Fīderi

sigi

Sāku fiderēt 4 gadus atpakaļ, iegādājos Browing 3,60, tests -120gr, pirmais posms(resnākais) jauktais kompozīts, 2 grafīti un 2 vas spice stikls.
tad maksāja apm. ar atlaidi 59,00 naudinjas.
Kāts ir viegls, izturīgs, jau 3īs gadus izmantoju arī Daugavā pie lielas straumes un lietotas tiek Browing barotavas pat 80 gr. bez barības. Ir lietots Ventā pavasarī. Kāti man tādi ir 2vi. Vienam spole Shimano Super 3000 GTM-RB un otram kātam, Shimano Exage 4000 FB. Teikšu kā ir, kāti sevi ataisno un ir ļoti labi. Ir paziņām taifūni, protams tiek ķerts, bet kaifs ko sniedz mazliet dārgāks inventārs ir neatsverams. Labāk līdz pavasarim piekrāt un iegādāties tomēr ko labāku par Taifunu(nav slikts, lai saprastu). Dārgāks inventārs, liek arī pašam copmnanim sev mazliet pasekot līdz ko un kā darīt, audzina copmani :)

Ne askas.
19.marts 2012, 17:25 | links
 
Dresden, manuprāt, kaifs ir atkarīgs no kāta, nevis no tās auklas.
19.marts 2012, 20:34 | links
 
Cope sastav no sikumiem,katrs sikums ir svarigs.Straume auklas diametram ir liela nozime,it seviski ja tev tas auklas udeni 50metri!
Paseko kadreiz cik lielu buru tev taisa aukla....:))
19.marts 2012, 20:44 | links
 
Iemetīšu savu artavu.
Kad 4 gadus atpakaļ iepazinu šo copes veidu, nedomāju, ka tas kļūs man par dominējošo makšķerēšanas veidu. Pašlaik spinis ir pilnīgi pamests, ar bolonēzi papludinu tikai pavasarī, ar maču eju tikai tur, kur nevar ar fīderi.
Pa šo laiku sapratu, ka man pietiek ar 3 dažādas svara kategorijas kātiem, šobrīd tie ir:
1) Mikado Ultraviolet 4.20 hevy - tāliem metieniem ar smagu barotavu;
2) Shimano Alivio 3.66 medium - vidējai deistancei;
3) DAM On-liner multipicker - jauks pikerītis 20-40g barotavām, lokans kā pātaga, bet kādus brekšus ar to ir vilkts :)
Pārējais ir forumos izrunāts 100-tiem reižu, 14mm pītā aukla, nesimetriskā cilpa straumē, trubiņa ja nav straumes.
Galvenais, jāmakšķerē tur, kur zivis IR, pagājušajā gadā es šo patiesību bieži ignorēju...
19.marts 2012, 21:03 | links
 
Supernatural - viss ir savstarpēji pakārtots. Tievāka aukla ļaus izmantot vieglākas barotavas, vieglākas barotavas - vieglāki kāti, vieglāki kāti - lielāks baudījums no copes.
19.marts 2012, 21:06 | links
 
Padaliisos arii es fideris SURF MASTER Enternitu 25-70 gr (kad paraadijaas Latvijaa bija 17 ls, sobriid ap 50ls )aukla 0.27 mistral champion1, barotavas apalas 10-30gr, ir vilktas karpinas 2-3kg, stores , lidakas uz grunts sistemu -kaifs ar viegliem katiem stradaat jau gandriz 5 gadus.
AA garums 4.20metri pilnigi pietiek, pa 3.90 isaku gan nenem.
Ja buus pareizi noreguleeta bremze , tad viss bus kaartiibaa.....
Ne asakas.
19.marts 2012, 22:19 | links
 
Arī iesaku. lai tev kāds kolēģis pamāca, kas to ir darījis, vai uz copi iedod savu štrumu (tik tad uzreiz par spicīšu laužšanu novienojaties kurš segs, jo iesācējiem tās lūst uj ku braši!).

Nu ja galīgi neviena nav, Tad roc un domā. Bet galvenais jāsaprot Kādos apstākļos, jo piemēram es nemūžam Daugavā nelietotu mazāku par 0.14 auklu. man ir 0.16 un 0.18, un tā jau jāskatās, ka pie aktīvas copes, pirmie metri smuki dilst. Savukārt ezerā "ņekaifova" ar tādu auklu un sviniem.

Bet vēlreiz atgādinu ko jau esmu teicis tiem kas sāk fīderēt: fīderis nav tikai Kāts ar spicīti un pītā aukla uz spoles. Tur ir gana ko iespringt pie barošanas un citām lietām, sevišķi, ja ir "smagie apstākļi" Lieli dziļumi, straumes, utt. Bet ir ahūna interesanti :)))
19.marts 2012, 22:44 | links
 
Sigi, nu jau es ar gadus 3 slimoju, un 100% piekrītu Draiskulim, vienīgi vārdu dārgāks vajadzētu lasīt kā labāks, jutīgāks utt. Ja pērc, tad pērc labu jo ir, ir starpība. Ja neesi pārliecināts un gribi pamēģināt, paņem kaut vai kādu esošu spininga vai gruntenes kātu ar daudz maz jūtīgu spicīti, uzsien piem asimetrisko cilpu un pamēģini. Es uzreiz sapratu kad man to vajag.
19.marts 2012, 23:50 | links
 
Dresden, nevaru nepiekrist. Ja tā saki, tad tiešām resnāka auklu veido lielāku "buru". Tas man jau tik tā uz vienu gadu bija, vienkārši nesūdzējos, šogad jau arī ir doma izmēģināt smalkāku. :)

Gribēju uzjautāt, veči, cik jūs biezas pavadas liekat?
20.marts 2012, 00:52 | links
 
nevis biezas, bet plaanas :)
20.marts 2012, 03:13 | links
 
Leopolds pilnīgi piekrītu tavam teiktajam. Es sākumā paņēmu grunteni ar baitrunneru, uzsēju sistēmu ar trubiņu un aiziet. Mačkātu tanī copes reizē saliku vienos vārtos, un ta arī saslimu ar fīderēšanu.
20.marts 2012, 05:01 | links
 
Fiders man universals inventars, ja eju uz karpaam 0.25, ja lielupee copeeju 0.18 vai 0.2, ezeraa tas pats.
20.marts 2012, 09:14 | links
 
Lai nesalauztu spiciiti vajag vienkaarsi pirms metiena paskatiities vai aukla nav aptinusies ap to. Es divas salauzu. Ja gribi , tad veel pirms pirksanas aizej uz veikalu un noskaidro par rezervju spicisu iegaadi.
20.marts 2012, 09:17 | links
 
Liels Jums visiem paldies. Ņemšu vērā ieteikumus un, protams, par pašu procesu cītīgi lasīšu visu info un rakstus.

Tā kā man ir neliela dāvanu karte Salmo bodē, tad jāskatās, kas viņiem būs no fīderiem. Kaut kur dzirdēju, ka Salmo Elitei, lai arī ekonomiskais variants, tik slikts nemaz neesot.. var kāds kaut ko pakomentēt par Salmo kātiem?
20.marts 2012, 09:49 | links
 
Par Salmo kātiem-pats gan arī esmu iesācējs,man ir Salmo Taifun special feeder,teikšu, ka iesākšanai labs un nedārgs kāts.Lai saprastu kas ir kas ar to arī pietiek,vēlāk tad var arī papildināt arsenālu.Tādas ir manas domas.Starp citu,vēl diezgan daudz labas infas par fīderi ir www.salapin.ru. Šito saitu palasot es arī iekritu uz fīderēšanu.
20.marts 2012, 10:27 | links
 
Nja, ar to Salmo dāvanu karti ir kā ir, jāizvēlas no tās kas i, tu paskaties, viņiem bija Browning fīderi, vismaz Deglava ielā bija kādu laiku atpakaļ, viegls un labs, cenu nu neatceros +-20 lvl.
Pats iesāku ar lēto fīderi, pat nosaukumu neatceros, bet viegls 390 līdz 80 gr. No sākuma protams palauzu spices, kamēr saproti kas ir kas, tagad kāti dažādām vajadzībām, jūrai līdz 180gr visiem gadījumiem līdz 120 un vieglais līdz 80 gr, spoli labāk skaties uz mach galu 3000, 4000 ar plāno kaseti, jaudīgu, jo lētais gals intensīvi maksķeŗējot pussezonā jau izbeidzas.( kaut es paņēmu 2000 matc Spro spoli jaunajai sezonai , pītā 0,12 aukla 100 mm tik virsū bez bekingiem.
20.marts 2012, 11:12 | links
 
Ja nemaldos Salmo sogad ir plas klasts Okuma produkcijas.Gadu atpakal iegadajos Fideri 3.60 lidz 100gr.Tas pasas klases ir ari 3.90 lidz 120gr.Rekomendeju,nav letakais,bet loti labas kvalitates!Katins viegs,spices karbona,pec klases neatpaliek no Shimano katiem!
Nav jegas ekonomet,ar 100% parliecibu varu teikt,letie kati nedos tas izjutas.Un ja tomer paliksi pie fider copes noteikti to leto katu pec kada laika nomainisi pret dargo.

P.S.Ekonomijai jabut ekonomiskai...par sevi varu teikt vienu-neesmu tik bagats,lai pirktu letas mantas! :))
20.marts 2012, 11:29 | links
 
Dresden- pa cik iet tāds kāts!?:))
20.marts 2012, 11:59 | links
 
Veikala cena Okumai 3.60m bija 57Ls. Cik varetu maksat tagad nezinu.Pajauta NG,uzzini vai vispar tas kats viniem ir pasutits.
20.marts 2012, 12:14 | links
 
Dresden- Paldies, es tik pašlaik vācu info, man ir fīderis pa 25ls, bet nu gribās vēl ko nopietnāku, smalkāku un es tik tagad veicu cenu aptauju!:)
20.marts 2012, 15:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager