Fīderi

[url=http://www.google.lv/search?q=fluorocarbon+fishing+line&oe=utf-8&rls=org.mozilla:lv-LV:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=lv&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=i_ZoT_iLPM2AhQf41KmuCg&biw=1173&bih=534&sei=j_ZoT_DgA_Pc4QS_x5SwCQ]Man vajag stiprus diegus,jo pa džungļiem zivis meklēju!Te varēsiet šķirstīt cik daudz dažādu slēpjas zem tā nosaukuma /fluorocarbon/.Un konkrētam materiālam ir savs sastāvs.Es līņus ķeru ar 0.22mm un nesūdzos!
20.marts 2012, 23:40 | links
 
aizmirsās iekavas
20.marts 2012, 23:41 | links
 
LV jau šāds veids nav populārs,bet lielajās upēs noteikti strādātu!
21.marts 2012, 08:17 | links
 
Par fideri to gruti bus nosaukt,tada veida var makskeret ziema! :))
Te bus video no braliem Serbakoviem
21.marts 2012, 08:39 | links
 
Es gredzenus nesaucu pa fīderi!!Un pa Šerbakoviem,tas viņiem ir biznes-taisīt filmas un pārdot!Pilns internets ir ,visos saitos saliktas,un es uzskatu-ka nekā īpaša viņi neparāda.Ir daudz pievilcīgāku materiālu pa viņu piedāvāto.Katrs izvēlās sev daļiņu vajadzīgā no daudziem materiāliem,un nevajag viņus kopēt!
21.marts 2012, 08:57 | links
 
Neviens jau nesaka ka vajag kopet,katrs sev var atrast ko piemerotu.Runa gaja par kersanu no laivas,filma ko izliku to labi var redzet.
Bet cope ar gredzenu pat tuvu nav temai par fideri! :))
21.marts 2012, 09:07 | links
 
Laba sadaļa, man arī vajag šo to nokomentēt un pajautāt :)

Par florokarbona auklām - man vislabāk patīk GM, nopērkama Ēsmas veikalos, ir redzēts arī šur tur vēl... Dārga gan ir ~7 Ls 30m, bet līdz šim izturīgāka un labāka aukla manā redzes lokā nav nonākusi.

http://www.esmashop.lv/lv/katalogs/get/shopcat/153/shopprod/509/

Par Šerbakoviem, man viņu video patīk. Protams ir lietas, kas jau ir aizgājušas uz priekšu un daži video ir mazliet novecojuši, bet uzzināt tur daudz ko var... Varbūt ne par fīderi, bet par citām tēmām gan. It īpaši ja esi iesācējs kādā makšķerēšanas veidā. Čalis pastāsta visu detaļās, kā skolā. Tad pēc tam vari arī sākt skatīties un meklēt info citur. Būs vieglāk saprast par ko un ap ko lieta grozās. Pieredzējušiem copmaņiem nekā jauna varbūt tur nebūs, bet iesācēji noteikti var daudz ko uzzināt...

Tagad par jautājumiem, kāds ir izmantojis šoklīderi fīderim? Kādi ir iespaidi, kāda diametra mono auklu labāk izmantot strādājot upēs ar barotavām 40-60g?
21.marts 2012, 11:00 | links
 
Lasi te,laba infa par shockleader.
21.marts 2012, 11:33 | links
 
Es ar palasiju, bet tas tā kā vairāk karpiniekiem varētu būt aktuāli - tievas auklas+ mega tāli metieni+jaudīgi kāti. Fīdera gadījuma ir smalka spice, kuru vienkārši nonesīs pie mega stipra metiena, neatkarīgi no tā vai ir vai nav schock leader. Un nu ļoti nepatīk tie mezgli, kas metiena brīdī ies caur fīdera smlakiem riņķiem. Tad jau labāk lai barotava lido, nevis spice lūzt.
21.marts 2012, 11:49 | links
 
Leopolds.Tu esi redzejis NG auklu stoperi uz match kata,vai tur kas keras,lust? :)
Pa temu es izmantoju shocklideri,pita 0.10mmlshocklideris 0.20 vai 0.22.Strada viss ideali,spices luzt tikai aiz neuzmanibas un shockliderim ar to nav nekada sakara! :))
Vienigais iesaku shocklideri mainit vismaz ik pec 4 copem,jo ta manta bojajas pret akmeniem,gliemiem u.t.t.

P.S.Galvenais izmantot pareizus mezglus,savienojot auklu ar pito!
21.marts 2012, 11:58 | links
 
Paldies par info! Cik es saprotu, ka pareizi sasienot mezglu nekādu problēmu ar riņķiem nav, bet tāpēc gribētos dzirdēt to domas, kas ir mēģinājuši. Bet pati ideja, kāpēc fīderim izmantot šoklīderi ir tāda, ka tad var ķert ar teivākām auklām, piemēram 0.12 pīto un nebaidies, ka metienā tā pārtrūks. Otra lieta - gliemeži...
21.marts 2012, 12:00 | links
 
Neesmu redzējis, Dresden, bet matcha gadījumā spici nenonesīs un auklu nepārraus. Vnk neizdosies metiens un viss.
Gleimji un dolomīts ir protams iemesls lai lietotu shockleader , bet ne jau mega tālie metieni.
Pats lietoju mono asimetrisko cilpu kas garumā ap 1m un pagaidām nav bijušas problēmas ar pamatauklas pārrīvēšanos ne pie gliemjiem, ne dolomīta.
21.marts 2012, 12:13 | links
 
Manuprāt, iesācējiem nevajadzētu aizrauties ar šok-lideri, labāk paņemt resnāku auklu un necepties. Iesākt jau tāpat ir grūti, jo vienkāršāk, jo sākumā labāk.
21.marts 2012, 12:55 | links
 
Savulaik kad iesaku man bija 0.25mm mono.
Par starpibu diametros man bija laba pieredze.
Pirmo pito uzliku 0.14mm.Kats tas pats Okuma Šolitron"3.60m lidz 100gr.
Viss bija ok,lidz bridim kad panemu drauga picku,Mavers 3,90 ar pito 0.10 Savager"Adrenalin"
iemetiens uz 50% labaks kluva un izjutas v.n.k. nerealas! :D
Pirma doma bija katu klasses atskiriba(kipa Mavers daudz krutaks),bet kad uz to pasu Okumu uzliku to pito 0.10mm,naca apgaismiba-vissa lieta pitas diametra!!! :D

Ja iesacejam blakus ir kads zinos cilveks,tad var sakt ar smalkiem rikiem stradat.Shoklideris nav ta lieta kas sarezgi dzivi,bet gluzi otradi!Sistemas var siet pa taisno uz pasu shoklideri,nav lieku savienojumu! :) Pita tiek ekonometa maksimali,jo netiek nobruzata.Nevaj baidities,bet gan visu laiku jaeksperimente,ar to ta cope klust tikai aizraujosaka! :)
21.marts 2012, 13:04 | links
 
Dresden. Tev ir pilnīga taisnība, zem katra vārda var parakstīties. Vienkārši tāpat kā jebkurā sfērā, makšķerniekam jāaug pakāpeniski, jo visu uzreiz neviens nespēj novērtēt.
Ja tu savulaik, kā rakstīji, nebūtu paķēris ar resnāku auklu, tu vienkārši nespētu just gandarījumu no copes ar tievām aukliņām.
21.marts 2012, 13:21 | links
 
Dresden
Par pāreju no 0,14 uz 0,10 man ir daži jautājumi.
1. Copju kļuva vairāk?
2. Varēji lietot ievērojami vieglāku barotavu, jo buras efekts dramatiski samazinājās?
3. 50% labāks iemetiens - tālāks, precīzāks, piedomāt prasošāks?
4. Nereālas izjūtas - kas tās tādas?

Jautāju, jo fīderēju Ventā jau 5us gadus. Sāku ar kaut kādu mono, pēc tam pārtinu no spininga veco PowePro 0,19 pīto, tā pamēģināšanai - patika labāk. Tagad lietoju 0,14 - būtiskas atšķirības nepamanu. Par kātiem pavisam cits stāsts. Sāku ar kaut kādu RicoMarine 390/90 stiklenieku - savas funkcijas tas pildīja bet svēra gan kādu pus kilo. Tagad Browning Ambition tele feeder 360/120 ar 242g svaru - pavisam cita štelle. Par teleskopu itkā gribēsies kādam pavīpsnāt, bet vasarā pārvietojoties pa vietām, kur nātres līdz ausīm šis ir tas kas man vajadzīgs.
21.marts 2012, 14:33 | links
 
Julius.
Ja tev kāts ir medium(lidz 100gr)tad drošī vari likt smalkāku pīto.Barotavas tik tiešām varēsi izmantot vieglākas.Iemetiens sanāk vieglāks,tur arī ir tas kaifs,izvadišāna ari savādāka.Faktiski strādājot ar barotavām līdz 60gr ar 0.10mm pīto
ir japietiek! :) (jāmāk protams arī mest...)
Bet ir ieteicams izmantot kvalitativas auklas!Ka nesanak tagad tā,džeki sāks pirkt lētos diegus un bļaus ka fiderim 0.10mm neder! :DD

P.S.Janvārī sāku strādat ar 0.08mm Nanofil.Patreiz viss apmierina,bet testēšana vel nav galā! :)
21.marts 2012, 16:16 | links
 
Dresden- skatos,ka esi ar info bagāts vīrs.. met tik ārā savas zināšanas! :) vari pastāstīt par pavadiņa garumiem, nozīmi!?! paldies :)
21.marts 2012, 16:45 | links
 
Ar pavadam ir gara tēma! :) Princips jau tas pats kā pludiņā. Pārsvarā 50cm,ja straume lielāka tad līdz pat 1m.Ir gadijumi kad vajag meģināt arī garākas par 1m,tas ir piemeram ķerot raudas pusūdenī.Lai māneklis krīt lēnāk....Ķerot stāvošā ūdenī piemeram karūsas,līņus pavadu var likt galīgi īsu.Ar īsu pavado copē ar method fider,netā ir pietiekami filmu par šādu copes veidu.Izmanto karpinieku barotavas kurās tiek slepts āķis.
Principā katrai vietai sava pavada,katrā copē sanāk daudz eksperementēt.Man piemēram ja slikti copē,pirmais ko daru sāku spēlēties ar pavadām un āķu lielumu.Ja nesanāk noķert ko lielāku,tad vismaz cenšos izbaudīt copi ķerot sīceni,daudz reiz tā ākstoties sanak sagaidīt ko smāgāku!))
Turklāt ķerot sīceni sanāk aktīvāk iebarot copes punktu,tas laikam arī izraisa lielo zivju interesi...
21.marts 2012, 17:29 | links
 
Dresden. Tikai neuztver to pārāk nopietni:D
Tātad es sapratu apmēram tā:
1. Copes aktivitātē īpašu izmaiņu nav.
2. Teorētiski var straumē noturēt drusku vieglāku barotavu.
3. Pat veicot iemetienus makšķernieks gūst baudu.
4. Pie zivs izvadīšanas saglabājas intriga - kurš, kuru.

Vispārībā - katram savs - galvenais taču process
21.marts 2012, 17:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager