuma mērīšana priekš manis ir vissarežģītākais. Stāvošā ūdenī nav problēmu, bet straumē, vai vējā ir grūti. Jebkurā gadījumā vieglākais variants - sabīdīt svinus lejā pie griezuļas visus vienā čupā - izmērīt dziļumu un tad pacelt pamatmassu augšā. :DD
1.decembris 2009, 18:46 | links
 
Vairi pļac !! es madjārus npazīstu :DDD
1.decembris 2009, 18:37 | links
 
nu bet tad kāpēc vajadzīgs pa vidu tas posms? piedevām ar auklas mazāku kā pamatauklai bet lielāku kā pavadai.

man domāt, ka teorētiski vaglerus var precīzi izsvarot arī mājās (parasti tikai aptuveni izsvaroju), un pie ūdens tad tik uzlikt attiecīgo sistēmu notinot no saivas. Un tas ir svarīgi mačam, jo tas nav teleskops un visa sistēma jāmontē jau pie ūdeņiem. Bet tad sistēmām jābūt vairākām, jo pie nepieciešamības likt smagāku pludu, jāmaina arī izsvarojums.

Salūza spininga kāts vai mačkātu var izmantot spininga vietā?:D tests līdz 20 g, kak ņikak vai tomēr labāk fīderi vai labāk aiziet pēc jauna spininga kāta?
1.decembris 2009, 17:47 | links
 
Labais video, kā arī vismaz atcerējos jaunību kad ar bambusu copēju.
Vienīgais bumam jāpaprasa lai iztulko.
1.decembris 2009, 17:39 | links
 
eerglis;vari jau katram pludam sagatavot sviniņus (iesverot pludus jau iepriekši).Tikai atceries-ja saliksi teiksim 5gr pludam 5gr svariņus,diez kas nesanāks.Un pat 5gr pludi ar dažādu uzbūvi(veidu )strādā dažādi.Labāk paņem otru kātu ar cita svara pludu un atiecīgu auklu.ja neesi gatavs un nezini iepriekš ko ķersi kādos apstākļos.
1.decembris 2009, 16:00 | links
 
Skaties uz onkuļa māku makšķerēt
1.decembris 2009, 15:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager